Call centrum: +421 (2) 3263 0033

Pondelok-Piatok: 9:00-19:00
Sobota: 9:00-17:00, Nedeľa: 9:00-13:00

RÝCHLY VÝBER A VÝPOČET CENY

NEPOVINNÉ KATEGÓRIE

Krajina

Termín od

Počet izieb

Izba č. 1

dospelých

detí

Vek detí

Izba č. 2

dospelých

detí

Vek detí

Izba č. 3

dospelých

detí

Vek detí

Jordánsko (Poznávačka) / Svätá zem a magické Jordánsko


Križovatka náboženstiev
Cena od 1 111 €
od 1 169 €


Svätá zem a magické Jordánsko

1. deň

Prílet do Tel Avivu, presun do Nazaretu, ubytovanie v hoteli.

2. deň

Prehliadku Ježišovho rodného mesta zahájite návštevou Baziliky zvestovania. Nasleduje zastávka pri dome Svätej rodiny pod Kostolom sv. Jozefa a návšteva miesta Ježišovho prvého zázraku, Kány Galilejskej, kde počas svadobnej hostiny premenil vodu na víno. Cesta pokračuje do svätého židovského mesta Tiberias na Vrch blahoslavenstiev. Zastavíte sa v Tabghe s mozaikami vyobrazujúcimi legendu o tom, ako Ježiš nakŕmil piatimi chlebami a párom rýb päťtisíc ľudí. Najvzrušujúcejším zážitkom bude plavba cez Galilejské more. Prechod do Jordánska, ubytovanie v Ammáne.

3. deň

V hlavnom meste Jordánska budete môcť objavovať starobylé pamiatky: Herkulov chrám, Umayyadský palácový komplex a veľkolepý rímsky amfiteáter. Budete pokračovať do mesta Jerash, ktoré je jedným z najzachovalejších rímskych provinčných miest na svete s dláždenými koloniálnymi ulicami, hradbami, kúpeľmi, fontánami, námestiami, divadlami a veľkolepými chrámami. Ďalšou zastávkou bude hrad Ajloun, týčiaci sa nad borovicovými hájmi na severe krajiny, ktorý v histórii Jordánska zohral významnú rolu v obrane pred križiakmi. Presun do Ammánu.

4. deň

Ráno zamierite na severozápad k biblickej hore Nebo. Posvätné pútnické miesto, kde zomrel Mojžiš, je údajne aj miestom jeho posledného odpočinku. Z hory sa vyberiete do neďalekej Madaby, ktorá sa preslávila ako „mesto mozaiky“. V Bazilike sv. Juraja budete môcť obdivovať najstaršiu zachovanú mapu Svätej zeme z polovice šiesteho storočia. Presun do Petry.

5. deň

Zoznámite sa so svetovým divom, unikátnym mestom Petra, ktoré pred viac ako dvetisíc rokmi vytesali do skál arabskí Nabatáni a premenili ho na dôležitú križovatku obchodu s hodvábom a korením. Do mesta vstúpite cez úzku roklinu Siq dlhú jeden kilometer. Počas cesty cez magické skaly oslňujúcich farieb a tvarov budete môcť obdivovať skalné obydlia, impozantné chrámy, divadlo a na konci cesty vás ohromí veľkolepý monument, slávna pokladnica Al-Khazneh. Poobede presun do Betlehema.

6. deň

Návšteva Jeruzalema, posvätného mesta židov, moslimov a kresťanov. Prehliadku zahájite pri Západnom múre, známom ako Múr nárekov, budete pokračovať ku Kostolu svätej Anny, bazénom Bethesda až k súdnej sieni a pevnosti Antonia, kde bol Ježiš odsúdený na smrť. Cez uličku Via Dolorosa a trh starého mesta sa dostanete do slávneho Chrámu sv. Hrobu. Navštívite Kalváriu a prázdny hrob Ježiša. Cesta pokračuje na Olivovú horu s panoramatickým výhľadom na mesto. Poslednou zastávkou sú Getsemanské záhrady s Bazilikou agónie, ktorej výzdoba ilustruje Ježišove muky pred zatknutím a Judášovu zradu.

7. deň

Po raňajkách zamierite na Vrch Sion s Kostolom Nanebovzatia a miestom poslednej večere Cenacle. Pod Sionskou bránou navštívite Kostol sv. Petra, dom najvyššieho židovského kňaza Kajfáša, v ktorom bol Ježiš na noc uväznený a kde ho Peter zaprel. Zamierite do dedinky Ein Karen, rodiska Jána Krstiteľa, a budete pokračovať do Betlehema, kde navštívite Baziliku narodenia Ježiša Krista a Kostol sv. Kataríny. Na predmestí Betlehema uvidíte Pole pastierov, na ktorom podľa legendy pastieri prijali posolstvo o narodení Ježiška. Poslednou zastávkou bude Jericho, najstaršie mesto sveta a Hora Pokušenia. Ubytovanie v Betleheme.

8. deň

Transfer na letisko v Tel Avive, odlet domov.

Zmena programu vyhradená. Zájazd sa uskutoční pri naplnení minimálneho počtu 15 osôb.

Svätá zem a magické Jordánsko

Biblické príbehy odzrkadľujúce sa v najposvätnejšom mieste troch náboženstiev, prenikavá vôňa kadidla, tajomné chrámy a očarujúca pokorná atmosféra charakterizujú mesto, kam prúdia tisícky pútnikov a cestovateľov z celého sveta, aby si uctili miesto bezprostredne spojené s podstatou ich viery. Na do...

od 1 111 €
od 1 169 €

Pozri viac informácií
Zľava 5%

Lokalita: Jordánsko (Poznávačka) / Svätá zem a magické Jordánsko
Strava: polpenzia
Doprava: Letecky z Viedne


Newsletter

Mám záujem o zasielanie
aktuálnych ponúk na môj e-mail
E-mailová adresa:Prihlásenie