Objavte poklad Atlantiku

Späť na zoznam 15. január, 2019
1 min. čítania
Autor: Petra

Kapverdy – skrytý poklad v Atlantickom oceáne pozostáva z 9 väčších a 5 malých ostrovov západne od pobrežia Senegalu. Fascinujúci podmorský svet, nekončiace sa široké pláže s nádherným bielym pieskom, podmanivá exotická atmosféra a temperamentní obyvatelia ostrovov, ktorých heslom je „no stress“, sú zárukou maximálneho oddychu.

Kapverdy ležia na úrovni Karibiku a môžu sa pochváliť až 350 slnečnými dňami v roku a celoročne príjemnou teplotou mora. Úchvatnú prírodu vyformovala vulkanická činnosť a na ostrove Fogo dokonca nájdete stále činnú sopku, ktorá je s nadmorskou výškou takmer tritisíc metrov najvyšším vrchom súostrovia. Pod ňou zdobia krajinu kávové plantáže, baobaby a fascinujúce pláže s čiernym pieskom.

Kapverdy boli kedysi najvýznamnejším miestom obchodu s otrokmi, predovšetkým na ostrove Santiago s hlavným mestom Praia. Dnes sú vyhľadávaným dovolenkovým rajom, ktorý zbožňujú predovšetkým priaznivci vodných športov a po Hawaji sú druhým najobľúbenejším miestom surferov.

Počas pobytu si užijete vynikajúce služby v rezortoch prestížnych hotelových sietí, určite sa však oplatí vyraziť aj mimo ne. V mestách stretnete ženy oblečené do pestrofarebných šiat, budete počuť miestnych obyvateľov hovoriacich typickou kreolčinou, nápadne sa podobajúcou portugalskému jazyku a spoznáte nezameniteľnú kapverdskú kultúru, ktorej symbolom sa stala aj bosá diva, slávna speváčka Cesária Évora.

Nevynechajte ochutnávku výborných tradičných jedál s čerstvými morskými plodmi a chuťami africko-európskej kuchyne, ktoré len umocnia dojem, že Kapverdy sú vysnívanou exotickou dovolenkovou destináciou.

13. máj, 2019
1 min. čítania

Omán vašimi očami

Nedávno sa z Ománu vrátili poslední dovolenkujúci v tejto sezóne. Ďakujeme všetkým, ktorí s nami v Ománe dovolenkovali    Omán ste si obľúbili vďaka nekonečne dlhým plážam s bielym pieskom, tyrkysovej vode Indického oceánu, exkluzívnym hotelom a pohostinnej atmosfére. Dôkazom sú aj Vaše odozvy a recenzie, ktoré nám neustále posielate na jednoducho fascinujúcu krajinu, ktorá je označovanáPrečítaj si viac

3. máj, 2019
3 min. čítania

10 najkrajších miest v Andalúzii

Ľudová múdrosť hovorí, že kto chce spoznať pravé Španielsko, mal by sa vybrať do Andalúzie, kam turistov zo všetkých kútov sveta už roky lákajú tanečnice flamenca, dobré víno, býčie zápasy, ale najmä široké pláže Costa del Sol obmývané priezračne čistým morom. Prinášame Vám top 10 tipov na zaujímavé atrakcie a miesta, ktoré treba vidieť priPrečítaj si viac

29. apríl, 2019
3 min. čítania

Navštívili sme pred sezónou Jordánsko

Sezóna dovoleniek sa už blíži a preto sme sa začiatkom apríla spolu s predajcami dovoleniek z celého Slovenska vybrali do Jordánska na infocestu. Počas infociest  každoročne spoznávame mnohé zaujímavé destinácie, počas ktorých testujeme a navštevujeme hotely, aby sme Vám pri výbere dovolenky vedeli čo najlepšie poradiť. Je to výborný spôsob ako vyskúšať nielen samotné hotely, ale ajPrečítaj si viac