To najlepšie z cestovania 2023 – Lonely Planet

Späť na zoznam 14. decembra, 2022
4 min. čítania
Autor: admin

Jordánsko medzi top dovolenkovými destináciami pre rok 2023

Prestížny cestovateľský sprievodca Lonely Planet každoročne zverejňuje rebríček “Best in Travel” s cieľom inšpirovať ľudí k cestovaniu a preskúmavaniu sveta. V piatich kategóriách sa umiestnilo po 6 destinácií, ktoré by nemali chýbať na zozname každého cestovateľa.

Lonely Planet rozdelilo 30 najlepších destinácií pre rok 2023 do piatich rôznych kategórií podľa účelu cesty – gastronómia, vzdelávanie, spojenie s miestnou kultúrou, objavovanie a oddych. Medzi najlepšími destináciami, kam vyraziť v roku 2023 za oddychom, sa umiestnili napríklad grécke Chalkidiki, Malta, Jamajka či perla Arábie – Jordánsko, kam sme oficiálne spustili aj predaj našich zájazdov v letnej sezóne 2023.

Jordánsko, Petra, Lonely Planet
Magická Petra, Jordánsko

Jordánsko je na tomto zozname skutočne unikátnou dovolenkovou destináciou, ktorá spája bohatú históriu Blízkeho Východu s možnosťou oddychu v kvalitných hotelových rezortoch.

Toto je 5 dôvodov, pre ktoré by ste sa mali v roku 2023 rozhodnúť pre dovolenku v Jordánsku:

  1. Neopakovateľný oddych v exkluzívnych hotelových rezortoch s kvalitnými all inclusive službami na pobreží Červeného mora.
  2. Unikátne výlety na historicky významné miesta, napríklad do Petry, mesta vtesaného do ružovkastých skál, ktoré je jedným zo siedmych divov sveta.
  3. Návšteva unikátnych prírodných miest akými je ikonické mesačné údolie Wadi Rum so sčervenanými pieskovými dunami pripomínajúcimi Mars.
  4. Kúpanie sa v Mŕtvom mori, najnižšie položeným miestom na Zemi, ktorého slaná voda je známa svojimi blahodarnými účinkami.
  5. All inclusive dovolenky s priamymi letmi z Bratislavy a so skúseným slovenským delegátom v destinácii.

Kapverdské ostrovy medzi najúchvatnejšími ostrovmi na svete

Kapverdské ostrovy sú podľa prestížneho cestovateľského sprievodcu Lonely Planet najúchvatnejšími ostrovmi, ktoré môžete navštíviť. Nedotknuté široké pláže s jemným bielym pieskom na východe, majestátne zelené hory na západe, Kapverdské ostrovy sa preslávili predovšetkým svoju diverzitou.

Len 450 km od najzápadnejšieho bodu kontinentálnej Afriky sa z oceánu dvíha sopečná krajina v kombinácii s bielymi piesočnými dunami vlievajúcimi sa do Atlantiku. Nekonečné pláže ostrovov Boa Vista a Sal lákajú tisíce turistov ročne a pritom stále ostávajú tieto miesta nedotknuté, čím vytvárajú neopakovateľný dovolenkový raj pre všetkých, ktorí hľadajú idylický pokoj a oddych.

Päť dôvodov prečo by Boa Vista mala byť Vašou ďalšou dovolenkovou destináciou:

  1. Nedotknuté rozľahlé pláže s jemným bielym pieskom žiariacim na horúcom africkom slnku, na ktorých možno pozorovať korytnačky či veľryby.
  2. Stabilná teplota vzduchu i oceánu po celý rok, ktoré z Kapverdských ostrovov vytvárajú ideálnu celoročnú destináciu.
  3. Miestny život podľa hesla “no stress”, pri ktorom jednoduco zabudnete na všetky starosti hneď po vystúpení z lietadla.
  4. Spoznávanie histórie a kultúry Kapverdských ostrovoch v miestnych farebných mestečkách a dedinkách.
  5. Oddych v exkluzívnych hotelových rezortoch s vynikajúcimi all inclusive službami a s asistenciou miestnej slovenskej delegátky a animátorov.

Ako hovorí naša miestna delegátka Janka, kto uvidí, uverí. O úchvatnosti Kapverdských ostrovov sa musíte presvedčiť na vlastné oči. Vydajte sa s nami za prírodnými krásami Atlantiku a idylickým oddychom na ostrov Boa Vista, kam lietame priamo z Bratislavy.

27. apríla, 2024
2 min. čítania

Nové termíny do Ománu v predaji

Cestovná kancelária Hydrotour oficiálne spustila predaj nových termínov do fascinujúceho Ománu, kam bude lietať priamo z Bratislavy bez medzipristátia od októbra 2024 až do mája 2025.
22. apríla, 2024
5 min. čítania

Ste vášnivý plavec? Tieto hotelové bazény sú pre vás ako stvorené

Zvyknete si na dovolenke zaplávať? Pre cestovateľov, ktorí milujú plávanie a nechcú sa vzdať svojho hobby ani počas dovolenky, sme pripravili prehľad vybraných hotelov s kvalitnými plaveckými bazénmi. Tento zoznam je určený pre tých, ktorí si radi doprajú pár dĺžok v bazéne na osvieženie alebo ako súčasť svojho tréningového režimu.
18. marca, 2024
9 min. čítania

Kam na dovolenku v máji 2024?

Ak hľadáte inšpiráciu kam vycestovať na dovolenku za teplom v mesiaci máj, máme pre Vás niekoľko tipov na atraktívne destinácie. Tunisko, Omán, Bahrajn alebo Jordánsko – tieto krajiny ponúkajú nezabudnuteľné zážitky a v máji vás uvítajú s príjemným počasím.