Call centrum: +421 (2) 3263 0033

Pondelok-Piatok: 8:00-21:00
Sobota-Nedeľa: 9:00-21:00

RÝCHLY VÝBER A VÝPOČET CENY

NEPOVINNÉ KATEGÓRIE

Krajina

Termín od

Počet izieb

Izba č. 1

dospelých

detí

Vek detí

Izba č. 2

dospelých

detí

Vek detí

Izba č. 3

dospelých

detí

Vek detí

Grécko (Poznávačka) / Tajomstvá Severného Grécka


Helénske tajomstvá
Cena od 816 €
od 859 €


Tajomstvá Severného Grécka

1. deň

Prílet do Thessaloník, kozmopolitného mesta a centra severného Grécka, nazývaného Solún, z ktorého pochádzali aj slovanskí vierozvestcovia, bratia Cyril a Metod. Prejdete sa historickým centrom, uvidíte najstaršie byzantské pamiatky a navštívite kostol sv. Dimitrisa s krásnou ikonovou výzdobou a podzemnými kryptami. Uvidíte zachovaný Galériov oblúk z r. 303, ktorý nechal cisár postaviť na znak víťazstva nad Peržanmi, a Rotundu, bývalé cisárovo mauzóleum. Prejdete sa pobrežnou promenádou s dominantnou Bielou vežou a pamätníkom Alexandra Veľkého.

2. deň

Po raňajkách navštívite mestečko Vergina s kráľovskými hrobkami. Kedysi hlavné mesto Macedónie sa stalo medzinárodne známe až po objavení pohrebiska macedónskych kráľov v roku 1977. Mesto na úpätí hory Pieria ukrýva nekropolu s takmer 300 hrobkami pochádzajúcimi z 11. až 9. storočia pred naším letopočtom a hrobku kráľa Filipa II, otca Alexandra Veľkého. Od roku 1996 patrí do zoznamu svetového kultúrneho dedičstva UNESCO. Presuniete sa do dedinky Litochoro na úpätí bájneho pohoria Olymp, kde budete mať čas na nákup suvenírov či grécke frappé. Odchod do Kalambaky.

3. deň

Navštívite unikátnu lokalitu, ktorá je právom zaradená na zoznam svetového kultúrneho dedičstva UNESCO, magickú Meteoru. Na vyše 500 metrov vysokých bralách sa týčia byzantské kláštory, postavené už v štrnástom storočí. Dodnes v nich žijú ortodoxní mnísi, ktorí sa okrem svojich denných povinností venujú aj ikonografii. Zdobené ikony s vyobrazeniami svätcov si z výletu môžete odniesť ako suvenír. Popoludní sa presuniete do malebnej dedinky Metsovo ukrytej v lesoch pohoria Pindos, kde si budete môcť vychutnať špeciality typickej gréckej kuchyne. Nasleduje cesta do mesta Ioannina, ktoré je známe výrobou syra feta a šperkárstvom.

4. deň

Ráno sa prejdete pri jazere Pamvotis s ostrovčekom v jeho strede, ktorý je jediným nepomenovaným osídleným ostrovom v Grécku, navštívite hrad a múzeum Aliho Pashu. Tradičné Grécko s pravou atmosférou si užijete v čarovnej dedinke Zagoria s kamennými domčekmi. Presuniete sa do Kastorie, ktorá sa preslávila kvalitným kožušníctvom.

5. deň

Po raňajkách budete mať možnosť spoznať mesto Kastoria s jazerom Orestidos, významnými byzantskými kostolmi, elegantnými budovami a úchvatnou prírodou. Počas prehliadky mesta navštívite obchodíky s kožušníckymi výrobkami. Cesta pokračuje do jednej z najkrajších dediniek Grécka, Nymfeo, s tradičnou gréckou kamennou architektúrou, ktorá je vsadená do jedinečného prírodného prostredia. Navštívite prekrásne vodopády Edessa, ktoré patria k najfotografovanejším miestam v Grécku.

6. deň

Navštívite rodné mesto Alexandra Veľkého, Pella, s archeologickým náleziskom a významnými zachovanými mozaikami. Cesta bude pokračovať do prístavného mesta Ouranoupolis na Chalkidikách popri jazerách Koroneia a Volvi so zastávkou v antickom mestečku Stagira, v ktorom sa narodil slávny filozof Aristoteles, o živote ktorého vám bude rozprávať skúsený sprievodca.

7. deň

Z mestečka Ouranoupolis sa budete plaviť loďou k tretiemu výbežku Chalkidík, Svätej hore Athos, ktorá patrí medzi najposvätnejšie miesta na svete. Územie je samostatnou republikou a najvýznamnejším centrom pravoslávnych mníchov. Na ploche 335 km2 sa rozprestiera dvadsať kláštorov, z ktorých osem, situovaných na západnom pobreží, uvidíte počas plavby. Zaujímavosťou je, že ženy majú vstup na polostrov striktne zakázaný. Návrat do prístavu, voľný čas na kúpanie a prechádzka mestom.

8. deň

Raňajky, transfer na letisko v Thessalonikách a odlet do Bratislavy.

Zmena programu vyhradená. Zájazd sa uskutoční pri naplnení minimálneho počtu 12 osôb.

Tajomstvá Severného Grécka

Najrozmanitejšia časť Grécka vás ohromí fascinujúcou prírodou i mestami, ktoré dodnes dýchajú históriou. Mocné národy ako Macedónčania, Tráci, Rimania, Byzantínci, Slovania a Turci tu zanechali svoje stopy hodné obdivu, predovšetkým v hlavnom meste regiónu, Thessalonikách. Celkom na juhu sa rozprest...

od 816 €
od 859 €

Pozri viac informácií
Zľava 5%

Lokalita: Grécko (Poznávačka) / Tajomstvá Severného Grécka
Strava: polpenzia
Doprava: Letecky z BratislavyPrihlásenie