Máme radi leto po celý rok Máme radi leto po celý rok
Kapverdy
Úžasná zmes nekonečných rajských pláží, ale aj majestátnych hôr, pokojných prímorských dediniek aj čulých miest s podmanivým životným štýlom s exotickými rytmami!

Na čo sa môžete tešiť počas dovolenky na Kapverdských ostrovoch?

Zaslúžený oddych na nádherných pieskových plážach
Exkluzívne hotelové rezorty ideálne pre rodiny s deťmi
Výlety na unikátne miesta plné zážitkov a adrenalínu.
skúsený delegát, ktorý Vám bude počas pobytu vždy k dispozícii

Vybrané hotely

Sal
Riu Cabo Verde 5*
Pre dospelých
od 1 007 €
1 361 € s popl. / dosp. os.
Sal
Riu Funana 5*
Exkluzívny hotel
od 881 €
1 235 € s popl. / dosp. os.
Sal
Riu Palace Santa Maria 5*
Exkluzívny rezort
od 1 199 €
1 553 € s popl. / dosp. os.
Sal
od 923 €
1 277 € s popl. / dosp. os.

Top miesta

na Kapverdoch

Cabo Santa Maria
Jedno z najzaujímavejších miest na kapverdskom ostrove Boa Vista je jednoznačne pláž Santa Maria. Je svetovo preslávená aj vďaka vraku španielskej obchodnej lode z roku 1968. Vrak lode patrí k symbolom Boa Visty a je súčasne najfotografovanejším miestom ostrova.
Pláž Santa Monica
Ďalšou veľmi obľúbenou plážou je fascinujúca a najdlhšia pláž Santa Monica, kde si môžete užiť oddych na nekonečnej pláži so zlatým pieskom a vyskúšať aj lov rýb v oceáne.
Praia de Varandinha
Nádherné skalnaté útesy a dychberúci výhľad na oceán Vám ponúkne pláž Praia de Varandinha s pieskovými dunami
Mestečko Rabil
V juhozápadnej časti ostrova leží mestečko Rabil. Môžete tu navštíviť malú keramickú dielňu, kde sa vyrábajú pravé miestne suveníry a malebný kostol Sv. Rocha. Kúsok za mestom sa nachádza oáza s kokosovníkmi a datľovníkmi. Toto údolie je miestom najstaršieho osídlenia Boa Vista. 
Púšť Deserto de Viana
Boa Vistu pokrýva aj 6 km dlhá púšť Deserto de Viana, ktorá sa začala formovať v 80-tych rokoch vďaka piesku prúdiacemu zo Sahary a Mauretánie.
Hlavné mesto ostrova Sal Rei
V minulosti bolo toto mesto preslávené ťažbou soli, podľa čoho získalo aj svoj názov “Kráľ soli”. Mesto ležiace na severozápade ostrova Vás očarí pestrofarebný uličkami a plážou Estoril s plytkou priezračnou vodou. Pri návšteve nevynechajte Museudo Naufrágos a tradičný trh. 
Povocao Velha
Najstaršia obývaná dedinka Povocao Velha s 200 obyvateľmi Vám napovie o miestnom živote. Tradičné obydlia, kostol s nádhernými výhľadmi, malé námestie s obchodíkmi Vás zaručene očaria.
Púšť Praia de Chaves
Krásna 5 km dlhá pláž so zlatistým pieskom sa nachádza v západnej časti ostrova Boa Vista, neďaleko mestečka Rabil. Časť pláže je súčasťou prírodnej rezervácie Morro de Areia.

Top výlety

Výlet po nádherných pieskových plážach a zaujímavých miestach - dokonalý spôsob ako spoznať najkrajšie lokality tohto malebného ostrova. Výlet začína v zálive Murdeira, odkiaľ sa cez rybársku dedinku Palmeira a soľné polia presunieme až k žraločej zátoke, kde budeme mať možnosť pozorovať žraloka citrónového v jeho prirodzenom prostredí.
30 EUR / dospelá osoba.
15 EUR / dieťa od 2 do 12 rokov.
dieťa do 2 rokov zadarmo.
Po hodine relaxačnej plavby pozdĺž čarovného pobrežia sa katamarán zastaví v zálive Murdeira, kde sa môžete venovať šnorchlovaniu, rybolovu, plávať alebo jednoducho relaxovať na palube. Počas plavby Vás čaká skvelý animačný program posádky. Výlet zahŕňa občerstvenie, nápoje a všetko potrebné vybavenie na rybolov a šnorchlovanie. Od júna do septembra máte možnosť vidieť korytnačky, pretože záliv Murdeira je miestom ich párenia.
59 EUR / dospelá osoba.
29,50 EUR / dieťa od 2 do 12 rokov.
dieťa do 2 rokov zadarmo.
Spoznajte ostrov a navštívte najzaujímavejšie miesta ostrova - Santa Maria, solné polia Palmeira, či mesto Buracona, prezývané aj ako "magické oko". Nevynecháme ani hlavné mesto Espargos s typickým trhom a ochutnávkou miestnych likérov, rumu a kávy.
32 EUR / dospelá osoba.
20 EUR / dieťa od 2 do 12 rokov.
dieťa do 2 rokov zadarmo.
Výlety a ceny sú orientačné a závisia od sezóny. Zmena vyhradená.

Informácie o krajine

Základné informácie

Štátne zriadenie: parlamentná republika
Rozloha: 4 033 km2
Hlavné mesto: Praia
Počet obyvateľov: 507 tisíc
Úradný jazyk: portugalský, kreolský, taliansky, francúzsky, anglický jazyk
Náboženstvo: rímskokatolícke
Časový posun: Na Kapverdoch je čas posunutý dozadu o 3 hodiny oproti Slovensku k LSEČ (- 3) a o 2 hodiny dozadu oproti Slovensku k ZSEČ (-2)
Víza: turistická príletová taxa 30,83 EUR
Cestovný doklad: občania SR môžu vstupovať na územie krajiny s platným cestovným pasom • všetci občania vrátane maloletých detí musia mať vlastný cestovný pas • minimálna doba platnosti cestovného dokladu je 6 mesiacov po návrate
Pobytová taxa: 276 CVE
Trieda ubytovacieho zariadenia: klasifikácia podľa krajiny Kapverdské ostrovy
Trasa cesty: Slovensko - Kapverdské ostrovy (let z Bratislavy na ostrov Sal sa uskutoční s medzipristátím na ostrove Boa Vista, let z ostrova Boa Vista do Bratislavy sa uskutoční s medzipristátím v na ostrove Sal)
Očkovanie: nevyžaduje sa
Napätie: 220 V
Dôležité čísla: lekárska pomoc - 130, požiarnici - 131, polícia - 132
Veľvyslanectvo SR: Veľvyslanectvo Slovenskej republiky v Nigérii, 21st Crescent, Off Constitution Avenue, Central Business District, Abujia, Tel.: +234 9092243995, Mobilný tel.: + 234 9092243996

Popis
Skrytý poklad v Atlantickom oceáne pozostáva z 9 väčších a 5 malých ostrovov západne od Afriky. Vďaka zemepisnej polohe sú ostrovy ideálnym miestom oddychu pri celoročne teplom mori. Fascinujúci podmorský svet, nekončiace sa pláže s nádherným bielym pieskom, príjemná atmosféra a kvalitné hotelové rezorty sú zárukou dokonalého oddychu. Heslom miestnych obyvateľov je „žiaden stres“, všetko sa deje v pokoji, s cieľom maximálne uspokojiť zahraničných návštevníkov. Kapverdské ostrovy lákajú turistov vďaka unikátnym bielym plážam, azúrovému moru a prekrásnej prírode, ktorá svojou nedotknutosťou a približne 350 slnečnými dňami v roku pôsobí ako ozajstný raj na zemi. Ostrov Boa Vista patrí k vyhľadávaným dovolenkovým cieľom a je miestom, ktoré si zamilovali potápači, ktorým ostrov ponúka úchvatný podmorský svet, priezračné more a potopené vraky lodí, ktoré kedysi prevážali zlato a striebro z Ameriky do Európy. Na pieskových plážach možno sledovať fascinujúce korytnačky pri kladení vajíčok.
Poloha
Kapverdy sa kedysi nazývali ostrovmi Zeleného mysu, čo súvisí s ich polohou - nachádzajú sa 580 km na západ od Zeleného mysu v Senegale. Kapverdské ostrovy geograficky prináležia Afrike. Najväčším ostrovom je São Tiago s rozlohou 991 km².
Klíma
Vďaka vynikajúcej polohe uprostred rovníkového Atlantiku, na úrovni Karibiku, prevláda na ostrovoch po celý rok počasie s teplotami okolo 30°C. Príjemná teplota mora s priemerom 24°C dotvára ideálne podmienky pre celoročné kúpanie. Ostrovy sa pýšia až 350 slnečnými dňami v roku.
Príroda
Ostrovy sú tvorené predovšetkým sopečnými horninami, ich povrch je prevažne hornatý a pomerne členitý. Na ostrovoch sa nachádza veľmi málo lesov. Najvyšším vrchom celého súostrovia je činná sopka Pico do Fogo na ostrove Fogo s nadmorskou výškou 2829 m.n.m. Rozhodujúci vplyv na faunu a flóru ostrovov má tropické podnebie.
História
Novodobé dejiny Kapverdských ostrovov sa začínajú písať vďaka portugalskému moreplavcovi Diegovi Gomesovi, ktorý ich objavil v roku 1460. V roku 1957 boli ostrovy vyhlásené za rovnoprávnu zámorskú provinciu Portugalska. Prvé voľby sa uskutočnili v roku 1975, kedy bola oficiálne vyhlásená nezávislosť Kapverdskej republiky. Do dnešných dní je na ostrovoch cítiť vplyv portugalskej kultúry.
Kuchyňa
Kapverdská gastronómia je ovplyvnená portugalskou, africkou a brazílskou kuchyňou. Základom miestneho exotického jedálneho lístka sú pokrmy z morských plodov - langusty, raky, tuniaky a kraby pripravené na rôzne spôsoby. Medzi miestne špeciality sa radí cachupa - jedlo pripravené z fazule, kukurice, sladkých zemiakov a bravčového mäsa, prípadne ryby, ako aj obľúbený alkoholický nápoj domácich obyvateľov z cukrovej trstiny. Vyhľadávaným je vynikajúce červené víno vyrobené z hrozna pestovaného na sopečných svahoch ostrova Fogo.