„Tour de Hydrotour“ z tureckého Dalamanu

Nádherne zelená príroda a hory obkolesujúce tyrkysové vody Egejského mora, krásne pláže a idylický pokoj, ktorý so sebou tieto scenérie prinášajú. To je charakteristika Dalamanu, atraktívnej destinácie na Egejskej riviére v Turecku, ktorú sme tento rok opätovne zaradili do ponuky a nedávno mali možnosť navštíviť.

Hotely


Dalaman sa pýši luxusnými rezortmi s kvalitnými službami, ktoré sú vsadené priamo do krásne zeleného prostredia. Dovolenkujúci si tu môžu oddýchnuť napríklad v našich klubových hoteloch Club Tuana Fethiye 5*Jiva Beach Resort 5*, kde sa okrem pestrej vybavenosti hotelov o zábavu pre celú rodinu postará animačný tím Klub Leto. Moderné hotely sa nachádzajú v blízkosti rôznych nákupných možností, reštaurácií a barov. Oba hotely ponúkajú kvalitné služby a sú situované v nádhernom prírodnom prostredí v letovisku Fethiye.   V rámci vyhľadávaného letoviska Icmeler-Marmaris máme v ponuke hotel Aqua Hotel 5*.  Jeden z najobľúbenejšíchhotelov v minulých sezónach v tejto oblasti vôbec s top hodnotením. Nachádza sa v pešej blízkosti tureckých trhov, reštaurácií a obchodov. Zaujímavosťou je aj promenáda, ktorá od hotela vedie priamo do centra Marmarisu, vzdialeného 7 km. Hotel je vhodný aj pre hendikepovaných klientov.

Club Tuana Fethiye 5* ponúka výber viacerých typov izieb, aj pre rodiny s dvoma deťmi až do 13 rokov (týždňový pobyt pre 4-člennú rodinu počas letných prázdnin aktuálne za 3031 EUR vrátane povinných poplatkov). V ponuke aj rodinné izby s oddelenou spálňou pre 5-členné rodiny (týždňový pobyt pre 5-člennú rodinu počas letných prázdnin aktuálne za 3 740 EUR vrátane povinných poplatkov). V období od 10.6. do 24.9. bude v hoteli animátorský tím Klubu Leto. Ideálna možnosť aj pre skupiny – výhodná cena vzhľadom k rozsahu a kvalite služieb a dostupné nezabudnuteľné výlety.


 
Medzi ďalšími hotelmi v Dalamane, ktoré sme taktiež navštívili, je napríklad menší hotel pri promenáde Sundia by Liberty Exclusive Fethyie 5*, ktorý nás zaujal stenami zdobenými obrazmi od rôznych umelcov. Moderný hotel Liberty Fabay 5* otvoril svoje brány v roku 2021. Disponuje rozľahlým areálom plným dovolenkových možností. Nájdete tu rôzne a là carte reštaurácie, 17 bazénov, tobogány a na vyžiadanie aj izby so zdieľaným bazénom a barom.
 
Aj hotel Hilton Dalaman Sarigerme Resort & Spa 5* disponuje priestranným areálom a rôznymi možnosťami zábavy najmä pre deti – tobogány, miniklub, bežeckú dráhu alebo aj vlastnú zoo farmu. Dospelí si tu môžu nájsť aktivity od kanoe až po exkluzívne spa. V ponuke nájdete aj hotel Tui Blue Sensatori Resort Barut Fethiye 5* s kvalitnými službami, patriaci do známej hotelovej siete Barut.
 
V neposlednom rade v ponuke nájdete aj Rixos Premium Göcek 5*, situovaný na pobreží krásneho zálivu Göcek, v blízkosti ktorého sa nachádza aj tajná pláž, kam sa klienti môžu dostať hotelovou loďkou. Hotel ponúka nespočetné množstvo športových aktivít. Klienti si môžu vychutnať napríklad jógu na jachte pri východe slnka, v prístave pri hoteli, alebo si požičať bicykle a spoznať krásne okolie hotela.
 

Výlety

Počas dovolenky v Dalamane nie je núdza ani o zážitkové výlety do úchvatných prírodných lokalít. Plavba deltou rieky Dalyan vás zavedie ku prírodným bahenným kúpeľom a na preslávenú korytnačiu pláž Istuzu, po mori sa zas doplavíte ku tichému ostrovu posiatemu olivovníkmi, kde rada oddychovala egyptská kráľovná Kleopatra, a napokon to z Dalamanu nie je ďaleko ani ku bielym travertínovým jazierkam Pamukkale alebo do známej historickej lokality Efez.

Zopár praktických informácií