Máme radi leto po celý rok Máme radi leto po celý rok
Antalya
Úchvatná príroda od pieskových pláží až po mohutné pohoria ukrývajúce čarovné scenérie a inšpiratívne mestá.

Na čo sa môžete tešiť na dovolenke v tureckej Antalyi?

Pekné pláže v letoviskách Side, Kemer, Lara, Alanya a Belek
Dovolenka plná aktivít, relaxu a histórie
Špičkové rezorty s kvalitnými službami
skúsený delegát, ktorý Vám bude počas pobytu vždy k dispozícii
animátori Klubu Leto sa radi postarajú o Váš športový a kultúrny dovolenkový program

Destinácie v Antalyi

Vybrané hotely

Side
od 869 €
1 093 € s popl. / dosp. os.
Side
od 569 €
793 € s popl. / dosp. os.
Side
od 569 €
793 € s popl. / dosp. os.
Side
od 569 €
793 € s popl. / dosp. os.
Side
Trendy Aspendos Beach 5*
Rodinná dovolenka
od 719 €
943 € s popl. / dosp. os.

Vybrané hotely

Alanya
Q Premium Resort 5*
Dizajnový hotel
od 499 €
723 € s popl. / dosp. os.
Alanya
Sirius Deluxe 5*
Exkluzívne služby
od 429 €
653 € s popl. / dosp. os.
Alanya
od 857 €
1 081 € s popl. / dosp. os.
Alanya
od 921 €
1 145 € s popl. / dosp. os.
Alanya
Kirman Arycanda De Luxe 5*
Rodinná dovolenka
od 921 €
1 145 € s popl. / dosp. os.

Vybrané hotely

Lara
Trendy Lara 5*
Rodinná dovolenka
od 669 €
893 € s popl. / dosp. os.
Lara
Baia Lara 5*
Vyhľadávaný rezort
od 869 €
1 093 € s popl. / dosp. os.
Lara
Delphin Imperial Lara 5*
Luxusná dovolenka
od 1 255 €
1 479 € s popl. / dosp. os.
Lara
Titanic Deluxe Lara 5*
Obľúbený hotel
od 1 286 €
1 510 € s popl. / dosp. os.

Vybrané hotely

Belek
Pine Beach Belek 5*
Obľúbený rezort
od 824 €
1 048 € s popl. / dosp. os.
Belek
Gloria Verde Resort 5*
Luxusný rezort
od 1 333 €
1 557 € s popl. / dosp. os.
Belek
Gloria Golf Resort 5*
Exkluzívna dovolenka
od 1 547 €
1 771 € s popl. / dosp. os.
Belek
Gloria Serenity Resort 5*
Prestížny rezort
od 1 849 €
2 073 € s popl. / dosp. os.
Belek
od 1 852 €
2 076 € s popl. / dosp. os.

Vybrané hotely

Kemer
Baia Salima Kemer 5*
Moderný rezort
od 775 €
999 € s popl. / dosp. os.
Kemer
od 4 997 €
5 221 € s popl. / dosp. os.

Top výlety

Návštivte s nami delfinárium neďaleko mesta Alanya. Miestne delfinárium sa pýší nie len hodinovým predstavením delfínov, tuleňov či mroža, ale aj unitkátnou môžnosťou šnorcholovania s rajami a množstvom rybičiek. Areál ponúka množtvo atrakcií detských šmyklaviek ale aj bazény so slanou vodou, kde si prídu na svoje nie len deti ale aj dospelí. V prípade záujmu je za poplatok možné vopred si objednať plávanie s delfínmi ( od 6r.).
PozdÍž horskej rieky Manavgat sa autobusom vyveziete do srdca nádherného pohoria Taurus. Tam nastúpite na loď, ktorou sa preplavíte zákutiami priehrady Oymapinor so smaragdovo zelenou vodou. Čakajú na Vás nádherné scenérie okolitej prírody, osvieženie pri kúpaní sa v tyrkysovej vode a v reštaurácii s panoramatickým výhľadom si pochutnáte na výbornej grilovanej rybe.
Navštívte spolu s nami očarujúce mesto Alanya. Čakajú Vás nádherné výhľady, plavba po stredozemnom mori spojená s kúpaním kde sa Vám naskytne pohľad na Červenú vežu a Kleopatrinu pláž a tradičné nákupy v centre mesta.
Oblasť Perge patrí k najstaršie osídleným regiónom v Pamfýlii. Traduje sa, že v období najväčšej slávy toto miesto navštívil aj apoštol Pavol a počas vlády Konštantína Veľkého bolo centrom kresťanstva. Dnes tu nájdeme pozostatky štadióna, trhoviska, zvyšky veľkolepej fontány, budovu súdu, antické kúpele a množstvo ďalších. Antické mesto Aspendos je známe jedným z najstarších a najzachovalejších divadiel na svete s kapacitou až dvanásť tisíc divákov, v ktorom sa každoročne koná operný a baletný festival. Výlet sa končí návštevou Národného parku Kuršunlu s nádhernými vodopádmi.
Plavba loďou po šírom mori z prístavu nádherného letoviska Alanya. Výlet zahŕňa 3 zástavky na kúpanie pod hradom, pri jaskyniach a v blízkosti známej Kleopatrinej pláže. Počas plavby sa môžete tešiť na pestrý animačný program či penovú párty spojenú s diskotékou a západom slnka.

Informácie o oblasti

Základné informácie
Štátne zriadenie: republika
Rozloha: 780 580 km2
Hlavné mesto: Ankara
Počet obyvateľov: 81 miliónov
Úradný jazyk: turečtina
Náboženstvo: islám (sunnitský), malé skupiny pravoslávnych kresťanov
Časový posun: +1 hodina
Víza: bezvízový styk pre občanov SR
Cestovný doklad: občania SR môžu vstupovať na územie krajiny s platným cestovným pasom • všetci občania vrátane maloletých detí musia mať vlastný cestovný pas • minimálna doba platnosti cestovného dokladu je 150 dní po návrate
Pobytová taxa: neúčtuje sa
Trieda ubytovacieho zariadenia: klasifikácia podľa krajiny Turecko
Trasa cesty: Slovensko - Turecko
Očkovanie: nevyžaduje sa
Situácia COVID-19: Vzhľadom na hygienické a bezpečnostné opatrenia vydávané v súvislosti so zamedzením šírenia koronavírusu spôsobujúceho ochorenie COVID 19 v jednotlivých štátoch môžu byť v záujme prevencie a zabezpečenia maximálnej bezpečnosti klientov platné alebo podľa aktuálnej situácie vyhodnotené a prijaté rôzne obmedzenia resp. opatrenia, ktoré môžu mať dosah na kvalitu, obsah resp. rozsah zabezpečovaných služieb. Uvedené skutočnosti sú dôsledkom aktuálnej situácie súvisiacej so zamedzením šírenia pandémie a cestujúci si je vedomý tohto rizika za ktorého následky CK nezodpovedá.
Napätie: 220 V
Dôležité čísla: tiesňové volanie 112, polícia 155
Veľvyslanectvo SR: Atatürk Bulvari 245, 06692, Ankara, Turkiye, Tel. +903124675075, +905337600384 (diplomatická služba po pracovnej dobe v prípade núdze)
Popis
Izmir, tretie najväčšie mesto Turecka, si vyslúžilo pomenovanie „perla egejského pobrežia.“ Približne osemdesiat kilometrov južne sa rozprestiera jedno z najobľúbenejších stredísk Kusadasi, vyhľadávané pre krásne pláže a výbornú polohu s možnosťou navštíviť historické mestá a impozantné pamiatky. Kusadasi sa pýši známymi plážami, ale aj lákavým nočným životom s množstvom atrakcií.
Poloha
Turecko je transkontinentálnou krajinou, leží na polostrove Malá Ázia a v juhovýchodnej Európe. Prevažná časť krajiny sa nachádza v Ázii, menšia časť, približne 3 percentá celkovej rozlohy Turecka, na európskom kontinente. Turecké brehy obmýva na severe Čierne more, na západe Egejské a Marmarské a na juhu Stredozemné more.
Klíma
Turecké pobrežia sa vyznačujú typickým subtropickým podnebím s malými teplotnými rozdielmi medzi jednotlivými ročnými obdobiami. Najvyššie letné teploty v turistických oblastiach vystupujú pravidelne až na 40 °C. Ideálne podmienky na dovolenku v Turecku sú od konca apríla do začiatku novembra.
Príroda
Turecko sú nie len pieskové pláže a azúrové more, ale aj očarujúce scenérie takmer panenských pohorí, ktoré sa tiahnu od západu krajiny až po iracké hranice. Nádherné pláže, množstvo jazier a majestátne hory dopĺňajú neopakovateľné prírodné úkazy, ako sú travertínové jazierka Pamukkale či vodopád na rieke Manavgat.
História
Vďaka jedinečnej polohe hralo Turecko už v dávnej minulosti veľmi významnú úlohu nielen ako obchodný uzol. Krajina, kde sa Európa stretáva s Áziou, sa stala dôležitou hlavne vďaka geopolitickému významu. Neustála náboženská a kultúrna konfrontácia medzi kresťanstvom a islamom, osmanské rozpínanie až k západným brehom Európy, to všetko patrí k dejinám tejto unikátnej krajiny. Dôkazom sú antické, byzantské, seldžucké či osmanské pamiatky roztrúsené po celej krajine. Medzi najznámejšie patria dva zo siedmich divov sveta: Artemidin chrám v Efeze a Mauzóleum v Halikarnasse (dnes Bodrum), najzachovalejšie antické mesto Efez, bájna Trója, ako aj nádherné amfiteátre. Divadlo v Aspendose patrí k najstarším na svete vôbec.
Kuchyňa
Turecký kebab pozná snáď každý Európan. Gurmáni sa zhodujú, že turecká kuchyňa je po francúzskej druhou najlepšou na svete, a to hlavne vďaka neuveriteľnej rozmanitosti. Na jedálnom lístku prevládajú pokrmy z rýb, hovädzieho, kuracieho alebo jahňacieho mäsa. Milovníci sladkostí si určite prídu na svoje vďaka širokej ponuke najrôznejších pochúťok.