Kam na exotickú dovolenku v apríli 2024?

Späť na zoznam 7. marca, 2024
5 min. čítania
Autor: admin

S príchodom jari a blížiacou sa Veľkou nocou sa otvárajú dvere do sveta dobrodružstva a nových dovolenkových zážitkov. Ak premýšľate nad exotickou dovolenkou v apríli, určite neprehliadnite fascinujúce destinácie Omán a Bahrajn. Od nádherných pláží až po unikátne miesta, Omán a Bahrajn majú čaro, ktoré si zamilujete.

Omán: klenot na Arabskom Polostrove

Najväčšími dovolenkovými lákadlami Ománu sú nekončiace sa pláže s jemným bielym pieskom, vynikajúce all inclusive služby hotelových rezortov, tyrkysová voda Indického oceánu a dokonalá dovolenková atmosféra.

Počasie v Ománe v apríli

V apríli sa denné teploty v Ománe pohybujú v príjemnom rozmedzí okolo 30°C až 35°C, čo je ideálne na ničím nerušený dovolenkový oddych a zároveň príjemné na spoznávanie krás tejto úchvatnej krajiny. Indický oceán je v tomto období vyhriaty na približne 26°C až 30°C 😊

Čo vidieť v Ománe?

  • Pláž Al Fazayah: Nedostupná pláž s jemným bielym pieskom, obklopená vysokou hradbou skalných stien, je miestnymi považovaná za najkrajšiu pláž v Ománe.
  • Mesto Salalah: Navštívte druhé najvýznamnejšie mesto Ománu, kde môžete nazrieť do krásnej mešity, či nakúpiť na tradičnom trhu.
  • Púšť Rub Al Khali: Je súčasťou najväčšej súvislej púšte na svete a organizujú sa sem jedno – alebo dvojdňové výlety s prenocovaním priamo uprostred piesočných dún a výhľadom na tú najžiarivejšiu hviezdnu oblohu.
  • Wadi Darbat: Ide o prírodný park s riekou, vodopádmi, roklinami a jaskyňami. V suchej a slnkom zaliatej krajine, akou je Omán, je táto zelená oáza skutočným rajom.

Tipy na hotely

Luxusný hotelový komplex Salalah Rotana Resort 5* zariadený v znamení ománskej architektúry je zaradený do prestížnej hotelovej siete Rotana. Užite si zaslúžený oddych v rezorte, ktorého dominantou je unikátna pláž s jemným bielym pieskom ako stvorená na dlhé prechádzky.

Fanar Hotel & Residences 5* od známeho talianskeho architekta ponúka jedinečné prepojenie arabskej architektúry s medzinárodnými prvkami. Vychutnajte si dovolenku v rezorte s tromi plážami s jemným pieskom lemovanými palmovým hájom a ochutnajte špeciality rôznych kuchýň vďaka unikátnemu konceptu dine-around.

Vybrané hotely

Salalah
Salalah Rotana Resort 5*
Unikátna pláž
od 944 €
1 298 € s popl. / dosp. os.
Salalah
od 937 €
1 291 € s popl. / dosp. os.

Bahrajn: najbližšia exotická destinácia

Bahrajn, vzdialený iba 5 hodín priamym letom z Bratislavy, patrí medzi najmenšie krajiny na svete, no prekvapí Vás svojim bohatstvom na unikátne miesta, zážitky a rozprávkové pláže.

Počasie v Bahrajne v apríli

Apríl so sebou prináša ešte teplejšie dovolenkové počasie. Denné teploty dosahujú približne 29-34°C, čo znamená, že je čas na plážové dobrodružstvá a výlety po najkrajších miestach Bahrajnu. Teploty mora sa pohybujú okolo 25-28°C. Nočné teploty sú príjemné, pohybujúce sa medzi 23-26°C, vďaka čomu si užijete príjemné večerné prechádzky a nákupy, napríklad po meste Manáma.

Čo robiť v Bahrajne?

  • Nákupy v Bahrajne priamo z recepcie hotela: Luxusné hotelové rezorty Vida Beach Resort Marassi Al Bahrain 5* a Address Beach Resort Bahrain 5* s kvalitnými all inclusive službami majú od februára 2024 priamy vstup do nového obchodného centra postaveného spoločnosťou Emaar, ktorá vybudovala aj známy Dubai Mall, najväčšie obchodné centrum na svete.
  • Oddychujte na najdlhšej pláži Bahrajnu: Exkluzívne rezorty Vida Beach Resort Marassi Al Bahrain 5* a Address Beach Resort Bahrain 5* majú prémiovú lokalitu – a to priamo na najdlhšej pláži Bahrajnu s jemným bielym pieskom a pozvoľným vstupom do mora.
  • Miznúci ostrov Jarada: Užite si oddychový deň na miznúcom ostrove. Tento skrytý poklad, známy ako bahrajnské Maldivy, sa Vám odhalí iba počas odlivu a vy si tak môžete užiť deň kúpaním v tyrkysovom mori, a prechádzkami po jemnom bielom piesku.
  • Okruh Formuly 1: Vedeli ste, že v Bahrajne bol postavený prvý okruh Formuly 1 na Arabskom polostrove? Na tomto okruhu sa jazdí už od roku 2024 a vy teraz môžete toto miesto navštíviť počas vašej dovolenky. A ak budete mať šťastie, možno Vás pozdraví aj sám Bahrajnský kráľ.

Tipy na hotely

K čoraz väčšej popularite Bahrajnu prispievajú nové exkluzívne rezorty, postavené pri nádherných plážach s tyrkysovým morom a jemným bielym pieskom. Užite si dovolenku v rezortoch s kvalitnými all inclusive službami na exkluzívnom mieste, iba 11 km od medzinárodného letiska.

Luxusný rodinný hotelový rezort Vida Beach Resort Marassi Al Bahrain 5* sa nachádza priamo pri nádhernej pláži s jemným bielym pieskom. Tešiť sa môžete aj na bohatý animačný program pre celú rodinu so slovenskými animátormi z Klubu Leto.

Exkluzívny hotelový rezort Address Beach Resort Bahrain 5* s prvotriednymi službami sa nachádza priamo pri nádhernej súkromnej pláži s jemným bielym pieskom.

Naplánujte si svoju exotickú dovolenku

Nech už sa rozhodnete pre Omán alebo Bahrajn, Vaša dovolenka v apríli bude určite nezabudnuteľná. Zažite s nami exotické dobrodružstvá v Ománe a Bahrajne. Tešíme sa na Vás 😊

5. júna, 2024
2 min. čítania

Do exkluzívneho QATARU s CK Hydrotour od septembra priamo z Bratislavy

Cestovná kancelária Hydrotour prináša slovenským dovolenkujúcim novú exotickú destináciu – exkluzívny QATAR. Priame nonstop lety z Bratislavy do Qataru trvajú iba 5 hodín a štartujú už od septembra 2024.
27. apríla, 2024
2 min. čítania

Nové termíny do Ománu v predaji

Cestovná kancelária Hydrotour oficiálne spustila predaj nových termínov do fascinujúceho Ománu, kam bude lietať priamo z Bratislavy bez medzipristátia od októbra 2024 až do mája 2025.
22. apríla, 2024
5 min. čítania

Ste vášnivý plavec? Tieto hotelové bazény sú pre vás ako stvorené

Zvyknete si na dovolenke zaplávať? Pre cestovateľov, ktorí milujú plávanie a nechcú sa vzdať svojho hobby ani počas dovolenky, sme pripravili prehľad vybraných hotelov s kvalitnými plaveckými bazénmi. Tento zoznam je určený pre tých, ktorí si radi doprajú pár dĺžok v bazéne na osvieženie alebo ako súčasť svojho tréningového režimu.