Call centrum: +421 (2) 3263 0033

Pondelok-Piatok: 9:00-19:00

RÝCHLY VÝBER A VÝPOČET CENY

NEPOVINNÉ KATEGÓRIE

Krajina

Termín od

Počet izieb

Izba č. 1

dospelých

detí

Vek detí

Izba č. 2

dospelých

detí

Vek detí

Izba č. 3

dospelých

detí

Vek detí

Omán (Poznávačka) / Očarujúci Omán


Spoznajte očarujúci Omán
Cena od 2 042 €
od 2 149 €


Očarujúci Omán

1. a 2. deň

Odlet z Bratislavy a prílet do Muscatu. Raňajky v hoteli Majan Continental Hotel. Doobeda možnosť využívať služby hotela. K dispozícii sú bazén, fitnescentrum, welness a klub zdravia. Po obede v hoteli nasleduje prehliadka Starého mesta Muscatu, počas ktorej si pozriete sultánov ceremoniálny palác Al Alam, portugalské pevnosti Jalali a Mirani a navštívite múzeum tradičnej ománskej rodiny, Bait al Zubair. Pokračujete do známej štvrti Corniche, kde vás čakajú nákupy v najväčšom bazáre Muttrah Souq. Návrat do hotela, večera.

3. deň

Po raňajkách pokračujete v prehliadke mesta návštevou impozantnej Veľkej mešity sultána Kábusa, kde okrem iného budete môcť obdivovať druhý najväčší perzský koberec na svete. Ďalej zamierite do Kráľovskej opery, ktorá bola postavená na základe žiadosti samotného sultána, a ktorou sa Muscat zaradil medzi svetoznáme kultúrne centrá. Ubytovanie v hoteli Sifawy Boutique, obed a individuálny program.

4. deň

Po raňajkách odchod na džípoch do púštnej oblasti Al Wasil (približne 250 km). Piknik a návšteva beduínskej rodiny. Ubytovanie v púštnom kempe Sama Al Wasil. Poobede tradičný arabský čaj/káva s datľami. Individuálny program, možnosť prenajať štvorkolky a zajazdiť si po piesočných dunách, prípadne sa povoziť na ťavách. Určite si nenechajte ujsť úchvatný západ slnka, ktorý budete môcť sledovať z jednej z najvyšších dún. Večera v kempe.

5. deň

Odporúčame začať deň sledovaním východu slnka. Po raňajkách presun do Nizwy (170 km), bývalého hlavného mesta Ománu. Prehliadka mestečka Nizwa, miestneho bazáru a unikátnej pevnosti, odkiaľ sa vám naskytne úžasný výhľad na mesto, blízke hory a datľové háje. Nizwa je jedno z najstarších miest v Ománe. V 6. a 7. storočí bola centrom obchodu, náboženstva, umenia a vzdelania. Obed v hoteli Al Diyar. Deň ukončíte návštevou dvoch pevností, Jabrin a Bahla, ktoré domáci považujú za útočisko džinov. Odchod do hotela Millennium Resort Mussanah. Ubytovanie a začiatok čerpania all inclusive služieb.

6. deň

Poldenný výlet do pevnosti Nakhal. Počas poslednej veľkej rekonštrukcie bola pevnosť zariadená tradičným nábytkom, ručným umením a historickými artefaktmi. Nachádza sa tu aj múzeum starožitných zbraní. Každý piatok sa pred pevnosťou odohráva trh s kozami. Návrat do hotela Millennium Resort Mussanah.

7. deň

Voľný program v hoteli Millennium Resort Mussanah s all inclusive.

8. deň

Odlet z Muscatu do Bratislavy.

Zmena programu vyhradená. CK si vyhradzuje právo zrušiť zájazd v prípade, že minimálny počet účastníkov nedosiahne počet 2 osôb.

Cena letenky je garantovaná iba v spojení s rezerváciou na konkrétne meno a závisí od počtu dostupných miest v danej knihovacej triede.

V prípade záujmu možnosť doobjednať letenky v business / first class, možnosť individuálne si zvoliť termín, iné miesto odletu (Viedeň, Praha), leteckú spoločnosť (Emirates, Turkish Airlines) a predĺžiť si pobyt v Salalah (ubytovanie v 4-5* plážovom rezorte s all inclusive, letenka Muscat - Salalah) - cena na vyžiadanie.

Očarujúci Omán

Historické zákutia Muscatu, impozantná mešita, staré pevnosti a bývalé hlavné mesto. Spoznávajte perlu Orientu, zažite dobrodružnú jazdu po púšti s návštevou beduínskej rodiny a napokon načerpajte nové sily v kvalitnom plážovom rezorte.

od 2 042 €
od 2 149 €

Pozri viac informácií
Zľava 5%

Lokalita: Omán (Poznávačka) / Očarujúci Omán
Strava: polpenzia - all inclusive
Doprava: Letecky z Bratislavy


Newsletter

Mám záujem o zasielanie
aktuálnych ponúk na môj e-mail
E-mailová adresa:Prihlásenie