Pavlina Beach Hotel 4*

Zobraziť na mape
40%
Júlová zľava platí do 31. 7. 2024
%
1 dieťa zadarmo + % zľava
All inclusive
Pri pláži
detský bazén
bazén
Populárny rodinný hotel sa nachádza uprostred nádherných záhrad s panoramatickým výhľadom na more, priamo pri pieskovo-kamienkovej pláži s krištáľovo čistým morom.
Hotel

Pavlina Beach Hotel 4*

Populárny rodinný hotel sa nachádza uprostred nádherných záhrad s panoramatickým výhľadom na more, priamo pri pieskovo-kamienkovej pláži s krištáľovo čistým morom.

Popis
 • hlavná reštaurácia
 • reštaurácia pri bazéne
 • hlavný bar
 • bezplatné Wi-Fi pripojenie
 • internetový kútik za poplatok
 • obchod so suvenírmi a lokálnymi produktmi
 • vonkajší bazén
 • detský bazén
 • detské ihrisko
 • volejbalové ihrisko
 • basketbalové ihrisko
 • tenisový kurt za poplatok
 • požičovňa bicyklov
 • videohry
Vzdialenosti
Priamo pri pláži
Od hotela
4 km
K mestu Kato Achaia
14 km
K letisku
Pavlina Beach Hotel 4* - bazén
Pláž
 • pieskovo-kamienková pláž
 • pozvoľný vstup do mora
 • bezplatný plážový servis
 • na pláž vedú schody
Pavlina Beach Hotel 4* - izba
Ubytovanie
 • priestranné 2-lôžkové izby s možnosťou 1-2 prísteliek
 • kúpeľňa s WC
 • klimatizácia
 • chladnička
 • SAT TV
 • telefón
 • balkón alebo terasa
Priemerné teploty
JAN
FEB
MAR
APR
MÁJ
JÚN
JÚL
AUG
SEP
OKT
NOV
DEC
Vzduch
14°
15°
17°
20°
24°
30°
32°
32°
30°
24°
19°
16°
Voda
17°
16°
16°
18°
23°
27°
28°
29°
28°
25°
22°
20°
Stravovanie
 • all inclusive
Naše hodnotenie
 • ****
Výlety
Od roku 1834 sú Atény s viac ako štyrmi miliónmi obyvateľov hlavným mestom Grécka. Počas celodenného autobusového výletu sa do Atén dostanete cez mesto Patras a európsky unikát - Korintský prieplav, ktorý bol vybudovaný v roku 1893, aby umožnil prechod lodí z Iónskeho do Egejského mora. Spoznáte pulzujúci život metropoly a zreteľné protiklady 21. storočia a starovekej antiky. Výlet je spojený s návštevou Akropoly a historickej Plaky.
65 EUR / dospelá osoba.
33 EUR / dieťa od 5 do 12 rokov.
dieťa do 3 rokov zadarmo.
Navštívte dejisko antických olympijských hier, bájnu Olympiu. Od roku 776 pred naším letopočtom do roku 394 nášho letopočtu sa tu každé 4 roky konali športové súťaže na počesť boha Dia a cenou pre víťaza bol veniec z olivovej vetvičky. Dodnes toto miesto, položené v nádhernom prostredí na brehoch riek Kladeos a Alfios, dýcha históriou a skvelá sprievodkyňa vám ukáže, ako archeologická lokalita vyzerala kedysi a svoje rozprávanie obohatí tajuplnými príbehmi z antických čias.
45 EUR / dospelá osoba.
25 EUR / dieťa od 5 do 12 rokov.
dieťa do 3 rokov zadarmo.
Výlet do malebného mestečka Nafpaktos, ktoré je historicky známe Bitkou pri Lepante, ktorá sa odohrala v roku 1571. Počas výletu si pozriete stredoveký hrad z čias benátskej nadvlády. Z hradu sa Vám naskytne nádherný výhľad na more, most a okolitú prírodu. Presuniete sa do prístavu Nafpaktos, ktorý bol dôležitým centrom obchodu počas benátskej okupácie a kde si budete môcť vychutnať grécke frappé a nakúpiť suveníry. Ďalšou zastávkou je prístav Glyfada z ktorého sa dostanete na jediný obývaný ostrov v Korintskom zálive Trizonia. Cestou späť na hotel sa Vám naskytne krásny výhľad na most Rio-Antirio, 3. najväčší káblový most na svete. 
50 EUR / dospelá osoba.
25 EUR / dieťa od 5 do 12 rokov.
dieťa do 3 rokov zadarmo.
Poldenný výlet do hlavného mesta Peloponézu, si obľúbia najmä milovníci nákupov a dobrého gréckeho vína. Toto rušné študentské mesto Vás naladí na tú pravú grécku atmosféru so všetkým čo k tomu patrí. Pôjdeme sa pozrieť na jeden z najväčších káblových mostov na svete. Ochutnáte kvalitné grécke víno z kraju Achaia, budete mať voľný čas na potulky mestom, nákupy a pravé grécke Frappé.
35 EUR / dospelá osoba.
20 EUR / dieťa od 5 do 12 rokov.
dieťa do 3 rokov zadarmo.
Celodenný výlet na ostrov, ktorý je charakteristický rozmanitými prírodnými krásami. Program: Plavba trajektom z prístavu Kyllini trvá asi 90 min. Prvou zasávkou bude centrum mesta Zakynthos s obchodíkmi a kaviarničkami, ďalej sa pozriete do továrne na spracovávanie olív a výroby olivového oleja (možnosť nákupov). Z prístavu Agios Sostis sa vydáte na lodný výlet okolo nádherných modrých jaskýň polostrova Keri a tiež ostrovčeka Marathonisi, kde môžete pozorovať známe korytnačky Caretta. Plavba späť do prístavu Kyllini.
75 EUR / dospelá osoba.
40 EUR / dieťa od 5 do 12 rokov.
dieťa do 3 rokov zadarmo.
Výlety a ceny sú orientačné a závisia od sezóny. Zmena vyhradená.
Informácie o krajine
Základné informácie
Štátne zriadenie: demokratická republika
Rozloha: 131 944 km2
Hlavné mesto: Atény
Počet obyvateľov: 10 787 690 (údaj z roku 2011)
Úradný jazyk: novogréčtina
Náboženstvo: pravoslávne kresťanstvo
Časový posun: SEČ+1
Víza: bezvízový styk pre občanov SR
Cestovný doklad: občania SR môžu vstupovať na územie krajiny s platným cestovným dokladom • všetci občania vrátane maloletých detí musia mať vlastný cestovný doklad, platný v čase pobytu na území Grécka
Pobytová taxa: pobytovú taxu nahradil enviromentálny poplatok: 3* hotel: 3€/izba/deň; 4* hotel: 7€/izba/deň; 5* hotel: 10€/izba/deň
Trasa cesty: Slovensko - Grécko
Trieda ubytovacieho zariadenia: klasifikácia podľa krajiny Grécko
Očkovanie: nevyžaduje sa
Napätie: 220 V
Dôležité čísla: tiesňové volanie 112, prvá pomoc – 166, dopravná polícia – 100, požiarnici – 199, turistická polícia – 171,
Veľvyslanectvo SR: Veľvyslanectvo Slovenskej republiky v Aténach, Georgiou Seferi 4, Paleo Psychiko, 154 52 Atény, +30 2106771980, +30 2106771870, +30 6932408028, emb.athens@mzv.sk, www.mzv.sk/web/ateny
Popis
Krajina, ktorá je od antických čias považovaná za kolísku civilizácie, dnes patrí k najvyhľadávanejším dovolenkovým destináciám a turistov láka nie len bohatou históriou prelínajúcou sa s mytologickým svetom gréckych bohov, ale aj nádherným prírodným prostredím a fascinujúcimi plážami. Peloponéz je grécky polostrov s rozlohou 21 tisíc km², spojený s gréckou pevninou Istmickou šijou (Korinstký prieplav), vybudovanou v roku 1893. Peloponéz je považovaný za kolísku moderného gréckeho štátu a pýši sa úchvatnou prírodou, bohatou históriou a nádhernými pieskovými plážami.
Poloha
Grécko sa nachádza v najjužnejšej časti Balkánskeho polostrova a jednu pätinu jeho rozlohy tvoria ostrovy. Hlavnú časť gréckeho územia tvoria polostrov Atika a Korintským prieplavom oddelený Peloponéz. Na severozápade hraničí s Albánskom, na severe s Macedónskom a Bulharskom a na severovýchode a východe s Tureckom. Západné brehy Grécka obmýva Iónske more, východné brehy more Egejské. Obe moria sa stali známe najmä vďaka svojej čistote a kvalite pláží, z ktorých sa mnohé pýšia Modrou vlajkou Európskej únie.
Klíma
Grécko patrí medzi vyhľadávané a turisticky atraktívne krajiny vďaka čistému moru a príjemnej miernej klíme. Teplota vzduchu a vody umožňuje stráviť tu dovolenku od mája do októbra. Teploty v Grécku dosahujú počas leta príjemných 30 až 35 °C.
Príroda
Nezabudnuteľnými prírodnými scenériami sa pýšia najmä ostrovy Kréta, Kos a Rodos, ako aj fascinujúci Peloponéz a najzelenšie Iónske ostrovy Korfu a Zakynthos. Hornaté zalesnené oblasti sú domovom mnohých voľne žijúcich zvierat. Nezabudnuteľná je najmä podmorská fauna s množstvom farebných rybičiek. Nádherne kvitnúce oleandre, cyprušteky či olivovníky sú zase pýchou gréckej flóry.
História
Grécko je krajina s bohatou históriou, krajina, ktorá dala svetu najslávnejších filozofov, matematikov či dramatikov. Sokrates, Platón, Aristoteles, Archimedes, Pytagoras, Hypokrates, Homér a mnohí iní položili základy všetkých hlavných vedných odborov od filozofie až po lekárstvo, stali sa zakladateľmi dejepisectva a štátovedy, ale aj umeleckej prózy a drámy. Ku gréckej histórií neodmysliteľne patria aj Olympijské hry, ktorých vznik sa datuje do roku 776 pred naším letopočtom.
Kuchyňa
Grécka kuchyňa je preslávená po celom svete. Jej základ tvorí čerstvá zelenina a zdraviu veľmi prospešný olivový olej. Na jedálnom lístku nájdete najmä čerstvé šaláty so syrom feta, gyros, musaku, souvlaki a ďalšie špeciality. K dobrému jedlu patrí nielen grécke víno retsina či aperitív ouzo, ale aj dobrá hudba a tradičná grécka pohostinnosť.
Sprievodca destináciou