Za oddychom a zábavou do tureckého Side

Späť na zoznam 7. decembra, 2021
3 min. čítania
Autor: admin

Nechajte sa v lete 2022 zlákať rozľahlými piesočnými plážami, výbornými all inclusive službami, možnosťami nákupov a príjemnou večernou atmosférou. To všetko Vám ponúka jedno z najznámejších a najvyhľadávanejších stredísk Tureckej riviéry – Side.

5 dôvodov, prečo ísť dovolenkovať do tureckého Side:

  1. Rozľahlá piesočná pláž s pozvoľným vstupom do mora.
  2. Osvedčené rezorty, ktoré si ľudí získali svojimi službami.
  3. Animačný program, aquaparky či lunaparky priamo v hoteloch.
  4. Priestranné izby pre rodiny s deťmi.
  5. Pestré možnosti zábavy mimo hotela.

Side je malebné mestečko s bohatou históriou situované medzi mestami Antalya a Alanya, od medzinárodného letiska vzdialené približne hodinu cesty, v závislosti od hotela. Pobrežie v okolí je lemované súvislým pásom rozľahlých pieskových pláží, ktoré sú považované za tie najlepšie v Turecku.

Okrem oddychu je Side ideálnym miestom pre milovníkov jedinečnej atmosféry. Postavené ešte v antických časoch, jeho ulice dýchajú históriou, no zároveň ponúkajú bohatý nočný život v podobe reštaurácií, barov a diskoték. Z hotelov je to zároveň len niekoľko kilometrov za krásami tureckej panenskej prírody a scénickými výhľadmi, ktoré môžete objaviť v rámci výletov.

Vychýrené dovolenkové stredisko ponúka množstvo osvedčených rezortov, ktoré sa vďaka svojej popularite stali stálicami v našej ponuke. Krásne prostredie a exkluzívne all inclusive služby sú zárukou príjemne strávených dovolenkových dní plných horúceho slnka.

Z akých hotelov si môžete vyberať?

Hotelová sieť Trendy

Vypočujte si informácie o hotelovej sieti Trendy Hotels od delegátky Diany.


Obľúbená hotelová sieť Trendy vyniká svojou pohostinnosťou a oddanosťou klientom a ich požiadavkám. No to je len jeden z dôvodov, prečo sa hotel Trendy Aspendos Beach 5* s krásnou dlhou piesočnou plážou stal najobľúbenejším hotelom sezóny 2021. Získa si Vás rovno niekoľkými reštauráciami a barmi, ale taktiež aquaparkom s tobogánmi pre deti i dospelých, či možnosťou oddychu v záhrade. Bohatý animačný program a priestranné izby Vám zabezpečia príjemnú rodinnú dovolenku.

Pokiaľ preferujete menší areál s rovnako kvalitnými službami a animačným programom, odporúčame Sentido Trendy Verbena Beach 5* alebo Trendy Palm Beach 5*, kde to máte od lehátka pri bazéne na pláž len pár krokov. Pokojnejšiu dovolenku môžete zažiť v Trendy Side Beach 5*, hoteli určenom iba pre dospelých. V meste Side ste príjemnou prechádzkou po plážovej promenáde iba za zhruba 20 minút.

Hotelová sieť Sunis

Vypočujte si informácie o hotelovej sieti Sunis od delegátky Diany.


Sunis je neodmysliteľná súčasť našej hotelovej ponuky v Turecku, ktorej rezorty sa taktiež radia medzi naše stálice. Obľúbený Sunis Kumköy Beach Resort & SPA 5* ponúka vo svojom priestrannom areáli pokojný i aktívny oddych pre rodiny s deťmi. V sezóne 2022 sa môžete v hoteli tešiť na viaceré novinky, pretože v ňom práve prebieha rekonštrukcia. Hotel je situovaný v centre oblasti, takže o nákupy či príjemnú večernú atmosféru nie je nikdy núdza.

Pre väčšie rodiny odporúčame Sunis Elita Beach Resort & SPA 5*, situovaný priamo na pieskovo-kamienkovej pláži, a to najmä kvôli priestrannejšiemu ubytovaniu v bungalovoch. Sunis Evren Beach Resort & SPA 5* Vám ponúkne rovnako kvalitné služby a rovnako nádhernú pláž, no v o niečo menšom areáli. Sunis Evren sa nachádza len niekoľko minút chôdze od rezortu Sunis Kumköy a hostia tak môžu využívať služby oboch hotelov naraz. Teda ak ste ubytovaní v rezorte Sunis Kumköy, môžete si vychutnať napríklad raňajky či večeru v rezorte Sunis Evren.

Hotelová sieť Seaden Hotels

Vypočujte si informácie o hotelovej sieti Seaden Hotels od delegátky Diany.


Dlhoročne obľúbená sieť Seaden Hotels ponúka rodinné i luxusné rezorty pre rodinnú dovolenku. V Sea Planet Resort & SPA 5* nebudete mať nikdy núdzu o zábavu, keďže je pre Vás pripravený bohatý animačný program od rána až do večera. Okrem zábavného programu Vás hotel očarí aj exkluzívnymi službami a výbornou stravou.

Obdobne je to aj v Sea World Resort & SPA 5*, ktorý je jedinečný pieskovo-kamienkovou plážou s mólom, odkiaľ si môžete zaskákať do mora. Pre pokojnejší oddych ponúkame Seaden Valentine Resort & SPA 5* s menším areálom v blízkosti piesočnej pláže, ktorý je určený iba pre dospelých. Obľúbenou sa stala taktiež novinka z roku 2020, Seaden Quality Resort & SPA 5*, hotel situovaný pri pláži s kvalitnými službami.

8. októbra, 2022
3 min. čítania

Naša cesta na ostrov Boa Vista

Len niekoľko kilometrov od najzápadnejšieho cípu kontinentálnej Afriky, od exotického Senegalu, sa nachádza malé súostrovie, ktoré sa pýši jedinečným prírodným bohatstvom. Okrem iného sa o Kapverdských ostrovoch hovorí ako o mieste s jednými z najkrajších pláží na svete. My sme sa na jeden z týchto ostrovov, konkrétne ostrov Boa Vista, vybrali, aby sme sa presvedčili, či to tak skutočne je.
30. septembra, 2022
< 1 min. čítania

Kapverdy, Senegal a Omán od októbra z Bratislavy

Slovenskí dovolenkári budú mať možnosť letieť s cestovnou kanceláriou Hydrotour od októbra až do mája priamo z Bratislavy až do 3 exotických destinácií.
22. augusta, 2022
< 1 min. čítania

Potulky Menorkou s Luckou – podcast Dovolenkovanie

Zoženiete na Menorke jednoduchšie sangríu alebo gin? Aké všetky národy sa podpísali na dnešnej kultúre ostrova? Ktoré miesta si tu počas dovolenky určite nesmiete nechať ujsť?