Za oddychom a zábavou do tureckého Side

Späť na zoznam 7. decembra, 2021
5 min. čítania
Autor: admin

Nechajte sa v lete 2022 zlákať rozľahlými piesočnými plážami, výbornými all inclusive službami, možnosťami nákupov a príjemnou večernou atmosférou. To všetko Vám ponúka jedno z najznámejších a najvyhľadávanejších stredísk Tureckej riviéry – Side.

5 dôvodov, prečo ísť dovolenkovať do tureckého Side:

  1. Rozľahlá piesočná pláž s pozvoľným vstupom do mora.
  2. Osvedčené rezorty, ktoré si ľudí získali svojimi službami.
  3. Animačný program, aquaparky či lunaparky priamo v hoteloch.
  4. Priestranné izby pre rodiny s deťmi.
  5. Pestré možnosti zábavy mimo hotela.

Side je malebné mestečko s bohatou históriou situované medzi mestami Antalya a Alanya, od medzinárodného letiska vzdialené približne hodinu cesty, v závislosti od hotela. Pobrežie v okolí je lemované súvislým pásom rozľahlých pieskových pláží, ktoré sú považované za tie najlepšie v Turecku.

Okrem oddychu je Side ideálnym miestom pre milovníkov jedinečnej atmosféry. Postavené ešte v antických časoch, jeho ulice dýchajú históriou, no zároveň ponúkajú bohatý nočný život v podobe reštaurácií, barov a diskoték. Z hotelov je to zároveň len niekoľko kilometrov za krásami tureckej panenskej prírody a scénickými výhľadmi, ktoré môžete objaviť v rámci výletov.

Vychýrené dovolenkové stredisko ponúka množstvo osvedčených rezortov, ktoré sa vďaka svojej popularite stali stálicami v našej ponuke. Krásne prostredie a exkluzívne all inclusive služby sú zárukou príjemne strávených dovolenkových dní plných horúceho slnka.

Z akých hotelov si môžete vyberať?

Hotelová sieť Trendy

Vypočujte si informácie o hotelovej sieti Trendy Hotels od delegátky Diany.


Obľúbená hotelová sieť Trendy vyniká svojou pohostinnosťou a oddanosťou klientom a ich požiadavkám. No to je len jeden z dôvodov, prečo sa hotel Trendy Aspendos Beach 5* s krásnou dlhou piesočnou plážou stal najobľúbenejším hotelom sezóny 2021. Získa si Vás rovno niekoľkými reštauráciami a barmi, ale taktiež aquaparkom s tobogánmi pre deti i dospelých, či možnosťou oddychu v záhrade. Bohatý animačný program a priestranné izby Vám zabezpečia príjemnú rodinnú dovolenku.

Pokiaľ preferujete menší areál s rovnako kvalitnými službami a animačným programom, odporúčame Sentido Trendy Verbena Beach 5* alebo Trendy Palm Beach 5*, kde to máte od lehátka pri bazéne na pláž len pár krokov. Pokojnejšiu dovolenku môžete zažiť v Trendy Side Beach 5*, hoteli určenom iba pre dospelých. V meste Side ste príjemnou prechádzkou po plážovej promenáde iba za zhruba 20 minút.

Hotelová sieť Sunis

Vypočujte si informácie o hotelovej sieti Sunis od delegátky Diany.


Sunis je neodmysliteľná súčasť našej hotelovej ponuky v Turecku, ktorej rezorty sa taktiež radia medzi naše stálice. Obľúbený Sunis Kumköy Beach Resort & SPA 5* ponúka vo svojom priestrannom areáli pokojný i aktívny oddych pre rodiny s deťmi. V sezóne 2022 sa môžete v hoteli tešiť na viaceré novinky, pretože v ňom práve prebieha rekonštrukcia. Hotel je situovaný v centre oblasti, takže o nákupy či príjemnú večernú atmosféru nie je nikdy núdza.

Pre väčšie rodiny odporúčame Sunis Elita Beach Resort & SPA 5*, situovaný priamo na pieskovo-kamienkovej pláži, a to najmä kvôli priestrannejšiemu ubytovaniu v bungalovoch. Sunis Evren Beach Resort & SPA 5* Vám ponúkne rovnako kvalitné služby a rovnako nádhernú pláž, no v o niečo menšom areáli. Sunis Evren sa nachádza len niekoľko minút chôdze od rezortu Sunis Kumköy a hostia tak môžu využívať služby oboch hotelov naraz. Teda ak ste ubytovaní v rezorte Sunis Kumköy, môžete si vychutnať napríklad raňajky či večeru v rezorte Sunis Evren.

Hotelová sieť Seaden Hotels

Vypočujte si informácie o hotelovej sieti Seaden Hotels od delegátky Diany.


Dlhoročne obľúbená sieť Seaden Hotels ponúka rodinné i luxusné rezorty pre rodinnú dovolenku. V Sea Planet Resort & SPA 5* nebudete mať nikdy núdzu o zábavu, keďže je pre Vás pripravený bohatý animačný program od rána až do večera. Okrem zábavného programu Vás hotel očarí aj exkluzívnymi službami a výbornou stravou.

Obdobne je to aj v Sea World Resort & SPA 5*, ktorý je jedinečný pieskovo-kamienkovou plážou s mólom, odkiaľ si môžete zaskákať do mora. Pre pokojnejší oddych ponúkame Seaden Valentine Resort & SPA 5* s menším areálom v blízkosti piesočnej pláže, ktorý je určený iba pre dospelých. Obľúbenou sa stala taktiež novinka z roku 2020, Seaden Quality Resort & SPA 5*, hotel situovaný pri pláži s kvalitnými službami.

18. marca, 2024
9 min. čítania

Kam na dovolenku v máji 2024?

Ak hľadáte inšpiráciu kam vycestovať na dovolenku za teplom v mesiaci máj, máme pre Vás niekoľko tipov na atraktívne destinácie. Tunisko, Omán, Bahrajn alebo Jordánsko – tieto krajiny ponúkajú nezabudnuteľné zážitky a v máji vás uvítajú s príjemným počasím.
7. marca, 2024
5 min. čítania

Kam na exotickú dovolenku v apríli 2024?

S príchodom jari a blížiacou sa Veľkou nocou sa otvárajú dvere do sveta dobrodružstva a nových dovolenkových zážitkov. Ak premýšľate nad exotickou dovolenkou v apríli, určite neprehliadnite fascinujúce destinácie Omán a Bahrajn. Od nádherných pláží až po unikátne miesta, Omán a Bahrajn majú čaro, ktoré si zamilujete.
6. marca, 2024
2 min. čítania

4 zaujímavosti o delfínoch v Ománe

Salalah, nádherná perla Ománu, je miestom, kde sa stretávajú nekonečné pláže s azúrovými vodami Indického oceánu. Vďaka unikátnej pobrežnej lokalite je toto miesto ideálne na pozorovanie delfínov v ich prirodzenom prostredí. Svet delfínov je fascinujúcejší ako sme si mysleli. Vedeli ste že niektoré delfíny dokážu vyskočiť až do výšky 6 metrov? Tu sú 4 zaujímavé fakty, ktoré ste o ománskych delfínoch pravdepodobne nevedeli.