To najlepšie z cestovania 2023 – Lonely Planet

Späť na zoznam 14. decembra, 2022
2 min. čítania
Autor: admin

Jordánsko medzi top dovolenkovými destináciami pre rok 2023

Prestížny cestovateľský sprievodca Lonely Planet každoročne zverejňuje rebríček “Best in Travel” s cieľom inšpirovať ľudí k cestovaniu a preskúmavaniu sveta. V piatich kategóriách sa umiestnilo po 6 destinácií, ktoré by nemali chýbať na zozname každého cestovateľa.

Lonely Planet rozdelilo 30 najlepších destinácií pre rok 2023 do piatich rôznych kategórií podľa účelu cesty – gastronómia, vzdelávanie, spojenie s miestnou kultúrou, objavovanie a oddych. Medzi najlepšími destináciami, kam vyraziť v roku 2023 za oddychom, sa umiestnili napríklad grécke Chalkidiki, Malta, Jamajka či perla Arábie – Jordánsko, kam sme oficiálne spustili aj predaj našich zájazdov v letnej sezóne 2023.

Jordánsko, Petra, Lonely Planet
Magická Petra, Jordánsko

Jordánsko je na tomto zozname skutočne unikátnou dovolenkovou destináciou, ktorá spája bohatú históriu Blízkeho Východu s možnosťou oddychu v kvalitných hotelových rezortoch.

Toto je 5 dôvodov, pre ktoré by ste sa mali v roku 2023 rozhodnúť pre dovolenku v Jordánsku:

  1. Neopakovateľný oddych v exkluzívnych hotelových rezortoch s kvalitnými all inclusive službami na pobreží Červeného mora.
  2. Unikátne výlety na historicky významné miesta, napríklad do Petry, mesta vtesaného do ružovkastých skál, ktoré je jedným zo siedmych divov sveta.
  3. Návšteva unikátnych prírodných miest akými je ikonické mesačné údolie Wadi Rum so sčervenanými pieskovými dunami pripomínajúcimi Mars.
  4. Kúpanie sa v Mŕtvom mori, najnižšie položeným miestom na Zemi, ktorého slaná voda je známa svojimi blahodarnými účinkami.
  5. All inclusive dovolenky s priamymi letmi z Bratislavy a so skúseným slovenským delegátom v destinácii.

Kapverdské ostrovy medzi najúchvatnejšími ostrovmi na svete

Kapverdské ostrovy sú podľa prestížneho cestovateľského sprievodcu Lonely Planet najúchvatnejšími ostrovmi, ktoré môžete navštíviť. Nedotknuté široké pláže s jemným bielym pieskom na východe, majestátne zelené hory na západe, Kapverdské ostrovy sa preslávili predovšetkým svoju diverzitou.

Len 450 km od najzápadnejšieho bodu kontinentálnej Afriky sa z oceánu dvíha sopečná krajina v kombinácii s bielymi piesočnými dunami vlievajúcimi sa do Atlantiku. Nekonečné pláže ostrovov Boa Vista a Sal lákajú tisíce turistov ročne a pritom stále ostávajú tieto miesta nedotknuté, čím vytvárajú neopakovateľný dovolenkový raj pre všetkých, ktorí hľadajú idylický pokoj a oddych.

Päť dôvodov prečo by Boa Vista mala byť Vašou ďalšou dovolenkovou destináciou:

  1. Nedotknuté rozľahlé pláže s jemným bielym pieskom žiariacim na horúcom africkom slnku, na ktorých možno pozorovať korytnačky či veľryby.
  2. Stabilná teplota vzduchu i oceánu po celý rok, ktoré z Kapverdských ostrovov vytvárajú ideálnu celoročnú destináciu.
  3. Miestny život podľa hesla “no stress”, pri ktorom jednoduco zabudnete na všetky starosti hneď po vystúpení z lietadla.
  4. Spoznávanie histórie a kultúry Kapverdských ostrovoch v miestnych farebných mestečkách a dedinkách.
  5. Oddych v exkluzívnych hotelových rezortoch s vynikajúcimi all inclusive službami a s asistenciou miestnej slovenskej delegátky a animátorov.

Ako hovorí naša miestna delegátka Janka, kto uvidí, uverí. O úchvatnosti Kapverdských ostrovov sa musíte presvedčiť na vlastné oči. Vydajte sa s nami za prírodnými krásami Atlantiku a idylickým oddychom na ostrov Boa Vista, kam lietame priamo z Bratislavy.

21. februára, 2023
2 min. čítania

Dovolenka v marci 2023 – Omán, Senegal, Kapverdy

Láka Vás slnečné dovolenkové počasie, oddych v tieni paliem a prechádzky po jemnom bielom piesku, no nechce sa Vám čakať do leta? Vyberte sa s nami na dovolenku do jednej z týchto obľúbených exotických destinácií už v marci.
21. februára, 2023
3 min. čítania

Otvárame Egyptskú Tabu

Kultúra plná príbehov, unikátne pamiatky a krásne pieskové pláže s nekonečnými pestrofarebnými koralovými útesmi… Nie nadarmo sa hovorí, že Egypt je darom Nílu. Spojením výletov do histórie s oddychom v modernom letovisku Taba Heights zažijete v lete 2023 neopakovateľnú dovolenku na pobreží Červeného mora.
8. februára, 2023
2 min. čítania

Predstavenie hotelovej siete RIU

Prestížna hotelová sieť RIU si získava srdcia ľudí už niekoľko desaťročí. Moderné hotely a ich exkluzívne all inclusive služby lákajú turistov až do 20 krajín sveta. Vedeli ste, že v niektorých z nich môžete stráviť nezabudnuteľnú dovolenku aj s CK Hydrotour?