Call centrum: +421 (2) 3263 0033

Pondelok-Piatok: 9:00-19:00
Sobota: 9:00-17:00, Nedeľa: 9:00-13:00

RÝCHLY VÝBER A VÝPOČET CENY

NEPOVINNÉ KATEGÓRIE

Krajina

Termín od

Počet izieb

Izba č. 1

dospelých

detí

Vek detí

Izba č. 2

dospelých

detí

Vek detí

Izba č. 3

dospelých

detí

Vek detí

Mexiko (Poznávačka) / Mayské Mexiko a slávnosti - Día de Muertos


Za pokladmi Mayov
Cena od 2 374 €
od 2 499 €


Mayské Mexiko a slávnosti - Día de Muertos

1. deň

Prílet a transport do kúpeľného mesta Cancún. Ubytovanie v hoteli, voľný program.

2. deň

Druhý deň začnete návštevou rybárskeho mestečka Rio Lagartos, ležiaceho na brehu lagúny v pobrežných plytčinách. Tie sú obľúbeným miestom hniezdenia veľkej kolónie plameniakov ružových. Počas plavby člnom budete mať možnosť obdivovať zelené mangrovníky, morské orly a malé krokodíly (Lagartos), podľa ktorých dostalo mesto svoje pomenovanie. Ďalšou zastávkou bude tzv. „Mexické mŕtve more“, v ktorom si vyskúšate účinky bieleho liečivého bahna na vlastnej koži a osviežite sa na krásnej malej opustenej pláži Mexického zálivu. Cesta pokračuje k jednému z novodobých divov sveta, Chichen Itza, ktoré bolo starovekým centrom mayskej kultúry. Na ploche 6,5 km nájdete unikátne stavby: Ihrisko pre hru s loptou, Chrám bojovníkov, Kolonádu tisícich stĺpov, Observatórium a slávnu Kukulkánovu pyramídu, ktorá so svojimi 365 schodmi a 18 terasami zobrazuje mayský kalendár. Možnosť navštíviť veľkolepé večerné predstavenie Show de la luz y sonido (show svetla a zvuku) vo vnútri Chichen Itza (za poplatok).

3. deň

Ráno sa osviežite kúpeľom v cenote Samula, prírodnej vápencovej jaskyni naplnenej azúrovou vodou. Navštívite liehovar na výrobu tequily, v ktorom vás čaká výklad a následne ochutnávka tradičného mexického moku. Nasledovať bude návšteva dvoch koloniálnych miest: Izamalu, významného centra mayského náboženstva, a Méridy, hlavného mesta Yukatánu.

4. deň

Cesta za poznávaním mayských pokladov pokračuje cez typické yucatánske dedinky do starovekého mesta Uxmal. Navštívite Pyramídu Kúzelníka, približne 30 metrov vysokú pýchu uxmalských ruín, ktorú podľa povesti postavil za pomoci tajomných síl a mágie za jednu noc kúzelník menom Itzamna. Ďalšou zastávkou bude Nádvorie mníšok a Guvernérsky palác, odkiaľ budete mať dychberúci výhľad na pozostatky mesta. Poslednou zastávkou dňa bude hacienda Sotuta de Peón. Tu vás čaká okruh vrátane výkladu o procese výroby textilných vlákien z agáve, preveziete sa povozom ťahaným mulicou a navštívite príbytok miestneho obyvateľa. Návrat do Méridy.

5. deň

Ráno vás čaká prehliadka pirátskeho mestečka Campeche. Hlavné mesto rovnomenného štátu vás prekvapí farebnosťou architektúry, ponúkne prehliadku historických pamiatok, či katedrály a kostolov. Campeche je výborným miestom na ochutnanie miestnej špeciality „pan de cazon“.

6. deň

Po raňajkách zavítate do unikátnej historickej lokality, Palenque. Záhadné mayské mesto uprostred pralesa ukrýva na ploche 15 km2 viac ako päťsto stavieb. Mestu dominuje ohromujúci chrám El Palacio, niekdajšie sídlo kráľov. Chrám slnka, Chrám jaguára alebo preslávený Chrám nápisov s reliéfmi obsahujúcimi viac ako šesťsto hieroglyfických nápisov budia obdiv a sú ukážkou vyspelosti mayskej kultúry. Na ceste naspäť do hotela sa zastavíte pri jedinečnej prírodnej atrakcii, vodopádoch Misol Ha, kde sa môžete aj okúpať.

7. deň

V chránenej biosférickej rezervácii Calakmul, ktorá je domovom leopardov, púm, tukanov a papagájov, navštívite ohromujúce nálezisko Becán s majestátnymi pyramídami, palácmi, priekopami a priestrannými námestiami. Unikátne pamiatky, vrátane masky boha Itzamna, mayského vládcu neba, odkazujú na slávu kedysi hlavného politického a vojenského centra Mayov. Nasledovať bude presun do mestečka Xpujil, presláveného ladnými, takmer vertikálnymi vežami. Večer vás čaká presun do mesta Bacalar s nádherným výhľadom na rovnomennú lagúnu, známu tiež ako lagúna siedmych farieb.

8. deň

Posledný deň poznávacej časti zájazdu začnete plavbou na člne po lagúne Bacalar. Počas plavby budete mať možnosť sa okúpať v cenote Negro a Zátoke pirátov, odkiaľ „morskí vlci“ útočili na mesto. Poznávanie starobylej civilizácie zavŕšite v Tulume, ktoré bolo jedným z posledných sídiel Mayov a nachádza sa tu unikátne mayské nálezisko, ktoré sa týči na útese nad tyrkysovým Karibským morom. Dnes je oblasť vychýreným dovolenkovým rajom.

9. až 14. deň

Voľný program so službami all inclusive.

Možnosť fakultatívne navštíviť unikátny Festival tradícií života a smrti s ukážkou pôvodných mexických tradícií, ktoré sú nehmotným kultúrnym dedičstvom zaradeným na zoznam UNESCO. Deň mŕtvych, Rituálny obrad Voladorov, tradičný spev Pirekua, slávne mexické rytmy Mariachi a tradičná mexická kuchyňa vás dostanú do pravej atmosféry tejto magickej krajiny.

Zmena programu vyhradená. Zájazd sa uskutoční pri naplnení minimálneho počtu 10 osôb.

Mayské Mexiko a slávnosti - Día de Muertos

Desaťtisíc kilometrov pobrežia s ohromujúcimi plážami a rajskými lagúnami, tropické pralesy nasiaknuté životodarnou vodou, púštne kaktusy vyrastajúce z pieskových dún, energické mestá žijúce festivalmi plnými farieb, veľkolepé archeologické náleziská, špičkové múzeá a typická korenistá kuchyňa vysti...

od 2 374 €
od 2 499 €

Pozri viac informácií
Zľava 5%

Lokalita: Mexiko (Poznávačka) / Mayské Mexiko a slávnosti - Día de Muertos
Strava: raňajky, all inclusive
Doprava: Letecky z Viedne
Prihlásenie