Call centrum: +421 (2) 3263 0033

Pondelok-Piatok: 9:00-19:00
Sobota: 9:00-17:00, Nedeľa: 9:00-13:00

RÝCHLY VÝBER A VÝPOČET CENY

NEPOVINNÉ KATEGÓRIE

Krajina

Termín od

Počet izieb

Izba č. 1

dospelých

detí

Vek detí

Izba č. 2

dospelých

detí

Vek detí

Izba č. 3

dospelých

detí

Vek detí

Srí Lanka - Maldivy (Poznávačka) / Srí Lanka a relax na Maldivách


Perly Indického oceánu


Srí Lanka a relax na Maldivách

1. a 2. deň

Prílet a transfer do mestečka Habarana. Prehliadka unikátneho jaskynného chrámu Dambulla známeho aj ako Zlatý Chrám, ktorý dal v 1. storočí pred naším letopočtom postaviť kráľ Walagamba. Najzachovalejší komplex jaskynných chrámov pozostáva z piatich jaskýň, ktoré ukrývajú najväčšiu spleť nástenných malieb doposiaľ nájdených na svete. V chráme sa nachádza vyše 150 vyobrazení Budhu, z ktorých najväčšia je kamenná socha týčiaca sa do výšky 14 metrov. Popoludní budete mať jedinečnú možnosť previesť sa na slonovi v divokej prírode.

3. deň

Ranné dobrodružstvo na vás čaká pri vodnej nádrži Wewa: rozmanité vtáctvo, pestrofarebné motýle a krokodíly umocnia dojem, že ste sa ocitli v exotike. Uvidíte autentický život dedinčanov pri rybolove, praní oblečenia na okraji jazera a domáci vám dovolia nazrieť do príbytkov na strome, kde vás zasvätia do miestnej gastronómie. Budete mať možnosť krátkej jazdy v typickom dopravnom prostriedku Tuk Tuk. Nasledovať bude zastávka v meste Polonnaruwa, stredovekom kráľovstve z jedenásteho storočia, kde bok po boku stoja budhistické a hinduistické chrámy.

4. deň

Po raňajkách zamierite k svetovo známej kamennej citadele Sigiriya postavenej v 5. storočí kráľom Kashyapom. Pevnosť známa ako Levia skala, obkolesená nádhernými záhradami a jazierkami, je zaradená na zoznam svetového dedičstva UNESCO. Ďalšou zastávkou bude bývalé hlavné mesto Kandy, návšteva záhrady s koreninami a hodina varenia tradičných srílanských špecialít. Domov si odnesiete recepty na tradičné jedlá ako sú dhal, kokosový sambol či typické kari.

5. deň

Deň v Kandy začnete návštevou veľkolepého Chrámu Budhovho zubu, najuctievanejšieho budhistického chrámu na svete. Bol postavený v 16. storočí a nachádza sa v ňom jedna z najposvätnejších relikvií budhizmu privezená z provincie Kalinga v Indii v 4. storočí. Popoludní sa môžete tešiť na hodinové predstavenie tradičných srílanských tancov. Dvanásť rozličných ľudových tancov vám bude predstavených za dunenia slávnostných bubnov.

6. deň

Čaká vás nezabudnuteľná cesta vlakom zo stanice Paradeniya do Nanu Oya, počas ktorej uvidíte dych berúce scenérie mihajúce sa za oknami. Navštívite čajové plantáže aj fabriku na spracovanie čaju. Na plantáži sa môžete pristaviť pri domácich, zapojiť sa do zberu čajových lístkov, alebo si len tak vychutnávať krásy okolia. Večer zakončíte prechádzkou po meste Nuwara Eliya, ktoré zdobia britské domčeky a obklopujú prestížne golfové ihriská.

7. deň

Ráno začne voliteľným fakultatívnym výletom do národného parku Horton Plains a cestou na „Koniec sveta“, 700 metrov hlboký zráz nečakane končiacej pláne s nádherným výhľadom. Pokračovať budete cez mestečko Ella smerom na juh ostrova a zastavíte sa pri jedinečnom vodopáde Ravana. Oddych na hoteli.

8. deň

Deň si užijete v najväčšom národnom parku na Srí Lanke, Yala, ktorý je domovom viac ako 30 rôznych druhov cicavcov a kde budete mať príležitosť sledovať stáda slonov, byvolov a leopardov vo voľnej prírode. Presuniete sa do unikátneho holandského mestečka Galle s dominantnou pevnosťou zo 16. storočia, ktoré je zaradené na zoznam svetového dedičstva UNESCO. Cestou naspäť do hlavného mesta zazriete miestnych rybárov a ich nezvyčajnú formu lovu na chodúľoch. Večerná prechádzka mestom Colombo.

9. - 11. deň

Prelet do Male, pobyt v plážovom rezorte na Maldivách.

12. deň

Odlet z Male a prílet do Košíc.

Zmena programu vyhradená. Zájazd sa uskutoční pri naplnení minimálneho počtu 10 osôb.

Paradise Island Resort & SPA, Severný Atoll *****

Miesto, kde sa prelína panenská príroda s divokými hájmi kokosových paliem s impozantnými budhistickými chrámami, kde sa krajinou preháňajú slonie stáda a opice, ktoré splynuli so životom miestnych, kde zažijete zbesilú jazdu tuk-tukom, kde sa ťažia drahokamy všetkých možných farieb, kde si môžete v...

Zľava 5%

Lokalita: Srí Lanka - Maldivy (Poznávačka) / Srí Lanka a relax na Maldivách
Doprava: Letecky z Košíc

Olhuveli Island, Južný Atoll ***** De Luxe

Miesto, kde sa prelína panenská príroda s divokými hájmi kokosových paliem s impozantnými budhistickými chrámami, kde sa krajinou preháňajú slonie stáda a opice, ktoré splynuli so životom miestnych, kde zažijete zbesilú jazdu tuk-tukom, kde sa ťažia drahokamy všetkých možných farieb, kde si môžete v...

Zľava 5%

Lokalita: Srí Lanka - Maldivy (Poznávačka) / Srí Lanka a relax na Maldivách
Doprava: Letecky z Košíc


Newsletter

Mám záujem o zasielanie
aktuálnych ponúk na môj e-mail
E-mailová adresa:Prihlásenie