Dobrodružná cesta Ománom – nový výlet

Späť na zoznam 24. novembra, 2021
3 min. čítania
Autor: admin

Rozľahlé pláže s jemným bielym pieskom a priezračná voda Indického oceánu nie sú tým jediným, čím sa môže čarovný Omán pýšiť. Oáza s panenskou prírodou, historické mesto Mirbat či adrenalínová jazda po piesočných dunách, ktoré zažijete počas nového výletu dobrodružným Ománom, môžu byť jedinečným spestrením Vášho pobytu.

Prvou zastávkou na našej dobrodružnej jazde je Wadi Darbat, údolie, ktoré ponúka scénické výhľady na krásnu oázu s tyrkysovou vodou obklopenú zeleňou. Tento prírodný poklad, ktorý by v púštnej krajine na Arabskom polostrove čakal málokto, je taktiež znamenitý pre svoje kaskádové vodopády. Tie vznikajú práve v jesenných mesiacoch v dôsledku monzúnov, kedy voda zostupuje z pohorí vo vnútrozemí. Počas prechádzky touto panenskou prírodou nás na každom kroku sprevádzajú ťavy, ktoré v teplých dňoch nachádzajú pri zdroji vody útočisko.

Z oázy sa presúvame do rybárskeho mesta Mirbat, ktoré bolo v minulosti hlavným mestom provincie Dafár. V tomto období bolo významnou súčasťou historickej Hodvábnej cesty a to najmä kvôli vývozu kadidla do sveta, obzvlášť do oblasti dnešnej Číny. Neskôr jeho dôležitosť narástla aj počas Ománskej občianskej vojny. V meste môžete navštíviť napríklad vyhľadávaný trh s rybami či hrobku proroka Mohameda Bin Aliho, významného náboženského vodcu.

Po návšteve prírodných i historických krás prechádzame dobrodružnou jazdou na džípoch po pobrežných piesočných dunách. Našou poslednou zastávkou je krásna pláž s pozvoľným vstupom do mora, kde trávime zvyšok dňa. Čas na pláži možno využiť na pokojný relax, no pripravené sú aj pestré možnosti pre aktívny oddych. Šnorchlovanie, plavba na kanoe, jazda na štvorkolkách či plážový volejbal pri západe slnka sú len niektoré z mnohých zážitkov, ktoré si z výletu dobrodružným Ománom môžete odniesť.

Na konci dňa sa so zapadajúcim slnkom začínajú plážou rozliehať tóny tradičnej ománskej hudby splývajúce so šumom mora. Na ohníku sa pripravuje tradičný ománsky čaj, ktorým sa po celodennom dobrodružstve môžete občerstviť. Takéto posedenie je už len dokonalou bodkou za skvelým dňom plným zážitkov.

Tešíme sa na Vás 🙂 Do Ománu lietame nonstop z Bratislavy každú sobotu až do apríla.

27. apríla, 2024
2 min. čítania

Nové termíny do Ománu v predaji

Cestovná kancelária Hydrotour oficiálne spustila predaj nových termínov do fascinujúceho Ománu, kam bude lietať priamo z Bratislavy bez medzipristátia od októbra 2024 až do mája 2025.
22. apríla, 2024
5 min. čítania

Ste vášnivý plavec? Tieto hotelové bazény sú pre vás ako stvorené

Zvyknete si na dovolenke zaplávať? Pre cestovateľov, ktorí milujú plávanie a nechcú sa vzdať svojho hobby ani počas dovolenky, sme pripravili prehľad vybraných hotelov s kvalitnými plaveckými bazénmi. Tento zoznam je určený pre tých, ktorí si radi doprajú pár dĺžok v bazéne na osvieženie alebo ako súčasť svojho tréningového režimu.
18. marca, 2024
9 min. čítania

Kam na dovolenku v máji 2024?

Ak hľadáte inšpiráciu kam vycestovať na dovolenku za teplom v mesiaci máj, máme pre Vás niekoľko tipov na atraktívne destinácie. Tunisko, Omán, Bahrajn alebo Jordánsko – tieto krajiny ponúkajú nezabudnuteľné zážitky a v máji vás uvítajú s príjemným počasím.