Máme radi leto po celý rok Máme radi leto po celý rok
Bahrajn
Najbližšia exotická destinácia iba 5 hodín priamym letom z Bratislavy

Na čo sa môžete tešiť na dovolenke v Bahrajne?

zaslúžený oddych na nádherných plážach s jemným bielym pieskom
luxusné hotely s kvalitnými službami all inclusive
rozprávkové výlety plné zážitkov
skúsený delegát, ktorý Vám bude počas pobytu vždy k dispozícii
animátori Klubu Leto sa radi postarajú o Váš športový a kultúrny dovolenkový program

Vybrané hotely

Diyar Al Muharraq
od 839 €
1 193 € s popl. / dosp. os.
Diyar Al Muharraq
od 1 008 €
1 362 € s popl. / dosp. os.

Top zážitky

v Bahrajne

Luxusné hotelové rezorty
Luxusné hotelové rezorty Vida Beach Resort Marassi Al Bahrain 5 a Address Beach Resort Bahrain 5* s kvalitnými all inclusive službami a nádhernými plážami s jemným bielym pieskom 😍 ✨ Oba hotely majú priamy vstup do nového obchodného centra postaveného spoločnosťou Emaar, ktorá vybudovala aj známy Dubai Mall, najväčšie obchodné centrum na svete 🛍️
Ostrov Jarada
Exotický raj v Bahrajne 😍 Ostrov Jarada, ktory sa objavuje nad hladinu mora iba počas odlivu, je presláveny jemným bielym pieskom a krištáľovo čistou vodou ✨ Na ostrov sa dostanete krátkou plavbou z Bahrajnu 🏝️
Výlet do Saudskej Arábie
Unikátna možnosť navštíviť neobjavenú Saudskú Arábiu. 🇸🇦 Prvou zastávkou celodenného výletu bude výnimočné múzeum Ithra s 5 galériami venovanými modernému umeniu Blízkeho východu, kultúre Saudskej Arábie, islamskému umeniu a prírodne arabského polostrova. Na záver navštívite zaujímavé miesto Heritage Village a po prehliadke arabského kultúrneho dedičstva vás čaká vynikajúci tradičný obed.
Fascinujúca história Bahrajnu
Objavte “perlovú cestu”, na ktorej sa dozviete všetko o slávnych bahrajnských perlách, zastavte sa na tradičnom trhu s množstvom obchodov ponúkajúcich orientálny tovar, obdivovujte unikátnu mešitu Al Fateh, navštívte národné múzeum a bahrajnskú pevnosť, zastavte sa pri Dilmunských pohrebiskách, či pri prvom ropnom vrte v Bahrajne a naplánujte si návštevu zázračného Stromu života, ktorý prežíva tisíce rokov bez prístupu k vode. 🌴✨

Top výlety

Jedinečná príležitosť vyskúšať si závody na motokárach (karting) priamo na mieste, kde sa každoročne odohráva Veľká cena Bahrajnu - prvé preteky sezóny majstrostiev sveta F1. Cena zahŕňa: doprava, jazda na motokáre.
Oddychový deň v exotickom raji. “Miznúci ostrov”, ktorý je možné vidieť iba počas odlivu je preslávený jemným bielym pieskom a krištáľovo čistou vodou. Na ostrov sa dostanete krátkou plavbou z Bahrajnu. Cena zahŕňa: doprava do/z prístavu, obed, výlet loďou.
Unikátna možnosť navštíviť neobjavenú Saudskú Arábiu. Prvou zastávkou celodenného výletu bude výnimočné múzeum Ithra s 5 galériami venovanými modernému umeniu Blízkeho východu, kultúre Saudskej Arábie, islamskému umeniu a prírodne arabského polostrova. Na záver navštívite zaujímavé miesto Heritage Village a po prehliadke arabského kultúrneho dedičstva vás čaká vynikajúci tradičný obed. Cena zahŕňa: doprava, sprievodca, vstupy, obed. Cena nezahŕňa: víza (440 SAR – cca 110 €/osoba)
Oddychový deň v štýlovom plážovom klube Solymar, ktorý sa nachádza na nádhernej pieskovej pláži s reštauráciou so stredomorskými špecialitami a športovým barom. Relaxujte až do nezabudnuteľného západu slnka spolu s príjemnou hudbou od DJ. Cena zahŕňa: doprava, vstup, večera & alkoholické nápoje (2 hodiny).
Spoznajte fascinujúci Bahrajn v priebehu jedného dňa. Ako prvú objavíte “perlovú cestu”, na ktorej sa dozviete všetko o slávnych bahrajnských perlách. Druhou zastávkou bude unikátna mešita Al Fateh, ktorá patrí k najväčším na svete. Ďalej navštívite národné múzeum a bahrajnskú pevnosť, kde spoznáte bohatú históriu a tradície krajiny. Následne sa zastavíte na tradičnom trhu s množstvom obchodov ponúkajúcich orientálny tovar. Cestou sa zastavíte pri Dilmunských pohrebiskách a neskôr budete mať možnosť sledovať výrobu tradičnej keramiky. Cena zahŕňa: doprava, sprievodca, vstupy, obed.

Informácie o oblasti

Základné informácie

Štátne zriadenie:  Bahrajnské kráľovstvo
Rozloha: 760 km2
Hlavné mesto: Manáma
Počet obyvateľov: 1,42 mil.
Úradný jazyk: arabčina
Náboženstvo: islam

Časový posun: V Bahrajne je čas posunutý dopredu o 1 hodinu oproti Slovensku k LSEČ (+1) a o 2 hodiny dopredu oproti Slovensku k ZSEČ (+2)
Víza: Po prílete do Bahrajnu sú pre vstup do krajiny pre každého cestujúceho potrebné víza. Občania Slovenskej republiky môžu požiadať o turistické vízum na vstup do Bahrajnu na medzinárodnom letisku v Maname na obdobie: 2 týždňov, na 1 vstup, za poplatok 5 BHD (cca. 12 EUR), platba je možná len kartou.
Cestovný doklad: Občania SR môžu vstupovať na územie krajiny s platným cestovným dokladom • všetci občania vrátane maloletých detí musia mať vlastný cestovný doklad • minimálna doba platnosti cestovného dokladu je 6 mesiacov po návrate • cestovný pas musí obsahovať aspoň 2 voľné strany • v pase nesmie byť pečiatka Izraelského štátu, resp. izraelské vízum
Pobytová taxa: neplatí sa
Trieda ubytovacieho zariadenia: klasifikácia podľa krajiny Bahrajn
Trasa cesty: Slovensko - Bahrajn
Očkovanie: V súčasnosti nie je nutné sa pre vstup do Bahrajnu preukazovať dokladom o očkovaní.
Situácia COVID-19: Aktuálne sa na dovolenku v Bahrajne nevzťahujú žiadne cestovné obmedzenia. Vzhľadom na hygienické a bezpečnostné opatrenia vydávané v súvislosti so zamedzením šírenia koronavírusu spôsobujúceho ochorenie COVID 19 v jednotlivých štátoch môžu byť v záujme prevencie a zabezpečenia maximálnej bezpečnosti klientov platné alebo podľa aktuálnej situácie vyhodnotené a prijaté rôzne obmedzenia resp. opatrenia, ktoré môžu mať dosah na kvalitu, obsah resp. rozsah zabezpečovaných služieb. Uvedené skutočnosti sú dôsledkom aktuálnej situácie súvisiacej so zamedzením šírenia pandémie a cestujúci si je vedomý tohto rizika za ktorého následky CK nezodpovedá.
Poistenie: Aktuálne nie je podmienkou pre vstup do Bahrajnu povinnosť mať uzatvorené medzinárodné zdravotné poistenie.
Napätie: 220 V, zásuvky a zástrčky podľa štandardov UK
Dôležité čísla: tiesňové volanie 999, lekárska pohotovosť 563 625
Veľvyslanectvo SR: Slovenská republika nemá v Bahrajne diplomatické zastúpenie. Príslušným úradom je veľvyslanectvo Slovenskej republiky v Rijáde v Saudskej Arábii.

Popis
Rozlohou malá ostrovná krajina bola už v minulosti dôležitou obchodnou bránou do Perzského zálivu. V súčasnosti láka neodolateľnou kombináciou starobylého dedičstva a najmodernejšieho pokroku. Cestovateľom ponúka lákadlá jedinečnej histórie a kultúry. Staroveké archeologické miesta, medzi ktoré patrí najmä Bahrajnský hrad a Dilmunské pohrebisko, vyrozprávajú návštevníkom nezabudnuteľné príbehy z dávnej minulosti. Múzeá a galérie oživia dávne tradície a umenie. Miestne trhy ponúkajú nezabudnuteľnú vôňu korenín kombinovanú s pestrými farbami exotických kobercov a nádherou unikátnych šperkov s perlami. Bahrajn je výnimočným miestom stretu rôznych kultúr a národností. Moderné mestá s mrakodrapmi, obchodnými centrami a luxusnými rezortami odrážajú dynamiku a prosperitu dnešného sveta. Zachovávajú si však aj svoju autentickú atmosféru, ktorú nájdete v úzkych uličkách, mešitách a tradičných mestských vilách. Bahrajnská kuchyňa je rajom pre gurmánov, s neodolateľnou vôňou korenín, ryžových jedál a čerstvých morských špecialít. Fanúšikom Formuly 1 neunikne každoročná Veľká cena Bahrajnu organizovaná na miestnom okruhu. Ostrov je miestom nekonečného pokoja vďaka krásnym plážam a podmorskému svetu, kde si môžete oddýchnuť a užívať si slnko a nekonečné more, objímajúce túto fascinujúcu krajinu. Bahrajn je skutočne rajom kontrastov a očarujúcich zážitkov, ktoré naplnia srdce každého návštevníka.
Poloha
Bahrajn je ostrovný štát, nachádzajúci sa v Perzskom zálive, ktorý sa skladá z archipelágu 33 ostrovov. Bahrajn leží 24 km východne od pobrežia Saudskej Arábie a 28 km severovýchodne od Kataru, so Saudskou Arábiou je spojený mostom King Fahd Causeway, ktorý zabezpečuje priame spojenie medzi týmito dvoma krajinami.
Klíma
V Bahrajne prevláda púštna klíma s horúcimi letami a miernymi zimami. Letá v Bahrajne (jún - september) sú veľmi teplé s vysokou vlhkosťou, naopak od októbra tu prevláda príjemné počasie s priemernými teplotami medzi 25° C a 35° C. V tomto období sa vlhkosť znižuje a množstvo zrážok je obmedzené.
Príroda
Väčšina Bahrajnu je pokrytá púšťou, konkrétne piesočnými dunami, ktorým sa prispôsobila rozmanitá príroda a vegetácia. Najvyšší kopec je Džabal ad-Duchán (dymová hora) – 134 m n.m. V Bahrajne nájdete aj mokrade a mangrovníkové lesy, ktoré sú domovom mnohých vtákov a živočíchov. Krajinu vďaka nádhernému podmorskému životu vyhľadávajú potápači a milovníci šnorchlovania.
História
História Bahrajnu siaha až do starovekých čias, kedy bol ostrov dôležitým obchodným uzlom medzi Mezopotámiou a Indickým oceánom. Krajina sa preslávila vďaka obchodu s perlami. V staroveku patril Bahrajn k Perzskému impériu. V 7. storočí sa stal Bahrajn islamským štátom. V 16. storočí sa dostal pod kontrolu Osmanskej ríše, v 19. storočí prešiel pod ochranu Britskej východoindickej spoločnosti. Neskôr sa stal britským protektorátom, aj keď si uchoval istú mieru vnútornej samosprávy. Bahrajn získal nezávislosť od Veľkej Británie 15. augusta 1971. Odvtedy sa stal konštitučnou monarchiou na čele s kráľom. Dnes je Bahrajn modernou krajinou so silnou hospodárskou základňou, významným finančným a obchodným centrom, s veľkým dôrazom na sektor služieb, najmä bankovníctvo a cestovný ruch.
Kuchyňa
Bahrajnská kuchyňa je chutná a obohatená o vplyvy arabskej, indicko-perzskej a východnej stredomorskej kuchyne. Základom mnohých bahrajnských jedál je ryža, ktorá býva často dochutená koreninami a škoricou a podáva sa s mäsom, zeleninou alebo rybou. Ochutnajte tradičné jedlá, ako je machbūs (ryža s koreninami a rybou alebo mäsom), harees (korenená múčna kaša s mäsom) a ghoozi (pečené jahňacie stehno). Nezabudnite si vychutnať aj čerstvé morské plody, ktoré sú špecialitou Bahrajnu. Obľúbenou prílohou k jedlu je tiež chlieb s príchuťou šafránu. Medzi typické bahrajnské dezerty patrí muhalabia (mliečny puding s orechmi a šafránom), halwa (sladký dezert z mletých orechov a cukru) a datľové koláče, ku ktorým vám ponúknu populárny sladký čaj alebo silnú kávu.