The Blue Ivy Hotel and Suites 4*

Zobraziť na mape
30%
Ultra Top First Moment platí do 15. 12. 2023
%
1 dieťa zadarmo + % zľava
%
Vratná záloha len 20%
Palivový príplatok zadarmo
Bonus 25 EUR/osoba
Seniorská zľava 20 EUR/osoba
Moderný hotel je postavený v centre vyhľadávaného turistického mestečka Protaras. Nachádza sa v nádhernej zátoke Fig Tree Bay neďaleko pláže Sunrise Beach s jemným bielym pieskom.
Hotel

The Blue Ivy Hotel and Suites 4*

Moderný hotel je postavený v centre vyhľadávaného turistického mestečka Protaras. Nachádza sa v nádhernej zátoke Fig Tree Bay neďaleko pláže Sunrise Beach s jemným bielym pieskom.

Popis
 • hlavná reštaurácia
 • Aroma Bar
 • pool bar
 • bezplatné Wi-Fi pripojenie
 • SPA centrum
 • sauna
 • vonkajší bazén
 • detský bazén
 • fitnescentrum
 • detské ihrisko
 • zmenáreň
Vzdialenosti
300 m
K pláži
Od hotela
50 m
K mestu Protaras
65 km
K letisku
The Blue Ivy Hotel and Suites 4* - pláž
Pláž
 • nádherná piesková pláž 300 m od hotela
 • pozvoľný vstup do mora
 • plážový servis za poplatok
The Blue Ivy Hotel and Suites 4* - izba
Ubytovanie
 • elegantne zariadené dvojlôžkové izby s možnosťou prístelky
 • kúpeľňa s WC a sušičom na vlasy
 • klimatizácia
 • SAT TV
 • minibar
 • trezor
 • bezplatné Wi-Fi pripojenie
 • set na prípravu kávy a čaju
 • balkón
Priemerné teploty
JAN
FEB
MAR
APR
MÁJ
JÚN
JÚL
AUG
SEP
OKT
NOV
DEC
Vzduch
18°
17°
19°
22°
27°
30°
32°
32°
30°
27°
22°
18°
Voda
19°
18°
18°
20°
23°
28°
30°
30°
28°
27°
25°
22°
Stravovanie
 • polpenzia
 • polpenzia plus alebo all inclusive ultra za príplatok
Naše hodnotenie
 • ****
Výlety
Vydajte sa s nami objavovať autentický Cyprus. Cesta začne v starej časti mesta Limasol, kde si pozrieme vzácne relikvie. Následne navštívime stredoveký hrad Kolossi a zamierime do dedinky Omodos v pohorí Troodos, kde bude voľno na obed. Navštívime miestnu vináreň s ochutnávkou vína.
Vedeli ste, že Nikózia je posledným hlavným mestom v Európe, ktoré rozdeľuje zelená línia OSN? Prejdite sa z gréckych uličiek do časti plnej tureckých bazárov, stánkov s kebabom a vône čierneho čaju. Očarí vás Staré mesto, Laiki Geitonia, s úzkymi kamennými uličkami a jedna z najznámejších pamiatok, Arabahmedova mešita a knižnica založená sultánom Mohamedom II. Výlet pokračuje do prístavného mesta Kyrenia s krásnym rybárskym prístavom a byzantským hradom zo 7. storočia. Nakoniec budete mať možnosť obdivovať opátstvo Bellapais so zrúcaninou kláštora a s krásnymi výhľadmi na celé pobrežie.
Zvečnite si krásu najnavštevovanejšieho miesta, Gréckej skaly (Petra tou Romiou), kde podľa povesti vystúpila z penivých morských vĺn bohyňa Afrodita. Ďalšími lákadlami sú oblasť Nea Paphos so zbierkou farebných mozaík v tzv. Dionýzovej vile, Hrobky kráľov - kresťanské katakomby ukryté v hore Fabrica a Odeon, kostol i malebný prístav, ktorý stráži stará benátska pevnosť.
Celodenný výlet začnete návštevou archeologického náleziska významného antického mesta Kourion, neďaleko mesta Limassol, ktoré je zároveň východiskom ciest do najväčšieho cyperského pohoria Troodos. V pohorı́ sa nachádza rada starobylých stavieb, najmä množstvo kostolov z čias Byzancie. Tieto kostoly sú plné nástenných malieb, ktoré sa zachovali do dnešných dnı́. Desať z nich bolo v roku 1985 zaradených na zoznam svetového dedičstva UNESCO. Jednou z nich je aj dedinka Omodos, ktorú navštívite. Budete mať možnosť ochutnať lokálne víno z regionálnych vinárstiev a vychutnať si stredomorskú atmosféru malebnej dedinky Lania.
Výlety a ceny sú orientačné a závisia od sezóny. Zmena vyhradená.
Informácie o krajine
Základné informácie

Štátne zriadenie: prezidentská republika
Rozloha: 9 251 km2
Hlavné mesto: Nikózia
Počet obyvateľov: 1170125
Úradný jazyk: gréčtina, turečtina
Náboženstvo: pravoslávni kresťania
Časový posun: o hodinu viac
Víza: bezvízový styk pre občanov SR
Cestovný doklad: občania SR môžu vstupovať na územie krajiny s platným cestovným dokladom • všetci občania vrátane maloletých detí musia mať vlastný cestovný doklad, platný v čase pobytu na území krajiny
Pobytová taxa: bez poplatku
Trieda ubytovacieho zariadenia: klasifikácia podľa krajiny Cyprus
Trasa cesty: Slovensko - Cyprus
Očkovanie: nevyžaduje sa
Napätie: 240 V
Dôležité čísla: 112
Veľvyslanectvo SR: Kalamatas Street No. 4, Strovolos, Nikosia, +357 22879681

Popis
Ostrov, na ktorom sa podľa starých gréckych bájí zrodila z morskej peny bohyňa lásky Afrodita, bol vzhľadom na svoju polohu oddávna križovatkou troch kontinentov: Európy, Ázie a Afriky. Cyprus predstavuje pestrú a neodolateľnú zmes rôznych kultúr. Vďaka nádherným pieskovým plážam, krištáľovo čistému moru, priaznivej klíme a príslovečnej pohostinnosti je Cyprus pre turistov nielen historickým, ale aj pravým dovolenkovým rajom. Protaras a Ayia Napa, pôvodne rybárske dedinky na juhovýchodnom výbežku ostrova, sa počas posledných 25 rokov premenili na obľúbené turistické letoviská, ktoré dnes ponúkajú vynikajúce služby v kvalitných hoteloch a jedinečnú dovolenkovú atmosféru. Celú oblasť zdobia pláže s bielym a zlatistým pieskom, priezračné azúrové more a očarujúca príroda. Miestni obyvatelia sa pýšia jednou z najkrajších pláží na Cypre, známou Fig Tree Beach. Mestečko Protaras je vyhľadávaným centrom s množstvom kaviarní, reštaurácií a obchodíkov so suvenírmi. Len desať minút jazdy od Protarasu sa nachádza mys Cape Greco, ktorý patrí k najkrajším miestam na ostrove.
Poloha
Cyprus leží približne 75 km južne od Turecka a 483 km severne od brehov Egypta. S dĺžkou 240 km a šírkou 100 km je tretím najväčším ostrovom v Stredozemnom mori. Väčšie sú len Sicília a Sardínia. Reliéfu ostrova dominujú pohoria Troodos a Keryneia, ktoré dopĺňa rozsiahla nížina Mesaoria, rozprestierajúca sa v centrálnej časti ostrova.
Klíma
Cyprus láka dovolenkárov predovšetkým príjemnou ostrovnou klímou. Zárukou dobrého počasia je 300 slnečných dní v roku. Turistická sezóna na Cypre patrí k najdlhším v oblasti Stredozemného mora. Počasie ideálne na dovolenku tu panuje od apríla až do novembra.
Príroda
Fauna i flóra celého ostrova je veľmi pestrá. V rozsiahlych lesoch, tvorených predovšetkým ihličnanmi typickými pre túto oblasť, žije vyše 2000 druhov chránených zvierat. Obľúbeným miestom turistov z celého sveta sa Cyprus stal najmä vďaka krištáľovo čistému moru, nádherným pieskovým plážam a bohatému podmorskému životu.
História
Na Cypre sa nachádzajú historické pamiatky z rôznych období, počnúc gréckymi a rímskymi chrámami, končiac byzantskými kostolmi a križiackymi hradmi. Najmä hlavné mesto Nikózia ponúka návštevníkom množstvo historických a archeologických zaujímavostí. Nájdete tu aj známe archeologické múzeum, prezidentský palác na Haďom vrchu či uličky nasiaknuté dávnou históriou.
Kuchyňa
Na Cypre sa stretávajú nielen rôzne kultúry, ale aj kuchyne. Cyperská príprava jedál vychádza z tradícií gréckej a tureckej gastronómie, ktoré príjemne dopĺňa vplyv kuchyne talianskej. Výsledkom je široká paleta najchutnejších jedál a prísad typických pre oblasť Stredozemného mora. Azda najväčšou pochúťkou je grilovaný syr halloumi, tradične podávaný s čerstvou zeleninou, bylinkami a chlebom. K veľmi príjemným zážitkom patrí nepochybne ochutnávka vynikajúcich cyperských vín.
Sprievodca destináciou