Rixos Gulf Hotel Doha 5*

Zobraziť na mape
klub leto
Slovenskí animátori z Klubu Leto
32%
First Moment platí do 30. 6. 2024
All inclusive
Pri pláži
SPA centrum
detský bazén
Jedinečný hotelový rezort prestížnej hotelovej siete Rixos sa nachádza priamo pri nádhernej súkromnej pláži, iba 10 km od medzinárodného letiska. Užite si nezabudnuteľnú dovolenku v rezorte s výhľadmi na ikonickú panorámu Dohy a s kvalitnými all inclusive službami inšpirovanými tureckou pohostinnosťou.
Hotel

Rixos Gulf Hotel Doha 5*

Jedinečný hotelový rezort prestížnej hotelovej siete Rixos sa nachádza priamo pri nádhernej súkromnej pláži, iba 10 km od medzinárodného letiska. Užite si nezabudnuteľnú dovolenku v rezorte s výhľadmi na ikonickú panorámu Dohy a s kvalitnými all inclusive službami inšpirovanými tureckou pohostinnosťou.

Popis
 • hlavná reštaurácia Farmhouse s kvalitnými a čerstvými ingredienciami
 • steak house
 • indická à la carte reštaurácia
 • à la carte reštaurácia s ponukou medzinárodných špecialít
 • elegantný VIP lounge
 • 24 h otvorená remeselná pekáreň Crust
 • foodtruck pri bazéne
 • bar pri pláži
 • lobby bar
 • bezplatné Wi-Fi pripojenie
 • vonkajší bazén s ležadlami a slnečníkmi
 • moderný infinity bazén s výhľadom na more
 • detský bazén
 • detský splash park
 • detské ihrisko
 • moderne zariadený miniklub s množstvom originálnych aktivít pre deti
 • moderne zariadené fitnescentrum
 • exkluzívny športový klub so skupinovými cvičeniami ako je pilates, tabata, spinning, kangoo jump, aqua spinning, strečing, aquagym a jóga
 • luxusné SPA centrum Anjana so širokou ponukou masáží a procedúr
 • animačný tím Klub Leto v termíne 30.9.2024 - 6.1.2025
Vzdialenosti
Priamo pri pláži
Od hotela
3 km
K mestu Doha
10 km
K letisku
Rixos Gulf Hotel Doha 5* - pláž
Pláž
 • nádherná pláž s jemným bielym pieskom
 • pozvoľný vstup do mora
 • bezplatný plážový servis
Rixos Gulf Hotel Doha 5* - izba
Ubytovanie
 • moderne zariadené klimatizované dvojlôžkové izby s možnosťou prístelky
 • kúpeľňa s WC a sušičom na vlasy
 • TV
 • minibar
 • trezor
 • telefón
 • bezplatné Wi-Fi pripojenie
 • župan a papučky
 • príslušenstvo na prípravu čaju a kávy
Stravovanie
 • all inclusive ultra
Naše hodnotenie
 • *****
Výlety
Objavte s nami bohaté dedičstvo moreplavectva Kataru. Plavba na tradičnej drevenej loďke s názvom dhow vám poskytne jedinečný pohľad na modernú panorámu Dohy. Vedeli ste, že dhow je dôležitou súčasťou katarskej kultúry? Pred ropnou érou sa používala na lovenie perál, rybolov a prepravu tovaru. Tento jedinečný zážitok predvádza precíznu remeselnú zručnosť, ktorá prispela k tomu, že sa Doha stala jednou z najúžasnejších a najikonickejších panorám sveta.
Tento výlet vás prevedie najatraktívnejšími miestami katarskej metropoly, kde budete mať možnosť preskúmať úchvatnú architektúru a zažiť živú atmosféru tohto jedinečného miesta. Doha, hlavné mesto Kataru, je dynamické a moderné mesto, ktoré sa rýchlo stáva jedným z hlavných centier kultúry, obchodu a turizmu na Blízkom východe. Spoločne zažijeme pravú esenciu Kataru na nadčasovom Souq Waqif, kde na vás čakajú živé farby, vône a autentická atmosféra tradičného trhu. Prejdete sa po kultúrnej dedinke Katara s mešitami, umeleckými galériami a divadlami. Ďalšími zastávkami budú luxusný umelo vybudovaný ostrov The Pearl a Múzeum islamského umenia, ktoré hostí jednu z najväčších zbierok islamského umenia na svete. Z malebného Corniche, 7 km dlhého pobrežného bulváru, sa vám naskytne pôsobivý výhľad na modernú panorámu mesta s majestátnymi mrakodrapmi.
Prehĺbte svoje chápanie islamu a jeho hlboko zakoreneného významu v katarskej kultúre návštevou dvoch ikonických stavieb v Dohe. Našou prvou zastávkou bude Fanar, centrum islamskej kultúry v Katare a Špirálová mešita. Fanar je kultúrna organizácia preslávená svojou pozoruhodnou mešitou a jedinečným dizajnom minaretu, inšpirovaná starovekou sumerskou špirálovou architektúrou v Iraku. Naším ďalším cieľom je mešita Qatar Foundation. Mešita stojí na piatich veľkých stĺpoch, ktoré predstavujú päť pilierov islamu. Každý stĺp obsahuje verš z Koránu, ktorý pridáva duchovný rozmer k jedinečnému dizajnu mešity.
Zažite adrenalínovú jazdu džípmi na dunách v nádhernej katarskej púšti a navštívte jedinečné vnútrozemské more, ktoré je jedným z mála miest na svete, kde sa púšť stretáva s morom. Táto panoráma vám umožní pohľad na rozsiahlu krásu púštnej krajiny. Vyskúšajte si sandboarding a nechajte sa unášať na pieskových dunách alebo sa počas jazdy na ťave priblížte k tradíciám a kultúre miestnych beduínov.
Odkryte kúzlo starého umenia sokoliarstva a ponorte sa do histórie, ktorá siaha až 5000 rokov do minulosti k beduínskym kmeňom. V srdci katarskej púšte zažijete fascinujúci výcvik sokolov a dozviete sa viac o katarskej tradícii výcviku a umení lovu. V autentickom prostredí púšte si môžete vychutnať tradičný čaj a kávu.
Výlet pre fanúšikov futbalu a architektúry. Preskúmajte s nami pozoruhodné štadióny vybudované renomovanými architektmi pri príležitosti majstrovstiev sveta vo futbale v roku 2022. Počas prehliadky sa spolu ponoríme do strhujúcich príbehov skrytých za ich dizajnom a architektonickými detailmi.
Výlety a ceny sú orientačné a závisia od sezóny. Zmena vyhradená.
Informácie o krajine
Základné informácie
Štátne zriadenie: Katarský štát
Rozloha: 11 581 km2
Hlavné mesto: Dauha
Počet obyvateľov: 2,795 mil.
Úradný jazyk: arabčina
Náboženstvo: islam
Časový posun: V Katare je čas posunutý dopredu o 1 hodinu oproti Slovensku k LSEČ (+1) a o 2 hodiny dopredu oproti Slovensku k ZSEČ (+2)
Víza: bezvízový styk pre občanov SR
Cestovný doklad: Občania SR môžu vstupovať na územie krajiny s platným cestovným dokladom • všetci občania vrátane maloletých detí musia mať vlastný cestovný doklad • minimálna doba platnosti cestovného dokladu je 6 mesiacov po návrate • cestovný pas musí obsahovať aspoň 2 voľné strany (nemusia byť po sebe idúce)
Pobytová taxa: neplatí sa
Trieda ubytovacieho zariadenia: klasifikácia podľa krajiny Katar
Trasa cesty: Slovensko - Katar
Očkovanie: V súčasnosti nie je nutné sa pre vstup do Kataru preukazovať dokladom o očkovaní.
Poistenie: Aktuálne nie je podmienkou pre vstup do Kataru povinnosť mať uzatvorené medzinárodné zdravotné poistenie.
Napätie: 220 V, zásuvky a zástrčky podľa štandardov UK
Dôležité čísla: tiesňové volanie 999
Veľvyslanectvo SR: Slovenská republika nemá v Katare diplomatické zastúpenie. Príslušným úradom je veľvyslanectvo Slovenskej republiky v Rijáde v Saudskej Arábii.
Popis
Očarujúca krajina na severovýchodnom pobreží Arabského polostrova láka cestovateľov jedinečnou zmesou historických príbehov a moderného pokroku. Historická lokalita Al Zubarah, staroveké opevnené mesto zapísané na zozname svetového dedičstva UNESCO, ponúka návštevníkom fascinujúci pohľad do minulosti. Múzeá, vrátane Múzea islamského umenia a Národného múzea Kataru, predstavujú bohaté tradície a umenie. Katar je tiež známy svojimi trhmi, kde sa mieša vôňa exotických korenín, jasné farby kobercov a krása perlových šperkov. Doha, hlavné mesto, je symbolom unikátnej urbanistiky, modernity s mrakodrapmi, luxusnými obchodnými centrami a rezortmi prestížnych značiek, no zároveň si zachováva autentický nádych v starých častiach mesta s úzkymi uličkami a tradičnými mešitami. Katarská kuchyňa je rajom pre milovníkov gastronómie. Šport je v Katare veľkou vášňou, a to nielen vďaka každoročným podujatiam ako Qatar Open v tenise či MotoGP pretekom na okruhu Losail, ale aj vďaka nedávnym Majstrovstvám sveta vo futbale, ktoré priniesli významný rozvoj infraštruktúry. Vďaka 563 km dlhému pobrežiu posiateho prekrásnymi pieskovými plážami je Katar ideálnym miestom pre tých, ktorí hľadajú pokojnú dovolenku.
Poloha
Katar leží na severovýchodnom pobreží Arabského polostrova. S rozlohou približne 11 586 km2 je polostrov obklopený Perzským zálivom a na juhu susedí so Saudskou Arábiou.
Klíma
Katar má suché púštne podnebie, ktoré je charakterizované veľmi horúcimi letami a miernymi zimami. Letné teploty často presahujú 40 °C. Zimy sú príjemné, s teplotami pohybujúcimi sa medzi 20 °C a 24 °C. Zrážky sú veľmi zriedkavé.
Príroda
Napriek svojmu púštnemu charakteru má Katar prekvapivo rôznorodú prírodu s krásnymi scenériami. Dominujú jej rozsiahle piesočné duny, ktoré sa rozprestierajú najmä na juhu a západe krajiny. Medzi prírodné krásy patrí aj vnútrozemské more Khor Al Adaid so slanou vodou obklopenou dunami, známe aj ako "More v púšti," ktoré je prístupné len terénnymi vozidlami. V Katare sa nachádzajú aj chránené prírodné rezervácie, ako napríklad Al Reem, ktorá je domovom rôznych druhov divokej zveri vrátane ohrozených druhov gaziel a oryxov. Pobrežné oblasti a ostrovy sú významnými miestami pre vtáctvo, najmä pre migrujúce druhy. Najvyšším bodom v Katare je Qurayn Abu al Bawl, známy aj ako Tuwayyir al Hamir. Tento vrchol má výšku približne 103 metrov nad morom a nachádza sa v južnej časti krajiny.
História
Archeologické nálezy naznačujú, že územie Kataru bolo osídlené už v období neolitu. Staroveké civilizácie, ako napríklad Dilmun, mali významné spojenia s Katarom, čo dokazuje, že krajina bola dôležitou súčasťou obchodných ciest v oblasti Perzského zálivu. V 7. storočí sa Katar stal súčasťou islamského kalifátu. Toto obdobie prinieslo významný kultúrny a náboženský rozvoj. V stredoveku sa Katar vyprofiloval ako dôležitý obchodný uzol, najmä vďaka perlovému priemyslu, ktorý prosperoval pod vplyvom Abbásovskej ríše. Katar bol v období 16. až 18. storočia pod nadvládou rôznych regionálnych mocností vrátane Osmanov a Peržanov. V 18. storočí sa k moci dostala rodina Al Thani, ktorá začala formovať moderný Katar a dodnes hrá kľúčovú úlohu. V roku 1868 sa Katar stal britským protektorátom. Objavenie ropy v 40. rokoch 20. storočia znamenalo prudký nárast životnej úrovne krajiny. Katar prešiel rýchlym rozvojom a 3. septembra 1971 získal nezávislosť od Veľkej Británie. Tento historický moment znamenal začiatok novej éry pre krajinu, ktorá sa rýchlo stala významným hráčom na globálnom trhu s energiou vďaka rozsiahlym zásobám ropy a zemného plynu.
Kuchyňa
Katarská kuchyňa je odrazom bohatej histórie a kultúry. Vo svojich jedlách zlúčila prvky arabskej tradície s miestnymi ingredienciami a technikami varenia. Jedným z najznámejších jedál je Machboos, ktorý je založený na ryži a koreninách, ako je šafrán a kardamóm, s prídavkom kuracieho mäsa, jahňacieho mäsa alebo ryby. Ďalším populárnym jedlom je Falafel, vyprážané guľôčky z cíceru a korenín, ktoré sa často podávajú v pita chleboch s tahini omáčkou. Hummus je tiež obľúbenou pochúťkou, ktorá sa konzumuje ako príloha alebo s pita chlebom. Katarská kuchyňa sa tiež vyznačuje výrazným využitím korenín ako je šafrán a kardamóm, ktoré pridávajú jedlám bohatú a pikantnú chuť. Často sa používa aj ryža, ktorá tvorí základ mnohých jedál a získava svoju charakteristickú arómu zo šafránu.
Sprievodca destináciou