Ouril Agueda 3*

Zobraziť na mape
26%
Aprílová zľava platí do 30. 4. 2023
Bonus 25 EUR/osoba
%
Záloha len 30%
Príjemný hotel s výhľadom na Atlantický oceán sa nachádza pri krásnej pieskovej pláži. V okolí hotela nájdete bary, obchodíky a reštaurácie.
Hotel

Ouril Agueda 3*

Príjemný hotel s výhľadom na Atlantický oceán sa nachádza pri krásnej pieskovej pláži. V okolí hotela nájdete bary, obchodíky a reštaurácie.

Popis
 • hlavná reštaurácia
 • bar
 • bezplatné Wi-Fi pripojenie
 • terasa
 • vírivka
 • fitnescentrum
Vzdialenosti
100 m
K pláži
Od hotela
500 m
K mestu Santa Isabel
5 km
K letisku
Ouril Agueda 3*
Pláž
 • pekná piesková pláž
 • pozvoľný vstup do mora
 • centrum vodných športov za poplatok
Ouril Agueda 3*
Ubytovanie
 • moderné priestranné 2-lôžkové izby s možnosťou 1 prístelky
 • kúpeľňa s WC a sušičom na vlasy
 • bezplatné Wi-Fi pripojenie
 • SAT TV
 • telefón
 • klimatizácia
 • balkón
Priemerné teploty
JAN
FEB
MAR
APR
MÁJ
JÚN
JÚL
AUG
SEP
OKT
NOV
DEC
Vzduch
24°
24°
25°
25°
25°
27°
28°
28°
29°
28°
27°
26°
Voda
23°
23°
23°
23°
23°
24°
26°
27°
27°
27°
26°
25°
Stravovanie
 • raňajky
Naše hodnotenie
 • ***
Výlety
Poldňový nenáročný výlet jeepmi 4x4 vhodný aj pre deti,počas ktorého spoznáte tie najnavštevovanejšie miesta južnej časti ostrova a najkrajšie výhľady Boa Visty. Prvou zastávkou je najstaršia obývaná dedinka Povocao Velha s 200 obyvateľmi. Od kostolíka s nádhernými výhľadmi sa presunieme k malému námestiu, kde budete mať možnosť zakúpenia lokálnych suvenírov. Trasa nás cez krásne prostredie zavedie k jednej z najkrajších pláží sveta Santa Monica, ktorá je dlhá až 18 km, pozrieme si pláž Praia de Varandinha s unikátnou jaskyňou, zajazdíme si po dunách pozdĺž pobrežia a deň si spríjemníme aj pozorovaním korytnačiek v zátokách.
Dobrodružný poldenný výlet sa začína návštevou mestečka Rabil s farebnými domčekmi, ktoré bolo hlavným mesto ostrova do roku 1800. Navštívite 5 km dlhú púšť Deserto de Viana, ktorou budete očarení. Výlet pokračuje návštevou malej dedinky Bofareira kde pocítite príjemnú miestnu atmosféru. Nádherná pláž v zálive Boa Esperanca, ktorá sa rozprestiera na väčšine severného pobrežia je svetovo preslávená aj vďaka vraku španielskej obchodnej lode z roku 1968. Vrak lode Cabo de Santa Maria patrí k symbolom Boa Visty a je súčasne jedno z najfotografovanejších miest ostrova. Krátka zastávka Vás čaká aj v mestečku Sal Rei.
Na severozápadnom pobreží ostrova sa nachádza hlavné mesto Sal Rei, v preklade „Kráľ soli“. Spoznáte koloniálnu architektúru, miestnych obyvateľov, zoznámite sa s históriou ostrova návštevou unikátneho múzea "Museu dos Naufrágos" ktorý je kompletne postavený z bieleho vápenatého a vulkanického kameňa. Veľké mozaiky, vitráže, okná, obrazy a sochy rozprávajú nádherný príbeh Kapverdských ostrovov. V mestečku Vás čakajú nákupy ručne vyrobených suvenírov z mušľí dielne Arte de Mar. Prechádzka k mólu a ulicou rybárov kde prevláda miestna atmosféra, návšteva zeleninového trhu kde odporúčam zakúpiť lokálne dobroty, kapverdskú kávu, prášok z Baobabu, marmeládu z Papaye a iné. Tieto tradičné miestne špeciality ochutnáte osobne počas degustácie v zrekonštruovanom dome z 19. storočia. Kúpanie v kľudnej zátoke krásnej mestskej pláže Estoril nebude chýbať. Vstup do múzea a degustácia sú zahrnuté v cene výletu.
Výlety a ceny sú orientačné a závisia od sezóny. Zmena vyhradená.
Informácie o krajine
Základné informácie

Štátne zriadenie: parlamentná republika
Rozloha: 4 033 km2
Hlavné mesto: Praia
Počet obyvateľov: 507 tisíc
Úradný jazyk: portugalský, kreolský, taliansky, francúzsky, anglický jazyk
Náboženstvo: rímskokatolícke
Časový posun: Na Kapverdoch je čas posunutý dozadu o 3 hodiny oproti Slovensku k LSEČ (- 3) a o 2 hodiny dozadu oproti Slovensku k ZSEČ (-2)
Víza: turistická príletová taxa 30,83 EUR
Cestovný doklad: občania SR môžu vstupovať na územie krajiny s platným cestovným pasom • všetci občania vrátane maloletých detí musia mať vlastný cestovný pas • minimálna doba platnosti cestovného dokladu je 6 mesiacov po návrate
Pobytová taxa: 276 CVE
Trieda ubytovacieho zariadenia: klasifikácia podľa krajiny Kapverdské ostrovy
Trasa cesty: Slovensko - Kapverdské ostrovy (let z Bratislavy na ostrov Sal sa uskutoční s medzipristátím na ostrove Boa Vista, let z ostrova Boa Vista do Bratislavy sa uskutoční s medzipristátím v na ostrove Sal)
Očkovanie: nevyžaduje sa
Napätie: 220 V
Dôležité čísla: lekárska pomoc - 130, požiarnici - 131, polícia - 132
Veľvyslanectvo SR: Veľvyslanectvo Slovenskej republiky v Nigérii, 21st Crescent, Off Constitution Avenue, Central Business District, Abujia, Tel.: +234 9092243995, Mobilný tel.: + 234 9092243996

Popis
Skrytý poklad v Atlantickom oceáne pozostáva z 9 väčších a 5 malých ostrovov západne od Afriky. Vďaka zemepisnej polohe sú ostrovy ideálnym miestom oddychu pri celoročne teplom mori. Fascinujúci podmorský svet, nekončiace sa pláže s nádherným bielym pieskom, príjemná atmosféra a kvalitné hotelové rezorty sú zárukou dokonalého oddychu. Heslom miestnych obyvateľov je „žiaden stres“, všetko sa deje v pokoji, s cieľom maximálne uspokojiť zahraničných návštevníkov. Kapverdské ostrovy lákajú turistov vďaka unikátnym bielym plážam, azúrovému moru a prekrásnej prírode, ktorá svojou nedotknutosťou a približne 350 slnečnými dňami v roku pôsobí ako ozajstný raj na zemi. Ostrov Boa Vista patrí k vyhľadávaným dovolenkovým cieľom a je miestom, ktoré si zamilovali potápači, ktorým ostrov ponúka úchvatný podmorský svet, priezračné more a potopené vraky lodí, ktoré kedysi prevážali zlato a striebro z Ameriky do Európy. Na pieskových plážach možno sledovať fascinujúce korytnačky pri kladení vajíčok.
Poloha
Kapverdy sa kedysi nazývali ostrovmi Zeleného mysu, čo súvisí s ich polohou - nachádzajú sa 580 km na západ od Zeleného mysu v Senegale. Kapverdské ostrovy geograficky prináležia Afrike. Najväčším ostrovom je São Tiago s rozlohou 991 km².
Klíma
Vďaka vynikajúcej polohe uprostred rovníkového Atlantiku, na úrovni Karibiku, prevláda na ostrovoch po celý rok počasie s teplotami okolo 30°C. Príjemná teplota mora s priemerom 24°C dotvára ideálne podmienky pre celoročné kúpanie. Ostrovy sa pýšia až 350 slnečnými dňami v roku.
Príroda
Ostrovy sú tvorené predovšetkým sopečnými horninami, ich povrch je prevažne hornatý a pomerne členitý. Na ostrovoch sa nachádza veľmi málo lesov. Najvyšším vrchom celého súostrovia je činná sopka Pico do Fogo na ostrove Fogo s nadmorskou výškou 2829 m.n.m. Rozhodujúci vplyv na faunu a flóru ostrovov má tropické podnebie.
História
Novodobé dejiny Kapverdských ostrovov sa začínajú písať vďaka portugalskému moreplavcovi Diegovi Gomesovi, ktorý ich objavil v roku 1460. V roku 1957 boli ostrovy vyhlásené za rovnoprávnu zámorskú provinciu Portugalska. Prvé voľby sa uskutočnili v roku 1975, kedy bola oficiálne vyhlásená nezávislosť Kapverdskej republiky. Do dnešných dní je na ostrovoch cítiť vplyv portugalskej kultúry.
Kuchyňa
Kapverdská gastronómia je ovplyvnená portugalskou, africkou a brazílskou kuchyňou. Základom miestneho exotického jedálneho lístka sú pokrmy z morských plodov - langusty, raky, tuniaky a kraby pripravené na rôzne spôsoby. Medzi miestne špeciality sa radí cachupa - jedlo pripravené z fazule, kukurice, sladkých zemiakov a bravčového mäsa, prípadne ryby, ako aj obľúbený alkoholický nápoj domácich obyvateľov z cukrovej trstiny. Vyhľadávaným je vynikajúce červené víno vyrobené z hrozna pestovaného na sopečných svahoch ostrova Fogo.
Sprievodca destináciou