Parkovanie na letisku

Pripravili sme pre vás prehľad možností parkovania na letiskách počas Vášho dovolenkového pobytu. Parkovné je potrebné si  zakúpiť priamo na letiskách (výnimkou je letisko vo Viedni), naša cestovná kancelária spomínanú službu zatiaľ nezabezpečuje. Túto sezónu budeme lietať  do dovolenkových destinácií z Bratislavy, Košíc, Sliača, Popradu a z Viedne.

Parkovanie na letisku v Bratislave

Letisko M.R. Štefánika v Bratislave je naším hlavným odletovým miestom, z ktorého lietame do všetkých našich dovolenkových destinácií. Tento rok sme okrem priamych letov do Ománu pridali aj priame lety do atraktívnej Gambie.

Parkovisko sa nachádza priamo pred hlavným odletovým terminálom z kapacitou 970 parkovacích miest. V prípade krátkodobého parkovanie pri odvezení alebo vyzdvihnutí členov rodiny  využite parkovisko P1, využite parkovisko P1 kde je parkovanie do 15 minút zadarmo, 1 hodina je spoplatnená sumou 4 €.

V prípade dlhodobého parkovania je k dispozícii parkovisko P2. Aj na tomto parkovisku je možné využiť možnosť krátkodobého parkovania, zadarmo je 5 minút. 1 hodina je spoplatnená sumou 3, každá ďalšia začatá hodina 3 €

Dlhodobé parkovanie: 

1-dňové parkovanie 20,00 €

6-7-dňové parkovanie 40,00 €

8-12-dňové parkovanie 45,00 €

Každý ďalší začatý deň: 20,00 €

Parkovanie na letisku v Košiciach

Z Letiska v Košiciach lietame túto sezónu do Bulharska, Grécka, Cypru a obľúbeného Turecka.

V prípade krátkodobého parkovanie pri odvezení alebo vyzdvihnutí členov rodiny, priateľov je k dispozícii parkovisko P2, kde je parkovanie do 10 min. zadarmo.

V prípade dlhodobého parkovania využite parkovisko P3. Na parkovisku nie je možná rezervácia.  Celodenné parkovanie stojí 12 €.

7-dňové parkovanie 36,00 €

10-dňové parkovanie 45,00 €

14-dňové parkovanie 57,00 €

15-dňové parkovanie 60,00 €

Zaplatiť parkovné je možné len prostredníctvom platobných automatov. Jeden automat sa nachádza pri vstupe na parkovisko P2 a ďalší je v termináli vedľa východu z časti Prílety.

Parkovisko P1 slúži na parkovanie vozidiel autopožičovní.

Parkovanie na letisku v Sliači

Zo Sliača môžete dovolenkovať v destináciách Bulharsko, Grécko a Turecko.

Parkovisko sa nachádza v tesnej blízkosti terminálu letiska s počtom  parkovacích miest 150. Prvých 30 minút je zadarmo, parkovanie vychádza 1 € za každú ďalšiu hodinu, celodenné parkovanie stojí 8 €.

7-dňové parkovanie 28,00 €

10-dňové parkovanie 35,00 €

12-dňové parkovanie 40,00 €

15-dňové parkovanie 46,00 €

Každý ďalší deň 4,00 €

Parkovanie na letisku v Poprade

Z popradského letiska lietame túto sezónu do Bulharska a Turecka.

Priamo na letisku: V blízkosti odletového a príletového terminálu je k dispozícii parkovisko s 92 parkovacími miestami. Parkovanie je spoplatnené 1 deň 1,00 € (cena za jednorazový vstup s trvaním parkovania do 24 hodín, každý ďalší vstup bude spoplatnený rovnakou sumou)
Dlhodobé parkovanie: 

2-dňové parkovanie 3,00 €

5-dňové parkovanie 11,00 €

7-dňové parkovanie 17,00 €

10-dňové parkovanie 26,00 €

Každý ďalší začatý deň: 4,00 €

Parkovanie na letisku vo Viedni

Cestovná kancelária Hydrotour ponúka svojim klientom, ktorí si zakúpili letenku alebo zájazd s odletom z Viedne, zvýhodnené 4-dňové a 8-dňové parkovacie karty do poschodových krytých parkovacích domov Parkhaus P3 a Parkhaus P4 na letisku Schwechat .

Kúpou týchto parkovacích kariet ušetríte náklady na parkovanie. Parkovacie domy sú kryté, celoročne strážené a v pešej dostupnosti všetkých letiskových terminálov. Parkovacie domy Parkhaus P3 aj Parkhaus P4 sú prístupné cez elektronické rampy, kde sa označuje parkovacia karta pri vstupe.

Parkovacie karty sú jednorazové, po označení vstupu a prvotnom použití už nie je možné vyčerpať nevyužité hodiny ani vrátiť peniaze. V prípade prekročenia parkovacieho času je možné doplatiť zvyšnú čiastku len priamo na letisku . Doplatok už je potom kalkulovaný priamo na letisku pri odchode, za cenu ,ktorá sa zobrazí na automate, ktorý vydáva výstupnú kartu na odchod z parkoviska.

Parkhaus P3 / Parkhaus P4

parkovacia karta na 4 dni tj. max 96 hodín                          96 EUR

parkovacia karta na 8 dní tj. max 192 hodín                      114 EUR