Protur Roquetas Hotel & SPA 5*

Zobraziť na mape
30%
Júlová zľava platí do 31. 7. 2024
%
2 deti zadarmo
%
1 dieťa zadarmo + % zľava
Seniorská zľava 20 EUR/osoba
All inclusive
Pri pláži
Luxusný hotelový komplex sa nachádza na promenáde priamo pri pláži v letovisku Roquetas de Mar s množstvom obchodíkov, barov a reštaurácií. V blízkosti sa nachádza golfové ihrisko.
Hotel

Protur Roquetas Hotel & SPA 5*

Luxusný hotelový komplex sa nachádza na promenáde priamo pri pláži v letovisku Roquetas de Mar s množstvom obchodíkov, barov a reštaurácií. V blízkosti sa nachádza golfové ihrisko.

Popis
 • hlavná reštaurácia
 • 2 à la carte reštaurácie
 • lounge bar
 • bar pri bazéne
 • bezplatné Wi-Fi pripojenie v celom areáli
 • požičovňa áut
 • vonkajší bazén
 • vírivka
 • lenivá rieka
 • detský bazén
 • detský vodný svet
 • detské ihrisko
 • miniklub
 • exkluzívne SPA centrum Biomar
 • fitnescentrum
 • multifunkčné ihrisko
 • animačný program
Vzdialenosti
Priamo pri pláži
Od hotela
6 km
K mestu Roquetas de Mar
42 km
K letisku
Protur Roquetas Hotel & SPA 5* - pláž
Pláž
 • pláž s hrubozrnným pieskom ocenená modrou vlajkou
 • pozvoľný vstup do mora
 • slnečníky a ležadlá za poplatok
 • plážové uteráky bezplatne
 • centrum vodných športov
Protur Roquetas Hotel & SPA 5* - izba
Ubytovanie
 • komfortne zariadené 2-lôžkové izby
 • kúpeľňa s WC a sušičom na vlasy
 • SAT TV
 • telefón
 • klimatizácia
 • bezplatné Wi-Fi pripojenie
 • set na prípravu čaju a kávy
 • minibar
 • trezor
 • balkón
 • rodinné izby a suity za príplatok
Priemerné teploty
JAN
FEB
MAR
APR
MÁJ
JÚN
JÚL
AUG
SEP
OKT
NOV
DEC
Vzduch
14°
16°
17°
19°
24°
28°
31°
31°
29°
25°
21°
18°
Voda
17°
17°
17°
19°
21°
26°
27°
27°
26°
22°
20°
18°
Stravovanie
 • all inclusive
Naše hodnotenie
 • *****
Výlety
Vydajte sa s nami do rodinného podniku „Venta Luciano“, kde ochutnáte špeciality ako španielska omeleta, salmorejo, mäso prvotriednej kvality grilované na dubovom dreve, klobásky Criollo s pečenými zemiakmi a ďalšie delikatesy. Miestne špeciality sú podávané s osviežujúcou sangriou. Náš spoločný večer zavŕši nezabudnuteľný zážitok - temperamentné vystúpenie flamenca v podaní skupiny „Aires del Sacromonte“.
94,50 EUR / dospelá osoba.
69,50 EUR / dieťa od 2 do 12 rokov.
dieťa do 2 rokov zadarmo.
Celodenný výlet sa začína prehliadkou unikátnej Granady. Voľný čas môžete stráviť v historickom centre návštevou miesta, kde sa kedysi konal arabský trh s hodvábom, či starú moslimskú štvrť Albayzin alebo Kráľovskú kaplnku. Krásou Vás očarí aj katedrála, ktorá je prvou španielskou katedrálou postavenou v renesančnom architektonickom štýle. Nádych arabskej kultúry v meste stále pretrváva a presvedčí Vás o tom aj rozprávkový komplex palácov maurských panovníkov La Alhambra. Čarovná orientálna výzdoba paláco, skvostná architektúra a prekrásne záhrady Generalife s výhľadom na majestátne pohorie Sierra Nevada vo Vás zanechajú neopísateľný zážitok. Svetoznáma La Alhambra je najnavštevovanejšou pamiatkou celého Španielska a je zaradená do kultúrneho dedičstva UNESCO.
85 EUR / dospelá osoba.
70 EUR / dieťa od 2 do 12 rokov.
dieťa do 2 rokov zadarmo.
Počas celodenného výletu na Gibraltár, britské zámorské územie, sa vám ponúkne jedinečná šanca stretnúť voľne žijúce opice. Vápencová skala, na ktorej sa Gibraltár nachádza, má v najvyššom bode 426 m nad hladinou mora. Čaká Vás panoramatická prehliadka s krásnymi výhľadmi na Tarifu, Afriku a samotný prieliv. Pre kozmopolitné územie, ktoré sa takmer dotýka Afriky, sú charakteristické červené telefónne búdky a anglické jedlo fish and chips.
110 EUR / dospelá osoba.
95 EUR / dieťa od 2 do 12 rokov.
dieťa do 2 rokov zadarmo.
Poldenná plavba katamaránom popri pobreží národného parku Cabo de Gata s výnimočnou faunou a flórou. Uvidíte čarovné zátoky s priezračnou vodou a krásne pláže, v prípade priaznivého počasia možnosť kúpania sa.
68 EUR / dospelá osoba.
55 EUR / dieťa od 2 do 12 rokov.
dieťa do 2 rokov zadarmo.
Zažite pravú atmosféru Malagy, autentického andalúzskeho mesta s nezameniteľným charakterom. Objavte s nami nádherné pamiatky ako nedokončenú katedrálu, maurský hrad Alcazaba, pevnosť Gibralfaro a krásne záhrady. Navštívte rodný dom slávneho maliara Pabla Picassa na Plaza de la Merced a prejdite sa po historickej štvrti, ktorá nesie stopy takmer osemsto rokov dlhej maurskej nadvlády. Vašu návštevu zavŕši prehliadka v múzeu Pabla Picassa, sídliaceho v historickom Palacio de los Condes de Buenavista, kde sa snúbi renesančná a maurská architektúra zo 16. storočia.
69 EUR / dospelá osoba.
52 EUR / dieťa od 2 do 16 rokov.
dieťa do 2 rokov zadarmo.
Výlet do parku s názvom Mini Hollywood, ktorý je jedným z najznámejších filmových miest na svete. Natáčali sa tu westerny od známeho režiséra Sergia Leone a zahralo si tu veľa známych hercov ako Sofia Loren, Burt Lancaster a Clint Eastwood. Čaká na vás saloon, banky, sheriff office, ako aj šou Divokého Západu s kovbojmi a koňmi. V parku sa nachádza zoo na otvorenej púšti Tabernas a detská zoo.
59 EUR / dospelá osoba.
49 EUR / dieťa od 4 do 12 rokov.
dieťa do 4 rokov zadarmo.
Výlety a ceny sú orientačné a závisia od sezóny. Zmena vyhradená.
Informácie o krajine
Základné informácie

Štátne zriadenie: konštitučná monarchia
Rozloha: 505 992 km2
Hlavné mesto: Madrid
Počet obyvateľov: 47 miliónov
Úradný jazyk: španielčina a regionálne jazyky
Náboženstvo: kresťanstvo
Časový posun: platí rovnaký čas ako na Slovensku
Víza: bezvízový styk pre občanov SR
Cestovný doklad: občania SR môžu vstupovať na územie krajiny s platným cestovným dokladom •všetci občania vrátane maloletých detí musia mať vlastný cestovný doklad, platný v čase pobytu na území krajiny
Pobytová taxa: platí sa iba na Baleárskych ostrovoch
Trieda ubytovacieho zariadenia: klasifikácia podľa krajiny Španielsko
Trasa cesty: Slovensko - Španielsko
Očkovanie: nevyžaduje sa
Napätie: 220 V
Dôležité čísla: tiesňové volanie 112, polícia 091
Veľvyslanectvo SR: C/del Pinar 20, 280 06 Madrid, Espana, Tel. +34915903861

Popis
Bohatá história, neopakovateľné prírodné scenérie a jedinečná atmosféra krajiny žijúcej podľa hesla siesta, fiesta, manana - to je temperamentné Španielsko. Ľudová múdrosť hovorí, že kto chce spoznať pravé Španielsko, mal by sa vybrať do Andalúzie, kam turistov zo všetkých kútov sveta už roky lákajú tanečnice flamenca, dobré víno, býčie zápasy, ale najmä široké pláže a priezračne čisté more. Andalúzska provincia Almería sa rozprestiera na juhovýchode Pyrenejského polostrova. Návštevníkov nadchne veľmi príjemnou atmosférou v pokojných letoviskách. Pobrežie zdobia malebné rybárske dedinky, dlhé pieskové pláže, ale aj plážičky ukryté medzi skalami. Hlavnou metropolou provincie je rovnomenné mesto Almería. Mesto je známe ako „ciudad del moro“, teda maurské mesto, a vďaka unikátnej arabskej architektúre budete mať pocit, že ste na opačnej strane Stredozemného mora. Mestu dominuje pevnosť Alcazaba a z jej hradieb sa návštevníkom naskytá krásny výhľad na mestečko a pobrežie pod ním. K vyhľadávaným turistickým atrakciám patrí svetoznámy palácový komplex Alhambra v Granade, majestátne pohorie Sierra Nevada alebo autentická španielska dedinka Mojacar.
Poloha
Španielske kráľovstvo sa rozprestiera na Pyrenejskom polostrove. Na juhu a východe ho obmýva Stredozemné more, na západe Atlantický oceán. Na severe krajiny tvoria prirodzenú hranicu s Francúzskom Pyreneje. K susedom Španielska patrí aj Andorra a Portugalsko.
Klíma
Španielske podnebie výrazne ovplyvňujú tri hlavné faktory: Atlantický oceán, Stredozemné more a Pyreneje. Vo všeobecnosti však platí, že podnebie Pyrenejského polostrova patrí k najpríjemnejším v Európe. Najmä oblasť Stredozemného mora sa vyznačuje vysokým počtom slnečných dní počas celého roka a teplotami ideálnymi na dovolenku už od mája až do začiatku novembra.
Príroda
Povrch Španielska je veľmi členitý. Najkrajšie prírodné scenérie ponúkajú majestátne Pyreneje a pobrežie Atlantického oceánu. Vnútrozemiu krajiny dominuje najväčšia náhorná plošina v Európe, Meseta. Medzi najočarujúcejšie oblasti Španielska patrí slnečná Andalúzia.
História
Územie dnešného Španielska bolo osídľované už od paleolitu. Za prvých známych obyvateľov oblasti sú považovaní Iberi, ktorí začali územie osídľovať približne 1600 rokov pred naším letopočtom. Neskôr ich nasledovali Feničania a Kelti. Starí Rimania tu v 8. storočí pred naším letopočtom založili provinciu Hispánia, ktorej názov sa stal základom pre dnešné pomenovanie Španielska. Výrazný vplyv na historický vývoj Španielska mali aj Mauri, ktorí ovládli územie v ranom stredoveku. Zápas medzi dvomi náboženstvami charakterizuje celú španielsku históriu. Najväčší rozmach zaznamenalo Španielske kráľovstvo v koloniálnych časoch, a to najmä vďaka moreplaveckým a dobyvateľským úspechom.V novodobých dejinách poznačila Španielsko najmä občianska vojna v rokoch 1936 až 1939. Od roku 1986 je Španielsko členom Európskej únie.
Kuchyňa
V gastronómii Španielska sa mieša viacero vplyvov z okolitých krajín i španielskych regiónov. Jedlá sú veľmi pestré, ale i prekvapivo prosté. Základnými surovinami sú ryby, zelenina, cesnak a olivový olej. Tapas, paella či krevety patria k najznámejším pochúťkam, ktoré by ste pri návšteve tejto krajiny mali určite ochutnať.
Sprievodca destináciou