Máme radi leto po celý rok Máme radi leto po celý rok
Costa de Almería
Podmanivá španielska Andalúzia s krásnymi plážami, vychýrenými hotelovými rezortmi a jedinečnými pamiatkami.

Na čo sa môžete tešiť na dovolenke v Almeríi?

Kombinácia ničím nerušeného oddychu s tradičnou španielskou fiestou
Nezabudnuteľné výlety na unikátne miesta
Obľúbené hotely s animačným tímom Klub Leto
skúsený delegát, ktorý Vám bude počas pobytu vždy k dispozícii
animátori Klubu Leto sa radi postarajú o Váš športový a kultúrny dovolenkový program

Vybrané hotely

Costa de Almería
Best Roquetas 4*
Obľúbený hotel
od 557 €
781 € s popl. / dosp. os.
Costa de Almería
od 605 €
829 € s popl. / dosp. os.
Costa de Almería
od 663 €
887 € s popl. / dosp. os.
Costa de Almería
od 416 €
640 € s popl. / dosp. os.

Top 5 miest

ktoré môžete vidieť na Costa de Almería

Almería
Toto mesto v Andalúzii je známe svojou pevnosťou Alcazaba, majestátnou arabskou citadelou s nádhernými záhradami a výhľadmi na mesto. Jej ďalšou významnou pamiatkou je katedrála kombinujúca gotické, renesančné a barokové prvky. Mesto sa pýši bohatou históriou, ktorá sa odzrkadľuje v jeho úzkych uličkách a historických budovách. Okrem histórie Almería ponúka krásne pláže a je bránou do prírodného parku Cabo de Gata-Níjar, známeho svojimi neobyčajnými plážami a prírodnou krásou.
Cabo de Gata-Níjar
Národný park na juhovýchodnom pobreží Španielska, je jedným z najkrajších a najdivokejších prírodných kútov Andalúzie. Je to jediný región v kontinentálnej Európe s horúcim púštnym podnebím. Park ponúka rozmanité prírodné scenérie, od strmých útesov a izolovaných zátok až po bohatý morský život, ideálny pre potápanie a šnorchlovanie. Navštívte pláže ako Playa de los Genoveses alebo Playa de Mónsul s ich nádhernými prírodnými scenériami.
Alhambra v Granade
Tento majestátny komplex palácov a pevností je symbol architektúry v Španielsku. Toto svetové dedičstvo UNESCO kombinuje obranné štruktúry, nádherné paláce a rozsiahle záhrady. Jeho architektonická krása, zdobené izby a detailné ornamenty odrážajú islamské umenie a históriu. Alhambra je výnimočná svojimi impozantnými výhľadmi na Granadu a Sierra Nevadu. Tento komplex je nielen historickou pamiatkou, ale aj miestom, kde sa spája kultúra, umenie a príroda.
Pueblos Blancos
Pueblos Blancos, alebo „biele dediny“ Andalúzie, sú známe svojimi bielo natretými domami a malebným šarmom. Tieto dediny, ako Arcos de la Frontera a Zahara de la Sierra, sú roztrúsené v horských oblastiach, poskytujúce nádherné výhľady na okolitú krajinu. Setenil de las Bodegas je jedným z najunikátnejších Pueblos Blancos, vynikajúce svojimi domami vystavanými priamo do skalných útvarov. Ulice tejto malebnej dediny sú charakteristické svojimi skalnými prevismi, ktoré poskytujú prírodný prístrešok.
Ronda
Ronda je malebné mesto v Andalúzii známe svojim polohovaním na strmých skalách. Najvýraznejším rysom mesta je Puento Nuevo, impozantný most spájajúci dve časti mesta cez hlbokú roklinu. Ronda je tiež známa svojimi historickými býčími arénami, jednými z najstarších a najprestížnejších v Španielsku. Staré mesto s jeho úzkymi uličkami a tradičnými andalúzskymi domami ponúka nádheru a pokoj starovekej Andalúzie.
Gibraltár
Tento strategicky dôležitý výbežok je domovom známych gibraltárskych makakov, jediných voľne žijúcich opíc v Európe. Gibraltar ponúka zmes britskej a stredomorskej kultúry, s úzkymi uličkami, tradičnými britskými pubmi a nádhernými výhľadmi na Stredozemné more a Maroko. Navyše, jeho historické tunely a pevnosti, ktoré siahajú až do obdobia druhej svetovej vojny, pridávajú k jeho jedinečnému charakteru.

Alhambra

Top výlety

Celodenný výlet sa začína prehliadkou unikátnej Granady. Voľný čas môžete stráviť v historickom centre návštevou miesta, kde sa kedysi konal arabský trh s hodvábom, či starú moslimskú štvrť Albayzin alebo Kráľovskú kaplnku. Krásou Vás očarí aj katedrála, ktorá je prvou španielskou katedrálou postavenou v renesančnom architektonickom štýle. Nádych arabskej kultúry v meste stále pretrváva a presvedčí Vás o tom aj rozprávkový komplex palácov maurských panovníkov La Alhambra. Čarovná orientálna výzdoba paláco, skvostná architektúra a prekrásne záhrady Generalife s výhľadom na majestátne pohorie Sierra Nevada vo Vás zanechajú neopísateľný zážitok. Svetoznáma La Alhambra je najnavštevovanejšou pamiatkou celého Španielska a je zaradená do kultúrneho dedičstva UNESCO.
Počas celodenného výletu na Gibraltár, britské zámorské územie, sa vám ponúkne jedinečná šanca stretnúť voľne žijúce opice. Vápencová skala, na ktorej sa Gibraltár nachádza, má v najvyššom bode 426 m nad hladinou mora. Čaká Vás panoramatická prehliadka s krásnymi výhľadmi na Tarifu, Afriku a samotný prieliv. Pre kozmopolitné územie, ktoré sa takmer dotýka Afriky, sú charakteristické červené telefónne búdky a anglické jedlo fish and chips.
Poldenná plavba katamaránom popri pobreží národného parku Cabo de Gata s výnimočnou faunou a flórou. Uvidíte čarovné zátoky s priezračnou vodou a krásne pláže, v prípade priaznivého počasia možnosť kúpania sa.
Výlet do parku s názvom Mini Hollywood, ktorý je jedným z najznámejších filmových miest na svete. Natáčali sa tu westerny od známeho režiséra Sergia Leone a zahralo si tu veľa známych hercov ako Sofia Loren, Burt Lancaster a Clint Eastwood. Čaká na vás saloon, banky, sheriff office, ako aj šou Divokého Západu s kovbojmi a koňmi. V parku sa nachádza zoo na otvorenej púšti Tabernas a detská zoo.
Celodenný výlet sa začína prehliadkou unikátnej Granady. Voľný čas môžete stráviť v historickom centre návštevou miesta, kde sa kedysi konal arabský trh s hodvábom, či starú moslimskú štvrť Albayzin alebo Kráľovskú kaplnku. Krásou Vás očarí aj katedrála, ktorá je prvou španielskou katedrálou postavenou v renesančnom architektonickom štýle. Nádych arabskej kultúry v meste stále pretrváva a presvedčí Vás o tom aj rozprávkový komplex palácov maurských panovníkov La Alhambra. Čarovná orientálna výzdoba paláco, skvostná architektúra a prekrásne záhrady Generalife s výhľadom na majestátne pohorie Sierra Nevada vo Vás zanechajú neopísateľný zážitok. Svetoznáma La Alhambra je najnavštevovanejšou pamiatkou celého Španielska a je zaradená do kultúrneho dedičstva UNESCO.
Výlety a ceny sú orientačné a závisia od sezóny. Zmena vyhradená.

Informácie o oblasti

Základné informácie

Štátne zriadenie: konštitučná monarchia
Rozloha: 505 992 km2
Hlavné mesto: Madrid
Počet obyvateľov: 47 miliónov
Úradný jazyk: španielčina a regionálne jazyky
Náboženstvo: kresťanstvo
Časový posun: platí rovnaký čas ako na Slovensku
Víza: bezvízový styk pre občanov SR
Cestovný doklad: občania SR môžu vstupovať na územie krajiny s platným cestovným dokladom •všetci občania vrátane maloletých detí musia mať vlastný cestovný doklad, platný v čase pobytu na území krajiny
Pobytová taxa: platí sa iba na Baleárskych ostrovoch
Trieda ubytovacieho zariadenia: klasifikácia podľa krajiny Španielsko
Trasa cesty: Slovensko - Španielsko
Očkovanie: nevyžaduje sa
Napätie: 220 V
Dôležité čísla: tiesňové volanie 112, polícia 091
Veľvyslanectvo SR: C/del Pinar 20, 280 06 Madrid, Espana, Tel. +34915903861

Popis
Bohatá história, neopakovateľné prírodné scenérie a jedinečná atmosféra krajiny žijúcej podľa hesla siesta, fiesta, manana - to je temperamentné Španielsko. Ľudová múdrosť hovorí, že kto chce spoznať pravé Španielsko, mal by sa vybrať do Andalúzie, kam turistov zo všetkých kútov sveta už roky lákajú tanečnice flamenca, dobré víno, býčie zápasy, ale najmä široké pláže a priezračne čisté more. Andalúzska provincia Almería sa rozprestiera na juhovýchode Pyrenejského polostrova. Návštevníkov nadchne veľmi príjemnou atmosférou v pokojných letoviskách. Pobrežie zdobia malebné rybárske dedinky, dlhé pieskové pláže, ale aj plážičky ukryté medzi skalami. Hlavnou metropolou provincie je rovnomenné mesto Almería. Mesto je známe ako „ciudad del moro“, teda maurské mesto, a vďaka unikátnej arabskej architektúre budete mať pocit, že ste na opačnej strane Stredozemného mora. Mestu dominuje pevnosť Alcazaba a z jej hradieb sa návštevníkom naskytá krásny výhľad na mestečko a pobrežie pod ním. K vyhľadávaným turistickým atrakciám patrí svetoznámy palácový komplex Alhambra v Granade, majestátne pohorie Sierra Nevada alebo autentická španielska dedinka Mojacar.
Poloha
Španielske kráľovstvo sa rozprestiera na Pyrenejskom polostrove. Na juhu a východe ho obmýva Stredozemné more, na západe Atlantický oceán. Na severe krajiny tvoria prirodzenú hranicu s Francúzskom Pyreneje. K susedom Španielska patrí aj Andorra a Portugalsko.
Klíma
Španielske podnebie výrazne ovplyvňujú tri hlavné faktory: Atlantický oceán, Stredozemné more a Pyreneje. Vo všeobecnosti však platí, že podnebie Pyrenejského polostrova patrí k najpríjemnejším v Európe. Najmä oblasť Stredozemného mora sa vyznačuje vysokým počtom slnečných dní počas celého roka a teplotami ideálnymi na dovolenku už od mája až do začiatku novembra.
Príroda
Povrch Španielska je veľmi členitý. Najkrajšie prírodné scenérie ponúkajú majestátne Pyreneje a pobrežie Atlantického oceánu. Vnútrozemiu krajiny dominuje najväčšia náhorná plošina v Európe, Meseta. Medzi najočarujúcejšie oblasti Španielska patrí slnečná Andalúzia.
História
Územie dnešného Španielska bolo osídľované už od paleolitu. Za prvých známych obyvateľov oblasti sú považovaní Iberi, ktorí začali územie osídľovať približne 1600 rokov pred naším letopočtom. Neskôr ich nasledovali Feničania a Kelti. Starí Rimania tu v 8. storočí pred naším letopočtom založili provinciu Hispánia, ktorej názov sa stal základom pre dnešné pomenovanie Španielska. Výrazný vplyv na historický vývoj Španielska mali aj Mauri, ktorí ovládli územie v ranom stredoveku. Zápas medzi dvomi náboženstvami charakterizuje celú španielsku históriu. Najväčší rozmach zaznamenalo Španielske kráľovstvo v koloniálnych časoch, a to najmä vďaka moreplaveckým a dobyvateľským úspechom.V novodobých dejinách poznačila Španielsko najmä občianska vojna v rokoch 1936 až 1939. Od roku 1986 je Španielsko členom Európskej únie.
Kuchyňa
V gastronómii Španielska sa mieša viacero vplyvov z okolitých krajín i španielskych regiónov. Jedlá sú veľmi pestré, ale i prekvapivo prosté. Základnými surovinami sú ryby, zelenina, cesnak a olivový olej. Tapas, paella či krevety patria k najznámejším pochúťkam, ktoré by ste pri návšteve tejto krajiny mali určite ochutnať.