Covid info

Prehľad cestovania Leto 2021

Kde môžem cestovať? Za akých podmienok? Čo ma čaká po návrate na Slovensko? Pripravili sme súhrn, ktorý obsahuje všetky aktuálne informácie, ktoré potrebujete vedieť ohľadom Vašej dovolenky. Podmienky vstupu, prehľadná mapa, aktuálne odporúčania a zákazy (COVID-19)

Cestovateľský semafor

Rozdelenie krajín podľa cestovateľského semaforu:

🟢 ZELENÉ KRAJINY

🔴 ČERVENÉ A ČIERNE ⚫ KRAJINY

🟠 TZV. ORANŽOVÝ SYSTÉM

Obľúbené dovolenkové destinácie

Pred dovolenkou je potrebné si zistiť podmienky v cieľových destináciách, vybrali sme obľúbené dovolenkové destinácie. Do niektorých krajín je vstup bez obmedzení, do vybraných sa dostanete iba s negatívnym testom a iné ponúkajú viaceré možnosti (potvrdenie o očkovaní, potvrdenie o prekonaní COVID-19 či negatívny test). Kompletný prehľad nájdete na na stránke Ministerstva zahraničných vecí SR.

🟢 Grécko

Last Minute ponuky dovoleniek do Grécka ▶

🟢 Taliansko

Akciové ponuky dovoleniek do Talianska ▶

🟢 Španielsko

Akciové ponuky dovoleniek do Španielska ▶

🟢 Južný Cyprus

Akciové ponuky dovoleniek na Južný Cyprus ▶

🟢 Bulharsko

Akciové ponuky dovoleniek do Bulharska ▶

🟢 Chorvátsko

🔴 Turecko

Letecké spoločnosti reflektujú pravidlá v destinácii, kam letia. Spoločnosť Smart Wings, s ktorou lietame nevyžaduje žiadne testy navyše, len tie, ktoré potrebujete pri vstupe do destinácie.

Vstup a pobyt na palube lietadla je umožnený len osobám s prekrytými hornými dýchacími cestami respirátorom bez výdychového ventilu kategórie FFP2, KN95 alebo N95. Výnimku majú deti do 6 rokov.

Aktualizované 17.6.2021