Playa Esperanza Resort 4*

20%
Júlová zľava platí do 31. 7. 2022
%
Záloha len 30%
SPA centrum
bazén
fitnesscentrum
wellness centrum
Obľúbený rodinný hotel s kvalitnými službami je postavený priamo pri krásnej pláži Playa de Muro Beach s bielym pieskom. V blízkosti hotela sa nachádza golfové ihrisko a cyklistické trasy,
Hotel

Playa Esperanza Resort 4*

Obľúbený rodinný hotel s kvalitnými službami je postavený priamo pri krásnej pláži Playa de Muro Beach s bielym pieskom. V blízkosti hotela sa nachádza golfové ihrisko a cyklistické trasy,

Popis
 • hlavná reštaurácia
 • lounge bar
 • snack bar
 • bar pri bazéne
 • bezplatné Wi-Fi pripojenie
 • supermarket
 • kaderníctvo
 • SPA centrum
 • masáže
 • sauna
 • solárium
 • požičovňa bicyklov
 • 3 vonkajšie bazény
 • vnútorný bazén
 • priestranná slnečná terasa
 • detské ihrisko
 • miniklub
 • fitnescentrum
 • ping pong
 • plážový volejbal
 • tenis
 • animácie
Vzdialenosti
100 m
K pláži
Od hotela
6 km
K mestu Alcudia
44 km
K letisku
Playa Esperanza Resort 4* - pláž
Pláž
 • krásna piesková pláž Playa de Muro Beach s pozvoľným vstupom do mora
 • plážový servis za poplatok
 • centrum vodných športov za poplatok
Playa Esperanza Resort 4* - izba
Ubytovanie
 • moderné 2-lôžkové izby s možnosťou prístelky
 • kúpeľňa s WC a sušičom na vlasy
 • minibar
 • trezor
 • SAT TV
 • bezplatné Wi-Fi pripojenie
 • telefón
 • klimatizácia
 • balkón
Stravovanie
 • polpenzia
Naše hodnotenie
 • ****
Výlety
Malorka Island tour - Malorka, Španielsko
Celodenný výlet ponúka jedinečnú možnosť vidieť tienajkrajšie a najzaujímavejšie miesta ostrova. Cestovať budeme autobusom, loďou, historickouelektričkou a historickým vláčikom. Najskôr navštívime mesto Inca, preslávené kožiarskouvýrobou. Zastavíme sa v jednej z výrobných predajníkože, kde si môžete zakúpiť kožené výrobky. Pokračovať budeme cezmajestátne pohorie Sierra de Tramuntana, ktoré je zapísané pre svoju rozmanitúkrajinu na zoznam UNESCO. Autobus nás prevezie najznámejšími serpentínami ostrova snádhernými scenériami do malebnej zátoky Sa Calob-ra. Priezračné azúrové more amalé pláže sú tu lemované vysokými útesmi porastenými bujnou vegetáciou.Nasleduje približne hodinová plavba po západnom pobreží do prístavu Port Soller. Z prístavu nás poveziehistorická drevená električka do mesta Soller, známeho pestovaním citrusov apo-tom nostalgický historický vláčik, tzv. Pomarančový expres cez hory,pomarančové sady a mandľové háje až na predmestie Palmy. 
Dračie jaskyne a Els Calderers - Malorka, Španielsko
Poldenný popoludňajší výlet začneme prehliadkou zaujímavej šľachtickej usadlosti z 18. st. Els Calderers. Unikátne aristokratické sídlo premenili jeho majitelia na múzeum, ktoré približuje spôsob života na ostrove v minulosti. Pozrieme si elegantné obytné priestory, staré remeselné dielne i výbehy zvierat. Na záver ochutnáme miestne likéry a miestnu delikatesu, klobásu “sobrasada”. Potom budeme pokračovať cez mesto Manacor do prístavu Porto Cristo, kde sa nachádza veľkolepá jaskyňa Drach s bohatou výzdobou a podzemným jazerom. Prehliadka trvá hodinu a zavedie nás do čarovného podzemného kráľovstva, ktoré tu príroda vytvorila pred miliónmi rokov. Na záver si vypočujeme krátky živý koncert klasickej hudby, ktorý nám zahrajú hudobníci na osvetlených lodičkách. Po koncerte sa môžete krátko na lodičke aj povoziť.
Palma a Valldemosa - Malorka, Španielsko
Hlavné mesto Malorky a Baleárskych ostrovov je právom považované za perlu Stredomoria. Očaruje svojou architektúrou i nákupnými možnosťami. Tento celodenný výlet začneme zastávkou na vyhliadke pri hrade Belver, odkiaľ sa nám otvorí panoramatický výhľad namesto a jeho prístav. Potom navštívime dominantu mesta - nádhernú gotickú katedrálu Panny Márie La Seu. Obdivovať budeme okúzľujúci priestor i podmanivú hru svetiel, ktorú vytvárajú lúče slnka prechádzajúcerozetou nad oltárom. Pozrieme si dielo slávneho Antonia Gaudího aj modernú kaplnku Miguela Barceló. V centre mesta budete mať aj voľný čas na prechádzku pôsobivými uličkami starého mesta. Popoludní sa presunieme autobusom do Valldemosy, najkrajšej dediny ostrova, kde strávili zimu 1838-39 slávny skladateľ Frederic Chopin a spisovateľka George Sand. Úzke kamenné uličky, pôvabné námestíčka, kvetinová výzdoba a romantická atmosféra lákajú na príjemnú prechádzku, či posedenie na terasách miestnych kaviarničiek. V rámci výletu budete mať tiež možnosť ochutnať miestne i španielske likéry.
Palma a Palma Aquarium - Malorka, Španielsko
Celodenný výlet do hlavného mesta Palma a do úchvatného podmorského sveta Palma Aquarium, ktorý poteší deti i dospelých. Prvou zastávkou bude vyhliadka pri hrade Belver, potom sa autobusom vydáme do centra mesta, kde budete mať voľný čas cca 1 h. Nasleduje krátky prejazd do jedného z najväčších akvárií v Európe, ktoré ponúka návštevníkom nezabudnuteľný zážitok v podobe ponorenia sa do podmorského sveta. Časť akvárií je pod otvoreným nebom, časť zastrešená, je tu expozícia o stredomorskej faune a flóre, život na korálovom útese, tropická záhrada s vodopádom a džungľou a najväčšou atrakciou je Big Blue - 8,5 m hlboká nádrž na žraloky.
Formentor a Alcudia - Malorka, Španielsko
Ideálna kombinácia prírodných krás, miestnych tradícií a remesiel. Tento celodenný výlet začneme návštevou tradičného mallorského trhu v historickom mestečku Alcúdia. V úzkych uličkách medzi stredovekými hradbami stoja stánky s tradičnými výrobkami, suvenírmi, ovocím a zeleninou. Z Alcúdie sa presunieme do blízkeho prístavu Puerto Pollensa, odkiaľ sa budeme plaviť loďou na nádher-nú pláž Formentor s bielym pieskom a krištáľovo čistou vodou, lemovanú borovicami. Tu budete mať voľný čas na kúpanie. Potom budeme pokračovať autobusom na panoramatickú vy-hliadku Es Colomer v nadmorskej výške 232 m, odkiaľ si môžete vychutnať nádherný výhľad.
Nočná Palma - Malorka, Španielsko
Jedinečný výlet pre všetkých, ktorí chcú zažiť večernú atmosféru hlavného mesta. Z hotela budeme odchádzať po večeri. Po panoramatickom okruhu centrom Palmy a pozdĺž pobrežia Paseo Marítimo nastúpime na katamarán a vychutnáme si príjemnú večernú plavbu po zálive Bahía de Palma. V sprievode tanečnej hudby sa pokocháme výhľadmi na osvetlenú katedrálu a prístav. Počas plavby je možné občerstvenie v lodnom bare.
Informácie o krajine
Základné informácie

Štátne zriadenie: konštitučná monarchia
Rozloha: 505 992 km2
Hlavné mesto: Madrid
Počet obyvateľov: 47 miliónov
Úradný jazyk: španielčina a regionálne jazyky
Náboženstvo: kresťanstvo
Časový posun: platí rovnaký čas ako na Slovensku
Víza: bezvízový styk pre občanov SR
Cestovný doklad: občania SR môžu vstupovať na územie krajiny s platným cestovným dokladom •všetci občania vrátane maloletých detí musia mať vlastný cestovný doklad, platný v čase pobytu na území krajiny
Pobytová taxa: platí sa iba na Baleárskych ostrovoch
Trieda ubytovacieho zariadenia: klasifikácia podľa krajiny Španielsko
Trasa cesty: Slovensko - Španielsko
Očkovanie: nevyžaduje sa
Situácia COVID-19: Vzhľadom na hygienické a bezpečnostné opatrenia vydávané v súvislosti so zamedzením šírenia koronavírusu spôsobujúceho ochorenie COVID 19 v jednotlivých štátoch môžu byť v záujme prevencie a zabezpečenia maximálnej bezpečnosti klientov platné alebo podľa aktuálnej situácie vyhodnotené a prijaté rôzne obmedzenia resp. opatrenia, ktoré môžu mať dosah na kvalitu, obsah resp. rozsah zabezpečovaných služieb. Uvedené skutočnosti sú dôsledkom aktuálnej situácie súvisiacej so zamedzením šírenia pandémie a cestujúci si je vedomý tohto rizika za ktorého následky CK nezodpovedá.
Napätie: 220 V
Dôležité čísla: tiesňové volanie 112, polícia 091
Veľvyslanectvo SR: C/del Pinar 20, 280 06 Madrid, Espana, Tel. +34915903861

Popis
Bohatá história, neopakovateľné prírodné scenérie a jedinečná atmosféra krajiny žijúcej podľa hesla siesta, fiesta, manana - to je temperamentné Španielsko. Ľudová múdrosť hovorí, že kto chce spoznať pravé Španielsko, mal by sa vybrať do Andalúzie, kam turistov zo všetkých kútov sveta už roky lákajú tanečnice flamenca, dobré víno, býčie zápasy, ale najmä široké pláže a priezračne čisté more. Andalúzska provincia Almería sa rozprestiera na juhovýchode Pyrenejského polostrova. Návštevníkov nadchne veľmi príjemnou atmosférou v pokojných letoviskách. Pobrežie zdobia malebné rybárske dedinky, dlhé pieskové pláže, ale aj plážičky ukryté medzi skalami. Hlavnou metropolou provincie je rovnomenné mesto Almería. Mesto je známe ako „ciudad del moro“, teda maurské mesto, a vďaka unikátnej arabskej architektúre budete mať pocit, že ste na opačnej strane Stredozemného mora. Mestu dominuje pevnosť Alcazaba a z jej hradieb sa návštevníkom naskytá krásny výhľad na mestečko a pobrežie pod ním. K vyhľadávaným turistickým atrakciám patrí svetoznámy palácový komplex Alhambra v Granade, majestátne pohorie Sierra Nevada alebo autentická španielska dedinka Mojacar.
Poloha
Španielske kráľovstvo sa rozprestiera na Pyrenejskom polostrove. Na juhu a východe ho obmýva Stredozemné more, na západe Atlantický oceán. Na severe krajiny tvoria prirodzenú hranicu s Francúzskom Pyreneje. K susedom Španielska patrí aj Andorra a Portugalsko.
Klíma
Španielske podnebie výrazne ovplyvňujú tri hlavné faktory: Atlantický oceán, Stredozemné more a Pyreneje. Vo všeobecnosti však platí, že podnebie Pyrenejského polostrova patrí k najpríjemnejším v Európe. Najmä oblasť Stredozemného mora sa vyznačuje vysokým počtom slnečných dní počas celého roka a teplotami ideálnymi na dovolenku už od mája až do začiatku novembra.
Príroda
Povrch Španielska je veľmi členitý. Najkrajšie prírodné scenérie ponúkajú majestátne Pyreneje a pobrežie Atlantického oceánu. Vnútrozemiu krajiny dominuje najväčšia náhorná plošina v Európe, Meseta. Medzi najočarujúcejšie oblasti Španielska patrí slnečná Andalúzia.
História
Územie dnešného Španielska bolo osídľované už od paleolitu. Za prvých známych obyvateľov oblasti sú považovaní Iberi, ktorí začali územie osídľovať približne 1600 rokov pred naším letopočtom. Neskôr ich nasledovali Feničania a Kelti. Starí Rimania tu v 8. storočí pred naším letopočtom založili provinciu Hispánia, ktorej názov sa stal základom pre dnešné pomenovanie Španielska. Výrazný vplyv na historický vývoj Španielska mali aj Mauri, ktorí ovládli územie v ranom stredoveku. Zápas medzi dvomi náboženstvami charakterizuje celú španielsku históriu. Najväčší rozmach zaznamenalo Španielske kráľovstvo v koloniálnych časoch, a to najmä vďaka moreplaveckým a dobyvateľským úspechom.V novodobých dejinách poznačila Španielsko najmä občianska vojna v rokoch 1936 až 1939. Od roku 1986 je Španielsko členom Európskej únie.
Kuchyňa
V gastronómii Španielska sa mieša viacero vplyvov z okolitých krajín i španielskych regiónov. Jedlá sú veľmi pestré, ale i prekvapivo prosté. Základnými surovinami sú ryby, zelenina, cesnak a olivový olej. Tapas, paella či krevety patria k najznámejším pochúťkam, ktoré by ste pri návšteve tejto krajiny mali určite ochutnať.
Sprievodca destináciou