Call centrum: +421 (2) 3263 0033

Pondelok-Piatok: 8:00-21:00
Sobota-Nedeľa: 9:00-21:00

RÝCHLY VÝBER A VÝPOČET CENY

NEPOVINNÉ KATEGÓRIE

Krajina

Termín od

Počet izieb

Izba č. 1

dospelých

detí

Vek detí

Izba č. 2

dospelých

detí

Vek detí

Izba č. 3

dospelých

detí

Vek detí

Omán (Poznávačka) / Magická krajina s vôňou kadidla - Omán


Fascinujúci Omán
Cena od 1 994 €
od 2 099 €


Magická krajina s vôňou kadidla - Omán

1. a 2. deň

Odlet z Viedne a prílet do Muscatu. V doobedňajších hodinách budete mať možnosť užiť si oddych v hoteli Majan Continental Hotel. Poobede navštívite Staré mesto Muscatu. Prehliadku začnete návštevou sultánovho ceremoniálneho paláca Al Alam, budete pokračovať k portugalským pevnostiam Jalali a Mirani a navštívite múzeum tradičnej ománskej rodiny, Bait al Zubair. Cesta vás zavedie do známej štvrte Corniche, kde vás čakajú nákupy v najväčšom bazáre Muttrah Souq s arómou kadidla, korenia a pestrým výberom suvenírov. Návrat do hotela, večera.

3. deň

Po raňajkách pokračuje prehliadka mesta. Budete obdivovať impozantnú Veľkú mešitu sultána Kábusa, do ktorej sa zmestí až dvadsať tisíc veriacich a ktorá je dominantou a pýchou Muscatu. Okrem mnohých klenotov mešita ukrýva aj druhý najväčší perzský koberec na svete. Ďalej zamierite do Kráľovskej opery, ktorá bola postavená na základe žiadosti samotného sultána a vďaka ktorej sa Muscat zaradil medzi svetoznáme kultúrne centrá. Ubytovanie v hoteli Sifawy Boutique pri mori, obed, voľný program a večera.

4. deň

Deň plný dobrodružstva sa začne na džípoch cestou do púštnej oblasti Al Wasil. Zastávkou bude ománsky unikát, prepadnutá jaskyňa Bimmah, a mestečko Sur s ukážkou tradičnej výroby lodí. Po dvojhodinovej ceste na vás čaká piknik a návšteva beduínskej rodiny. Po ubytovaní v kempe Sama Al Wasil vás pohostia tradičným arabským čajom a kávou s datľami. Budete mať možnosť prenajať si štvorkolky a zajazdiť si na pieskových dunách, prípadne sa povoziť na ťavách. Zažijete najúchvatnejší západ slnka nad púšťou, pochutíte si na tradičnej ománskej večeri v kempe a čaká na vás noc v púšti a obloha plná hviezd.

5. deň

Privstaňte si a vystúpte na najvyššiu dunu, odkiaľ budete môcť pozorovať dychberúci východ slnka nad pieskovou krajinou. Po raňajkách v kempe sa presuniete do jedinečnej oázy Wadi Bani Khaled, kde sa budete môcť okúpať v lone prírody. Cesta povedie cez majestátne pohorie Jabal Shams s fotogenickým Veľkým kaňonom. Príchod do Nizwy, bývalého hlavného mesta Ománu, ubytovanie v hoteli a večera.

6. deň

Prehliadka mesta Nizwa, miestneho bazaru a unikátnej pevnosti, odkiaľ sa vám naskytne úžasný výhľad na mesto, blízke hory a datľové háje. Nizwa je jedno z najstarších miest v Ománe. V 6. a 7. storočí bola centrom obchodu, náboženstva, umenia a vzdelania. Presun do prímorského strediska Mussanah, ubytovanie v hoteli a začiatok čerpania služieb all inclusive.

7. deň

Voľný program v hoteli Millennium Resort Mussanah so službami all inclusive.

8. deň

Po raňajkách odchod na letisko v Muscate a odlet do Viedne.

Zmena programu vyhradená. Zájazd sa uskutoční pri naplnení minimálneho počtu 10 osôb.

Magická krajina s vôňou kadidla - Omán

Fascinujúca krajina veľkolepých mešít, vône kadidla a úchvatnej prírody vás ohromí nekonečnými púšťami, životodarnými sviežimi oázami a panenskými rozprávkovo krásnymi plážami s jemným bielym pieskom. Sultanát s bohatou históriou je dnes populárnou dovolenkovou destináciou, ktorá patrí k najbezpečne...

od 1 994 €
od 2 099 €

Pozri viac informácií
Zľava 5%

Lokalita: Omán (Poznávačka) / Magická krajina s vôňou kadidla - Omán
Doprava: Letecky z ViednePrihlásenie