Kos Imperial – dovolenkový hit sezóny 2021

Späť na zoznam 14. júna, 2021
2 min. čítania
Autor: Petra

S radosťou Vám predstavujeme luxusný GRECOTEL KOS IMPERIAL 5* s all inclusive extra za cenu 4* hotela. Mimoriadna ponuka pre najnáročnejších.

Čo Vás čaká v hoteli Kos Imperial 5*? 🏝

  • top služby all inclusive extra, vynikajúca gastronómia a dokonalý wellness
  • zaslúžený oddych na nádhernej pieskovej pláži s krištáľovo čistým morom
  • krásne prostredie a nádherný komplex bazénov
  • skúsený delegát 24h k dispozícii
  • 2 animátori Klubu Leto sa radi postarajú o Váš športový a kultúrny dovolenkový program
  • pobyt si vychutnáte v elegantne zariadených izbách a bungalovoch s výhľadom na more, na bazén alebo do záhrady. Pre rodiny sú k dispozícii rodinné izby a bungalovy s výhľadom na more alebo do záhrady.

a výlety plné zážitkov po tých najkrajších miestach ostrova.

Grécky ostrov Kos je ideálnym miestom pre tých, ktorí hľadajú nádherné prostredie bez húfov turistov, relax na krásnych plážach a krištáľové more. Hotel Kos Imperial priamo na pláži splní Vaše očakávania. Poletíte z Bratislavy a o dve hodinky si môžete naplno vychutnávať služby all inclusive extra. KOS – hit sezóny 2021.

Čo by ste si nemali nechať ujsť, ak sa vydáte dovolenkovať na ostrov Kos?

Medzi najobľúbenejšie výlety plné zážitkov, aktivít a krásnych spomienok jednoznačne patria:

Plavba okolo troch ostrovov

Slnečný deň prežitý na lodi si budete môcť vychutnať počas plavby okolo prekrásnych ostrovov Kalymnos, Pserimos a Plati. Ostrov Kalymnos je známy lovom a spracovaním morských špongií, ostrovy Pserimos a Plati očaria krásnymi plážami a krištáľovým morom. Čaká vás kúpanie v priezračnom mori, skákanie do vody priamo z lode a veľa zábavy.

Kos city tour

Počas poldenného výletu sa zastavíte v Asklepióne, antickej nemocnici, kde Hippokrates pôsobil a uvidíte aj strom, slávny Hippokratov platan, pod ktorým podľa legendy antický lekár sedával. V meste Kos navštívite antickú Agoru a budete mať čas na nákupy, prechádzky mestom a prístavom. Možnosť návštevy Johanitskej pevnosti či oddychu v kaviarničke pri dobrom gréckom frappé.

Prírodný unikát Nisyros

Z prístavu Kardamena vyplávate do mestečka Mandraki na vulkanickom ostrove Nisyros. Kľukatými cestičkami sa necháte zaviesť k sopečnému kráteru Stefanos a zostúpite priamo na jeho neustále dymiace dno. Naozaj magické! Počas príjemného dňa na ostrove nebude chýbať návšteva najznámejšieho kláštora sv. Panny Márie.

Podmienky týkajúce sa dovolenky na Kose

  • Pre vstup do krajiny je požadovaný negatívny PCR test vykonaný menej ako 72 hodín pred vstupom do krajiny (musí obsahovať meno, priezvisko a číslo cestovného pasu alebo občianskeho preukazu cestujúceho), alebo potvrdenie o plnom zaočkovaní proti ochoreniu COVID-19 v anglickom jazyku, v ktorom sa uvádza, že od úplného zaočkovania (teda od druhej dávky, ak ide o dvojdávkovú vakcináciu) uplynulo 14 dní, alebo potvrdenie o prekonaní ochorenia COVID- 19 za posledných 9 mesiacov od zdravotníckeho zariadenia alebo certifikovaného laboratória v anglickom jazyku (grécke orgány neuznávajú potvrdenia o prekonaní vystavené všeobecnými lekármi). Ďalšou možnosťou je potvrdenie o pozitívnom PCR výsledku testu, ktorý potvrdzuje, že osoba prekonala COVID-19, a od ochorenia uplynuli minimálne 2 mesiace a nie viac ako 9 mesiacov pred vstupom do Grécka.
  • Negatívny výsledok PCR testu nemusí pri vstupe preukazovať dieťa do 6 rokov (do 5,9 r.)
  • 24 hodín pred vstupom do Grécka je potrebné vyplniť elektronický formulár a stiahnuť vygenerovaný osobný QR kód.
  • Grécko patrí medzi tzv. zelené krajiny, čo znamená, že po návrate na Slovensko netreba absolvovať karanténu – ak ste absolvovali očkovanie, prekonali ste ochorenie COVID-19 alebo sa viete preukázať negatívnym PCR alebo antigénovým testom vykonaným na Slovensku po príchode z dovolenky.

Ak hľadáte pokojné a pohostinné prostredie, romantické dedinky, krištálovo čisté more a nádherné pláže – ostrov Kos je pre vás ideálnou dovolenkovou destináciou.

18. októbra, 2021
2 min. čítania

Najčastejšie otázky ohľadom dovolenky v Ománe

Čo Vás najčastejšie zaujíma ohľadom dovolenky v Ománe? Vy ste sa pýtali, my sme odpovedali 🙂 1️⃣ Koľko stojí dovolenka v Ománe?Dovolenka pre dvoch v exkluzívnom Fanar Hotel & Residences 5* s Last Minute ponukou aktuálne 1636 € pre dve osoby v izbe typu Deluxe. 2️⃣ Aké je v Ománe počasie?Momentálne jasné slnečné počasie s […]
28. septembra, 2021
2 min. čítania

Prečo ísť na jesennú dovolenku do Ománu?

Sychravé počasie a nízke teploty. Ak je Vaša predstava o jeseni úplne iná, strávte ju v horúcej exotike a vyberte sa s nami do omamného Ománu. Do obľúbenej dovolenkovej destinácie Salalah lietame od 16.10. priamymi letmi z Bratislavy.
16. augusta, 2021
2 min. čítania

Santorini – vedeli ste, že…

Santorini – jedno z najromantickejších miest Grécka! Očarí vás typická architektúra s bielymi domčekmi, modrými strieškami a fascinujúci výhľad na šíre more.