Menorka – dovolenkový raj pre milovníkov krásnych pláží a prírody

Späť na zoznam 20. februára, 2022
3 min. čítania
Autor: admin

V slnečných lúčoch sa trblietajúci jemný biely piesok a pokojná priezračná hladina Stredozemného mora. To je pravdepodobne prvé, čo si predstavíte, keď sa povie Menorka. Vedeli ste však, že tento klenot Stredozemného mora je taktiež vďaka svojej unikátnej vegetácii nazývaná aj raj botanikov?

4 dôvody, prečo si dopriať oddych na ostrove Menorka:

 1. Množstvo pláží s jemným bielym pieskom a azúrovou morskou vodou
 2. Pohodová španielska atmosféra
 3. Príjemný rodinný hotel situovaný pri jednej z najkrajších pláží ostrova
 4. Animátori Klubu Leto, ktorí sa postarajú o spoločenský a športový program pre deti aj dospelých
Množstvo pláží s jemným bielym pieskom a azúrovou morskou vodou

Druhý najväčší Baleársky ostrov sa nachádza iba niekoľko kilometrov od Malorky. Aj napriek tomu, že vo svojom názve nesie svoju malú rozlohu (menor znamená v preklade menší), na ostrove toho určite nie je málo na objavovanie. 216 kilometrov pobrežia ukrýva väčšie pláže i malé “calas”, na ktorých sa vďaka jemnému bielemu piesku budete častokrát cítiť ako v odľahlej exotike.

Vďaka svojej unikátnej divokej prírode bola Menorka v roku 1993 zapísaná medzi biosférické rezervácie UNESCO, vďaka čomu je označovaný aj ako raj botanikov. Pri pohľade na nádherné prírodné scenérie Vás tu bude sprevádzať štebot vtákov a príjemný prímorský vzduch. Jednoducho tak zabudnete na akékoľvek starosti a povinnosti, s ktorými možno na dovolenku prídete.

Hlavné mesto Mahón s druhým najväčším prírodným prístavom na svete

Okrem nádhernej prírody si na Menorke zamilujete aj jedinečnú príjemnú atmosféru v miestnych mestečkách a dedinkách, kam môžete zavítať na lahodné tapas alebo výborné španielske víno. Aj napriek tomu, že tu stále zažijete temperamentnú španielsku kultúru, oproti Malorke a Ibize tu nájdete pokojnejšiu atmosféru, ideálnu pre tých, ktorí chcú spomaliť a skutočne si oddýchnuť.

5 zaujímavostí, ktoré ste o ostrove Menorka netušili

 1. Menorka má viac pláží ako Malorka a Ibiza dokopy
 2. Vďaka unikátnej prírode je ostrov rajom botanikov, dokonca bol v 90. rokoch zapísaný medzi prírodné rezervácie UNESCO
 3. V Mahóne nájdete druhý najväčší prírodný prístav na svete
 4. Okolo ostrova vedie 185 kilometrov dlhý scénický chodník Camí de Cavalls, vyhľadávaný milovníkmi pešej aj cykloturistiky
 5. Menorka je španielskym ostrovom vychádzajúceho slnka, pretože je situovaná najviac na východe
Menorka má viac pláží ako Malorka a Ibiza dokopy

Oddýchnite si pri jednej z najkrajších pláží ostrova

Na Menorke si s nami môžete oddýchnuť v príjemnom rodinnom hoteli Club Hotel Aguamarina, ktorý je situovaný pri jednej z najkrajších pláží ostrova a obklopený jedinečnou menorskou zeleňou. V hoteli nájdete rovno päť bazénov, tobogány a šmýkačky, fitnescentrum či tenisové kurty, pokiaľ vyhľadávate aktívny relax. Ak preferujete pokojnešie trávenie voľného času, poprechádzajte sa po rozľahlých záhradách priamo v areáli alebo započúvajte do neutíchajúceho šumu mora. Tešiť sa na Vás budú aj animátori Klubu Leto, ktorí Vám aj Vašim deťom zaručia zábavný a nezabudnuteľný pobyt pri Stredozemnom mori.

Malé pobrežné mestečko Arenal d’en Castell, kde si môžete vychutnať lahodné tapas či španielske víno, sa nachádza len niekoľko krokov od hotela.

To najkrajšie z Menorky mimo hotela

 1. Vydajte sa loďou za najkrajšími plážami Menorky Cala Turqueta a Cala Macarella
 2. Túlajte sa medzi klokanmi a priateľskými lemurmi v zooparku Lloc de Menorca
 3. Nahliadnite do miestneho pohodového života v hlavnom meste ostrova Mahón a rybárskej dedinke Binibeca
 4. Dobrodružnou jazdou na džípoch objavte skryté poklady ostrova

Počas dovolenky na Menorke sme pre Vás pripravili niekoľko jedinečných výletov, počas ktorých objavíte to najkrajšie z tohto malebného ostrova. Loďou sa vydáme do južnej časti ostrova, kde sa v zátokách obklopených píniovými lesmi nachádzajú najkrajšie nedotknuté pláže s tým najjemnejším bielym pieskom a krištáľovo čistou vodou. Preskúmajte podmorský svet so šnorchlom, objavte malé jaskyne pri pobreží alebo si dajte ruky za hlavu a započúvajte sa do šumu mora. Typický španielsky obed, lahodná paella a osviežujúca sangría, budú servírované priamo na palube.

Cala Macarella

V hlavnom meste Mahón sa poprechádzame po druhom najväčšom prírodnom prístave na svete, po zátoke lemovanej malými kaviarničkami a tapas barmi. Čarovnú atmosféru v meste dotvárajú kľukaté uličky a historické centrum s kostolíkom. Z mesta pôjdeme priamo na prekrásnu pláž Punta Prima a následne do rybárskeho mestečka Binibeca s malými bielymi domčekmi ako z pohľadnice.

Ak vyhľadávate dobrodružstvo, na svoje si určite prídete počas jedinečného dňa na džípoch, ktoré nás zoberú za skrytými pokladmi Menorky. Pohladkáme menorské kone, pozrieme na výrobu miestnych syrov, populárne v celom Španielsku, a samozrejme si vychutnáme nádherné výhľady. Cesta nás zavedie aj do zákutí so strmými útesmi, roklinami, tyrkysovými vodami, s možnosťou kúpania, aj do malebných dediniek tohto ostrova.

Zoopark Lloc de Menorca, kde sa budeme túlať napríklad medzi klokanmi, pestrofarebnými papagájmi či priateľskými lemurmi.

Napokon, malí aj veľkí sa potešia návšteve zooparku Lloc de Menorca, kde sa budeme túlať napríklad medzi klokanmi, pestrofarebnými papagájmi či priateľskými lemurmi. V tomto jedinečnom koncepte zoologickej záhrady žijú zachránené zvieratá v rámci rôznych programov ochrany prírody a environmentálneho vzdelávania.

22. júna, 2023
< 1 min. čítania

Kráľovský BAHRAJN od októbra priamo z Bratislavy.

Cestovná kancelária Hydrotour prináša slovenským dovolenkujúcim novú exotickú destináciu – kráľovský Bahrajn. Priame nonstop lety z Bratislavy do Bahrajnu trvajú iba 5 hodín a štartujú už od októbra 2023.
21. februára, 2023
2 min. čítania

Dovolenka v marci 2023 – Omán, Senegal, Kapverdy

Láka Vás slnečné dovolenkové počasie, oddych v tieni paliem a prechádzky po jemnom bielom piesku, no nechce sa Vám čakať do leta? Vyberte sa s nami na dovolenku do jednej z týchto obľúbených exotických destinácií už v marci.
21. februára, 2023
3 min. čítania

Otvárame Egyptskú Tabu

Kultúra plná príbehov, unikátne pamiatky a krásne pieskové pláže s nekonečnými pestrofarebnými koralovými útesmi… Nie nadarmo sa hovorí, že Egypt je darom Nílu. Spojením výletov do histórie s oddychom v modernom letovisku Taba Heights zažijete v lete 2023 neopakovateľnú dovolenku na pobreží Červeného mora.