4 zaujímavosti o delfínoch v Ománe

Späť na zoznam 6. marca, 2024
2 min. čítania
Autor: admin

Salalah, nádherná perla Ománu, je miestom, kde sa stretávajú nekonečné pláže s azúrovými vodami Indického oceánu. Vďaka unikátnej pobrežnej lokalite je toto miesto ideálne na pozorovanie delfínov v ich prirodzenom prostredí. Svet delfínov je fascinujúcejší ako sme si mysleli. Vedeli ste že niektoré dokážu vyskočiť až do výšky 6 metrov? Tu sú 4 zaujímavé fakty, ktoré ste o ománskych delfínoch pravdepodobne nevedeli.

1. Pobrežie Ománu je celoročne domovom viac ako 21 rôznych druhov delfínov

Indický oceán v okolí Salalahu je pre delfíny ideálnym prostredím, pretože rovnako ako my, preferujú vyššie teploty vody 😊

Delfíny, dovolenka s CK Hydrotour

2. Niektoré delfíny dokážu vyskočiť až do výšky 6 metrov

Vďaka delfínom „akrobatom“ môžeme túto show sledovať priamo z našich obľúbených hotelov – Fanar Hotel & Residences 5*Salalah Rotana Resort 5*. Počas dovolenky sa určite prejdite po móle týchto hotelov, z ktorého uvidíte magický západ slnka a skákajúce delfíny v ich prirodzenom prostredí. ✨

Delfíny, dovolenka v Ománe s CK Hydrotour

3. Delfíny počas spánku vypínajú iba polovicu mozgu

Zatiaľ čo druhá polovica zostáva v strehu, aby mohli pokračovať v dýchaní a vyhýbaniu sa predátorom. Delfíny nespia rovnakým spôsobom ako ľudia, ale rovnako vstupujú do oddychového stavu, ktorý môže nastať kedykoľvek počas dňa, kdekoľvek v oceáne.

Delfíny, dovolenka v Ománe s CK Hydrotour

4. Delfíny sú extrémne zvedavé a spoločenské jedince

A preto si nás často prídu obzrieť až priamo k brehu. Okrem iného sú pobrežné oblasti bohaté na ryby a inú korisť, čo priťahuje delfíny počas hľadania potravy. Plytšie vody sú taktiež bezpečnejšie pre matky delfínov.

Pozorovanie delfínov z hotelového móla, Omán - Dovolenka s CK Hydrotour
Pozorovanie delfínov z hotelového móla

Ak ste ešte delfíny v ich prirodzenom prostredí nevideli, teraz máte ideálnu príležitosť – dovolenkujte s nami vo fascinujúcom Ománe.

5. júna, 2024
2 min. čítania

Do exkluzívneho QATARU s CK Hydrotour od septembra priamo z Bratislavy

Cestovná kancelária Hydrotour prináša slovenským dovolenkujúcim novú exotickú destináciu – exkluzívny QATAR. Priame nonstop lety z Bratislavy do Qataru trvajú iba 5 hodín a štartujú už od septembra 2024.
27. apríla, 2024
2 min. čítania

Nové termíny do Ománu v predaji

Cestovná kancelária Hydrotour oficiálne spustila predaj nových termínov do fascinujúceho Ománu, kam bude lietať priamo z Bratislavy bez medzipristátia od októbra 2024 až do mája 2025.
22. apríla, 2024
5 min. čítania

Ste vášnivý plavec? Tieto hotelové bazény sú pre vás ako stvorené

Zvyknete si na dovolenke zaplávať? Pre cestovateľov, ktorí milujú plávanie a nechcú sa vzdať svojho hobby ani počas dovolenky, sme pripravili prehľad vybraných hotelov s kvalitnými plaveckými bazénmi. Tento zoznam je určený pre tých, ktorí si radi doprajú pár dĺžok v bazéne na osvieženie alebo ako súčasť svojho tréningového režimu.