Objavte poklad Atlantiku

Späť na zoznam 15. januára, 2019
< 1 min. čítania
Autor: Petra

Kapverdy – skrytý poklad v Atlantickom oceáne pozostáva z 9 väčších a 5 malých ostrovov západne od pobrežia Senegalu. Fascinujúci podmorský svet, nekončiace sa široké pláže s nádherným bielym pieskom, podmanivá exotická atmosféra a temperamentní obyvatelia ostrovov, ktorých heslom je „no stress“, sú zárukou maximálneho oddychu.

Kapverdy ležia na úrovni Karibiku a môžu sa pochváliť až 350 slnečnými dňami v roku a celoročne príjemnou teplotou mora. Úchvatnú prírodu vyformovala vulkanická činnosť a na ostrove Fogo dokonca nájdete stále činnú sopku, ktorá je s nadmorskou výškou takmer tritisíc metrov najvyšším vrchom súostrovia. Pod ňou zdobia krajinu kávové plantáže, baobaby a fascinujúce pláže s čiernym pieskom.

Kapverdy boli kedysi najvýznamnejším miestom obchodu s otrokmi, predovšetkým na ostrove Santiago s hlavným mestom Praia. Dnes sú vyhľadávaným dovolenkovým rajom, ktorý zbožňujú predovšetkým priaznivci vodných športov a po Hawaji sú druhým najobľúbenejším miestom surferov.

Počas pobytu si užijete vynikajúce služby v rezortoch prestížnych hotelových sietí, určite sa však oplatí vyraziť aj mimo ne. V mestách stretnete ženy oblečené do pestrofarebných šiat, budete počuť miestnych obyvateľov hovoriacich typickou kreolčinou, nápadne sa podobajúcou portugalskému jazyku a spoznáte nezameniteľnú kapverdskú kultúru, ktorej symbolom sa stala aj bosá diva, slávna speváčka Cesária Évora.

Nevynechajte ochutnávku výborných tradičných jedál s čerstvými morskými plodmi a chuťami africko-európskej kuchyne, ktoré len umocnia dojem, že Kapverdy sú vysnívanou exotickou dovolenkovou destináciou.

12. novembra, 2020
3 min. čítania

Turecko – 20 zaujímavých faktov

Krajina polmesiaca či dvoch kontinentov – Turecko – patrí medzi najobľúbenejšie dovolenkové destinácie. Dovolenkárov láka najmä na krásne pláže, kvalitné služby, dobré jedlo a jej orientálnosť. Ak sa chcete o Turecku dozvedieť viac, určite Vás potešia nasledujúce zaujímavé fakty o tejto rozprávkovej krajine.

5. novembra, 2020
2 min. čítania

Poznáte Španielsko? Fakty a zaujímavosti

Španielsko je krajina, ktorá sa dlhodobo zobrazuje v popredných rebríčkoch najnavštevovanejších krajín sveta. Slnko, more, skvelá kuchyňa, pohodová atmosféra ¡mañana! a 12 pozoruhodných faktorov o krajine ležiacej na Pyrenejskom polostrove.

4. novembra, 2020
< 1 min. čítania

Vedeli ste o Grécku, že…

Krajina bohov, olivového oleja a olympijských hier, Grécko, patrí k vyhľadávaným dovolenkovým destináciám. Ponúka veľké množstvo krásnych pláží a miest, ktoré lákajú turistov z celého sveta. Grécko však ukráva aj tieto zaujímavosti a fakty, ktoré Vás možno prekvapia 🙂 Grécko pozostáva z takmer 2000 ostrovov, ale len 170 z nich je obývaných. 40% obyvateľov Grécka žijePrečítaj si viac