Call centrum: +421 (2) 3263 0033

Pondelok-Piatok: 9:00-19:00
Sobota: 9:00-17:00, Nedeľa: 9:00-13:00

RÝCHLY VÝBER A VÝPOČET CENY

NEPOVINNÉ KATEGÓRIE

Krajina

Termín od

Počet izieb

Izba č. 1

dospelých

detí

Vek detí

Izba č. 2

dospelých

detí

Vek detí

Izba č. 3

dospelých

detí

Vek detí

Azorské ostrovy (Poznávačka) / Atlantický eden - Azorské ostrovy


Kvetinový raj v Atlantiku
Cena od 1 329 €
od 1 399 €


Atlantický eden - Azorské ostrovy

1. deň

Prílet na najväčší ostrov azorského súostrovia Sao Miguel, ubytovanie v hoteli, voľný program.

2. deň

Výlet sa začína návštevou jedného z najúchvatnejších prírodných divov Portugalska, jazier Sete Cidades. Zelené a modré jazero položené v kráteri spiaceho vulkánu spája úzky prieliv. Podľa legendy vznikli zo sĺz princeznej a pastiera, ktorým zakázali lásku. Fascinujúci prírodný skvost si prezriete z vyhliadky Relva a Vista do Rei. Dozviete sa o tom, ako sa ostrovy formovali, navštívite idylickú dedinku Sete Cidades, zavítate na najzápadnejší bod ostrova Escalvado s panoramatickým výhľadom na oceán a zastavíte sa na ananásovej plantáži.

3. deň

Deň plný dobrodružstva na lodi počas výletu za pozorovaním delfínov a veľrýb. Pobrežie Azorských ostrovov je známe výskytom až 24 druhov veľrýb, ktoré sú prísne chránené. Po plavbe možnosť návštevy hlavného mesta Ponta Delgada, kedysi rybárskej dedinky, ktorá je dnes najnavštevovanejším mestom Azorských ostrovov.

4. deň

Prehliadka najväčšieho mesta súostrovia Ponta Delgada s bielymi domčekmi, historickými budovami, kláštormi zo 17. storočia, dláždenými uličkami a romantickou promenádou. Navštívite Kostol sv. Petra, miestny trh, Kostol sv. Sebastiána, sídlo vlády, prejdete sa pri mestských bránach a navštívite legendárny kláštor Panny Márie, ktorý ukrýva obraz Santo Cristo, každoročne uctievaný počas najväčšej náboženskej ceremónie v Portugalsku v čase po Veľkej noci.

5. deň

Výlet, počas ktorého sa presvedčíte o vulkanickom pôvode ostrova. Budete mať možnosť okúpať sa v prírodnom termálnom bazéne v lone majestátnej prírody. Navštívite bývalé hlavné mesto Azorov Vila Franca do Campo, kde si budete môcť pochutiť na preslávených koláčikoch a odkiaľ sa vám naskytne unikátny výhľad na vulkanický ostrovček neďaleko južného pobrežia. Nasleduje kúpanie v geotermálnych prameňoch Furnas s teplotou vody až štyridsať stupňov a najväčší zážitok - spoločné varenie tradičného jedla Cozido das Furnas na „zemskej pare“. Výlet zakončíte na jedinej čajovníkovej plantáži Európy, Gorreana, kde ochutnáte vynikajúci azorský čaj.

6. deň

Prežijete deň na jednom z najkrajších miest Azorských ostrovov, pri „ohnivom jazere“ Lagoa do Fogo. Čaká na vás jedinečná prírodná rezervácia s horúcimi vodopádmi, obkolesí vás magická flóra s desiatkami endemických druhov rastlín a termálnymi prameňmi. Deň vám spríjemní zastávka vo výrobni typického azorského likéru.

7. deň

Oddych v hotelovom rezorte.

8. deň

Po raňajkách transfer na letisko a odlet domov.

Zmena programu vyhradená. Zájazd sa uskutoční pri naplnení minimálneho počtu 10 osôb.

Atlantický eden - Azorské ostrovy

Azorské ostrovy sú botanickou záhradou Atlantiku. Miesto ako stvorené na dobrodružstvo, kde zalesnené pohoria prepletajú desiatky kilometrov turistických chodníčkov a kde pri fascinujúcich výhľadoch na nedotknutú prírodu zostanete bez slov.

od 1 329 €
od 1 399 €

Pozri viac informácií
Zľava 5%

Lokalita: Azorské ostrovy (Poznávačka) / Atlantický eden - Azorské ostrovy
Strava: polpenzia
Doprava: Letecky z Viedne


Newsletter

Mám záujem o zasielanie
aktuálnych ponúk na môj e-mail
E-mailová adresa:Prihlásenie