Call centrum: +421 (2) 3263 0033

Pondelok-Piatok: 8:00-21:00
Sobota-Nedeľa: 9:00-21:00

RÝCHLY VÝBER A VÝPOČET CENY

NEPOVINNÉ KATEGÓRIE

Krajina

Termín od

Počet izieb

Izba č. 1

dospelých

detí

Vek detí

Izba č. 2

dospelých

detí

Vek detí

Izba č. 3

dospelých

detí

Vek detí

Mexiko (Poznávačka) / Mayské Mexiko a slávnosti - Día de Muertos


Za pokladmi Mayov


Mayské Mexiko a slávnosti - Día de Muertos

1. deň

Prílet a transport do kúpeľného mesta Cancún. Ubytovanie v hoteli, voľný program.

2. deň

Po raňajkách vás čaká zastávka v historickom mestečku Valladolid s katedrálou San Gervasio a typickými koloniálnymi domčekmi. V oblasti Valladolid nájdete viac ako tritisíc prírodných závrtov, prepadlín nazývaných „cenote“, ktoré sú naplnené azúrovou vodou a pôsobia až nadpozemsky. V jednom z nich sa budete môcť nachvíľu osviežiť. Cesta pokračuje k jednému z novodobých divov sveta, Chichen Itza, ktoré bolo starovekým centrom mayskej kultúry. Na ploche 6,5 km nájdete unikátne stavby, Ihrisko pre hru s loptou, Chrám bojovníkov, Kolonádu tisícich stĺpov, Observatórium a slávnu Kukulkánovu pyramídu, ktorá so svojimi 365 schodmi a 18 terasami predstavuje mayský kalendár. Poobede sa presuniete do hlavného mesta Yukatánu, Méridy, kde budete mať možnosť nahliadnuť do života Mayov vo Veľkom múzeu mayského sveta.

3. deň

Ráno sa vydáte do mestečka Celestún, kde si užijete pestrosť miestneho trhoviska. Horliví obchodníci vám ponúknu rozmanitú paletu ovocia, byliniek či typických suvenírov. Preveziete sa loďou po rieke Esperanza a vychutnáte si pohľad na krásne sfarbené plameniaky v ich prirodzenom prostredí. Návrat do Méridy.

4. deň

Cesta za poznávaním mayských pokladov pokračuje cez typické yucatánske dedinky do starovekého mesta Uxmal. Navštívite Pyramídu Kúzelníka, približne 30 metrov vysokú pýchu uxmalských ruín, ktorú podľa povesti postavil za pomoci tajomných síl a mágie za jednu noc kúzelník menom Itzamna. Ďalšou zastávkou bude Guvernérsky palác, odkiaľ budete mať dychberúci výhľad na pozostatky mesta. Popoludní vás čaká prehliadka mestečka Campeche. Hlavné mesto rovnomenného štátu vás prekvapí farebnosťou architektúry, ponúkne prehliadku historických pamiatok, či katedrál a kostolov.

5. deň

Ráno navštívite pevnosť mestečka Campeche, v ktorej sa nachádza múzeum mayskej kultúry. Odtiaľ zamierite na juhozápad do mesta Palenque, v blízkosti ktorého sa nachádza jedno z najvýznamnejších historických nálezísk na svete z obdobia mayskej civilizácie. Cestou na vás čaká zastávka v pobrežnom meste Champotón, kde budete mať možnosť pozorovať úchvatné húfy pelikánov.

6. deň

Po raňajkách zavítate do unikátnej historickej lokality Palenque. Záhadné mayské mesto uprostred pralesa ukrýva na ploche 15 km2 viac ako päťsto stavieb. Mestu dominuje ohromujúci chrám El Palacio, niekdajšie sídlo kráľov. Chrám slnka, Chrám jaguára alebo preslávený Chrám nápisov s reliéfmi. Viac ako šesťsto hieroglyfických nápisov budí obdiv a sú ukážkou vyspelosti mayskej kultúry. Na ceste naspäť sa zastavíte pri jedinečnej prírodnej atrakcii, vodopádoch Misol Há.

7. deň

V chránenej biosférickej rezervácii Calakmul, ktorá je domovom leopardov, púm, tukanov a papagájov, navštívite ohromujúce nálezisko Becán s majestátnymi pyramídami, palácmi, priekopami a priestrannými námestiami. Unikátne pamiatky, vrátane masky boha Itzamna, mayského vládcu neba, odkazujú na slávu kedysi hlavného politického a vojenského centra Mayov. Len o tri kilometre ďalej sa v srdci mayských nížin rozprestiera chrámový komplex Chicanna, odkiaľ cesta povedie na západné pobrežie Yukatánu do mesta Chetumal.

8. deň

Poznávanie starobylej civilizácie zavŕšite v Tulume, ktoré bolo jedným z posledných sídiel Mayov a nachádza sa tu unikátne mayské nálezisko, ktoré sa týči na útese nad tyrkysovým Karibským morom. Dnes je oblasť vychýreným dovolenkovým rajom.

9. až 13. deň

Voľný program so službami all inclusive. Možnosť fakultatívne navštíviť unikátny Festival tradícií života a smrti s ukážkou pôvodných mexických tradícií, ktoré sú nehmotným kultúrnym dedičstvom zaradeným na zoznam UNESCO. Deň mŕtvych, Rituálny obrad Voladorov, tradičný spev Pirekua, slávne mexické rytmy Mariachi a tradičná mexická kuchyňa vás dostanú do pravej atmosféry tejto magickej krajiny.

Zmena programu vyhradená. Zájazd sa uskutoční pri naplnení minimálneho počtu 15 osôb.

Mayské Mexiko a slávnosti - Día de Muertos

Desaťtisíc kilometrov pobrežia s ohromujúcimi plážami a rajskými lagúnami, tropické pralesy nasiaknuté životodarnou vodou, púštne kaktusy vyrastajúce z pieskových dún, energické mestá žijúce festivalmi plnými farieb, veľkolepé archeologické náleziská, špičkové múzeá a typická korenistá kuchyňa vysti...

Zľava 5%

Lokalita: Mexiko (Poznávačka) / Mayské Mexiko a slávnosti - Día de Muertos
Doprava: Letecky z ViednePrihlásenie