Address Beach Resort Bahrain 5*

Zobraziť na mape
24%-29%
Júlová zľava platí do 31. 7. 2024
All inclusive
%
Záloha len 30%
Pri pláži
SPA centrum
detský bazén
Exkluzívny hotelový rezort prestížnej hotelovej siete Address hotels sa nachádza priamo pri nádhernej súkromnej pláži s jemným bielym pieskom. Užite si dovolenku v rezorte s kvalitnými all inclusive službami na jedinečnom mieste, iba 11 km od medzinárodného letiska v novej, modernej a dynamicky sa rozvíjajúcej časti Bahrajnu.
Hotel

Address Beach Resort Bahrain 5*

Exkluzívny hotelový rezort prestížnej hotelovej siete Address hotels sa nachádza priamo pri nádhernej súkromnej pláži s jemným bielym pieskom. Užite si dovolenku v rezorte s kvalitnými all inclusive službami na jedinečnom mieste, iba 11 km od medzinárodného letiska v novej, modernej a dynamicky sa rozvíjajúcej časti Bahrajnu.

Popis
 • hlavná reštaurácia s medzinárodnou kuchyňou
 • lobby bar
 • bar pri bazéne
 • lounge bar
 • bezplatné Wi-Fi pripojenie
 • 24h recepcia
 • exkluzívne SPA centrum
 • kaderníctvo
 • masáže
 • vonkajší 25 m infinity bazén
 • detský bazén
 • miniklub
 • detské ihrisko
 • videohry
 • herňa
 • detský kútik
 • fitnescentrum
 • vodné športy na pláži
Vzdialenosti
Priamo pri pláži
Od hotela
14 km
K najbližšiemu centru
9 km
K letisku
Address Beach Resort Bahrain 5* - pláž
Pláž
 • nádherná pláž s jemným bielym pieskom
 • pozvoľný vstup do mora
 • bezplatný plážový servis
 • centrum vodných športov za poplatok
Address Beach Resort Bahrain 5* - izba
Ubytovanie
 • priestranné klimatizované dvojlôžkové izby s možnosťou prístelky
 • kúpeľňa s WC a sušičom na vlasy
 • SAT TV
 • minichladnička
 • trezor
 • telefón
 • bezplatné Wi-Fi pripojenie
 • pohovka
 • set na prípravu kávy a čaju
 • žehliaca doska so žehličkou
 • župan a papučky
 • balkón, terasa alebo francúzsky balkón
Priemerné teploty
JAN
FEB
MAR
APR
MÁJ
JÚN
JÚL
AUG
SEP
OKT
NOV
DEC
Vzduch
30°
31°
32°
33°
34°
37°
39°
39°
37°
33°
32°
31°
Voda
23°
20°
22°
26°
30°
32°
34°
34°
33°
32°
29°
25°
Stravovanie
 • all inclusive
Naše hodnotenie
 • *****+
Výlety
Oddychový deň v exotickom raji. ,,Miznúci ostrov”, ktorý je možné vidieť iba počas odlivu, je preslávený jemným bielym pieskom a krištáľovo čistou vodou. Plavba a kúpanie sa v tyrkysovom mori pri skrytom ostrove je nezabudnuteľný zážitok sám o sebe. Nezabudnite si so sebou vziať cestovný pas.
120 € (48 BHD) / dospelá osoba.
Dieťa do 11 rokov (vrátane) platí polovičnú cenu.
Cena zahŕňa: doprava do/z prístavu, grilovanie, výlet loďou.
Pozriete sa s nami do minulosti, prítomnosti a budúcnosti Bahrajnu. Pochopíte, prečo bol a stále je tento malý ostrovný štát pre svet taký dôležitý. Spoločne sa pôjdeme pozrieť k pevnosti (pamiatka UNESCO), kde sa nám okrem iného ukáže panoramatický výhľad na novú a starú časť Bahrajnu. Zároveň pochopíte, prečo sa Bahrajn nazýva Bahrajn, a uvidíte zaujímavý prírodný úkaz. Navštívime aj najväčšiu mešitu Bahrajnu s kapacitou až 7 000 veriacich. Príjemnou zastávkou bude novovytvorené múzeum, ktoré Vás očarí jednou z najkrajších expozícií na Arabskom polostrove.
65 € (26 BHD) / dospelá osoba.
Dieťa do 11 rokov (vrátane) platí polovičnú cenu.
Cena zahŕňa: doprava, vstupy, sprievodca.
Spoznajte s nami rôzne formy bohatstva a význam Bahrajnu trochu inak. Bahrajn má prezývku ,,Las Vegas“ Arabského polostrova a na polovici cesty do Saudskej Arábie si to vysvetlíme. Získate tak prehľad o tom, prečo sa o Saudskej Arábii hovorí ako o zatvorenej/otvorenej zemi a prečo je pre Bahrajn spojenie s touto krajinou veľmi dôležité, podobne ako boli v minulosti perly či objavenie ropy. Spoločne sa taktiež pozrieme do púštnej časti Bahrajnu, kde sa začala prvýkrát ťažiť ropa na Arabskom polostrove. Bahrajn je však známy viacerými prvenstvami, napr. aj kresťanskou katedrálou - prvou na Arabskom polostrove. Tá je dôkazom multikultúrneho „bohatstva“. Pre život je ale stále najväčším bohatstvom voda, a to si pripomenieme pri návšteve bájneho Stromu života. Bohatstvo krajiny dokazuje taktiež prvá vybudovaná dráha Formuly 1 na Arabskom polostrove. Tým najväčším bohatstvom na dovolenke sú ale zážitky. Spoločne vyskúšame, kto z nás bude na pretekárskej dráhe najrýchlejší! Nezabudnite si so sebou vziať uzatvorené topánky.
115 € bez kartingu / 145 € s kartingom (46 / 58 BHD) / dospelá osoba.
Dieťa do 11 rokov (vrátane) 100 €.
Cena zahŕňa: doprava, vstupy, sprievodca.
K atraktivite nového Bahrajnu prispievajú hlavne novovybudované mrakodrapy. Po krátkej plavbe pripomínajúcej malý Dubaj Creek sa Bránou Bahrajnu dostaneme na tradičný bahrajnský trh Bab al Bahrain, ktorý k výletu neodmysliteľne patrí a kde si môžete zakúpiť rôzne lokálne suveníry.
55 € (22 BHD) / dospelá osoba.
Dieťa do 11 rokov (vrátane) platí polovičnú cenu.
Cena zahŕňa: doprava, plavba, večera.
Výlety a ceny sú orientačné a závisia od sezóny. Zmena vyhradená.
Informácie o krajine
Základné informácie

Štátne zriadenie: Bahrajnské kráľovstvo
Rozloha: 760 km2
Hlavné mesto: Manáma
Počet obyvateľov: 1,42 mil.
Úradný jazyk: arabčina
Náboženstvo: islam

Časový posun: V Bahrajne je čas posunutý dopredu o 1 hodinu oproti Slovensku k LSEČ (+1) a o 2 hodiny dopredu oproti Slovensku k ZSEČ (+2)
Víza: Po prílete do Bahrajnu sú pre vstup do krajiny pre každého cestujúceho potrebné víza. Občania Slovenskej republiky môžu požiadať o turistické vízum na vstup do Bahrajnu na medzinárodnom letisku v Maname na obdobie do 14 dní, na 1 vstup, za poplatok 5 BHD (cca 12 EUR), na obdobie od 15 do 30 dní, viac vstupov, za poplatok 12 BHD (cca 30 EUR), platba je možná len kartou.
Cestovný doklad: Občania SR môžu vstupovať na územie krajiny s platným cestovným dokladom • všetci občania vrátane maloletých detí musia mať vlastný cestovný doklad • minimálna doba platnosti cestovného dokladu je 6 mesiacov po návrate • cestovný pas musí obsahovať aspoň 2 voľné strany • v pase nesmie byť pečiatka Izraelského štátu, resp. izraelské vízum
Pobytová taxa: neplatí sa
Trieda ubytovacieho zariadenia: klasifikácia podľa krajiny Bahrajn
Trasa cesty: Slovensko - Bahrajn
Očkovanie: V súčasnosti nie je nutné sa pre vstup do Bahrajnu preukazovať dokladom o očkovaní.
Poistenie: Aktuálne nie je podmienkou pre vstup do Bahrajnu povinnosť mať uzatvorené medzinárodné zdravotné poistenie.
Napätie: 220 V, zásuvky a zástrčky podľa štandardov UK
Dôležité čísla: tiesňové volanie 999, lekárska pohotovosť 563 625
Veľvyslanectvo SR: Slovenská republika nemá v Bahrajne diplomatické zastúpenie. Príslušným úradom je veľvyslanectvo Slovenskej republiky v Rijáde v Saudskej Arábii.

Popis
Rozlohou malá ostrovná krajina bola už v minulosti dôležitou obchodnou bránou do Perzského zálivu. V súčasnosti láka neodolateľnou kombináciou starobylého dedičstva a najmodernejšieho pokroku. Cestovateľom ponúka lákadlá jedinečnej histórie a kultúry. Staroveké archeologické miesta, medzi ktoré patrí najmä Bahrajnský hrad a Dilmunské pohrebisko, vyrozprávajú návštevníkom nezabudnuteľné príbehy z dávnej minulosti. Múzeá a galérie oživia dávne tradície a umenie. Miestne trhy ponúkajú nezabudnuteľnú vôňu korenín kombinovanú s pestrými farbami exotických kobercov a nádherou unikátnych šperkov s perlami. Bahrajn je výnimočným miestom stretu rôznych kultúr a národností. Moderné mestá s mrakodrapmi, obchodnými centrami a luxusnými rezortami odrážajú dynamiku a prosperitu dnešného sveta. Zachovávajú si však aj svoju autentickú atmosféru, ktorú nájdete v úzkych uličkách, mešitách a tradičných mestských vilách. Bahrajnská kuchyňa je rajom pre gurmánov, s neodolateľnou vôňou korenín, ryžových jedál a čerstvých morských špecialít. Fanúšikom Formuly 1 neunikne každoročná Veľká cena Bahrajnu organizovaná na miestnom okruhu. Ostrov je miestom nekonečného pokoja vďaka krásnym plážam a podmorskému svetu, kde si môžete oddýchnuť a užívať si slnko a nekonečné more, objímajúce túto fascinujúcu krajinu. Bahrajn je skutočne rajom kontrastov a očarujúcich zážitkov, ktoré naplnia srdce každého návštevníka.
Poloha
Bahrajn je ostrovný štát, nachádzajúci sa v Perzskom zálive, ktorý sa skladá z archipelágu 33 ostrovov. Bahrajn leží 24 km východne od pobrežia Saudskej Arábie a 28 km severovýchodne od Kataru, so Saudskou Arábiou je spojený mostom King Fahd Causeway, ktorý zabezpečuje priame spojenie medzi týmito dvoma krajinami.
Klíma
V Bahrajne prevláda púštna klíma s horúcimi letami a miernymi zimami. Letá v Bahrajne (jún - september) sú veľmi teplé s vysokou vlhkosťou, naopak od októbra tu prevláda príjemné počasie s priemernými teplotami medzi 25° C a 35° C. V tomto období sa vlhkosť znižuje a množstvo zrážok je obmedzené.
Príroda
Väčšina Bahrajnu je pokrytá púšťou, konkrétne piesočnými dunami, ktorým sa prispôsobila rozmanitá príroda a vegetácia. Najvyšší kopec je Džabal ad-Duchán (dymová hora) – 134 m n.m. V Bahrajne nájdete aj mokrade a mangrovníkové lesy, ktoré sú domovom mnohých vtákov a živočíchov. Krajinu vďaka nádhernému podmorskému životu vyhľadávajú potápači a milovníci šnorchlovania.
História
História Bahrajnu siaha až do starovekých čias, kedy bol ostrov dôležitým obchodným uzlom medzi Mezopotámiou a Indickým oceánom. Krajina sa preslávila vďaka obchodu s perlami. V staroveku patril Bahrajn k Perzskému impériu. V 7. storočí sa stal Bahrajn islamským štátom. V 16. storočí sa dostal pod kontrolu Osmanskej ríše, v 19. storočí prešiel pod ochranu Britskej východoindickej spoločnosti. Neskôr sa stal britským protektorátom, aj keď si uchoval istú mieru vnútornej samosprávy. Bahrajn získal nezávislosť od Veľkej Británie 15. augusta 1971. Odvtedy sa stal konštitučnou monarchiou na čele s kráľom. Dnes je Bahrajn modernou krajinou so silnou hospodárskou základňou, významným finančným a obchodným centrom, s veľkým dôrazom na sektor služieb, najmä bankovníctvo a cestovný ruch.
Kuchyňa
Bahrajnská kuchyňa je chutná a obohatená o vplyvy arabskej, indicko-perzskej a východnej stredomorskej kuchyne. Základom mnohých bahrajnských jedál je ryža, ktorá býva často dochutená koreninami a škoricou a podáva sa s mäsom, zeleninou alebo rybou. Ochutnajte tradičné jedlá, ako je machbūs (ryža s koreninami a rybou alebo mäsom), harees (korenená múčna kaša s mäsom) a ghoozi (pečené jahňacie stehno). Nezabudnite si vychutnať aj čerstvé morské plody, ktoré sú špecialitou Bahrajnu. Obľúbenou prílohou k jedlu je tiež chlieb s príchuťou šafránu. Medzi typické bahrajnské dezerty patrí muhalabia (mliečny puding s orechmi a šafránom), halwa (sladký dezert z mletých orechov a cukru) a datľové koláče, ku ktorým vám ponúknu populárny sladký čaj alebo silnú kávu.
Sprievodca destináciou