Otvárame Egyptskú Tabu

Späť na zoznam 21. februára, 2023
6 min. čítania
Autor: admin

Kultúra plná príbehov, unikátne pamiatky a krásne pieskové pláže s nekonečnými pestrofarebnými koralovými útesmi… Nie nadarmo sa hovorí, že Egypt je darom Nílu. Spojením výletov do histórie s oddychom v modernom letovisku Taba Heights zažijete v lete 2023 neopakovateľnú dovolenku na pobreží Červeného mora.

Nezabudnuteľná dovolenka vo fascinujúcom Egypte

Do našej ponuky sme túto sezónu opätovne zaradili obľúbenú destináciu mnohých dovolenkujúcich, ale aj historikov a umelcov. Historické dominanty tu lemujú rieku Níl zo severu na juh. Medzi nimi aj ikonické pyramídy, chrámy, sfingy, či napríklad Kláštor sv. Kataríny, kde podľa Biblie Boh vyzval Mojžiša, aby vyviedol Židovský národ z Egypta do „Zasľúbenej zeme“. Púšte sa tu striedajú s majestátnymi horami pohoria Sinaj, kde Boh zjavil Mojžišovi Desatoro božích prikázaní. Priezračná voda Červeného mora zas pulzuje bohatým pestrofarebným podmorským životom. To je fascinujúci Egypt, miesto, kde môžete v lete 2023 zažiť nezabudnuteľnú dovolenku.

Oddych v kvalitných hoteloch komplexu Taba Heights

Situované medzi Červeným morom a majestátnym pohorím Sinaj, vyhľadávané letovisko Taba láka turistov z celého sveta vďaka kombinácii dobrodružnej cesty do histórie a nezabudnuteľného oddychu. Moderné letovisko Taba Heights vzniklo s cieľom ukázať dovolenkujúcim prírodu i históriu kultúrne bohatého Egypta, zatiaľ čo si budú vychutnávať pokojný oddych v dovolenkovej oáze na brehu Červeného mora. V komplexe Taba Heights, ktorý bol postavený rovnakou spoločnosťou ako obľúbený komplex Hawana Salalah v Ománe, sa nachádza niekoľko kvalitných hotelov s all inclusive službami, reštaurácie, obchodíky, dobrodružný svet aj centrum vodných športov, ktoré vám zaručene spríjemnia dovolenku. Na aké hotely sa v tomto komplexe môžete tešiť?

Mosaique Beach Resort Taba Heights 5*

Luxusný hotel s kvalitnými službami leží priamo pri Červenom mori s pestrým podmorským životom ideálnym na potápanie. Hotel sa nachádza v nádhernom prostredí s výhľadom na Jordánsko, Saudskú Arábiu a Izrael, len niekoľko kilometrov od mesta Taba. Hotel ponúka množstvo možností zábavy pre rodiny s deťmi, ktoré budú v letných mesiacoch doplnené aj o pestrý program s animátormi Klubu Leto.

Strand Beach & Golf Resort Taba Heights 5*

Exkluzívny hotelový rezort s vynikajúcimi službami sa nachádza priamo pri súkromnej pieskovej pláži v severovýchodnom cípe Aqabského zálivu. O dokonalý oddych sa tu postará aj SPA centrum, sauna či vírivka, no núdza nie je ani o aktívny oddych v podobe rôznych športov. V letných mesiacoch sa o spoločenský a zábavný program bude starať aj náš animačný tím Klub Leto.

The Bayview Taba Heights Resort 5*

Exkluzívny hotelový rezort sa nachádza priamo pri pieskovej pláži v severovýchodnom cípe Aqabského zálivu. Hotel pozostáva z 1 a 2 poschodových blokov obklopených nádhernými záhradami a očarujúcim prostredím.

Spoznajte krásy Egypta a priľahlých krajín

Aj napriek tomu, že samotný komplex Taba Heights ponúka množstvo zábavy a vyžitia sa, spôsobov ako tráviť dovolenku v Egypte je skutočne mnoho. Jednými z nich sú aj unikátne výlety, ktoré s nami môžete zažiť.

Skalné mesto Petra v Jordánsku

Mesto vytesané do ružovkastých pieskovcových skál bolo kedysi hlavnou obchodnou križovatkou a hlavným mestom Nebatejcov, no potom ostalo dlho skryté verejnosti. Tajomná a fascinujúca Petra v Jordánsku je jedným zo siedmich novodobých divov sveta a taktiež pamiatkou UNESCO. Jej dominantou je okázalá Faraónova pokladnica, ktorá sa objavila aj vo filme Indiana Jones. Okrem pokladnice sa tu zachovali mnohé jaskynné obydlia paláce, hrobky, unikátny vodovodný systém a rímske divadlo.

Skalné mesto Petra v Jordánsku

Jeruzalem

Návštevou posvätného miesta kresťanov, Židov i moslimov, zažijeme nezabudnuteľný výlet do histórie mesta, ktoré opakovane padalo a bolo znovuvybudované. Navštívime všetky dominanty mesta, vrátane kostola Dominus Flevit na Olivovom vrchu, Múr nárekov, kostol Svätej Anny, kde sa narodila Panna Mária, Chrám svätého Hrobu či súdnu sieň pevnosti Antonia, kde odsúdili na smrť Ježiša Krista. Vydajte sa s nami po stopách histórie tohto posvätného mesta, ktorého ulice voňajú kadidlom, kávou aj koreninami.

Jeruzalem

Mojžišova hora a kláštor svätej Kataríny

Na úpätí Mojžišovej hory na Sinajskom polostrove sa nachádza najstarší kresťanský obývaný kláštor sveta, ktorý je zasvätený sv. Kataríne Alexandrijskej. Miesto bolo opradené posvätnosťou ešte pred vznikom kláštora. Práve na tomto mieste sa Mojžišovi zjavil horiaci ker a v kláštore sa nachádza dodnes. Unikátom je aj najdlhšie fungujúca historická knižnica, ktorá zbierkami konkuruje knižnici vo Vatikáne. V kláštore dnes žijú pravoslávni mnísi, ktorí sa okrem duchovného života venujú pestovaniu plodín. Od roku 2002 je kláštor zapísaný do kultúrneho dedičstva UNESCO.

Štvorkolkami po púšťach

Dobrodružným spôsobom ako spoznať prírodné krásy Egypta je výlet na štvorkolkách. Adrenalínová jazda nás bude viesť cez pôvabnú Sinajskú púšť a údolie Wadi Ghazala. Jazda je sprevádzaná nádhernými panoramatickými výhľadmi na tyrkysové more a majestátne hory a aj miestnymi ťavami, ktoré sú nám verným doprovodom.

Lodný výlet so šnorchlovaním v Červenom mori

Egypt je známy svojimi nekonečnými koralovými útesmi s bohatým podmorským životom. Pod hladinou mora sa skrýva unikátny pestrofarebný svet, ktorého preskúmanie je neoddeliteľnou súčasťou dovolenky v Egypte. Okrem toho si zároveň vychutnáte slnečné lúče na palube katamaránu a pri troche šťastia aj pozorovanie delfínov.

Lodný výlet so šnorchlovaním v Červenom mori
5. júna, 2024
2 min. čítania

Do exkluzívneho QATARU s CK Hydrotour od septembra priamo z Bratislavy

Cestovná kancelária Hydrotour prináša slovenským dovolenkujúcim novú exotickú destináciu – exkluzívny QATAR. Priame nonstop lety z Bratislavy do Qataru trvajú iba 5 hodín a štartujú už od septembra 2024.
27. apríla, 2024
2 min. čítania

Nové termíny do Ománu v predaji

Cestovná kancelária Hydrotour oficiálne spustila predaj nových termínov do fascinujúceho Ománu, kam bude lietať priamo z Bratislavy bez medzipristátia od októbra 2024 až do mája 2025.
22. apríla, 2024
5 min. čítania

Ste vášnivý plavec? Tieto hotelové bazény sú pre vás ako stvorené

Zvyknete si na dovolenke zaplávať? Pre cestovateľov, ktorí milujú plávanie a nechcú sa vzdať svojho hobby ani počas dovolenky, sme pripravili prehľad vybraných hotelov s kvalitnými plaveckými bazénmi. Tento zoznam je určený pre tých, ktorí si radi doprajú pár dĺžok v bazéne na osvieženie alebo ako súčasť svojho tréningového režimu.