Hotel Xaloc Playa 3*

Zobraziť na mape
30%
Júnová zľava platí do 30. 6. 2022
%
Záloha len 30%
detský bazén
bazén
Wi-Fi pripojenie
recepcia
Príjemný rodinný hotel sa nachádza vo vyhľadávanom letovisku Punta Prima, piramo pri nádhernej pieskovej pláži. Hlavné mesto Mahón je vzdialené 10 km.
Hotel

Hotel Xaloc Playa 3*

Príjemný rodinný hotel sa nachádza vo vyhľadávanom letovisku Punta Prima, piramo pri nádhernej pieskovej pláži. Hlavné mesto Mahón je vzdialené 10 km.

Popis
 • hlavná reštaurácia
 • bar
 • Wi-Fi pripojenie v spoločných priestoroch
 • minigolf
 • stolný tenis
 • biliard
 • požičovňa bicyklov
Vzdialenosti
100 m
K pláži
Od hotela
10 km
K najbližšiemu centru
14 km
K letisku
Hotel Xaloc Playa 3* - pláž
Pláž
 • nádherná pláž s jemným bielym pieskom
 • pozvoľný vstup do mora
 • plážový servis za poplatok
Ubytovanie
 • kúpeľna s WC
 • sušič na vlasy
 • trezor
 • TV
 • telefón
 • balkón alebo terasa
Priemerné teploty
JAN
FEB
MAR
APR
MÁJ
JÚN
JÚL
AUG
SEP
OKT
NOV
DEC
Vzduch
13°
12°
14°
17°
22°
27°
29°
30°
27°
21°
17°
13°
Voda
16°
15°
16°
17°
21°
27°
27°
28°
27°
24°
23°
19°
Stravovanie
 • raňajky
Naše hodnotenie
 • ***+
Výlety
Vydajte sa na juh za najkrajšími plážami ostrova. Čaká na Vás pobrežie s nedotknutými plážami s tyrkysovou vodou, ktoré obklopujú vápencové útesy a krásna príroda. Zakotvíte v zátokách Son Saura, Cala Turqueta s bielym pieskom, Cala Macarella-Macarelleta s píniovými lesmi,kde budete môcť šnorchlovať, objavovať malé jaskyne či relaxovať. Skvelý obed si vychutnáte priamo na palube, podáva sa typická paella a k tomu osviežujúca sangria.
Výlet začnete zastávkou na najvyššom bode Menorky – Monte Toro. Následne si užijete plavbu do krásneho najdlhšieho prírodného prístavu v Európe - Mahón. Hlbokú zátoku lemujú kaviarne, reštaurácie i obchodíky. Čarovnú atmosféru hlavného mesta si budete môcť vychutnať priamo z lode. Z kúzelného stredomorského mestečka sa presuniete na prekrásnu pláž Punta Prima dlhú až 150 m. Výlet zakončíte návštevou malebnej rybárskej dedinky Binibeca s bielymi domčekmi a dychberúcimi výhľadmi.
Zažite jedinečný deň na jeepoch, ktoré Vás dovezú za skrytými pokladmi Menorky. Budete mať možnosť pohladkať menorské kone, vidieť ako sa vyrábajú miestne syry, vychutnať si najkrajšie výhľady, vrátane strmých útesov a roklín, osviežiť sa v teplých tyrkysových vodách, cítiť jemný vánok pri jazde cez malebné dedinky či odfotiť sa pred ikonickým majákom.
Príďte, pohladkajte zvieratká a spoznajte ich. Nakŕmte kozy, túlajte sa medzi klokanmi, spravte si fotku s papagájom a prechádzajte sa lesíkom s pobehujúci priateľskými lemurmi. Zažite iný koncept zoologickej záhrady, ktorá Vás očarí! V Lloc de Menorca žijú zachránené zvieratá v rámci rôznych programov ochrany prírody a environmentálneho vzdelávania. Výlet, ktorý si užijú deti rovnako aj dospelí.
Výlety a ceny sú orientačné a závisia od sezóny. Zmena vyhradená.
Informácie o krajine
Základné informácie

Štátne zriadenie: konštitučná monarchia
Rozloha: 505 992 km2
Hlavné mesto: Madrid
Počet obyvateľov: 47 miliónov
Úradný jazyk: španielčina a regionálne jazyky
Náboženstvo: kresťanstvo
Časový posun: platí rovnaký čas ako na Slovensku
Víza: bezvízový styk pre občanov SR
Cestovný doklad: občania SR môžu vstupovať na územie krajiny s platným cestovným dokladom •všetci občania vrátane maloletých detí musia mať vlastný cestovný doklad, platný v čase pobytu na území krajiny
Pobytová taxa: výška je závislá od oficiálnej kategorizácie hotela (3* hotel 2,20 EUR /osoba/noc, 3*+ a 4* hotel 3,30 EUR
/osoba/noc, 5* hotel 4,40 EUR /osoba/noc).
Trieda ubytovacieho zariadenia: klasifikácia podľa krajiny Španielsko
Trasa cesty: Slovensko - Španielsko
Očkovanie: nevyžaduje sa
Napätie: 220 V
Dôležité čísla: tiesňové volanie 112, polícia 091
Veľvyslanectvo SR: C/del Pinar 20, 280 06 Madrid, Espana, Tel. +34915903861

Popis
Bohatá história, neopakovateľné prírodné scenérie a jedinečná atmosféra krajiny žijúcej podľa hesla siesta, fiesta, manana - to je temperamentné Španielsko. Ľudová múdrosť hovorí, že kto chce spoznať pravé Španielsko, mal by sa vybrať do Andalúzie, kam turistov zo všetkých kútov sveta už roky lákajú tanečnice flamenca, dobré víno, býčie zápasy, ale najmä široké pláže a priezračne čisté more. Andalúzska provincia Almería sa rozprestiera na juhovýchode Pyrenejského polostrova. Návštevníkov nadchne veľmi príjemnou atmosférou v pokojných letoviskách. Pobrežie zdobia malebné rybárske dedinky, dlhé pieskové pláže, ale aj plážičky ukryté medzi skalami. Hlavnou metropolou provincie je rovnomenné mesto Almería. Mesto je známe ako „ciudad del moro“, teda maurské mesto, a vďaka unikátnej arabskej architektúre budete mať pocit, že ste na opačnej strane Stredozemného mora. Mestu dominuje pevnosť Alcazaba a z jej hradieb sa návštevníkom naskytá krásny výhľad na mestečko a pobrežie pod ním. K vyhľadávaným turistickým atrakciám patrí svetoznámy palácový komplex Alhambra v Granade, majestátne pohorie Sierra Nevada alebo autentická španielska dedinka Mojacar.
Poloha
Španielske kráľovstvo sa rozprestiera na Pyrenejskom polostrove. Na juhu a východe ho obmýva Stredozemné more, na západe Atlantický oceán. Na severe krajiny tvoria prirodzenú hranicu s Francúzskom Pyreneje. K susedom Španielska patrí aj Andorra a Portugalsko.
Klíma
Španielske podnebie výrazne ovplyvňujú tri hlavné faktory: Atlantický oceán, Stredozemné more a Pyreneje. Vo všeobecnosti však platí, že podnebie Pyrenejského polostrova patrí k najpríjemnejším v Európe. Najmä oblasť Stredozemného mora sa vyznačuje vysokým počtom slnečných dní počas celého roka a teplotami ideálnymi na dovolenku už od mája až do začiatku novembra.
Príroda
Povrch Španielska je veľmi členitý. Najkrajšie prírodné scenérie ponúkajú majestátne Pyreneje a pobrežie Atlantického oceánu. Vnútrozemiu krajiny dominuje najväčšia náhorná plošina v Európe, Meseta. Medzi najočarujúcejšie oblasti Španielska patrí slnečná Andalúzia.
História
Územie dnešného Španielska bolo osídľované už od paleolitu. Za prvých známych obyvateľov oblasti sú považovaní Iberi, ktorí začali územie osídľovať približne 1600 rokov pred naším letopočtom. Neskôr ich nasledovali Feničania a Kelti. Starí Rimania tu v 8. storočí pred naším letopočtom založili provinciu Hispánia, ktorej názov sa stal základom pre dnešné pomenovanie Španielska. Výrazný vplyv na historický vývoj Španielska mali aj Mauri, ktorí ovládli územie v ranom stredoveku. Zápas medzi dvomi náboženstvami charakterizuje celú španielsku históriu. Najväčší rozmach zaznamenalo Španielske kráľovstvo v koloniálnych časoch, a to najmä vďaka moreplaveckým a dobyvateľským úspechom.V novodobých dejinách poznačila Španielsko najmä občianska vojna v rokoch 1936 až 1939. Od roku 1986 je Španielsko členom Európskej únie.
Kuchyňa
V gastronómii Španielska sa mieša viacero vplyvov z okolitých krajín i španielskych regiónov. Jedlá sú veľmi pestré, ale i prekvapivo prosté. Základnými surovinami sú ryby, zelenina, cesnak a olivový olej. Tapas, paella či krevety patria k najznámejším pochúťkam, ktoré by ste pri návšteve tejto krajiny mali určite ochutnať.
Sprievodca destináciou