Objavte poklad Atlantiku

Späť na zoznam 15. január, 2019
1 min. čítania
Autor: Petra

Kapverdy – skrytý poklad v Atlantickom oceáne pozostáva z 9 väčších a 5 malých ostrovov západne od pobrežia Senegalu. Fascinujúci podmorský svet, nekončiace sa široké pláže s nádherným bielym pieskom, podmanivá exotická atmosféra a temperamentní obyvatelia ostrovov, ktorých heslom je „no stress“, sú zárukou maximálneho oddychu.

Kapverdy ležia na úrovni Karibiku a môžu sa pochváliť až 350 slnečnými dňami v roku a celoročne príjemnou teplotou mora. Úchvatnú prírodu vyformovala vulkanická činnosť a na ostrove Fogo dokonca nájdete stále činnú sopku, ktorá je s nadmorskou výškou takmer tritisíc metrov najvyšším vrchom súostrovia. Pod ňou zdobia krajinu kávové plantáže, baobaby a fascinujúce pláže s čiernym pieskom.

Kapverdy boli kedysi najvýznamnejším miestom obchodu s otrokmi, predovšetkým na ostrove Santiago s hlavným mestom Praia. Dnes sú vyhľadávaným dovolenkovým rajom, ktorý zbožňujú predovšetkým priaznivci vodných športov a po Hawaji sú druhým najobľúbenejším miestom surferov.

Počas pobytu si užijete vynikajúce služby v rezortoch prestížnych hotelových sietí, určite sa však oplatí vyraziť aj mimo ne. V mestách stretnete ženy oblečené do pestrofarebných šiat, budete počuť miestnych obyvateľov hovoriacich typickou kreolčinou, nápadne sa podobajúcou portugalskému jazyku a spoznáte nezameniteľnú kapverdskú kultúru, ktorej symbolom sa stala aj bosá diva, slávna speváčka Cesária Évora.

Nevynechajte ochutnávku výborných tradičných jedál s čerstvými morskými plodmi a chuťami africko-európskej kuchyne, ktoré len umocnia dojem, že Kapverdy sú vysnívanou exotickou dovolenkovou destináciou.

22. marec, 2019
2 min. čítania

Najkrajšie miesta Bulharska

Burgas, kedysi malé rybárske mestečko pri pobreží Čierneho mora, sa nachádza približne v polovici cesty medzi mestami Varna a Burgas. Ideálnym miestom pre rodinnú dovolenku sa táto oblasť stala vďaka širokým pieskovým plážam s pozvoľným vstupom do mora. Dôkazom starobylého pôvodu mesta sú zvyšky rímskeho opevnenia a Jupiterovho chrámu. Nájdete tu aj pozostatky hradu KozjakPrečítaj si viac

20. marec, 2019
2 min. čítania

Top destinácia roka 2018 – magické Jordánsko

Predstavte si krajinu, ktorá je exotická, no nepripomína vám gýčové plagáty, ktoré už ste videli najmenej tisíckrát, krajinu, kde vám sprievodcovia odhalia tajomstvo jedného zo siedmich divov sveta a miesta, ktoré vás prenesú v čase, krajinu, kde zažijete bezprostrednú pohostinnosť a špičkové služby v rezortoch, v ktorých si môžete vychutnať odpočinok na krásnych plážach a bez množstva turistov. PredstavujemePrečítaj si viac

19. marec, 2019
8 min. čítania

Delegátka Janka: „Veľa ľudí sa vracia z dovolenky s pocitom, že WOW, toto som naozaj nečakal.“

Minulý rok sme pred začiatkom sezóny spravili rozhovor s našou delegátkou Jankou z Kapverdských ostrovov, kde žije, pracuje a ktoré miluje telom i dušou. Fascinujúci podmorský svet, nekončiace sa široké pláže s nádherným bielym pieskom, podmanivá exotická atmosféra a temperamentní obyvatelia ostrovov, ktorých heslom je „no stress“, sú zárukou maximálneho oddychu.  Prečítajte si zaujímavý aPrečítaj si viac