Call centrum: +421 (2) 3263 0033

Pondelok-Piatok: 9:00-19:00
Sobota: 9:00-17:00, Nedeľa: 9:00-13:00

RÝCHLY VÝBER A VÝPOČET CENY

NEPOVINNÉ KATEGÓRIE

Krajina

Termín od

Počet izieb

Izba č. 1

dospelých

detí

Vek detí

Izba č. 2

dospelých

detí

Vek detí

Izba č. 3

dospelých

detí

Vek detí

India (Poznávačka) / Nepoznaná India - Pandžáb


Spoznajte Indiu
Cena od 1 187 €
od 1 249 €


Nepoznaná India - Pandžáb

1. a 2. deň

Prílet do Dillí, prelet do mesta Amritsar a ubytovanie v hoteli.

3. deň

Ráno začnete vyhliadkovou jazdou k posvätnému Zlatému Chrámu, v ktorom je uložená posvätná kniha Sikhov. Názov získal vďaka oslnivej streche, ktorá je pokrytá zlatými škridlami. Nasledovať bude prechádzka pomedzi obchodíky hmýriace sa domorodým obyvateľstvom i zvedavými turistami. Navštívite verejné záhrady Jallianwalah Bagh, ktoré sú smutnou pripomienkou smrti stoviek nevinných Indov, ktorí zomreli počas útoku britskej armády v roku 1919. Cesta vás ďalej povedie k chrámu Durgiana Hindu, replike Zlatého Chrámu. Popoludní zažijete ceremóniu spustenia vlajky bezpečnostných síl Indie, ktorého tradícia siaha do roku 1959 a praktikuje sa dodnes každý večer pred západom slnka pri hraničnej bráne Wagah. Deň zakončíte profesionálnym tanečným predstavením.

4. deň

Po raňajkách sa vydáte na cestu k mestečku Dharmšála, ktoré sa stalo exilovým útočiskom 14. Dalajlámu. Ubytovanie v hoteli a voľný program.

5. deň

S brieždením na vás čaká krátky výstup k vodopádom. Tí odvážnejší môžu pokračovať na vrchol hory Triund s nadmorskou výškou 2 850 metrov a obohatiť si tak túru o nádherný výhľad. Dharmšála ponúka množstvo atrakcií. Určite sa oplatí navštíviť chrám Jeho Svätosti 14. Dalajlámu, ktorý je otvorený denne od východu do západu slnka.

6. deň

Cesta pokračuje do mesta Shimla v nadmorskej výške 2 200 metrov. Jeden z najpopulárnejších horských rezortov Indie je situovaný na úpätí Himalájí a obklopujú ho borovicové, dubové i rododendronové lesy. Shimla ponúka pohľad na nádherné budovy v koloniálnom štýle a prechádzky po chodníčkoch lemovaných chalúpkami.

7. deň

Počas šiesteho dňa vás v Shimle čaká nakupovanie na Mall Road, jednej z najvyťaženejších nákupných zón. Nachádza sa priamo v srdci mesta v blízkosti turistickej atrakcie The Ridge. Ďalšou zastávkou bude sídlo z čias britskej kolonizácie Rashtrapati Niwas. Nachádza sa tu niekoľko historických článkov a fotografií, ktoré sa datujú do obdobia britskej kolonizácie.

8. deň

Výletný vláčik vás po raňajkách odvezie do Taradevi. Odtiaľ budete pokračovať do Čandígarh, hlavného mesta dvoch federálnych štátov Pandžáb a Harijána. Mesto má neobvyklé postavenie hlavného mesta dvoch štátov práve vďaka svojej polohe, leží totiž na ich rozhraní. Nenechajte si ujsť prechádzku ružovými záhonmi v Rose Garden, či prehliadku stoviek sôch z odpadkových materiálov v Rock Garden.

9. deň

V predposledný deň zájazdu vás čaká návrat do Dillí. V Novom Dillí uvidíte pamätník India Gate, ktorý je pripomienkou Indických vojakov padlých v 1. svetovej vojne a afganských vojnách. Zastavíte sa pri oficiálnej rezidencii indického prezidenta postavenej v roku 1931 a navštívite dve pamiatky zaradené na zoznam kultúrneho dedičstva UNESCO. Prvou je hrobka mughalského cisára Humajúna postavená v roku 1562, podľa vzoru ktorej bol neskôr vybudovaný svetoznámy Tádž Mahal. Druhou pamiatkou je Qutb Minar, najvyšší z tehál postavený minaret v Indii, ktorý siaha do výšky 72 metrov. Poslednou zastávkou bude najväčšia mešita v Starom Dillí, známa ako Jama Masjid, postavená v 17. Storočí mughalským cisárom Shah Jahan.

10. deň

Po raňajkách voľný program až do odchodu na letisko, odlet do Viedne.

Zmena programu vyhradená. Zájazd sa uskutoční pri naplnení minimálneho počtu 10 osôb.

Nepoznaná India - Pandžáb ****

Fascinujúca krajina so starodávnymi tradíciami a bohatým umeleckým dedičstvom podnieti vašu zvedavosť, rozpáli vaše chuťové bunky, ale aj zmysly pri objavovaní majestátnych chrámov, divokej prírody ukrytej v džungliach a podmanivej kultúry. Od strhujúcich vrcholov zahalených ľadom na severe po slnko...

od 1 187 €
od 1 249 €

Pozri viac informácií
Zľava 5%

Lokalita: India (Poznávačka) / Nepoznaná India - Pandžáb
Strava: polpenzia
Doprava: Letecky z Viedne


Newsletter

Mám záujem o zasielanie
aktuálnych ponúk na môj e-mail
E-mailová adresa:Prihlásenie