Call centrum: +421 (2) 3263 0033

Pondelok-Piatok: 8:00-21:00
Sobota-Nedeľa: 9:00-21:00

RÝCHLY VÝBER A VÝPOČET CENY

NEPOVINNÉ KATEGÓRIE

Krajina

Termín od

Počet izieb

Izba č. 1

dospelých

detí

Vek detí

Izba č. 2

dospelých

detí

Vek detí

Izba č. 3

dospelých

detí

Vek detí

Grécko (Poznávačka) / Severné Grécko


Spoznajte historické Grécko
Cena od 807 €
od 849 €


Severné Grécko

1. deň THESSALONIKI

Prílet do Thessaloník, prehliadka metropoly s historickým centrom a najstaršími byzantskými pamiatkami. Návšteva kostola sv. Dimitrisa s krásnou ikonovou výzdobou a podzemnými kryptami. Uvidíte zachovaný Galériov oblúk z r. 303, ktorý nechal cisár postaviť na znak víťazstva nad Peržanmi a Rotundu, bývalé cisárovo mauzóleum. Prechádzka promenádou pri pobreží s dominujúcou Bielou vežou a pamätníkom Alexandra Veľkého.

2. deň SVÄTÁ HORA ATHOS

Presun do mestečka Ouranoupolis, odkiaľ sa budete plaviť loďou k tretiemu výbežku Chalkidík, Svätej hore Athos, ktorá patrí medzi najposvätnejšie miesta na svete. Územie je samostatná republika najvýznamnejšie centrum pravoslávnych mníchov. Na ploche 335 km2 sa rozprestiera dvadsať kláštorov, z ktorých osem, situovaných na západnom pobreží, uvidíme počas plavby. Zaujímavosťou je, že ženy majú vstup na polostrov striktne zakázaný. Návrat do prístavu, voľný čas na kúpanie a obed. Presun do Thessaloník, večera v hoteli.

3. deň VERGINA A BÁJNY OLYMP

Mestečko Vergina a kráľovské hrobky. Kedysi hlavné mesto Macedónie sa stalo medzinárodne známe až po objavení pohrebiska macedónskych kráľov v roku 1977. Mesto na úpätí hory Pieria ukrýva hrobku kráľa Filipa II, otca Alexandra Veľkého, a je na zozname Svetového kultúrneho dedičstva UNESCO. Presun do dedinky Litochoro na úpätí bájneho pohoria Olymp s najvyšším vrchom Grécka, Mytikas. Voľný čas na nákup suvenírov či grécke frappé. Odchod do Kalambaky, ubytovanie a večera v hoteli.

4. deň MAGICKÁ METEORA

Prehliadka jedného z najmagickejších miest Grécka, kláštorov Meteora. Na vyše 500 metrov vysokých bralách sa týčia byzantské kláštory, postavené už v štrnástom storočí. Dodnes v nich žijú ortodoxní mnísi, ktorí sa okrem svojich denných povinností venujú aj ikonografii. Zdobené ikony s vyobrazeniami svätcov si z výletu môžete odniesť ako suvenír. Impozantné kláštory sú súčasťou kultúrneho dedičstva UNESCO. Presun do mesta Ioannina, ktoré je známe výrobou syra feta a šperkárstvom. Prechádzka pri jazere Pamvotis s ostrovčekom v jeho strede, ktorý je jediný nepomenovaný osídlený ostrov v Grécku. Prehliadka mesta, hradu, návšteva múzea Aliho Pashu a ubytovanie s večerou v hoteli.

5. deň PRÍRODNÉ KRÁSY GRÉCKA

Tradičné Grécko s pravou atmosférou v čarovnej dedinke Zagoria s kamennými domčekmi. Presun do oblasti Papingo s unikátnymi prírodnými úkazmi, prameňmi pretekajúcimi pomedzi rokliny a zážitok z kľukatej cesty do výšky 980 metrov nad morom. Prehliadka Kastorie a jazera Orestidos, významné byzantské kostoly, elegantné budovy a úchvatná príroda! Mesto sa preslávilo kvalitným kožušníctvom, o čom sa presvedčíme počas návštevy obchodíkov. Ubytovanie a večera v hoteli.

6. deň RODNÉ MESTO ALEXANDRA VEĽKÉHO

Cesta do najkrajšej dedinky Nymfeo s tradičnou gréckou kamennou architektúrou, ktorá je vsadená do jedinečného prírodného prostredia. Návšteva prekrásnych vodopádov Edessa, ktoré patria k najfotografovanejším miestam v Grécku. Prehliadka rodného mesta Alexandra Veľkého, Pella, s archeologickým náleziskom a unikátnymi zachovanými mozaikami. Presun do mestečka Pieria, ubytovanie, večera.

7. deň

Raňajky a deň oddychu na nádherných plážach v Pierii.

8. deň

Raňajky, transfer na letisko v Thessalonikách a odlet do Bratislavy.

Zmena programu vyhradená. CK si vyhradzuje právo zrušiť zájazd v prípade, že minimálny počet účastníkov nedosiahne počet 20 osôb.

Severné Grécko

Unikátne kláštory na skalách, Meteora, jedno z najposvätnejších miest sveta, hora Athos, či kozmopolitné Thessaloniki. Poznávanie i oddych na prekrásnych pieskových plážach Chalkidík.

od 807 €
od 849 €

Pozri viac informácií
Zľava 5%

Lokalita: Grécko (Poznávačka) / Severné Grécko
Strava: polpenzia
Doprava: Letecky z Bratislavy


Newsletter

Mám záujem o zasielanie
aktuálnych ponúk na môj e-mail
E-mailová adresa:Prihlásenie