Hotel Cormorano 4*

Zobraziť na mape
30%
Augustová zľava platí do 31. 8. 2023
SPA centrum
%
Záloha len 30%
bazén
fitnesscentrum
bezplatné Wi-Fi pripojenie
Rodinný hotel v mediteránskom štýle s očarujúcou atmosférou je postavený pri krásnej pláži s jemným pieskom.
Hotel

Hotel Cormorano 4*

Rodinný hotel v mediteránskom štýle s očarujúcou atmosférou je postavený pri krásnej pláži s jemným pieskom.

Popis
 • hlavná reštaurácia
 • reštaurácia 20 m od hotela (v ktorej sú servírované večere)
 • plážový bar
 • doktor
 • bezplatné Wi-Fi pripojenie
 • SPA centrum
 • vonkajší bazén
 • slnečná terasa
 • tenis
 • požičovňa horských bicyklov
Vzdialenosti
200 m
K pláži
Od hotela
6 km
K mestu Porto Cervo
35 km
K letisku
Hotel Cormorano 4* - pláž
Pláž
 • krásna piesková pláž
 • pozvoľný vstup do mora
 • bezplatný plážový servis (1. a 2. rada spoplatnená)
 • centrum vodných športov za poplatok
Hotel Cormorano 4* - izba
Ubytovanie
 • 2-lôžkové izby v stredomorskom štýle
 • kúpeľňa s WC a sušičom na vlasy
 • klimatizácia
 • bezplatné Wi-Fi pripojenie
 • chladnička
 • SAT TV
 • telefón
 • trezor
 • set na prípravu kávy a čaju
 • balkón alebo terasa
Priemerné teploty
JAN
FEB
MAR
APR
MÁJ
JÚN
JÚL
AUG
SEP
OKT
NOV
DEC
Vzduch
14°
15°
16°
18°
22°
28°
30°
30°
27°
22°
17°
14°
Voda
15°
14°
15°
17°
22°
26°
27°
27°
26°
23°
21°
19°
Stravovanie
 • raňajky
 • polpenzia za príplatok
Naše hodnotenie
 • ****
Výlety
V dedinách Barbagia a Orgoloso sa nachádza ukryté kultúrne dedičstvo obyvateľov Sardínie. Zvyky a tradície sa tu stretávajú s bujným a divokým prírodným prostredím, vytvárajúc jedinečnú možnosť nahliadnuť do životov tradičných obyvateľov a dozvedieť sa viac o histórii ostrova. Obzvlášť unikátne sú svetoznáme maľby v dedinke Orgoloso, ktoré vyobrazujú históriu a udalosti dôležité nielen pre provinciu Ogliastra, kde sa nachádzajú.
98 EUR / dospelá osoba.
Dieťa od 4 do 10 rokov 77 EUR.
Dieťa do 4 rokov zadarmo.
Prvou zastávkou celodennej plavby je malebný ostrov La Maddalena s množstvom rôznych remeselných obchodíkov a historických pamiatok. Po krištáľovo čistých vodách budeme pokračovať ku najkrajším ostrovom súostrovia, Spargi a Santa Maria, počas ktorých sa naskytajú nádherné pohľady na malé zátoky s prírodnými sochami. Počas plavby naspäť sa vám naskytne unikátny výhľad na morskú oblasť Manto della Madonna, kde hĺbka vody čaruje tie najkrajšie odtiene modrej a tyrkysovej farby. Tradičný taliansky obed je servírovaný priamo na palube.
90 EUR / dospelá osoba.
Dieťa od 4 do 10 rokov 70 EUR.
Dieťa do 4 rokov zadarmo.
Dedinka San Pantaleo, prvá zastávka výletu, dlhodobo láka umelcov, ktorých inšpiruje ikonické pobrežie Costa Smeraldy (Smaragdového pobrežia). Navštívite zaujímavý umelecký a remeselnícky trh s podmanivou atmosférou a následne sa vyberiete do srdca Smaragdového pobrežia, prístavu Porto Cervo, ktoré môžete objaviť príjemnou prechádzkou alebo jazdou vláčikom. Presuniete sa do Baja Sardinia, kde si môžete dopriať tradičný sardínsky obed alebo sa okúpať na krásnej pláži. Výlet na severovýchodné pobrežie ostrova odkrýva výhľady na čarokrásne scenérie, blízke ostrovy i Korziku.
70 EUR / dospelá osoba.
Dieťa od 4 do 10 rokov 49 EUR.
Dieťa do 4 rokov zadarmo.
Výlety a ceny sú orientačné a závisia od sezóny. Zmena vyhradená.
Informácie o krajine
Základné informácie

Štátne zriadenie: republika
Rozloha: 301 338 km2
Hlavné mesto: Rím
Počet obyvateľov: 60483973
Úradný jazyk: Taliančina
Náboženstvo: rímski katolíci 87,6%, východní katolíci 0,2%, pravoslávni 1,6%, moslimovia 2,1%, protestanti 1,1%, budhisti 0,3%, hinduisti 0,2%, bez vyznania 5,8%
Časový posun: platí rovnaký čas ako na Slovensku
Víza: bezvízový styk pre občanov SR
Cestovný doklad: občania SR môžu vstupovať na územie krajiny s platným cestovným dokladom • všetci občania vrátane maloletých detí musia mať vlastný cestovný doklad, platný v čase pobytu na území krajiny
Pobytová taxa: od 2€ do 5 €/os.noc
Trieda ubytovacieho zariadenia: klasifikácia podľa krajiny Taliansko
Trasa cesty: Slovensko - Taliansko
Očkovanie: nevyžaduje sa
Napätie: 220 V
Dôležité čísla: 118, 112, 113
Veľvyslanectvo SR: Via dei Colli della Farnesina 144 VI/A, Roma, Itali, +39 0636715200, +39 0636715201

Popis
Krajina patriaca ku kolískam civilizácie dnes dýcha nielen históriou, ale i atmosférou plnou temperamentu, ktorú si určite zamilujete. Prechádzky malebnými mestečkami, potápanie v smaragdových moriach, nekonečné chute miestnych špecialít a leňošenie na nádherných pieskových plážach sú zárukou nezabudnuteľnej dovolenky. Fascinujúci stredomorský ostrov sa pýši unikátnymi historickými pamiatkami, ktoré nenájdete inde vo svete. Vďaka kilometrom dlhých pláží pokrytých jemným bielym pieskom a priezračnému moru nesie ostrov pomenovanie „Karibik Stredomoria“. Dnes je vyhľadávaným dovolenkovým cieľom mnohých turistov z celého sveta. Sardínia Vás privíta vynikajúcimi kulinárskymi špecialitami, znamenitými vínami a pohostinnými obyvateľmi. Je druhým najväčším ostrovom Talianska, nachádza sa západne od talianskej pevniny a južne od francúzskej Korziky. Hlavným mestom je Cagliari, ktorého stredoveké opevnenie a súčasná elegantná architektúra očaria každého návštevníka. Príjemné stredomorské podnebie a nekonečne dlhé pláže s bielym pieskom robia zo Sardínie ideálnu destináciu pre pokojnú rodinnú dovolenku.
Poloha
Taliansko sa rozprestiera na Apeninskom polostrove v južnej časti Európy. Pozostáva z 20 regiónov a s rozlohou 301 338 km² patrí k väčším európskym krajinám.
Klíma
Taliansko leží v subtropickom stredozemnom pásme. Počasie na pobreží sa vyznačuje suchými letami a zimami bohatými na zrážky. Sever Talianska leží v miernom pásme, juh Talianska v subtropickom. Priemerná teplota vody v letných mesiacoch je 25 °C.
Príroda
Severným okrajom krajiny sa v tvare polkruhu tiahnu alpské štíty. Tu sa týči najvyšší bod Talianska, Mont Blanc, s nadmorskou výškou 4 807 m. Hornatý povrch sa postupne znižuje smerom na juh a prechádza do Pádskej nížiny. V strednej časti ohraničujú krajinu Apeniny. Talianske pobrežie má dĺžku 7 500 km. Taliansko sa pýši činnými sopkami Vezuv, Etna a Stromboli. Medzi najvýznamnejšie rieky patrí 652 km dlhá rieka Pád.
História
Približne v 8. storočí pred naším letopočtom bolo založené mesto Rím. Ako zlatý vek Talianska sa označuje obdobie Rímskej republiky a Rímskeho cisárstva, ktorých dedičstvo významne poznačilo západnú kultúru. Po páde Rímskej ríše sa stalo územie Talianska súčasťou Byzantskej ríše. 14. storočie v Taliansku prinieslo najmä rozkvet umenia a vedy. V 19. storočí sa začal proces politického a územného zjednotenia celej krajiny a v roku 1871 bol Rím vyhlásený za hlavné mesto nového štátu. V roku 1922 sa k moci dostal Benito Mussolini a z Talianska sa stal fašistický štát, ktorý v druhej svetovej vojne bojoval po boku Nemecka. Po skončení druhej svetovej vojny obyvatelia Talianska v referende rozhodli o premene monarchie na republiku. Taliansko je jednou zo zakladajúcich krajín Európskej únie.
Kuchyňa
Vynikajúca talianska gastronómia s takmer tisícročnou históriou je preslávená po celom svete. Základom talianskej kuchyne sú pizza a cestoviny na mnoho spôsobov, jedlá z rýb a morských plodov, to všetko doplnené čerstvou zeleninou a vysokokvalitnými syrmi. Milovníci sladkého si prídu na svoje v typických pasticceriach, ktoré ponúkajú talianske pečivo a zákusky. Dobré jedlo si vychutnáte pri skvelom talianskom víne.
Sprievodca destináciou