13 najlepších atrakcií na Kréte

Späť na zoznam 2. júla, 2019
3 min. čítania
Autor: Petra
Vybrali sme pre Vás 13 miest, ktoré by ste počas svojho pobytu na Kréte nemali vynechať:

 Rethymno

Úzke uličky starého mesta Rethymno a miestny prístav sú ideálne miesta na romantické prechádzky, nákupy suvenírov či večeru v typickej taverne. Uprostred mesta Rethymno na nízkom kopci sa rozprestiera hrad Fortezza, ktorý bol postavený v roku 1590 a je obľúbenou zastávkou mnohých dovolenkárov.  

pláž Elafonisi

Všetky pláže na ostrove Kréta sú prekrásne, ale tie ktoré sa nachádzajú na ostrove Elafonisi, sú vynimočné. Pláž leží na  juhozápade Kréty a je oddelená od pobrežia Kréty veľmi plytkou lagúnou približne 200 metrov dlhou. Vody okolo tohto ostrova sú krištáľovo čisté a piesok biely, miestami s jemným ružovým odtieňom.  

Spinalonga

Jedinečný ostrov blízko krétskeho pobrežia bol zaradený na zoznam svetového dedičstva UNESCO. K historicky zaujímavej atrakcii sa preplavíte z mestečka Elounda cez azúrovo modrý záliv Mirabello. Ak sa vydáte na lodný výlet, počas plavby sa budete môcť osviežiť v mori a po kúpaní vás čaká prehliadka obľúbeného prístavného mesta Agios Nikolaos.  

Agios Nikolaos

Prístavné mestečko, ktoré ponúka návštevníkom zmes moderného a tradičného štýlu, sa nachádza v krásnom zálive Mirabello na východe Kréty. Mestské jazero Voulismeni, ktoré je lemované očarujúcimi malými kaviarňami a butikmi, bolo predmetom mnohých legiend. Jeden mýtus vraví, že sa v ňom kúpala bohyňa Aténa. Ďalšia legenda tvrdí, že toto krásne jazero je bezodné. Agios Nikolaos je jednou z najobľúbenejších turistických destinácií na Kréte.  

lagúna Balos

Celodenný lodný výlet na pirátsky ostrov a vyhľadávanú pláž s rovnomenným názvom. Budete mať príležitosť preskúmať benátsku pevnosť zo 16. storočia na ostrove Imeri Gramvousa a odfotiť si rozprávkovú lagúnu Balos, známu krištáľovou vodou, v ktorej sa kúpala aj princezná Diana s princom Charlesom.  

Chania – starý benátsky prístav

Tento prístav  bol dôležitým obchodným centrom až do začiatku 20. storočia. Dodnes starý prístav Chania používajú menšie lode a jachty. Klenotom korunového prístavu je jeho maják, ktorý postavili Benátčania okolo roku 1595 až 1601 a je jedným z najstarších na svete. Väčšina ľudí sem chodí na prechádzku, dať si kávu, raňajky s výhľadom na maják alebo si vychutnávajú jedlo v jednej z mnohých reštaurácií a obchodov s typickým nápojom Ouzo.  

Samaria Gorge

Táto impozantná 18-kilometrová roklina sa nachádza v národnom parku Samaria a je na predbežnom zozname svetového dedičstva UNESCO. Túra končí pri pobreží Líbyjskeho mora na peknej pláži s čiernym pieskom.  Rieka Tarraios, ktorá po zimných povodniach v lete vysychá, vytvára roklinu s vysokými skalnatými útesmi po každej strane.

Palác Knossos a  Archeologické múzeum v Heraklione

Nechajte sa uniesť do histórie v labyrinte minojského paláca Knossos, obdivujte známu sálu s kamenným trónom a kráľovské komnaty. Za zastávku stojí aj hlavné mesto Heraklion s úchvatnou atmosférou trhu na 1866. ulici, benátskou fontánou na Lionskom námestí, katedrálou sv. Tita, benátskou pevnosťou a čarovným rybárskym prístavom.  

Santorini

Navštívte jeden z najvyhľadávanejších ostrovov sveta! Očarí vás typická architektúra s bielymi domčekmi, modrými strieškami a fascinujúci výhľad na šíre more. Jedno z najromantickejších miest Grécka je ako stvorené na prechádzky úzkymi uličkami s množstvom tradičných domov a suvenírových obchodíkov. Večer si nesmiete nechať ujsť západ slnka v autentickom mestečku Oia.  

Chrissi

Karibik Európy, alebo aj zlatý ostrov, ako ho miestni obyvatelia nazývajú, je unikátnym neobývaným miestom južne od Kréty. Ostrov Chrissi obmývajú tyrkysové vody Líbijského mora a je špecifický množstvom cédrových lesov s príjemnou vôňou a výskytom mušlí, ktoré zdobia jeho biele pieskové pláže. Užite si deň pod gréckym slnkom v tropickom podnebí.  

pláž Matala

Matala je jednou z najobľúbenejších turistických destinácií na Kréte a určite najznámejšou plážou Heraklionu.  Zátoka Matala sa pýši krásnou 300 m dlhou pieskovo-kamienkovou plážou a krištáľovo čistou vodou obklopenou skalnými útesmi s vodnými jaskyňami.  Zo zátoky je pekný výhľad na ostrovy Paximadia.  

 pláž Preveli 

Jedna z najkrajších pláží na Kréte sa nachádza na južnom pobreží ostrova. Túto prekrásnu kamienkovú pláž nájdete pod kláštorom Preveli, ktorý je 36 kilometrov južne od mesta Rethymno a leží pri ústí rieky a je lemovaná palmovým hájom. Ak pôjdete po ústí rieky do vnútrozemia nájdete malý vodopád. Na pláži nájdete malú tavernu, kde sa môžete osviežiť typickým gréckym frapé.  

 Faistos

Druhý najväčší a najdôležitejší minojský palác je postavený 70 m nad morom a kedysi slúžil ako zimné sídlo panovníka. Nad palácom sa vypína pohorie Psiloreitis, ktoré je skôr známe pod názvom Ida. Aké miesta alebo atrakcie na Kréte by ste odporučili vy?  
20. decembra, 2023
< 1 min. čítania

Nová pobočka CK Hydrotour v Bory Mall!

S radosťou oznamujeme, že cestovná kancelária Hydrotour otvára novú pobočku v živom a rušnom prostredí nákupného centra Bory Mall. Tento krok nám umožní byť k Vám ešte bližšie a ponúknuť Vám ešte viac príležitostí pre Vaše cestovateľské dobrodružstvá.
18. decembra, 2023
2 min. čítania

Prečo sa oplatí rezervovať letnú dovolenku už teraz? Tu je 5 dôvodov

Plánovanie letnej dovolenky môže byť rovnako vzrušujúce ako samotná dovolenka. Každý rok sa však mnohí z nás ocitnú v situácii, keď nechávajú plánovanie dovolenky na poslednú chvíľu a často zistia, že ich vysnívané destinácie a hotely sú už plne obsadené. Preto je výhodné neodkladať toto rozhodnutie na poslednú chvíľu. A prečo je to tak výhodné? Cestovná kancelária Hydrotour vám prináša 5 dôvodov, prečo sa na letnú dovolenku 2024 oplatí pripraviť práve teraz.
14. decembra, 2023
< 1 min. čítania

Bahrajn s delegátkou Kristýnou

Prinášame Vám nový vlog z našej návštevy kráľovského Bahrajnu 😍 🇧🇭 Bahrajn patrí medzi najmenšie krajiny na svete, no prekvapí Vás svojim bohatstvom na unikátne miesta a zážitky. ✨ Tými najkrajšími miestami Bahrajnského kráľovstva Vás prevedie naša skvelá delegátka Kristýna.