4 zaujímavosti o delfínoch v Ománe

Späť na zoznam 6. marca, 2024
2 min. čítania
Autor: admin

Salalah, nádherná perla Ománu, je miestom, kde sa stretávajú nekonečné pláže s azúrovými vodami Indického oceánu. Vďaka unikátnej pobrežnej lokalite je toto miesto ideálne na pozorovanie delfínov v ich prirodzenom prostredí. Svet delfínov je fascinujúcejší ako sme si mysleli. Vedeli ste že niektoré dokážu vyskočiť až do výšky 6 metrov? Tu sú 4 zaujímavé fakty, ktoré ste o ománskych delfínoch pravdepodobne nevedeli.

1. Pobrežie Ománu je celoročne domovom viac ako 21 rôznych druhov delfínov

Indický oceán v okolí Salalahu je pre delfíny ideálnym prostredím, pretože rovnako ako my, preferujú vyššie teploty vody 😊

Delfíny, dovolenka s CK Hydrotour

2. Niektoré delfíny dokážu vyskočiť až do výšky 6 metrov

Vďaka delfínom „akrobatom“ môžeme túto show sledovať priamo z našich obľúbených hotelov – Fanar Hotel & Residences 5*Salalah Rotana Resort 5*. Počas dovolenky sa určite prejdite po móle týchto hotelov, z ktorého uvidíte magický západ slnka a skákajúce delfíny v ich prirodzenom prostredí. ✨

Delfíny, dovolenka v Ománe s CK Hydrotour

3. Delfíny počas spánku vypínajú iba polovicu mozgu

Zatiaľ čo druhá polovica zostáva v strehu, aby mohli pokračovať v dýchaní a vyhýbaniu sa predátorom. Delfíny nespia rovnakým spôsobom ako ľudia, ale rovnako vstupujú do oddychového stavu, ktorý môže nastať kedykoľvek počas dňa, kdekoľvek v oceáne.

Delfíny, dovolenka v Ománe s CK Hydrotour

4. Delfíny sú extrémne zvedavé a spoločenské jedince

A preto si nás často prídu obzrieť až priamo k brehu. Okrem iného sú pobrežné oblasti bohaté na ryby a inú korisť, čo priťahuje delfíny počas hľadania potravy. Plytšie vody sú taktiež bezpečnejšie pre matky delfínov.

Pozorovanie delfínov z hotelového móla, Omán - Dovolenka s CK Hydrotour
Pozorovanie delfínov z hotelového móla

Ak ste ešte delfíny v ich prirodzenom prostredí nevideli, teraz máte ideálnu príležitosť – dovolenkujte s nami vo fascinujúcom Ománe.

18. marca, 2024
9 min. čítania

Kam na dovolenku v máji 2024?

Ak hľadáte inšpiráciu kam vycestovať na dovolenku za teplom v mesiaci máj, máme pre Vás niekoľko tipov na atraktívne destinácie. Tunisko, Omán, Bahrajn alebo Jordánsko – tieto krajiny ponúkajú nezabudnuteľné zážitky a v máji vás uvítajú s príjemným počasím.
7. marca, 2024
5 min. čítania

Kam na exotickú dovolenku v apríli 2024?

S príchodom jari a blížiacou sa Veľkou nocou sa otvárajú dvere do sveta dobrodružstva a nových dovolenkových zážitkov. Ak premýšľate nad exotickou dovolenkou v apríli, určite neprehliadnite fascinujúce destinácie Omán a Bahrajn. Od nádherných pláží až po unikátne miesta, Omán a Bahrajn majú čaro, ktoré si zamilujete.
6. marca, 2024
4 min. čítania

Týmto plážam neodoláte: Top 5 pláží v Grécku

Grécko – krajina s bohatou históriou, očarujúcou architektúrou a úchvatnou prírodou. Jedným z najväčších prírodných pokladov Grécka sú jednoznačne jeho nádherné pláže. Malebné zátoky s priezračným morom, fotogenické lagúny, ale aj široké pieskové pláže sú bez pochýb najväčším lákadlom krajiny. V CK Hydrotour sme pre Vás vytipovali 5 pláží, ktoré určite treba navštíviť počas Vašej dovolenky.