Kam na dovolenku v máji 2024?

Späť na zoznam 18. marca, 2024
9 min. čítania
Autor: admin

Ak hľadáte inšpiráciu kam vycestovať na dovolenku za teplom v mesiaci máj, máme pre Vás niekoľko tipov na atraktívne destinácie. Tunisko, Omán, Bahrajn alebo Jordánsko – tieto krajiny ponúkajú nezabudnuteľné zážitky a v máji vás uvítajú s príjemným počasím.

Rozprávkové pláže Bahrajnu

Tunisko: Atraktívna novinka

Pôvabné Tunisko je dokonalou kombináciou čarovných historických príbehov a dokonalého pohodlia v luxusných rezortoch s nádhernými pieskovými plážami.

Počasie v Tunisku v máji

V máji môžete očakávať príjemné teploty vzduchu okolo 27 – 30 °C a teploty mora od 24 °C. Ideálne počasie na oddych na krásnych pieskových plážach hotelových rezortov, ale aj na objavovanie starobylých miest ako je Kartágo, či malebné mestečko Sidi Bou Said.

Čo vidieť v Tunisku?

 • Prímorské mesto Monastir: Užite si pohľad na jednu z najvýznamnejších pamiatok v Tunisku – impozantnej pevnosti Ribat, ktorá v minulosti slúžila ako opevnenie a kláštor a predstavuje jeden z najstarších a najlepšie zachovaných príkladov islamskej architektúry v Severnej Afrike. 
 • Sidi Bou Said: Malebné prímorské mestečko Sidi Bou Said, ktoré svojou architektúrou pripomína grécke Santorini, je vyhľadávané umelcami z celého sveta.
 • Nočná expedícia do púšte Sahara: Zažite prenocovanie v najväčšej púšti sveta, Sahary s nádhernými oázami.  
 • El Djem: Mesto známe impozantným amfiteátrom, ktorý je jedným z najlepšie zachovaných rímskych stavieb na svete. Pre svoju veľkosť je často porovnávaný s Koloseom v Ríme.
 • Kartágo: Dnes predmestie hlavného mesta Tunis, je jedným z najvýznamnejších historických miest v Severnej Afrike, známe ako centrum starovekej Kartáginskej ríše.

Tip na hotel

Exkluzívny Hilton Skanes Monastir Beach Resort 5* prestížnej hotelovej siete Hilton sa nachádza priamo pri nádhernej pláži s jemným pieskom. Užite si dovolenku s kvalitnými all inclusive službami a krásnymi výhľadmi na Stredozemné more, iba 5 minút od medzinárodného letiska. O skvelú rodinnú dovolenku sa postará slovenský animačný tím Klub Leto.

Bahrajn: najbližšia exotická destinácia

Bahrajn, vzdialený iba 5 hodín priamym letom z Bratislavy, patrí medzi najmenšie krajiny na svete, no prekvapí Vás svojim bohatstvom na unikátne miesta, zážitky a rozprávkové pláže.

Počasie v Bahrajne v máji

Máj prináša so sebou horúce dovolenkové počasie, kedy sa denné teploty pohybujú medzi 32-34 °C. V máji teploty mora dosahujú 27-28°C, ideálne na to, aby ste si mohli naplno užiť dovolenkové aktivity pri mori.

Čo robiť v Bahrajne?

 • Nákupy v Bahrajne priamo z recepcie hotela: Luxusné hotelové rezorty Vida Beach Resort Marassi Al Bahrain 5* a Address Beach Resort Bahrain 5* s kvalitnými all inclusive službami majú od februára 2024 priamy vstup do nového obchodného centra postaveného spoločnosťou Emaar, ktorá vybudovala aj známy Dubai Mall, najväčšie obchodné centrum na svete.
 • Oddychujte na najdlhšej pláži Bahrajnu: Exkluzívne rezorty Vida Beach Resort Marassi Al Bahrain 5* a Address Beach Resort Bahrain 5* majú prémiovú lokalitu – a to priamo na najdlhšej pláži Bahrajnu s jemným bielym pieskom a pozvoľným vstupom do mora.
 • Miznúci ostrov Jarada: Užite si oddychový deň na miznúcom ostrove. Tento skrytý poklad, známy ako bahrajnské Maldivy, sa Vám odhalí iba počas odlivu a vy si tak môžete užiť deň kúpaním v tyrkysovom mori, a prechádzkami po jemnom bielom piesku.
 • Okruh Formuly 1: Vedeli ste, že v Bahrajne bol postavený prvý okruh Formuly 1 na Arabskom polostrove? Na tomto okruhu sa jazdí už od roku 2024 a vy teraz môžete toto miesto navštíviť počas vašej dovolenky. A ak budete mať šťastie, možno Vás pozdraví aj sám Bahrajnský kráľ.

Tipy na hotely

K čoraz väčšej popularite Bahrajnu prispievajú nové exkluzívne rezorty, postavené pri nádherných plážach s tyrkysovým morom a jemným bielym pieskom. Užite si dovolenku v rezortoch s kvalitnými all inclusive službami na exkluzívnom mieste, iba 11 km od medzinárodného letiska.

Luxusný rodinný hotelový rezort Vida Beach Resort Marassi Al Bahrain 5* sa nachádza priamo pri nádhernej pláži s jemným bielym pieskom. Tešiť sa môžete aj na bohatý animačný program pre celú rodinu so slovenskými animátormi z Klubu Leto.

Exkluzívny hotelový rezort Address Beach Resort Bahrain 5* s prvotriednymi službami sa nachádza priamo pri nádhernej súkromnej pláži s jemným bielym pieskom.

Omán: klenot na Arabskom Polostrove

Najväčšími dovolenkovými lákadlami Ománu sú nekončiace sa pláže s jemným bielym pieskom, vynikajúce all inclusive služby hotelových rezortov, tyrkysová voda Indického oceánu a dokonalá dovolenková atmosféra.

Počasie v Ománe v máji

Ak milujete horúce slnko a vyhriaty oceán, máj je pre Vás na dovolenku v Ománe ako stvorený. Teploty vzduchu sa v tomto období pohybujú približne okolo 33°C až 35°C, teploty mora okolo 28 – 30 °C. Užite si nezabudnuteľné slnečné dni a príjemné tropické večery v Ománe.

Čo vidieť v Ománe?

 • Pláž Al Fazayah: Nedostupná pláž s jemným bielym pieskom, obklopená vysokou hradbou skalných stien, je miestnymi považovaná za najkrajšiu pláž v Ománe.
 • Mesto Salalah: Navštívte druhé najvýznamnejšie mesto Ománu, kde môžete nazrieť do krásnej mešity, či nakúpiť na tradičnom trhu.
 • Púšť Rub Al Khali: Je súčasťou najväčšej súvislej púšte na svete a organizujú sa sem jedno – alebo dvojdňové výlety s prenocovaním priamo uprostred piesočných dún a výhľadom na tú najžiarivejšiu hviezdnu oblohu.
 • Wadi Darbat: Ide o prírodný park s riekou, vodopádmi, roklinami a jaskyňami. V suchej a slnkom zaliatej krajine, akou je Omán, je táto zelená oáza skutočným rajom.

Tipy na hotely

Luxusný hotelový komplex Salalah Rotana Resort 5* zariadený v znamení ománskej architektúry je zaradený do prestížnej hotelovej siete Rotana. Užite si zaslúžený oddych v rezorte, ktorého dominantou je unikátna pláž s jemným bielym pieskom ako stvorená na dlhé prechádzky.

Fanar Hotel & Residences 5* od známeho talianskeho architekta ponúka jedinečné prepojenie arabskej architektúry s medzinárodnými prvkami. Vychutnajte si dovolenku v rezorte s tromi plážami s jemným pieskom lemovanými palmovým hájom a ochutnajte špeciality rôznych kuchýň vďaka unikátnemu konceptu dine-around.

Jordánsko: Perla Arábie

Magické Jordánsko, dovolenková destinácia ukrývajúca jeden zo siedmich divov sveta – fascinujúcu Petru. Ponorte sa do krásneho podmorského sveta Červeného mora alebo objavujte miesta, ktoré Vás prenesú v čase.

Počasie v Jordánsku v máji

V máji vás Jordánsko privíta teplotami vzduchu okolo 33 – 35 °C a vyhriatym morom s teplotami približne 27 °C, ideálnymi na objavovanie čarovných zákutí Jordánska.

Čo vidieť v Jordánsku?

 • Petra: Staré nabatejské mesto, sa právom považuje za najväčší klenot krajiny. V roku 2007 bolo zapísané na zoznam siedmych novodobých divov sveta.
 • Wadi Rum: Milióny rokov sa z piesku a vápenca formovala jedna z najkrajších púštnych scenérii sveta – nádherné mesačné údolie Wadi Rum. Sčervenané pieskové duny, skaly vychádzajúce z nehostinnej pláne a stáda tiav hnané beduínmi, ktorí tu dodnes žijú, vás prenesú do celkom iného sveta.
 • Mŕtve more: Neopísateľným zážitkom je kúpanie sa v Mŕtvom mori, ktoré je označované za najslanšie jazero sveta a zároveň najnižšie položené miesto na Zemi.
 • Užite si večernú prechádzku v meste Aqaba: Moderné a rýchlo sa rozvíjajúce mesto Aqaba je jediným jordánskym prímorským mestom.

Tipy na hotely

Moderný hotelový komplex Grand Tala Bay Resort 5* s prekrásnym výhľadom na Červené more a hory sa nachádza priamo pri pieskovej pláži v letovisku Tala Bay s reštauráciami, obchodíkmi a marínou s promenádou.

Naplánujte si svoju exotickú dovolenku

Nech už si vyberiete akúkoľvek z týchto exotických destinácií, máj je skvelým časom na dovolenku. S príjemným počasím a menej preplnenými miestami si môžete naozaj užiť všetko, čo tieto fascinujúce krajiny ponúkajú. Vyberte si svoju vysnívanú destináciu a pripravte sa na nezabudnuteľnú rodinnú dovolenku v Tunisku, Bahrajne, Ománe alebo v Jordánsku. Tešíme sa na Vás 😊

5. júna, 2024
2 min. čítania

Do exkluzívneho QATARU s CK Hydrotour od septembra priamo z Bratislavy

Cestovná kancelária Hydrotour prináša slovenským dovolenkujúcim novú exotickú destináciu – exkluzívny QATAR. Priame nonstop lety z Bratislavy do Qataru trvajú iba 5 hodín a štartujú už od septembra 2024.
27. apríla, 2024
2 min. čítania

Nové termíny do Ománu v predaji

Cestovná kancelária Hydrotour oficiálne spustila predaj nových termínov do fascinujúceho Ománu, kam bude lietať priamo z Bratislavy bez medzipristátia od októbra 2024 až do mája 2025.
22. apríla, 2024
5 min. čítania

Ste vášnivý plavec? Tieto hotelové bazény sú pre vás ako stvorené

Zvyknete si na dovolenke zaplávať? Pre cestovateľov, ktorí milujú plávanie a nechcú sa vzdať svojho hobby ani počas dovolenky, sme pripravili prehľad vybraných hotelov s kvalitnými plaveckými bazénmi. Tento zoznam je určený pre tých, ktorí si radi doprajú pár dĺžok v bazéne na osvieženie alebo ako súčasť svojho tréningového režimu.