Objavte poklad Atlantiku

Späť na zoznam 15. januára, 2019
< 1 min. čítania
Autor: Petra

Kapverdy – skrytý poklad v Atlantickom oceáne pozostáva z 9 väčších a 5 malých ostrovov západne od pobrežia Senegalu. Fascinujúci podmorský svet, nekončiace sa široké pláže s nádherným bielym pieskom, podmanivá exotická atmosféra a temperamentní obyvatelia ostrovov, ktorých heslom je „no stress“, sú zárukou maximálneho oddychu.

Kapverdy ležia na úrovni Karibiku a môžu sa pochváliť až 350 slnečnými dňami v roku a celoročne príjemnou teplotou mora. Úchvatnú prírodu vyformovala vulkanická činnosť a na ostrove Fogo dokonca nájdete stále činnú sopku, ktorá je s nadmorskou výškou takmer tritisíc metrov najvyšším vrchom súostrovia. Pod ňou zdobia krajinu kávové plantáže, baobaby a fascinujúce pláže s čiernym pieskom.

Kapverdy boli kedysi najvýznamnejším miestom obchodu s otrokmi, predovšetkým na ostrove Santiago s hlavným mestom Praia. Dnes sú vyhľadávaným dovolenkovým rajom, ktorý zbožňujú predovšetkým priaznivci vodných športov a po Hawaji sú druhým najobľúbenejším miestom surferov.

Počas pobytu si užijete vynikajúce služby v rezortoch prestížnych hotelových sietí, určite sa však oplatí vyraziť aj mimo ne. V mestách stretnete ženy oblečené do pestrofarebných šiat, budete počuť miestnych obyvateľov hovoriacich typickou kreolčinou, nápadne sa podobajúcou portugalskému jazyku a spoznáte nezameniteľnú kapverdskú kultúru, ktorej symbolom sa stala aj bosá diva, slávna speváčka Cesária Évora.

Nevynechajte ochutnávku výborných tradičných jedál s čerstvými morskými plodmi a chuťami africko-európskej kuchyne, ktoré len umocnia dojem, že Kapverdy sú vysnívanou exotickou dovolenkovou destináciou.

9. septembra, 2020
< 1 min. čítania

Čo sa Vám v auguste páčilo na IG @hydrotour?

Na našom Instagrame sa Vás snažíme zásobovať pravidelnou dávkou inšpirácií, informácií, spomienok a odporúčaní na tie najkrajšie dovolenkové miesta plné nezabudnuteľných zážitkov a spomienok. Tu je 8 príspevkov, ktoré sa Vám najviac páčili za minulý mesiac na našom Instagrame alebo to najlepšie z najlepšieho 🙂 1. Tajné pláže na ostrove Kréta 2. Najfotografovanejšia pláž ostrovaPrečítaj si viac

8. septembra, 2020
2 min. čítania

Plážový rozstrel 01 – Grécke pláže

Pred pár dňami ste v plážovom rozstreli o najkrajšie grécke pláže, za ne zahlasovali v tomto poradí ⇩ Súhlasíte s ním alebo by ste niečo zmenili? ☀ 08. Kavoutripes Dlhoročne obľúbená destinácia Chalkidiki sľubuje stovky kilometrov pobrežia s krásnymi pieskovými plážami akou je aj pláž Kavoutripes s azúrovým morom, nádhernými zákutiami a nádhernou okolitou prírodou.Prečítaj si viac

5. septembra, 2020
2 min. čítania

Rodos v 60 sekundách

Najväčší z gréckych Dodekanských ostrovov, je dokonalým dovolenkovám rajom, či už hľadáte relax na pláži alebo dovolenku plnú aktivít a spoznávania. Rodos Vás očarí bohatou históriou, krištáľovo čistým morom, krásnymi lokalitami a gréckou pohostinnosťou 🏝 ✨