Budoni Resort 4*

Zobraziť na mape
35%
Júnová zľava platí do 30. 6. 2024
%
2 deti zadarmo
%
1 dieťa zadarmo + % zľava
All inclusive
detský bazén
bazén
Obľúbený rodinný rezort sa nachádza v tichom prostredí zálivu, v blízkosti nádhernej pieskovej pláže a píniového lesa.
Hotel

Budoni Resort 4*

Obľúbený rodinný rezort sa nachádza v tichom prostredí zálivu, v blízkosti nádhernej pieskovej pláže a píniového lesa.

Popis
 • 2 reštaurácie
 • hlavný bar
 • bar pri bazéne
 • bezplatneé Wi-Fi pripojenie
 • 24h recepcia
 • 2 vonkajšie bazény
 • 2 detské bazény
 • 6 tenisových kurtov
 • stolný tenis
 • fitnescentrum
 • miniklub
 • medzinárodný animačný tím
Vzdialenosti
150 m
K pláži
Od hotela
4 km
K mestu Budoni
36 km
K letisku
Budoni Resort 4* - pláž
Pláž
 • nádherná piesková pláž s pozvoľným vstupom do mora 150 m od hotela
 • bezplatný plážový servis
 • vodné športy na pláži za poplatok
Budoni Resort 4* - izba
Ubytovanie
 • komfortne zariadené 2-lôžkové izby s možnosťou 1-2 prísteliek
 • kúpeľňa s WC a sušičom na vlasy
 • minichladnička
 • SAT TV
 • telefón
 • bezplatné Wi-Fi pripojenie
 • trezor
 • klimatizácia
 • balkón alebo terasa
Priemerné teploty
JAN
FEB
MAR
APR
MÁJ
JÚN
JÚL
AUG
SEP
OKT
NOV
DEC
Vzduch
14°
15°
16°
18°
22°
28°
30°
30°
27°
22°
17°
14°
Voda
15°
14°
15°
17°
22°
26°
27°
27°
26°
23°
21°
19°
Stravovanie
 • all inclusive
Naše hodnotenie
 • ****
Výlety
Nezabudnuteľný výlet na Capo Caccia, kde vystúpite takmer na vrchol výbežku a budete môcť obdivovať úchvatnú prírodnú scenériu. Objavte mesto Alghero, skutočný katalánsky klenot na Sardínii. Do historického centra vstúpite cez Porta Garibaldi, bránu lemovanú starobylými hradbami s výhľadom na rušný prístav. Trojhodinový voľný čas môžete využiť na obed, nákupy alebo oddych na neďalekej pláži San Giovanni.
70 EUR / dospelá osoba.
50 EUR / dieťa do 10 rokov.
dieťa do 2 rokov zadarmo.
Túlajte sa očarujúcimi uličkami mestečka Castelsardo, kde remeselníci pletú košíky z palmových listov, preskúmajte starobylý hrad s panoramatickým výhľadom na mys Capo Testa a objavte prírodný skvost z obdobia neolitu „Roccia dell’Elefante“, skalu pripomínajúcu sediaceho slona.
50 EUR / dospelá osoba.
35 EUR / dieťa do 10 rokov.
dieťa do 2 rokov zadarmo.
Záliv Asinara ukrýva prírodné a kultúrne poklady ostrova. Poprechádzajte sa po historických dedinkách Cala D'oliva a Cala Reale, kde na vás čakajú očarujúce múzeá a rehabilitačné centrá pre morské korytnačky. Ponorte sa do nedotknutej morskej rezervácie a šnorchlujte v prírodných bazénoch prekypujúcich morským životom. Na lodi Vás bude čakať lahodný obed formou bufetu a občerstvenie na bare.
140 EUR / dospelá osoba.
100 EUR / dieťa do 10 rokov.
dieťa do 3 rokov zadarmo.
Výlety a ceny sú orientačné a závisia od sezóny. Zmena vyhradená.
Informácie o krajine
Základné informácie

Štátne zriadenie: republika
Rozloha: 301 338 km2
Hlavné mesto: Rím
Počet obyvateľov: 60483973
Úradný jazyk: Taliančina
Náboženstvo: rímski katolíci 87,6%, východní katolíci 0,2%, pravoslávni 1,6%, moslimovia 2,1%, protestanti 1,1%, budhisti 0,3%, hinduisti 0,2%, bez vyznania 5,8%
Časový posun: platí rovnaký čas ako na Slovensku
Víza: bezvízový styk pre občanov SR
Cestovný doklad: občania SR môžu vstupovať na územie krajiny s platným cestovným dokladom • všetci občania vrátane maloletých detí musia mať vlastný cestovný doklad, platný v čase pobytu na území krajiny
Pobytová taxa: od 2€ do 5 €/os.noc
Trieda ubytovacieho zariadenia: klasifikácia podľa krajiny Taliansko
Trasa cesty: Slovensko - Taliansko
Očkovanie: nevyžaduje sa
Napätie: 220 V
Dôležité čísla: 118, 112, 113
Veľvyslanectvo SR: Via dei Colli della Farnesina 144 VI/A, Roma, Itali, +39 0636715200, +39 0636715201

Popis
Krajina patriaca ku kolískam civilizácie dnes dýcha nielen históriou, ale i atmosférou plnou temperamentu, ktorú si určite zamilujete. Prechádzky malebnými mestečkami, potápanie v smaragdových moriach, nekonečné chute miestnych špecialít a leňošenie na nádherných pieskových plážach sú zárukou nezabudnuteľnej dovolenky. Fascinujúci stredomorský ostrov sa pýši unikátnymi historickými pamiatkami, ktoré nenájdete inde vo svete. Vďaka kilometrom dlhých pláží pokrytých jemným bielym pieskom a priezračnému moru nesie ostrov pomenovanie „Karibik Stredomoria“. Dnes je vyhľadávaným dovolenkovým cieľom mnohých turistov z celého sveta. Sardínia Vás privíta vynikajúcimi kulinárskymi špecialitami, znamenitými vínami a pohostinnými obyvateľmi. Je druhým najväčším ostrovom Talianska, nachádza sa západne od talianskej pevniny a južne od francúzskej Korziky. Hlavným mestom je Cagliari, ktorého stredoveké opevnenie a súčasná elegantná architektúra očaria každého návštevníka. Príjemné stredomorské podnebie a nekonečne dlhé pláže s bielym pieskom robia zo Sardínie ideálnu destináciu pre pokojnú rodinnú dovolenku.
Poloha
Taliansko sa rozprestiera na Apeninskom polostrove v južnej časti Európy. Pozostáva z 20 regiónov a s rozlohou 301 338 km² patrí k väčším európskym krajinám.
Klíma
Taliansko leží v subtropickom stredozemnom pásme. Počasie na pobreží sa vyznačuje suchými letami a zimami bohatými na zrážky. Sever Talianska leží v miernom pásme, juh Talianska v subtropickom. Priemerná teplota vody v letných mesiacoch je 25 °C.
Príroda
Severným okrajom krajiny sa v tvare polkruhu tiahnu alpské štíty. Tu sa týči najvyšší bod Talianska, Mont Blanc, s nadmorskou výškou 4 807 m. Hornatý povrch sa postupne znižuje smerom na juh a prechádza do Pádskej nížiny. V strednej časti ohraničujú krajinu Apeniny. Talianske pobrežie má dĺžku 7 500 km. Taliansko sa pýši činnými sopkami Vezuv, Etna a Stromboli. Medzi najvýznamnejšie rieky patrí 652 km dlhá rieka Pád.
História
Približne v 8. storočí pred naším letopočtom bolo založené mesto Rím. Ako zlatý vek Talianska sa označuje obdobie Rímskej republiky a Rímskeho cisárstva, ktorých dedičstvo významne poznačilo západnú kultúru. Po páde Rímskej ríše sa stalo územie Talianska súčasťou Byzantskej ríše. 14. storočie v Taliansku prinieslo najmä rozkvet umenia a vedy. V 19. storočí sa začal proces politického a územného zjednotenia celej krajiny a v roku 1871 bol Rím vyhlásený za hlavné mesto nového štátu. V roku 1922 sa k moci dostal Benito Mussolini a z Talianska sa stal fašistický štát, ktorý v druhej svetovej vojne bojoval po boku Nemecka. Po skončení druhej svetovej vojny obyvatelia Talianska v referende rozhodli o premene monarchie na republiku. Taliansko je jednou zo zakladajúcich krajín Európskej únie.
Kuchyňa
Vynikajúca talianska gastronómia s takmer tisícročnou históriou je preslávená po celom svete. Základom talianskej kuchyne sú pizza a cestoviny na mnoho spôsobov, jedlá z rýb a morských plodov, to všetko doplnené čerstvou zeleninou a vysokokvalitnými syrmi. Milovníci sladkého si prídu na svoje v typických pasticceriach, ktoré ponúkajú talianske pečivo a zákusky. Dobré jedlo si vychutnáte pri skvelom talianskom víne.
Sprievodca destináciou