Call centrum: +421 (2) 3263 0033

Pondelok-Piatok: 9:00-19:00
Sobota: 9:00-17:00, Nedeľa: 9:00-13:00

RÝCHLY VÝBER A VÝPOČET CENY

NEPOVINNÉ KATEGÓRIE

Krajina

Termín od

Počet izieb

Izba č. 1

dospelých

detí

Vek detí

Izba č. 2

dospelých

detí

Vek detí

Izba č. 3

dospelých

detí

Vek detí

Srí Lanka - Maldivy (Poznávačka) / Fascinujúca Srí Lanka


Spoznajte Srí Lanku
Cena od 1 681 €
od 1 769 €


Fascinujúca Srí Lanka

1. a 2. deň CESTA DO RAJA

Odlet z Bratislavy a prílet do Colomba, presun do oblasti Habarany, kde navštívite až 3 miesta zaradené na zoznam svetového kultúrneho dedičstva UNESCO. Po ubytovaní a krátkom odpočinku Vás čaká jazda na džípoch v národnom parku. Národné parky Minneriya a Kaudula sú domovom pre slony, leopardy a viac ako sto druhov exotických vtákov. Jedinečná možnosť sledovať obrovské stáda slonov v ich prirodzenom prostredí.

3. deň POLONNARUWA A SLONY

Prehliadka druhého kráľovského hlavného mesta Polonnaruwa s množstvom chrámov a palácov z 11. storočia. Nachádzajú sa tu ruiny kráľovského paláca, kúpeľov, nemocnice, univerzity a budhistických chrámov, ktoré kedysi ukrývali relikvie a vo svätyni Gal Vihara svetoznáme sochy Budhu vytesané priamo do skál. Poobede možnosť povoziť sa na slonovi či vyskúšať pravú ayurvédsku masáž.

4. deň DAMBULLA A SIGIRIYA

Raňajky a transfer do Dambully. Prehliadka unikátnych jaskynných chrámov, ktoré sa zaraďujú medzi najväčšie chrámy v Ázii a ukrývajú ručne zdobené sochy Budhu. V komplexe 5 hlavných chrámov sa nachádza viac než stovka sôch Budhu v rôznych pózach. Každý jaskynný chrám zdobia nástenné maľby s budhistickými motívmi. Poobede návšteva jedinečného skalného útvaru s ruinami kráľovského paláca na vrchole. Sigiriya, v preklade „levia skala“, je právom nazývaná aj pevnosť v oblakoch a celý areál patrí do zoznamu UNESCO.

5. deň ZÁHRADY, ČAJ A BUDHOV ZUB

Deň začína v záhrade s exotickými bylinkami a korením, kde sa oboznámite s ich využitím v nezameniteľnej indickej kuchyni a v tradičnej medicíne – ayurvéde. Na čajovej plantáži a v továrni na výrobu čaju sa dozviete, ako sa čaj zbiera a spracováva. Zelený, silný čierny či biely - pochádzajú z jednej rastliny alebo z rôznych druhov? Prichádzate do Kandy, posledného hlavného mesta sinhálskych kráľov, kde navštívite najdôležitejší budhistický chrám – Srí Dalada Maligawa – chrám Budhovho zubu. K hlavnej svätyni, kde je táto významná budhistická relikvia uložená, prichádzajú denne tisíce budhistov s darmi a lotosovými kvetmi.

6. deň PINNAWALA A POSLEDNÉ KRÁĽOVSKÉ MESTO KANDY

Dopoludňajšia návšteva slonieho sirotinca Pinnawala. Pozorujte sloníčatá pri rannom kŕmení mliekom, potešte slona ovocím a odprevaďte všetkých obyvateľov farmy na kúpanie v neďalekej rieke. Po návrate do Kandy budete mať možnosť výhodne nakúpiť suveníry, čaje, korenie či oblečenie na miestnom trhu. Kráľovská záhrada Peradeniya, vybudovaná v 14. storočí a zveľaďovaná do dnešného dňa, Vás očarí palmovými alejami, kvetovými záhonmi, exotickými drevinami a spolu 4 000 druhmi rastlín. Kráľovský deň zavŕši magické predstavenie tradičných kandyjských tancov.

7. deň ZASLÚŽENÝ ODPOČINOK

Po raňajkách nasleduje presun do plážového rezortu.

8. - 10. deň

Pobyt v plážovom rezorte.

11. deň

Odlet z Colomba a prílet do Bratislavy.

Zmena programu vyhradená. CK si vyhradzuje právo zrušiť zájazd v prípade, že minimálny počet účastníkov nedosiahne počet 10 osôb.

Club Hotel Dolphin ****

Rodinný rezort sa nachádza priamo na pieskovej pláži v stredisku Negombo, len 30 minút od letiska v Colombe.

od 1 681 €
od 1 769 €

Pozri viac informácií
Zľava 5%

Lokalita: Srí Lanka - Maldivy (Poznávačka) / Fascinujúca Srí Lanka
Strava: polpenzia
Doprava: Letecky z Bratislavy

Turyaa Kalutara *****

Moderný 6-poschodový hotel Turyaa Kalutara 5* situovaný pri pieskovej pláži sa nachádza vo vzdialenosti 37 km od hlavného mesta Colombo a 80 km od medzinárodného letiska. Mesto Kalutara vzdialené od hotela 6 kilometrov je vstupnou bránou južného pobrežia Srí Lanky.

od 1 728 €
od 1 819 €

Pozri viac informácií
Zľava 5%

Lokalita: Srí Lanka - Maldivy (Poznávačka) / Fascinujúca Srí Lanka
Strava: polpenzia
Doprava: Letecky z Bratislavy


Newsletter

Mám záujem o zasielanie
aktuálnych ponúk na môj e-mail
E-mailová adresa:Prihlásenie