December 2021 v príbehoch

Späť na zoznam 17. februára, 2022
3 min. čítania
Autor: admin

Horúce slnečné lúče namiesto zimy, piesok namiesto snehu, štedrá večera pod palmami či množstvo nových destinácií, kam poletíme v lete 2022. Aj tak vyzeral náš posledný mesiac v roku 2021. Prečítajte si o ňom viac.

Za najkrajšími zákutiami regiónu Dafár v Ománe

Vystriedať európsku zimu za horúce slnečné lúče a sneh za piesok je vždy dobrý nápad. A ešte lepší je spojiť to aj s poznávaním krajiny. V decembri sme sa v Ománe každý týždeň vydávali objavovať tie najkrajšie zákutia v okolí Salalahu. Prekvapila nás panenská príroda, napríklad prameň sladkej vody Ayn Sahalnoot či skalnatá púšť. S delfínmi sme sa okúpali na jednej z najkrajších pláží Arabského polostrova, Fazayah. Západy a východy slnka boli očarujúce nielen z hotelových pláží, ale aj na najväčšej súvislej piesočnej púšti na svete Rub al-Khali. Nech sme sa už vybrali kamkoľvek, na našich cestách nás na každom kroku sprevádzali aj miestne ťavy.

Spoznali sme autentický ománsky život

Miestny život neobjavujeme iba spoza autobusového okna. Prenikáme doň návštevou kultúrne a nábožensky významných miest, aj cez príbehy našich miestnych sprievodcov, z ktorých príbehov sa dozvedáme ako Omán vyzeral kedysi. Miestna sprievodkyňa Raya, ktorá s nami cestuje do Salalahu, nám rozprávala o svojom štúdiu v Spojených štátoch, kde si našla aj svojho manžela. O deň neskôr nám náš ománsky vodič hovorí o českých mestách, ktoré navštívil, a ako si všeobecne strednú Európu zamiloval. Dúfa, že v nadchádzajúcich letných mesiacoch sa pozrie aj na Slovensko. Obaja sú z generácie, ktorej sa ako prvej dotkli veľké politické zmeny sultána Kábusa v 70. rokoch.

Oddych aj vzrušenie

Dovolenka nemusí byť len o oddychu v tieni paliem. Nám sa ju v Ománe úspešne darí kombinovať aj so vzrušujúcimi dobrodružstvami, z ktorých sa stávajú zážitky na celý život. V decembri to boli napríklad dobrodružné jazdy na džípoch alebo štvorkolkách, ktorými sme brázdili pieskové duny, niektoré až o výške niekoľko desiatok metrov. Vzrušujúce bolo aj prespatie na púšti Rub al-Khali v komfortných stanoch pod jasným nebom posiatym tými najžiarivejšími hviezdami.

Privítali sme prvých hostí v sezóne v hoteli Salalah Rotana Resort 5*

Od polovice decembra sa po krátkej prestávke opätovne otvoril aj hotel Salalah Rotana Resort 5*, kde sme privítali našich prvých hostí v tejto sezóne. Vďaka otvoreniu hotela si v Ománe od decembra užívame aj koncept dine around, čo znamená, že hostia z hotela Fanar Hotel & Residences 5* môžu počas svojho pobytu využívať aj reštaurácie hotela Rotana a naopak. A to isté platí aj o nádherných plážach oboch hotelov.

Jedinečné vianočné sviatky v Ománe

Ráno na pláži v objatí slnečných lúčov a večer pri sviatočnej večeri. Tak vyzerali naše vianočné sviatky v Ománe. Štedrý deň sme odštartovali spoločnými aktivitami, medzi ktorými nechýbalo ani spievanie kolied či zdobenie medovníčkov, ktoré pre hostí pripravili animátorky Klubu Leto. Namiesto snehuliakov sme hotelové pláže vyzdobili pieskuliakmi. Hotely Fanar Hotel & Residences 5* a Salalah Rotana Resort 5* zorganizovali skutočne hojnú spoločnú večeru, s bohatým kultúrnym programom. Na vlastnej koži sme sa presvedčili, že Santa Claus aj s pani Clausovou zavítajú aj sem a dokonca si každoročne zvolia iný originálny príchod. Tento rok nás zastihli pri štedrovečernej večeri na ťavách. O týždeň neskôr sme s trojhodinovým predstihom oproti Slovensku v Ománe slávnostne privítali aj Nový rok. Ukončili sme tak decembrovú dobrodružnú jazdu a vykročili za novými nezabudnuteľnými zážitkami v roku 2022.

Množstvo nových destinácií

V kancelárii na Slovensku sme popritom intenzívne pracovali na príprave nových destinácií a hotelov, kam s nami budete môcť v lete 2022 vycestovať. Do ponuky sme pridali napr. nádherne zelený turecký Dalaman, Costa de Almeríu v slnečnej a temperamentnej španielskej Andalúzii, Kapverdské ostrovy, či talianske ostrovy Sicília a Sardínia. To však nie je zďaleka všetko. Podarilo sa nám taktiež spustiť top novinku 2022, exotický Senegal, kam letíme už v apríli!

8. októbra, 2022
3 min. čítania

Naša cesta na ostrov Boa Vista

Len niekoľko kilometrov od najzápadnejšieho cípu kontinentálnej Afriky, od exotického Senegalu, sa nachádza malé súostrovie, ktoré sa pýši jedinečným prírodným bohatstvom. Okrem iného sa o Kapverdských ostrovoch hovorí ako o mieste s jednými z najkrajších pláží na svete. My sme sa na jeden z týchto ostrovov, konkrétne ostrov Boa Vista, vybrali, aby sme sa presvedčili, či to tak skutočne je.
30. septembra, 2022
< 1 min. čítania

Kapverdy, Senegal a Omán od októbra z Bratislavy

Slovenskí dovolenkári budú mať možnosť letieť s cestovnou kanceláriou Hydrotour od októbra až do mája priamo z Bratislavy až do 3 exotických destinácií.
22. augusta, 2022
< 1 min. čítania

Potulky Menorkou s Luckou – podcast Dovolenkovanie

Zoženiete na Menorke jednoduchšie sangríu alebo gin? Aké všetky národy sa podpísali na dnešnej kultúre ostrova? Ktoré miesta si tu počas dovolenky určite nesmiete nechať ujsť?