Dobrodružná cesta Ománom – nový výlet

Späť na zoznam 24. novembra, 2021
2 min. čítania
Autor: admin

Rozľahlé pláže s jemným bielym pieskom a priezračná voda Indického oceánu nie sú tým jediným, čím sa môže čarovný Omán pýšiť. Oáza s panenskou prírodou, historické mesto Mirbat či adrenalínová jazda po piesočných dunách, ktoré zažijete počas nového výletu dobrodružným Ománom, môžu byť jedinečným spestrením Vášho pobytu.

Prvou zastávkou na našej dobrodružnej jazde je Wadi Darbat, údolie, ktoré ponúka scénické výhľady na krásnu oázu s tyrkysovou vodou obklopenú zeleňou. Tento prírodný poklad, ktorý by v púštnej krajine na Arabskom polostrove čakal málokto, je taktiež znamenitý pre svoje kaskádové vodopády. Tie vznikajú práve v jesenných mesiacoch v dôsledku monzúnov, kedy voda zostupuje z pohorí vo vnútrozemí. Počas prechádzky touto panenskou prírodou nás na každom kroku sprevádzajú ťavy, ktoré v teplých dňoch nachádzajú pri zdroji vody útočisko.

Z oázy sa presúvame do rybárskeho mesta Mirbat, ktoré bolo v minulosti hlavným mestom provincie Dafár. V tomto období bolo významnou súčasťou historickej Hodvábnej cesty a to najmä kvôli vývozu kadidla do sveta, obzvlášť do oblasti dnešnej Číny. Neskôr jeho dôležitosť narástla aj počas Ománskej občianskej vojny. V meste môžete navštíviť napríklad vyhľadávaný trh s rybami či hrobku proroka Mohameda Bin Aliho, významného náboženského vodcu.

Po návšteve prírodných i historických krás prechádzame dobrodružnou jazdou na džípoch po pobrežných piesočných dunách. Našou poslednou zastávkou je krásna pláž s pozvoľným vstupom do mora, kde trávime zvyšok dňa. Čas na pláži možno využiť na pokojný relax, no pripravené sú aj pestré možnosti pre aktívny oddych. Šnorchlovanie, plavba na kanoe, jazda na štvorkolkách či plážový volejbal pri západe slnka sú len niektoré z mnohých zážitkov, ktoré si z výletu dobrodružným Ománom môžete odniesť.

Na konci dňa sa so zapadajúcim slnkom začínajú plážou rozliehať tóny tradičnej ománskej hudby splývajúce so šumom mora. Na ohníku sa pripravuje tradičný ománsky čaj, ktorým sa po celodennom dobrodružstve môžete občerstviť. Takéto posedenie je už len dokonalou bodkou za skvelým dňom plným zážitkov.

Tešíme sa na Vás 🙂 Do Ománu lietame nonstop z Bratislavy každú sobotu až do apríla.

24. novembra, 2023
< 1 min. čítania

Uľahčite si balenie na dovolenku s deťmi s naším checklistom

Cestovanie s deťmi môže byť skvelým dobrodružstvom, ale často so sebou prináša aj určité výzvy – a jednou z nich je balenie. Aby ste si mohli užívať dovolenku bez stresov, je dôležité byť dobre pripravený. Presne preto sme v cestovnej kancelárii Hydrotour v spolupráci so Silviou Škultéty pripravili praktický checklist, ktorý vám uľahčí balenie a zabezpečí, že na nič dôležité nezabudnete.
22. októbra, 2023
< 1 min. čítania

Letné dovolenky 2024 v predaji

Predaj letnej sezóny 2024 je oficiálne zahájený. Veríme, že sa Vašej obľube budú tešiť i atraktívne destinácie vo vyhľadávaných turistických krajinách – Jordánsko, Turecko, Južný Cyprus, Severný Cyprus, Egypt, Grécko, Bulharsko, Taliansko, Španielsko, Kapverdské ostrovy a ďalšie.
22. júna, 2023
< 1 min. čítania

Kráľovský BAHRAJN od októbra priamo z Bratislavy.

Cestovná kancelária Hydrotour prináša slovenským dovolenkujúcim novú exotickú destináciu – kráľovský Bahrajn. Priame nonstop lety z Bratislavy do Bahrajnu trvajú iba 5 hodín a štartujú už od októbra 2023.