Call centrum: +421 (2) 3263 0033

Pondelok-Piatok: 9:00-19:00
Sobota: 9:00-17:00, Nedeľa: 9:00-13:00

RÝCHLY VÝBER A VÝPOČET CENY

NEPOVINNÉ KATEGÓRIE

Krajina

Termín od

Počet izieb

Izba č. 1

dospelých

detí

Vek detí

Izba č. 2

dospelých

detí

Vek detí

Izba č. 3

dospelých

detí

Vek detí

Maroko (Poznávačka) / Drahokam v púšti a sto tvárí Maroka

Cena od: 750 €

Drahokam v púšti a sto tvárí Maroka

Lokalita:  Maroko (Poznávačka) / Drahokam v púšti a sto tvárí Maroka
Stravovanie:  polpenzia
Doprava:  Letecky z Viedne


Krajina tisícich vôní

Zľava 5%
Benefity:
  • TOP FIRST MOMENT do 31.03.
  • zľava vo výške 5%
  • plná výška zľavy už pri 50% zálohe

 
 
Program zájazdu

1. deň
Prílet do Marakéša, krátka panoramatická jazda mestom, ubytovanie.

2. deň
Prehliadka mesta Agadir, ktoré je obľúbené predovšetkým vďaka nádhernému polmesiacu pláže so svetlučkým pieskom, nad ktorým sa týči dominantná pevnosť Ouffala. Prejdete sa spleťou ulíc v centre mesta a cez jeho priestranné predmestia vás cesta zavedie k pobrežnej promenáde s osviežujúcim marockým pouličným životom. Pozdĺž pobrežia sa popri Atlantiku presuniete na sever do mestečka Essaouria, ktoré je nazývané „Veterné mesto Afriky“ a je vyhľadávané surfermi z celého sveta. Dominantou mesta je pevnosť Skala, bašta ponúkajúca malebný výhľad na rybársky prístav s tradičnými loďami.

3. deň
Po raňajkách sa presuniete do mesta Safi presláveného hrnčiarstvom, kde uvidíte ukážku typickej svetlo sfarbenej keramiky. Nasleduje zastávka v prístavnom meste El Jadid s portugalskou pevnosťou zo 16. storočia, vďaka ktorej bolo zaradené na zoznam svetového dedičstva UNESCO. Deň sa končí v Casablance, hlavnom ekonomickom centre Marockého kráľovstva.

4. deň
Spoznávanie modernej Casablanky začína v jej srdci, štvrti Habbous s francúzskymi koloniálnymi budovami, tradičným trhom s množstvom suvenírov, olivovým trhom, parkom Isesco a obdivuhodným Kráľovským palácom. Prejdete sa cez Námestie Spojených národov a zamierite k štvrti Ain Diab, ktorá je vďaka dlhej pieskovej pláži považovaná za casablanské Miami. S mestom sa rozlúčite pri jej pýche, slávnej veľkolepej Mešite Hassana II., druhej najväčšej mešite v Maroku. Cesta pokračuje do hlavného mesta Rabat, kde budete môcť obdivovať Kráľovský palác a zachovalú pevnosť Oudaya. Zamierite do ďalšieho imperiálneho mesta Meknes, známeho ako mesto Moulaya Ismaila, ktorý ho vybudoval. Najväčším skvostom je obrovská brána Bab el-Mansour, najkrajšia zo všetkých kráľovských marockých brán. Večerný presun do Fes.

5. deň
Spoznávanie tretieho najväčšieho mesta Maroka. Ráno sa vydáte k nádhernej mešite Karaouine, v ktorej po stáročia sídlila univerzita, čím sa zapísala do Guinessovej knihy rekordov ako „najstaršia existujúca vzdelávacia inštitúcia na svete“. V centre starého mesta na okraji trhu s korením navštívite školu Attarine postavenú v orientálnom štýle dynastie Merenid. Prejdete sa na námestie Place de Marche Verte s impozantným mauzóleom Zaouia Moulay Idris, presuniete sa ku Kráľovskému palácu s upravenými záhradami a budete môcť obdivovať marockú zručnosť v tradičnej kožiarskej dielni.

6. deň
Po raňajkách zamierite do Marakéša cez pohorie Stredný Atlas. Po ceste sa zastavíte v mestečku Ifrane, ktoré architektúrou pripomína alpské horské strediská. Pre mesto sú charakteristické domy s červenými strieškami, kvitnúce kvetinové záhony a upravené jazerné parky. Ďalšou zastávkou bude mestečko Beni Mellal známe pestovaním pomarančov, olív a fíg, ako aj fascinujúcou prírodou. V podvečerných hodinách príchod do Marakéša.

7. deň
Staroveké umenie udržiavané do dnešných čias šikovnými remeselníkmi vás očarí vo fascinujúcom Marakéši s kozmopolitnou minulosťou a jedinečnými monumentmi. Prejdete sa záhradami Menara, uvidíte ikonickú Mešitu Koutoubia s minaretom, ktorá je najväčšou v Maroku a ktorú obklopuje rozľahlé námestie a krásne záhrady. Najimpresívnejšou atrakciou sú Saadské hrobky dynastie sultána Ahmada al-Mansúra s unikátnou štukovou výzdobou. Ďalšou jedinečnou pamiatkou je Palác Bahia s majestátnymi záhradami a rozsiahlym nádvorím s bazénom. Na záver zažijete autentickú marakéšsku atmosféru na námestí Djemaa el Fna, na ktorom sa každý večer zhromažďujú desiatky umelcov, hudobníkov, kúzelníkov a obchodníkov a vytvárajú pôsobivé magické divadlo lákavé nielen pre turistov.

8. deň
Po raňajkách odchod na letisko v Marakéši, odlet do Viedne.

Zmena programu vyhradená. Zájazd sa uskutoční pri naplnení minimálneho počtu 20 osôb.

Termín Nocí/dní Akcia Cena od Deň Sezóna Odlet z  
19.05. - 26.05.2018 7/8 Marcová zľava - 5% 789 EUR 750 EUR So A Viedne Dostupnosť Vypočítať a objednať


Cenník - ceny sú prepočítane zľavou 5% Strava A
8 dní
Dospelá osoba na základnom lôžku polpenzia 750
789
Príplatok za jednolôžkovú izbu 199
Príplatok za plnú penziu/osoba 99
Servisný poplatok za osobu 189
Komplexné poistenie na osobu 28
Cena zahŕňa

Leteckú dopravu Viedeň - Marakéš - Viedeň v optimálnej rezervačnej triede, transfer BA - letisko - BA, doprava moderným klimatizovaným autobusom, 7x ubytovanie v 3* a 4* hoteloch s polpenziou bez nápojov, vstupy podľa programu, služby slovensky/česky hovoriaceho sprievodcu.

Cena nezahŕňa

Povinný servisný poplatok - 189 EUR/osoba, palivový príplatok, kompletné poistenie 3,50 EUR/osoba/deň, príplatok za jednolôžkovú izbu, príplatok za plnú penziu.

TLAČ KATALÓGU DO PDF

*Pri tlači všetkých hotelov v destinácii môže generovanie zoznamu chvíľu trvať.

Newsletter

Mám záujem o zasielanie
aktuálnych ponúk na môj e-mail
E-mailová adresa:Prihlásenie