Omán 2022

Čo Vás čaká na dovolenke v Ománe?Hotely Náš ománsky tím Zážitky VýletyŠpeciálna zľavaPodmienky vstupu Novinky

Čo Vás čaká na dovolenke v Ománe?

✔ exkluzívne hotely Salalah Rotana Resort 5* a Fanar Hotel & Residences 5* s kvalitnými službami all inclusive

✔  zaslúžený oddych na nádherných pieskových plážach s jemným pieskom

✔  skúsený delegát, ktorý Vám bude počas pobytu 24h k dispozícii

✔  animátori Klubu Leto a maskot Hydráčik sa radi postarajú o Váš športový a kultúrny dovolenkový program

✔ fascinujúce výlety plné zážitkov, napr. magické prenocovanie v púšti, plavba s delfínmi, alebo spoznávanie najkrajších miest Ománu.

Ponuka Omán 2021/2022


Špeciálna zľava

MOŽNOSŤ BEZPLATNÉHO STORNA ZÁJAZDU až do 30 dní pred nástupom na zájazd. V prípade dojednania poistenia je poistné splatné v plnej výške pri objednaní zájazdu. Poistné je nevratné.


Po prvýkrát z Košíc priamo do fantastického Ománu!

Exotika z Košíc na dosah – Omán priamym letom z Košíc v prázdninovom termíne 19.2.-26.2.2022 v predaji.

Ponuka hotelov v Ománe

Fanar Hotel & Residences 5* 

Salalah Rotana Resort 5* 

Ponuka Omán 2021/2022

Náš ománsky tím

Skúsená a obľúbená delegátka Kristýna a naša animátorska štvorica – Nika, Miška, Ninka a Frederika sa tešia na všetkých dovolenkujúcich v Ománe.

Magické zážitky

Výlety plné zážitkov

Dobrodružný Omán

Prvou zastávkou je miesto, ktoré by v púštnej krajine na Arabskom polostrove čakal málokto, údolie Wadi Darbat s krásnou oázou, tyrkysovou vodou, sýto zelenými palmami naokolo a vodopádmi. Ďalej navštívime mesto Mirbat, kde popozeráme staré mesto, trh s rybami aj hrobku proroka Bin Aliho. Odtiaľ sa džípmi presúvame zážitkovou jazdou po pieskových pobrežných dunách až ku krásnej pláži s jemným bielym pieskom, kde nájdete dokonalé miesto na relax a šnorchlovanie, prípadne si aktívne oddýchnete pri plážovom volejbale so super partiou. Jedinečný západ Slnka s posedením pri ohníku popri oceáne za zvukov tradičnej ománskej hudby je už len dokonalou bodkou za skvelým dňom.

Fascinujúca krajina Ománu

Spoznajte panenskú prírodu Ománu na džípoch – hory, skalnatú púšť, gejzíry i miestne najkrajšie pláže. V neďalekom pohorí Qara uvidíte miestny dedinský život, kamenistú púšť, ománsky „grand“ kaňon a iné prírodné zaujímavosti. Ďalej budeme pokračovať späť k pobrežiu na pláž Mughsayl, ktorá je známa svojimi morskými gejzírmi alebo otvorenou jaskyňou Marnaaf. Ďalej zídeme džípom z hôr smerom k jednej z najkrajších pláží celého Arabského polostrova pláži Fazayah.

Prenocovanie v púšti

Neobyčajný západ ako aj východ slnka na najväčšej piesočnatej púšti sveta Rub al-Khali prezývanej „Prázdna štvrť“. V pohodlných džípoch najprv spoločne prejdeme pohorie Dafáru a dostaneme sa do skalnatej púšte. Práve tam zažijete nezabudnuteľnú adrenalínovú jazdu po vysokých pieskových dunách. Okrem toho vás čaká návšteva dvoch miest, ktoré sa nachádzajú na zozname kultúrneho dedičstva UNESCO: legendárne stratené mesto Ubar a údolie Wadi Dawka. Vo vnútrozemí zastavíte tiež na farme s ťavami. Súčasťou výletu sú raňajky a večera s ochutnávkou ťavieho mäsa.

Pozorovanie delfínov

Pobrežie Ománu je známe výskytom delfínov, ktoré je možné pozorovať počas lodného výletu. Priamo z paluby môžete sledovať celé rodiny delfínov, ktoré sa pred turistami radi predvádzajú alebo len tak povaľujú a nechávajú unášať prúdmi mora. Ak ste ešte delfíny v ich prirodzenom prostredí nevideli, na tento výlet jednoducho nezabudnete!

Salalah a hrad Taqah

Cesta nás zavedie do obľúbeného mesta Salalah, hlavného mesta provincie Dafár, kde budete mať možnosť vidieť prekrásnu sultánovu mešitu z roku 2009. Obľúbenou zastávkou na fotografovanie je hlavné sídlo bývalého sultána – palác Al Husn. Takisto navštívime aj bazár Haffah Souk s neodmysliteľnou vôňou kadidla a množstvom tradičných výrobkov, ovocné plantáže, kde ochutnáte miestny kokosový “fresh” a nákupné centrum Gardens Mall. Viac do histórie, zvykov a súčasného života preniknete nie len rozprávaním počas cesty, ale aj návštevou miestneho hradu v mestečku Taqah.

Rybačka

Vydajte sa na oceán na palube motorového člnu a ulovte si svoju trofej – barakudu, tuniaka alebo niečo menšie! Vaše exkluzívne úlovky Vám v prípade záujmu pripraví za poplatok hotelový personál. Výlet je vhodný pre profesionálov ako aj začiatočníkov.

Ponuka Omán 2021/2022

Podmienky vstupu a návratu

Podmienky vstupu do Ománu:

  • vstup do Sultanátu Omán je umožnený pre všetky plne zaočkované osoby, ktorým od poslednej dávky uplynulo viac ako 14 dní.
  • a zároveň je povinné preukázať sa negatívnym PCR testom s QR kódom, ktorého čas odberu nie je starší ako 72 hodín pred vstupom do Ománu.
  • všetci cestujúci sa musia preukázať cestovným pasom s minimálnou dobou platnosti viac ako 6 mesiacov po návrate z Ománu.
  • je potrebné mať medzinárodné zdravotné poistenie, ktoré pokrýva aj náklady spojené s prípadnou liečbou a hospitalizáciou v dôsledku Covid-19 na dobu 1 mesiac. Poistenie je možné dojednať spolu s kúpou zájazdu.
  • osoby mladšie ako 18 rokov sú oslobodené od PCR testov a preukázania potvrdenia o očkovaní.
  • pred vstupom do Ománu je potrebné sa registrovať na stránke Registration Form – eMushrif, kde je nutné nahrať potvrdenie o očkovaní (s QR kódom) a potvrdenie o vykonaní PCR testu (s QR kódom).
  • Po prílete do Ománu je každý cestujúci povinný zakúpiť si víza potrebné pre vstup do krajiny. Aktuálna cena víz je: zadarmo / do 14 dní; 20 OMR / mesiac. Víza máte možnosť si zakúpiť aj vopred online na portáli: evisa.rop.gov.om (5 OMR / 10 dní; 20 OMR / mesiac)   

Sultanát Omán momentálne akceptuje tieto vakcíny:

Dvojdávkové: Pfizer BioNTech, Oxford Astrazeneca, Covishield AstraZeneca, Sputnik, Sinovac, Moderna a Sinopharm

Jednodávkové: Johnson & Johnson Janssen.

Pri návrate do SR z Ománu sa cestujúci od 12 rokov musia vedieť preukázať negatívnym PCR testom nie starším ako 72 hodín (PCR testy bude možné absolvovať v hoteli za cca 20 OMR.).

Vstup a pobyt na palube lietadla je umožnený len osobám s prekrytými hornými dýchacími cestami respirátorom bez výdychového ventilu kategórie FFP2, FFP3, KN95 alebo N95. Výnimku majú deti do 6 rokov.

Najnovšie správy z Ománu

View this post on Instagram

A post shared by Hydrotour (@hydrotour)