Máme radi leto po celý rok Máme radi leto po celý rok
Kapverdy
Úžasná zmes nekonečných rajských pláží, ale aj majestátnych hôr, pokojných prímorských dediniek aj čulých miest s podmanivým životným štýlom s exotickými rytmami!

Na čo sa môžete tešiť počas dovolenky na Kapverdských ostrovoch?

Zaslúžený oddych na nádherných pieskových plážach
Exkluzívne hotelové rezorty ideálne pre rodiny s deťmi
Výlety na unikátne miesta plné zážitkov a adrenalínu.
skúsený delegát, ktorý Vám bude počas pobytu vždy k dispozícii

Vybrané hotely

Boa Vista
Riu Karamboa 5*
Len pre dospelých
od 935 €
1 289 € s popl. / dosp. os.
Sal
Riu Palace Santa Maria 5*
Exkluzívny rezort
od 1 181 €
1 535 € s popl. / dosp. os.
Boa Vista
Riu Touareg 5*
Luxusný hotel
od 815 €
1 169 € s popl. / dosp. os.
Sal
Riu Cabo Verde 5*
Pre dospelých
od 965 €
1 319 € s popl. / dosp. os.

Top miesta

na Kapverdoch

Cabo Santa Maria
Jedno z najzaujímavejších miest na kapverdskom ostrove Boa Vista je jednoznačne pláž Santa Maria. Je svetovo preslávená aj vďaka vraku španielskej obchodnej lode z roku 1968. Vrak lode patrí k symbolom Boa Visty a je súčasne najfotografovanejším miestom ostrova.
Pláž Santa Monica
Ďalšou veľmi obľúbenou plážou je fascinujúca a najdlhšia pláž Santa Monica, kde si môžete užiť oddych na nekonečnej pláži so zlatým pieskom a vyskúšať aj lov rýb v oceáne.
Praia de Varandinha
Nádherné skalnaté útesy a dychberúci výhľad na oceán Vám ponúkne pláž Praia de Varandinha s pieskovými dunami
Mestečko Rabil
V juhozápadnej časti ostrova leží mestečko Rabil. Môžete tu navštíviť malú keramickú dielňu, kde sa vyrábajú pravé miestne suveníry a malebný kostol Sv. Rocha. Kúsok za mestom sa nachádza oáza s kokosovníkmi a datľovníkmi. Toto údolie je miestom najstaršieho osídlenia Boa Vista. 
Púšť Deserto de Viana
Boa Vistu pokrýva aj 6 km dlhá púšť Deserto de Viana, ktorá sa začala formovať v 80-tych rokoch vďaka piesku prúdiacemu zo Sahary a Mauretánie.
Hlavné mesto ostrova Sal Rei
V minulosti bolo toto mesto preslávené ťažbou soli, podľa čoho získalo aj svoj názov “Kráľ soli”. Mesto ležiace na severozápade ostrova Vás očarí pestrofarebný uličkami a plážou Estoril s plytkou priezračnou vodou. Pri návšteve nevynechajte Museudo Naufrágos a tradičný trh. 
Povocao Velha
Najstaršia obývaná dedinka Povocao Velha s 200 obyvateľmi Vám napovie o miestnom živote. Tradičné obydlia, kostol s nádhernými výhľadmi, malé námestie s obchodíkmi Vás zaručene očaria.
Púšť Praia de Chaves
Krásna 5 km dlhá pláž so zlatistým pieskom sa nachádza v západnej časti ostrova Boa Vista, neďaleko mestečka Rabil. Časť pláže je súčasťou prírodnej rezervácie Morro de Areia.

Top výlety

Zažite najkrajšie pláže a najnavštevovanejšie miesta južnej časti ostrova Boa Vista. Poldenný výlet sa začína v najstaršej dedinke ostrova Povoçao Velha, kde si povieme o miestnom živote. Nahliadneme do príbytkov miestnych obyvateľov a bude priestor aj na zakúpenie tradičných suvenírov. Z dedinky pokračujeme džípmi na najdlhšiu pláž ostrova a jednu z najkrajších pláží na svete, Santa Monica, kde si vychutnáme nádherné scenérie. Po pobreží sa presunieme na vyhliadku a neskôr na pláž Varandinha, ktorá ukrýva jedinečnú prírodnú jaskyňu s neopakovateľným výhľadom na oceán. Cez prírodnú oblasť Morro de Arreira, kde v malých zátokách môžeme spozorovať korytnačky či žraloka citrónového, prídeme dobrodružnou jazdou až ku veľkým piesočným dunám rozľahlej pláže Chaves, kde sa náš výlet končí.
Po hodine relaxačnej plavby pozdĺž čarovného pobrežia sa katamarán zastaví v zálive Murdeira, kde sa môžete venovať šnorchlovaniu, rybolovu, plávať alebo jednoducho relaxovať na palube. Počas plavby Vás čaká skvelý animačný program posádky. Výlet zahŕňa občerstvenie, nápoje a všetko potrebné vybavenie na rybolov a šnorchlovanie. Od júna do septembra máte možnosť vidieť korytnačky, pretože záliv Murdeira je miestom ich párenia.
Vydajte sa za históriou a kultúrou Boa Visty a Kapverdských ostrovov do hlavného mesta Sal Rei, ktoré sa nachádza na severozápade ostrova. V minulosti bolo toto mesto preslávené ťažbou soli, podľa čoho získalo aj svoj názov “Kráľ soli”. Výlet začneme v pestrofarebných uličkách mesta, ktoré nás zavedú až do Museudo Naufrágos. Sochy, mozaiky, vytráže a ďalšie inštalácie v tomto múzeu nás prevedú históriou ostrova i tradičným miestnym životom. Po nákupoch suvenírov či lokálnych dobrôt, akými sú destiláty, káva, prášok z baobabu, marmeláda z papáje či tuniak v konzerve na tradičnom trhu, bude možnosť ochutnať niečo z miestnej gastronómie na degustácii v reštaurácii Sodade. Táto reštaurácia je zároveň aj múzeom zachytávajúcim kolonialistickú minulosť krajiny. Na záver sa vydáme na mestskú pláž Estoril s plytkou a priezračnou vodou, kde sa budete môcť okúpať.
Výlet po nádherných pieskových plážach a zaujímavých miestach - dokonalý spoôsob ako spoznať najkrajšie lokality tohto malebného ostrova.
Výlety a ceny sú orientačné a závisia od sezóny. Zmena vyhradená.

Informácie o krajine

Základné informácie

Štátne zriadenie: parlamentná republika
Rozloha: 4 033 km2
Hlavné mesto: Praia
Počet obyvateľov: 507 tisíc
Úradný jazyk: portugalský, kreolský, taliansky, francúzsky, anglický jazyk
Náboženstvo: rímskokatolícke
Časový posun: Na Kapverdoch je čas posunutý dozadu o 3 hodiny oproti Slovensku k LSEČ (- 3) a o 2 hodiny dozadu oproti Slovensku k ZSEČ (-2)
Víza: príletová taxa 30,83 EUR
Cestovný doklad: občania SR môžu vstupovať na územie krajiny s platným cestovným pasom • všetci občania vrátane maloletých detí musia mať vlastný cestovný pas • minimálna doba platnosti cestovného dokladu je 6 mesiacov po návrate
Pobytová taxa: 276 CVE
Trieda ubytovacieho zariadenia: klasifikácia podľa krajiny Kapverdské ostrovy
Trasa cesty: Slovensko - Kapverdské ostrovy (let z Bratislavy na ostrov Sal sa uskutoční s medzipristátím na ostrove Boa Vista, let z ostrova Boa Vista do Bratislavy sa uskutoční s medzipristátím v na ostrove Sal)
Očkovanie: nevyžaduje sa
Napätie: 220 V
Dôležité čísla: lekárska pomoc - 130, požiarnici - 131, polícia - 132
Veľvyslanectvo SR: Veľvyslanectvo Slovenskej republiky v Nigérii, 21st Crescent, Off Constitution Avenue, Central Business District, Abujia, Tel.: +234 9092243995, Mobilný tel.: + 234 9092243996

Popis
Skrytý poklad v Atlantickom oceáne pozostáva z 9 väčších a 5 malých ostrovov západne od Afriky. Vďaka zemepisnej polohe sú ostrovy ideálnym miestom oddychu pri celoročne teplom mori. Fascinujúci podmorský svet, nekončiace sa pláže s nádherným bielym pieskom, príjemná atmosféra a kvalitné hotelové rezorty sú zárukou dokonalého oddychu. Heslom miestnych obyvateľov je „žiaden stres“, všetko sa deje v pokoji, s cieľom maximálne uspokojiť zahraničných návštevníkov. Kapverdské ostrovy lákajú turistov vďaka unikátnym bielym plážam, azúrovému moru a prekrásnej prírode, ktorá svojou nedotknutosťou a približne 350 slnečnými dňami v roku pôsobí ako ozajstný raj na zemi. Ostrov Boa Vista patrí k vyhľadávaným dovolenkovým cieľom a je miestom, ktoré si zamilovali potápači, ktorým ostrov ponúka úchvatný podmorský svet, priezračné more a potopené vraky lodí, ktoré kedysi prevážali zlato a striebro z Ameriky do Európy. Na pieskových plážach možno sledovať fascinujúce korytnačky pri kladení vajíčok.
Poloha
Kapverdy sa kedysi nazývali ostrovmi Zeleného mysu, čo súvisí s ich polohou - nachádzajú sa 580 km na západ od Zeleného mysu v Senegale. Kapverdské ostrovy geograficky prináležia Afrike. Najväčším ostrovom je São Tiago s rozlohou 991 km².
Klíma
Vďaka vynikajúcej polohe uprostred rovníkového Atlantiku, na úrovni Karibiku, prevláda na ostrovoch po celý rok počasie s teplotami okolo 30°C. Príjemná teplota mora s priemerom 24°C dotvára ideálne podmienky pre celoročné kúpanie. Ostrovy sa pýšia až 350 slnečnými dňami v roku.
Príroda
Ostrovy sú tvorené predovšetkým sopečnými horninami, ich povrch je prevažne hornatý a pomerne členitý. Na ostrovoch sa nachádza veľmi málo lesov. Najvyšším vrchom celého súostrovia je činná sopka Pico do Fogo na ostrove Fogo s nadmorskou výškou 2829 m.n.m. Rozhodujúci vplyv na faunu a flóru ostrovov má tropické podnebie.
História
Novodobé dejiny Kapverdských ostrovov sa začínajú písať vďaka portugalskému moreplavcovi Diegovi Gomesovi, ktorý ich objavil v roku 1460. V roku 1957 boli ostrovy vyhlásené za rovnoprávnu zámorskú provinciu Portugalska. Prvé voľby sa uskutočnili v roku 1975, kedy bola oficiálne vyhlásená nezávislosť Kapverdskej republiky. Do dnešných dní je na ostrovoch cítiť vplyv portugalskej kultúry.
Kuchyňa
Kapverdská gastronómia je ovplyvnená portugalskou, africkou a brazílskou kuchyňou. Základom miestneho exotického jedálneho lístka sú pokrmy z morských plodov - langusty, raky, tuniaky a kraby pripravené na rôzne spôsoby. Medzi miestne špeciality sa radí cachupa - jedlo pripravené z fazule, kukurice, sladkých zemiakov a bravčového mäsa, prípadne ryby, ako aj obľúbený alkoholický nápoj domácich obyvateľov z cukrovej trstiny. Vyhľadávaným je vynikajúce červené víno vyrobené z hrozna pestovaného na sopečných svahoch ostrova Fogo.