Insotel Cala Mandia Resort & SPA 4*

Zobraziť na mape
klub leto
Slovenskí animátori z Klubu Leto
35%
Júlová zľava platí do 31. 7. 2024
Seniorská zľava 20 EUR/osoba
Ultra all inclusive
SPA centrum
detský bazén
Vyhľadávaný rodinný hotelový rezort vsadený do prekrásnej záhrady sa nachádza v pokojnej oblasti Cala Mandía, neďaleko krásnej pieskovej pláže.
Hotel

Insotel Cala Mandia Resort & SPA 4*

Vyhľadávaný rodinný hotelový rezort vsadený do prekrásnej záhrady sa nachádza v pokojnej oblasti Cala Mandía, neďaleko krásnej pieskovej pláže.

Popis
 • hlavná reštaurácia
 • reštaurácia so stredomorskými špecialitami
 • americká reštaurácia
 • sport bar
 • cocktail bar
 • snack bar
 • bar pri bazéne
 • lounge bar
 • minimarket
 • moderné SPA centrum
 • rodinný bazén
 • aquapark
 • vodný svet
 • 2 detské bazény
 • herňa
 • fitnescentrum
 • 4 tenisové kurty
 • stolný tenis
 • lukostreľba
 • basketbalové ihrisko
 • 2 18 jamkové golfové ihriská 15 km od hotela
 • animačný tím Klub Leto v termíne 29.6. - 4.9.2024
Vzdialenosti
300 m
K pláži
Od hotela
5 km
K mestu Porto Cristo
59 km
K letisku
Insotel Cala Mandia Resort & SPA 4* - nádherná piesková pláž Cala Mandia
Pláž
 • piesková pláž s pozvoľným vstupom do mora cca 300 m od hotela
 • lehátka a slnečníky za poplatok
 • centrum vodných športov za poplatok
Insotel Cala Mandia Resort & SPA 4* - izba
Ubytovanie
 • kúpeľňa s WC a sušičom na vlasy
 • spálňa a obývacia časť oddelené posuvnými dverami
 • klimatizácia
 • telefón
 • bezplatné Wi-Fi pripojenie
 • TV
 • trezor za poplatok
 • minichladnička
 • balkón alebo terasa
Priemerné teploty
JAN
FEB
MAR
APR
MÁJ
JÚN
JÚL
AUG
SEP
OKT
NOV
DEC
Vzduch
16°
16°
18°
20°
25°
29°
31°
32°
29°
24°
19°
26°
Voda
16°
15°
16°
18°
22°
26°
27°
27°
27°
25°
22°
19°
Stravovanie
 • all inclusive ultra
Naše hodnotenie
 • ****+
Výlety
Poldenný popoludňajší výlet začneme prehliadkou zaujímavej šľachtickej usadlosti z 18. st. Els Calderers. Unikátne aristokratické sídlo premenili jeho majitelia na múzeum, ktoré približuje spôsob života na ostrove v minulosti. Pozrieme si elegantné obytné priestory, staré remeselné dielne i výbehy zvierat. Na záver ochutnáme miestne likéry a miestnu delikatesu, klobásu “sobrasada”. Potom budeme pokračovať cez mesto Manacor do prístavu Porto Cristo, kde sa nachádza veľkolepá jaskyňa Drach s bohatou výzdobou a podzemným jazerom. Prehliadka trvá hodinu a zavedie nás do čarovného podzemného kráľovstva, ktoré tu príroda vytvorila pred miliónmi rokov. Na záver si vypočujeme krátky živý koncert klasickej hudby, ktorý nám zahrajú hudobníci na osvetlených lodičkách. Po koncerte sa môžete krátko na lodičke aj povoziť.
59 EUR / dospelá osoba.
29,50 EUR / dieťa od 3 do 12 rokov.
Ideálna kombinácia prírodných krás, miestnych tradícií a remesiel. Tento celodenný výlet začneme návštevou tradičného mallorského trhu v historickom mestečku Alcúdia. V úzkych uličkách medzi stredovekými hradbami stoja stánky s tradičnými výrobkami, suvenírmi, ovocím a zeleninou. Z Alcúdie sa presunieme do blízkeho prístavu Puerto Pollensa, odkiaľ sa budeme plaviť loďou na nádhernú pláž Formentor s bielym pieskom a krištáľovo čistou vodou, lemovanú borovicami. Tu budete mať voľný čas na kúpanie. Potom budeme pokračovať autobusom na panoramatickú vyhliadku Es Colomer v nadmorskej výške 232 m, odkiaľ si môžete vychutnať nádherný výhľad.
64 EUR / dospelá osoba.
32 EUR / dieťa.
Celodenný výlet ponúka jedinečnú možnosť vidieť tie najkrajšie a najzaujímavejšie miesta ostrova. Cestovať budeme autobusom, loďou, historickou električkou aj historickým vláčikom. Najskôr navštívime mesto Inca, preslávené kožiarskou výrobou. Zastavíme sa v jednej z výrobných predajní kože, kde si môžete zakúpiť kožené výrobky. Pokračovať budeme cez majestátne pohorie Sierra de Tramuntana, ktoré je zapísané pre svoju rozmanitú krajinu na zoznam UNESCO. Autobus nás prevezie najznámejšími serpentínami ostrova s nádhernými scenériami do malebnej zátoky Sa Calobra. Priezračné azúrové more a malé pláže sú tu lemované vysokými útesmi porastenými bujnou vegetáciou. Nasleduje približne hodinová plavba po západnom pobreží do prístavu Port Soller. Z prístavu nás povezie historická drevená električka do mesta Soller, známeho pestovaním citrusov a potom nostalgický historický vláčik, tzv. Pomarančový expres, cez hory, pomarančové sady a mandľové háje až na predmestie Palmy.
99 EUR / dospelá osoba.
49,50 EUR / dieťa od 3 do 12 rokov.
Hlavné mesto Malorky a Baleárskych ostrovov je právom považované za perlu Stredomoria. Očaruje svojou architektúrou i nákupnými možnosťami. Tento celodenný výlet začneme zastávkou na vyhliadke pri hrade Belver, odkiaľ sa nám otvorí panoramatický výhľad namesto a jeho prístav. Potom navštívime dominantu mesta - nádhernú gotickú katedrálu Panny Márie La Seu. Obdivovať budeme okúzľujúci priestor i podmanivú hru svetiel, ktorú vytvárajú lúče slnka prechádzajúce rozetou nad oltárom. Pozrieme si dielo slávneho Antonia Gaudího aj modernú kaplnku Miguela Barceló. V centre mesta budete mať aj voľný čas na prechádzku pôsobivými uličkami starého mesta. Popoludní sa presunieme autobusom do Valldemosy, najkrajšej dediny ostrova, kde strávili zimu 1838-39 slávny skladateľ Frederic Chopin a spisovateľka George Sand. Úzke kamenné uličky, pôvabné námestíčka, kvetinová výzdoba a romantická atmosféra lákajú na príjemnú prechádzku, či posedenie na terasách miestnych kaviarničiek. V rámci výletu budete mať tiež možnosť ochutnať miestne i španielske likéry.
59 EUR / dospelá osoba.
29,50 EUR / dieťa od 3 do 12 rokov.
Výlety a ceny sú orientačné a závisia od sezóny. Zmena vyhradená.
Informácie o krajine
Základné informácie

Štátne zriadenie: konštitučná monarchia
Rozloha: 505 992 km2
Hlavné mesto: Madrid
Počet obyvateľov: 47 miliónov
Úradný jazyk: španielčina a regionálne jazyky
Náboženstvo: kresťanstvo
Časový posun: platí rovnaký čas ako na Slovensku
Víza: bezvízový styk pre občanov SR
Cestovný doklad: občania SR môžu vstupovať na územie krajiny s platným cestovným dokladom •všetci občania vrátane maloletých detí musia mať vlastný cestovný doklad, platný v čase pobytu na území krajiny
Pobytová taxa: výška je závislá od oficiálnej kategorizácie hotela (3* hotel 2,20 EUR /osoba/noc, 3*+ a 4* hotel 3,30 EUR
/osoba/noc, 5* hotel 4,40 EUR /osoba/noc).
Trieda ubytovacieho zariadenia: klasifikácia podľa krajiny Španielsko
Trasa cesty: Slovensko - Španielsko
Očkovanie: nevyžaduje sa
Napätie: 220 V
Dôležité čísla: tiesňové volanie 112, polícia 091
Veľvyslanectvo SR: C/del Pinar 20, 280 06 Madrid, Espana, Tel. +34915903861

Popis
Bohatá história, neopakovateľné prírodné scenérie a jedinečná atmosféra krajiny žijúcej podľa hesla siesta, fiesta, manana - to je temperamentné Španielsko. Ľudová múdrosť hovorí, že kto chce spoznať pravé Španielsko, mal by sa vybrať do Andalúzie, kam turistov zo všetkých kútov sveta už roky lákajú tanečnice flamenca, dobré víno, býčie zápasy, ale najmä široké pláže a priezračne čisté more. Andalúzska provincia Almería sa rozprestiera na juhovýchode Pyrenejského polostrova. Návštevníkov nadchne veľmi príjemnou atmosférou v pokojných letoviskách. Pobrežie zdobia malebné rybárske dedinky, dlhé pieskové pláže, ale aj plážičky ukryté medzi skalami. Hlavnou metropolou provincie je rovnomenné mesto Almería. Mesto je známe ako „ciudad del moro“, teda maurské mesto, a vďaka unikátnej arabskej architektúre budete mať pocit, že ste na opačnej strane Stredozemného mora. Mestu dominuje pevnosť Alcazaba a z jej hradieb sa návštevníkom naskytá krásny výhľad na mestečko a pobrežie pod ním. K vyhľadávaným turistickým atrakciám patrí svetoznámy palácový komplex Alhambra v Granade, majestátne pohorie Sierra Nevada alebo autentická španielska dedinka Mojacar.
Poloha
Španielske kráľovstvo sa rozprestiera na Pyrenejskom polostrove. Na juhu a východe ho obmýva Stredozemné more, na západe Atlantický oceán. Na severe krajiny tvoria prirodzenú hranicu s Francúzskom Pyreneje. K susedom Španielska patrí aj Andorra a Portugalsko.
Klíma
Španielske podnebie výrazne ovplyvňujú tri hlavné faktory: Atlantický oceán, Stredozemné more a Pyreneje. Vo všeobecnosti však platí, že podnebie Pyrenejského polostrova patrí k najpríjemnejším v Európe. Najmä oblasť Stredozemného mora sa vyznačuje vysokým počtom slnečných dní počas celého roka a teplotami ideálnymi na dovolenku už od mája až do začiatku novembra.
Príroda
Povrch Španielska je veľmi členitý. Najkrajšie prírodné scenérie ponúkajú majestátne Pyreneje a pobrežie Atlantického oceánu. Vnútrozemiu krajiny dominuje najväčšia náhorná plošina v Európe, Meseta. Medzi najočarujúcejšie oblasti Španielska patrí slnečná Andalúzia.
História
Územie dnešného Španielska bolo osídľované už od paleolitu. Za prvých známych obyvateľov oblasti sú považovaní Iberi, ktorí začali územie osídľovať približne 1600 rokov pred naším letopočtom. Neskôr ich nasledovali Feničania a Kelti. Starí Rimania tu v 8. storočí pred naším letopočtom založili provinciu Hispánia, ktorej názov sa stal základom pre dnešné pomenovanie Španielska. Výrazný vplyv na historický vývoj Španielska mali aj Mauri, ktorí ovládli územie v ranom stredoveku. Zápas medzi dvomi náboženstvami charakterizuje celú španielsku históriu. Najväčší rozmach zaznamenalo Španielske kráľovstvo v koloniálnych časoch, a to najmä vďaka moreplaveckým a dobyvateľským úspechom.V novodobých dejinách poznačila Španielsko najmä občianska vojna v rokoch 1936 až 1939. Od roku 1986 je Španielsko členom Európskej únie.
Kuchyňa
V gastronómii Španielska sa mieša viacero vplyvov z okolitých krajín i španielskych regiónov. Jedlá sú veľmi pestré, ale i prekvapivo prosté. Základnými surovinami sú ryby, zelenina, cesnak a olivový olej. Tapas, paella či krevety patria k najznámejším pochúťkam, ktoré by ste pri návšteve tejto krajiny mali určite ochutnať.
Sprievodca destináciou