To najlepšie z cestovania 2023 – Lonely Planet

Späť na zoznam 14. decembra, 2022
2 min. čítania
Autor: admin

Jordánsko medzi top dovolenkovými destináciami pre rok 2023

Prestížny cestovateľský sprievodca Lonely Planet každoročne zverejňuje rebríček “Best in Travel” s cieľom inšpirovať ľudí k cestovaniu a preskúmavaniu sveta. V piatich kategóriách sa umiestnilo po 6 destinácií, ktoré by nemali chýbať na zozname každého cestovateľa.

Lonely Planet rozdelilo 30 najlepších destinácií pre rok 2023 do piatich rôznych kategórií podľa účelu cesty – gastronómia, vzdelávanie, spojenie s miestnou kultúrou, objavovanie a oddych. Medzi najlepšími destináciami, kam vyraziť v roku 2023 za oddychom, sa umiestnili napríklad grécke Chalkidiki, Malta, Jamajka či perla Arábie – Jordánsko, kam sme oficiálne spustili aj predaj našich zájazdov v letnej sezóne 2023.

Jordánsko, Petra, Lonely Planet
Magická Petra, Jordánsko

Jordánsko je na tomto zozname skutočne unikátnou dovolenkovou destináciou, ktorá spája bohatú históriu Blízkeho Východu s možnosťou oddychu v kvalitných hotelových rezortoch.

Toto je 5 dôvodov, pre ktoré by ste sa mali v roku 2023 rozhodnúť pre dovolenku v Jordánsku:

  1. Neopakovateľný oddych v exkluzívnych hotelových rezortoch s kvalitnými all inclusive službami na pobreží Červeného mora.
  2. Unikátne výlety na historicky významné miesta, napríklad do Petry, mesta vtesaného do ružovkastých skál, ktoré je jedným zo siedmych divov sveta.
  3. Návšteva unikátnych prírodných miest akými je ikonické mesačné údolie Wadi Rum so sčervenanými pieskovými dunami pripomínajúcimi Mars.
  4. Kúpanie sa v Mŕtvom mori, najnižšie položeným miestom na Zemi, ktorého slaná voda je známa svojimi blahodarnými účinkami.
  5. All inclusive dovolenky s priamymi letmi z Bratislavy a so skúseným slovenským delegátom v destinácii.

Kapverdské ostrovy medzi najúchvatnejšími ostrovmi na svete

Kapverdské ostrovy sú podľa prestížneho cestovateľského sprievodcu Lonely Planet najúchvatnejšími ostrovmi, ktoré môžete navštíviť. Nedotknuté široké pláže s jemným bielym pieskom na východe, majestátne zelené hory na západe, Kapverdské ostrovy sa preslávili predovšetkým svoju diverzitou.

Len 450 km od najzápadnejšieho bodu kontinentálnej Afriky sa z oceánu dvíha sopečná krajina v kombinácii s bielymi piesočnými dunami vlievajúcimi sa do Atlantiku. Nekonečné pláže ostrovov Boa Vista a Sal lákajú tisíce turistov ročne a pritom stále ostávajú tieto miesta nedotknuté, čím vytvárajú neopakovateľný dovolenkový raj pre všetkých, ktorí hľadajú idylický pokoj a oddych.

Päť dôvodov prečo by Boa Vista mala byť Vašou ďalšou dovolenkovou destináciou:

  1. Nedotknuté rozľahlé pláže s jemným bielym pieskom žiariacim na horúcom africkom slnku, na ktorých možno pozorovať korytnačky či veľryby.
  2. Stabilná teplota vzduchu i oceánu po celý rok, ktoré z Kapverdských ostrovov vytvárajú ideálnu celoročnú destináciu.
  3. Miestny život podľa hesla “no stress”, pri ktorom jednoduco zabudnete na všetky starosti hneď po vystúpení z lietadla.
  4. Spoznávanie histórie a kultúry Kapverdských ostrovoch v miestnych farebných mestečkách a dedinkách.
  5. Oddych v exkluzívnych hotelových rezortoch s vynikajúcimi all inclusive službami a s asistenciou miestnej slovenskej delegátky a animátorov.

Ako hovorí naša miestna delegátka Janka, kto uvidí, uverí. O úchvatnosti Kapverdských ostrovov sa musíte presvedčiť na vlastné oči. Vydajte sa s nami za prírodnými krásami Atlantiku a idylickým oddychom na ostrov Boa Vista, kam lietame priamo z Bratislavy.

24. novembra, 2023
< 1 min. čítania

Uľahčite si balenie na dovolenku s deťmi s naším checklistom

Cestovanie s deťmi môže byť skvelým dobrodružstvom, ale často so sebou prináša aj určité výzvy – a jednou z nich je balenie. Aby ste si mohli užívať dovolenku bez stresov, je dôležité byť dobre pripravený. Presne preto sme v cestovnej kancelárii Hydrotour v spolupráci so Silviou Škultéty pripravili praktický checklist, ktorý vám uľahčí balenie a zabezpečí, že na nič dôležité nezabudnete.
22. októbra, 2023
< 1 min. čítania

Letné dovolenky 2024 v predaji

Predaj letnej sezóny 2024 je oficiálne zahájený. Veríme, že sa Vašej obľube budú tešiť i atraktívne destinácie vo vyhľadávaných turistických krajinách – Jordánsko, Turecko, Južný Cyprus, Severný Cyprus, Egypt, Grécko, Bulharsko, Taliansko, Španielsko, Kapverdské ostrovy a ďalšie.
22. júna, 2023
< 1 min. čítania

Kráľovský BAHRAJN od októbra priamo z Bratislavy.

Cestovná kancelária Hydrotour prináša slovenským dovolenkujúcim novú exotickú destináciu – kráľovský Bahrajn. Priame nonstop lety z Bratislavy do Bahrajnu trvajú iba 5 hodín a štartujú už od októbra 2023.