Dobrodružná cesta Ománom – nový výlet

Späť na zoznam 24. novembra, 2021
2 min. čítania
Autor: admin

Rozľahlé pláže s jemným bielym pieskom a priezračná voda Indického oceánu nie sú tým jediným, čím sa môže čarovný Omán pýšiť. Oáza s panenskou prírodou, historické mesto Mirbat či adrenalínová jazda po piesočných dunách, ktoré zažijete počas nového výletu dobrodružným Ománom, môžu byť jedinečným spestrením Vášho pobytu.

Prvou zastávkou na našej dobrodružnej jazde je Wadi Darbat, údolie, ktoré ponúka scénické výhľady na krásnu oázu s tyrkysovou vodou obklopenú zeleňou. Tento prírodný poklad, ktorý by v púštnej krajine na Arabskom polostrove čakal málokto, je taktiež znamenitý pre svoje kaskádové vodopády. Tie vznikajú práve v jesenných mesiacoch v dôsledku monzúnov, kedy voda zostupuje z pohorí vo vnútrozemí. Počas prechádzky touto panenskou prírodou nás na každom kroku sprevádzajú ťavy, ktoré v teplých dňoch nachádzajú pri zdroji vody útočisko.

Z oázy sa presúvame do rybárskeho mesta Mirbat, ktoré bolo v minulosti hlavným mestom provincie Dafár. V tomto období bolo významnou súčasťou historickej Hodvábnej cesty a to najmä kvôli vývozu kadidla do sveta, obzvlášť do oblasti dnešnej Číny. Neskôr jeho dôležitosť narástla aj počas Ománskej občianskej vojny. V meste môžete navštíviť napríklad vyhľadávaný trh s rybami či hrobku proroka Mohameda Bin Aliho, významného náboženského vodcu.

Po návšteve prírodných i historických krás prechádzame dobrodružnou jazdou na džípoch po pobrežných piesočných dunách. Našou poslednou zastávkou je krásna pláž s pozvoľným vstupom do mora, kde trávime zvyšok dňa. Čas na pláži možno využiť na pokojný relax, no pripravené sú aj pestré možnosti pre aktívny oddych. Šnorchlovanie, plavba na kanoe, jazda na štvorkolkách či plážový volejbal pri západe slnka sú len niektoré z mnohých zážitkov, ktoré si z výletu dobrodružným Ománom môžete odniesť.

Na konci dňa sa so zapadajúcim slnkom začínajú plážou rozliehať tóny tradičnej ománskej hudby splývajúce so šumom mora. Na ohníku sa pripravuje tradičný ománsky čaj, ktorým sa po celodennom dobrodružstve môžete občerstviť. Takéto posedenie je už len dokonalou bodkou za skvelým dňom plným zážitkov.

Tešíme sa na Vás 🙂 Do Ománu lietame nonstop z Bratislavy každú sobotu až do apríla.

21. februára, 2023
2 min. čítania

Dovolenka v marci 2023 – Omán, Senegal, Kapverdy

Láka Vás slnečné dovolenkové počasie, oddych v tieni paliem a prechádzky po jemnom bielom piesku, no nechce sa Vám čakať do leta? Vyberte sa s nami na dovolenku do jednej z týchto obľúbených exotických destinácií už v marci.
21. februára, 2023
3 min. čítania

Otvárame Egyptskú Tabu

Kultúra plná príbehov, unikátne pamiatky a krásne pieskové pláže s nekonečnými pestrofarebnými koralovými útesmi… Nie nadarmo sa hovorí, že Egypt je darom Nílu. Spojením výletov do histórie s oddychom v modernom letovisku Taba Heights zažijete v lete 2023 neopakovateľnú dovolenku na pobreží Červeného mora.
8. februára, 2023
2 min. čítania

Predstavenie hotelovej siete RIU

Prestížna hotelová sieť RIU si získava srdcia ľudí už niekoľko desaťročí. Moderné hotely a ich exkluzívne all inclusive služby lákajú turistov až do 20 krajín sveta. Vedeli ste, že v niektorých z nich môžete stráviť nezabudnuteľnú dovolenku aj s CK Hydrotour?