„Tour de Hydrotour“ dnes z Jordánska

Jordánsko – opäť nesklamalo. Jedna nádherná, čistá krajina, popretkávaná obdivuhodnými lokalitami svetového významu, priateľské mestá, kvalitné hotely, krásne pláže, bohatý podmorský svet Červeného mora, inšpiratívne púštne pásma –  krajina, kde by bola celkom škoda stráviť iba „rezortovú all inclusive“ dovolenku. Absolvovať aspoň magickú Petru a fascinujúci západ slnka vo Wadi Rum je počas dovolenky v Jordánsku „must“. 

Už klesanie na letisko v Aqabe je úžasným zážitkom – máte pocit, že pristávate na inej planéte – iste aj preto sa táto oblasť stala miestom, ktoré si filmári vybrali pre natáčanie filmu Marťan s Mattom Damonom a niekoľkých ďalších.

Na všetkých dovolenkujúcich sa teší Sales Manager Tala Bay Resort, Mr. Mustafa
Príjemné ráno v Tala Bay Resort
Najkrajšie výhľady v Jordánsku

Hotely

Tala Bay Resort 5* (all inclusive)

Moderný hotel s výhľadom na Červené more a horizont egyptskej Taby, s plážou s jemným pieskom a zároveň s bohatým podmorským svetom. Hotel je výbornou voľbou pre kombináciu klientami obľúbeného pobytu s all inclusive v rezorte a niektorého z výletov.

Ponúka výber viacerých typov izieb, aj pre rodiny s dvoma deťmi až do 14 rokov (týždňový pobyt pre 4-člennú rodinu počas letných prázdnin aktuálne za 2899 EUR vrátane povinných poplatkov). V období 29.6.-7.9.2022 bude v hoteli animátorský tím Klubu Leto. Ideálna možnosť aj pre skupiny – výhodná cena vzhľadom k rozsahu a kvalite služieb a dostupné nezabudnuteľné výlety.


Celá oblasť Tala Bay je miniletovisko s hotelmi a malou marínou, kde nájdete aj obchody so suvenírmi a kozmetikou z mŕtveho mora, kaviarničky, reštaurácie a potraviny – môže byť každovečernou prechádzkou po dobrej all inclusive hotelovej večeri. A pritom len cca 15 minút taxíkom od centra mesta Aqaba.

K oblasti Tala Bay patrí aj príjemný o niečo menší hotel Mӧvenpick Resort & SPA Tala Bay 5* (raňajky až plná penzia).

Hotely, ktoré ponúkame priamo v Aqabe –  Intercontinental Aqaba 5* a Kempinski Hotel Aqaba 5* –  oba s raňajkami až plnou penziou, sú o niečo menšie a okrem kvalitných služieb sú vyhľadávané aj pre ich polohu. Od centra mesta sú v pešej dostupnosti, klienti tak môžu striedať pobyt v hoteli a na pláži s aktívnym životom mesta.

Hyatt Regency Aqaba Ayla Resort 5* (raňajky až plná penzia) je výbornou alternatívou aj pre vyznávačov golfu. Hotel je súčasťou rezortu Ayla, ktoré je luxusným minimestom s korzom s kaviarňami, reštauráciami, obchodmi, súkromnou marínou a športovými možnosťami, vrátane 18-jamkového golfového ihriska (vstupy sú za veľmi priaznivé ceny). Dávame do pozornosti aj pre wellness fajnšmekrov 😊.

Novinka

V lete 2021 bol otvorený nový Saraya Aqaba Waterpark – najväčší vodný park nielen pre oblasť Aqaba, ale aj v celom Jordánsku. Vyrástol na začiatku Aqaby, ponúka nespočetné množstvo zábavy pre malých aj veľkých. Dômyselný koncept s dôrazom na detaily a moderný areál – určite stojí za návštevu! V rámci výletu budú môcť klienti vymeniť morské radovánky za tie tobogánové 😊

TOP výlety

Mystické skalné mesto Petra – každá skala má svoj príbeh, každý roh svoju históriu. Prenesiete sa do dávnych čias …

Mesačné údolie Wadi Rum – cesta džípom púštnou krajinou, hrajúcou desiatkami ružových a oranžových odtieňov, so zastávkami s krásnymi výhľadmi a nezabudnuteľným západom slnka – aj sme si jogu zacvičili 😊. Zakončenie výbornou večerou v púštnom kempe, aj s tradične v zemi pečeným mäskom. Podľa výberu máte možnosť aj prespať v kempe – je až neuveriteľné, aký luxus  prenocovania ponúka.

Mŕtve more a Betánia – netreba veľa slov, skúste čítať knihu ležiac vo vode 😊

Sväté mesto Jeruzalem

Výlet loďou so šnorchlovaním alebo pozorovaním podmorského sveta ako z ponorky.

Viac o výletoch si pozrite aj v našom dovolenkovlogu.

Zopár praktických informácií