Máme radi leto po celý rok Máme radi leto po celý rok
Antalya
Úchvatná príroda od pieskových pláží až po mohutné pohoria ukrývajúce čarovné scenérie a inšpiratívne mestá.

Na čo sa môžete tešiť na dovolenke v tureckej Antalyi?

Pekné pláže v letoviskách Side, Kemer, Lara, Alanya a Belek
Dovolenka plná aktivít, relaxu a histórie
Špičkové rezorty s kvalitnými službami
skúsený delegát, ktorý Vám bude počas pobytu vždy k dispozícii
animátori Klubu Leto sa radi postarajú o Váš športový a kultúrny dovolenkový program

Destinácie v Antalyi

Vybrané hotely

Side
od 869 €
1 093 € s popl. / dosp. os.
Side
Evren Beach Resort & SPA 5*
Vyhľadávaný hotel
od 769 €
993 € s popl. / dosp. os.
Side
od 689 €
913 € s popl. / dosp. os.
Side
Trendy Aspendos Beach 5*
Rodinná dovolenka
od 870 €
1 094 € s popl. / dosp. os.
Side
od 878 €
1 102 € s popl. / dosp. os.

Vybrané hotely

Alanya
Q Premium Resort 5*
Dizajnový hotel
od 499 €
723 € s popl. / dosp. os.
Alanya
od 619 €
843 € s popl. / dosp. os.
Alanya
Saphir Hotel & Villas 5*
Obľúbený hotel
od 695 €
919 € s popl. / dosp. os.
Alanya
od 805 €
1 029 € s popl. / dosp. os.
Alanya
od 1 006 €
1 230 € s popl. / dosp. os.

Vybrané hotely

Lara
Trendy Lara 5*
Rodinná dovolenka
od 739 €
963 € s popl. / dosp. os.
Lara
Baia Lara 5*
Vyhľadávaný rezort
od 1 036 €
1 260 € s popl. / dosp. os.
Lara
Titanic Deluxe Lara 5*
Obľúbený hotel
od 1 504 €
1 728 € s popl. / dosp. os.
Lara
Delphin Imperial Lara 5*
Luxusná dovolenka
od 1 567 €
1 791 € s popl. / dosp. os.
Lara
Lara Barut Collection 5*
Exkluzívny rezort
od 1 727 €
1 951 € s popl. / dosp. os.

Vybrané hotely

Belek
Pine Beach Belek 5*
Obľúbený rezort
od 924 €
1 148 € s popl. / dosp. os.
Belek
Kaya Belek 5*
Luxusný hotel
od 760 €
984 € s popl. / dosp. os.
Belek
Gloria Verde Resort 5*
Luxusný rezort
od 1 490 €
1 714 € s popl. / dosp. os.
Belek
Gloria Golf Resort 5*
Exkluzívna dovolenka
od 1 715 €
1 939 € s popl. / dosp. os.
Belek
Gloria Serenity Resort 5*
Prestížny rezort
od 2 155 €
2 379 € s popl. / dosp. os.

Vybrané hotely

Kemer
od 899 €
1 123 € s popl. / dosp. os.
Kemer
od 729 €
953 € s popl. / dosp. os.
Kemer
Baia Salima Kemer 5*
Moderný rezort
od 1 039 €
1 263 € s popl. / dosp. os.
Kemer
NG Phaselis Bay 5*
Luxusný rezort
od 2 743 €
2 967 € s popl. / dosp. os.
Kemer
Rixos Premium Tekirova 5*
Exkluzívny rezort
od 1 336 €
1 560 € s popl. / dosp. os.

Top výlety

Navštívte spolu s nami očarujúce mesto Alanya. Čakajú Vás nádherné výhľady, plavba po stredozemnom mori spojená s kúpaním kde sa Vám naskytne pohľad na Červenú vežu a Kleopatrinu pláž a tradičné nákupy v centre mesta.
40 EUR / dospelá osoba.
25 EUR / dieťa do 12 rokov.
dieťa do 6 rokov zadarmo.
Navštívte s nami delfinárium neďaleko mesta Alanya. Miestne delfinárium sa pýši nie len hodinovým predstavením delfínov, tuleňov či mroža, ale aj unitkátnou možnosťou šnorcholovania s rajami a množstvom rybičiek. Areál ponúka množstvo atrakcií detských šmýkačiek ale aj bazény zo slanou vodou, kde si prídu na svoje nie len deti, ale aj dospelí. V prípade záujmu je za poplatok možné vopred si objednať plávanie s delfínmi. (Plávanie možné od 6r.)
99 EUR / dospelá osoba.
79 EUR / dieťa do 12 rokov.
5 EUR / dieťa do 6 rokov.
Oblasť Perge patrí k najstaršie osídleným regiónom v Pamfýlii. Traduje sa, že v období najväčšej slávy toto miesto navštívil aj apoštol Pavol a počas vlády Konštantína Veľkého bolo centrom kresťanstva. Dnes tu nájdeme pozostatky štadióna, trhoviska, zvyšky veľkolepej fontány, budovu súdu, antické kúpele a množstvo ďalších. Antické mesto Aspendos je známe jedným z najstarších a najzachovalejších divadiel na svete s kapacitou až dvanásť tisíc divákov, v ktorom sa každoročne koná operný a baletný festival. Výlet sa končí návštevou Národného parku Kuršunlu s nádhernými vodopádmi.
89 EUR / dospelá osoba.
50 EUR / dieťa do 12 rokov.
dieťa do 6 rokov zadarmo.
Plavba loďou po šírom mori z prístavu nádherného letoviska Alanya. Výlet zahŕňa 3 zástavky na kúpanie pod hradom, pri jaskyniach a v blízkosti známej Kleopatrinej pláže. Počas plavby sa môžete tešiť na pestrý animačný program či penovú párty spojenú s diskotékou a západom slnka.
59 EUR / dospelá osoba.
28 EUR / dieťa do 12 rokov.
dieťa do 6 rokov zadarmo.
Výlet pre dobrodružné typy! Poďte sa s nami previesť na jeepoch pozdĺž pohoria Taurus a spravte si jedinečné zábery z najväčšieho kaňonu v Turecku. Počas výletu sa môžete schladiť v horskej vode a máte jedinečnú možnosť navštíviť dedinku Selge s antickým amfiteátrom. Pre milovníkov adrenalínu je to jedinečná možnosť spojiť tento výlet s raftovaním po divokej rieke Köprülüçay.
69 EUR / dospelá osoba.
35 EUR / dieťa do 12 rokov.
dieťa do 6 rokov zadarmo.
Výlety a ceny sú orientačné a závisia od sezóny. Zmena vyhradená.

Informácie o oblasti

Základné informácie
Štátne zriadenie: republika
Rozloha: 780 580 km2
Hlavné mesto: Ankara
Počet obyvateľov: 81 miliónov
Úradný jazyk: turečtina
Náboženstvo: islám (sunnitský), malé skupiny pravoslávnych kresťanov
Časový posun: +1 hodina
Víza: bezvízový styk pre občanov SR
Cestovný doklad: občania SR môžu vstupovať na územie krajiny s platným cestovným pasom • všetci občania vrátane maloletých detí musia mať vlastný cestovný pas • minimálna doba platnosti cestovného dokladu je 150 dní po návrate
Pobytová taxa: neúčtuje sa
Trieda ubytovacieho zariadenia: klasifikácia podľa krajiny Turecko
Trasa cesty: Slovensko - Turecko
Očkovanie: nevyžaduje sa
Napätie: 220 V
Dôležité čísla: tiesňové volanie 112, polícia 155
Veľvyslanectvo SR: Atatürk Bulvari 245, 06692, Ankara, Turkiye, Tel. +903124675075, +905337600384 (diplomatická služba po pracovnej dobe v prípade núdze)
Popis
Krajina mnohých kontrastov, ktorá sa rozprestiera na dvoch kontinentoch, tvorí nielen pomyselný, ale i skutočný most medzi Európou a Áziou, miesto, kde sa stretáva európska kultúra s orientálnou. To je Turecko - krajina veľkého Atatürka. V minulosti bolo mesto vďaka strategickej polohe významným strediskom obchodu v Stredozemnom mori. Nachádza sa v príjemnom prostredí na úpätí pohoria Taurus s množstvom lesov a zelených lúk. Turistov láka nádhernými plážami so zlatistým pieskom s pozvoľným vstupom do mora, možnosťami nákupov a kvalitnými službami v luxusných rezortoch. V letovisku sa nachádzajú dve pláže - východná, nazývaná Keykubat, a západná Kleopatrina, ocenená Modrou vlajkou EÚ, ktorá sa tiahne v dĺžke 3 km. Oddelené sú útesom, na ktorom sa týči dominanta Alanye, stredoveká pevnosť z 13. storočia. Súčasťou hradieb je Kyzyl Kule - Červená veža, ktorá mala v minulosti obranný charakter a v ktorej je dnes umiestené múzeum zbraní. Patrí k najfotografovanejším miestam Tureckej riviéry a ponúka nádherný výhľad na okolité zlatisté pláže. Pod hradom sa nachádza jaskyňa Damlatas, ktorá je využívaná na liečbu respiračných ochorení. Alanya je príjemné stredisko s romantickým prístavom a stredovekým centrom.
Poloha
Turecko je transkontinentálnou krajinou, leží na polostrove Malá Ázia a v juhovýchodnej Európe. Prevažná časť krajiny sa nachádza v Ázii, menšia časť, približne 3 percentá celkovej rozlohy Turecka, na európskom kontinente. Turecké brehy obmýva na severe Čierne more, na západe Egejské a Marmarské a na juhu Stredozemné more.
Klíma
Turecké pobrežia sa vyznačujú typickým subtropickým podnebím s malými teplotnými rozdielmi medzi jednotlivými ročnými obdobiami. Najvyššie letné teploty v turistických oblastiach vystupujú pravidelne až na 40 °C. Ideálne podmienky na dovolenku v Turecku sú od konca apríla do začiatku novembra.
Príroda
Turecko sú nie len pieskové pláže a azúrové more, ale aj očarujúce scenérie takmer panenských pohorí, ktoré sa tiahnu od západu krajiny až po iracké hranice. Nádherné pláže, množstvo jazier a majestátne hory dopĺňajú neopakovateľné prírodné úkazy, ako sú travertínové jazierka Pamukkale či vodopád na rieke Manavgat.
História
Vďaka jedinečnej polohe hralo Turecko už v dávnej minulosti veľmi významnú úlohu nielen ako obchodný uzol. Krajina, kde sa Európa stretáva s Áziou, sa stala dôležitou hlavne vďaka geopolitickému významu. Neustála náboženská a kultúrna konfrontácia medzi kresťanstvom a islamom, osmanské rozpínanie až k západným brehom Európy, to všetko patrí k dejinám tejto unikátnej krajiny. Dôkazom sú antické, byzantské, seldžucké či osmanské pamiatky roztrúsené po celej krajine. Medzi najznámejšie patria dva zo siedmich divov sveta: Artemidin chrám v Efeze a Mauzóleum v Halikarnasse (dnes Bodrum), najzachovalejšie antické mesto Efez, bájna Trója, ako aj nádherné amfiteátre. Divadlo v Aspendose patrí k najstarším na svete vôbec.
Kuchyňa
Turecký kebab pozná snáď každý Európan. Gurmáni sa zhodujú, že turecká kuchyňa je po francúzskej druhou najlepšou na svete, a to hlavne vďaka neuveriteľnej rozmanitosti. Na jedálnom lístku prevládajú pokrmy z rýb, hovädzieho, kuracieho alebo jahňacieho mäsa. Milovníci sladkostí si určite prídu na svoje vďaka širokej ponuke najrôznejších pochúťok.