Call centrum: +421 (2) 3263 0033

Pondelok-Piatok: 9:00-19:00
Sobota: 9:00-13:00

RÝCHLY VÝBER A VÝPOČET CENY

NEPOVINNÉ KATEGÓRIE

Krajina

Termín od

Počet izieb

Izba č. 1

dospelých

detí

Vek detí

Izba č. 2

dospelých

detí

Vek detí

Izba č. 3

dospelých

detí

Vek detí

Grécko (Poznávačka) / Bájny Peloponéz


Spoznajte antické Grécko
Cena od 626 €
od 659 €


Bájny Peloponéz

1. deň

Odlet z Bratislavy priamym charterovým letom, prílet na Peloponéz, transfer a ubytovanie.

2. deň

Voľný program s využitím rekreačných zariadení hotela a all inclusive služieb.

3. deň OKRUH ARGOLISOM

Výlet sa začne v Epidaure, v najzachovalejšom divadle antického Grécka, ktoré sa do dnešných čias pýši vynikajúcou akustikou a je miestom významných divadelných aj hudobných predstavení. V jeho blízkosti nájdete svätyňu boha liečiteľstva, Asklépia, ktorá už v časoch pred naším letopočtom prekvapovala pokrokovými metódami liečby tela aj ducha. Ďalšou zastávkou bude jedno z najvýznamnejších antických miest a sídlo kráľa Agamemnóna – Mykény. V pozostatkoch pevnosti opradenej legendami uvidíte známu Leviu bránu, bývalý kráľovský palác, domy významných občanov a dávne hrobky. Poslednou zastávkou bude Nafplio, prvé grécke hlavné mesto (1828-1834), ktoré podľa legendy založil syn boha Poseidóna a v ktorom sa dá obdivovať tradičná grécka architektúra.

4. deň VEĽKOLEPÉ ATÉNY

Celodenný výlet do Atén, cestou zastávka pri známom Korintskom prieplave. Jedným z projektantov prieplavu bol aj slovenský rodák, Béla Gerster. Atény sú hlavné mesto Grécka od r. 1834, no už pred naším letopočtom boli centrom antickej kultúry. Hlavný bod návštevy mesta bude výstup na Akropolu a prehliadka pamätihodností ako Propyleje, Erechteion, Dionýzovo divadlo, ústredný chrám Parthenon a ďalšie pamiatky.

5. deň ČAROVNÝ ZAKYNTHOS

Výlet na najobľúbenejší ostrov Iónskeho mora známy krásnou prírodou. Navštívite kostol svätého Dionýza v hlavnom meste, odveziete sa člnmi k Modrým jaskyniam a s trochou šťastia budete mať možnosť spozorovať pod hladinou morské korytnačky. Dostatok času bude venovaný voľnému programu na individuálne vychutnanie atmosféry tohto magického ostrova.

6. deň KDE VZNIKLI OLYMPIJSKÉ HRY?

Poldenný výlet do bájnej Olympie, rodiska Olympijských hier organizovaných na oslavu najvyššieho boha Dia. V rámci prehliadky si prezriete štadión, múzeum, chrám boha Dia a jeden z najstarších gréckych chrámov zasvätený jeho manželke, bohyne Hére. Nachádzal sa tu aj jeden zo siedmich divov sveta, obrovská socha Dia sediaceho na tróne, s vencom olympijského víťaza.

7. deň MAGICKÉ DELFY

Celodenný výlet na mýtmi opradené miesto Delfy. Mesto založené vysoko nad Korintským prieplavom v pohorí Parnas bolo najvýznamnejším pútnickým miestom boha svetla Apolóna, kde údajne prebýval aj s deviatimi múzami rôznych umení, ktoré sa kúpali v tunajšom prameni. Delfy sú známe predovšetkým ako dôležitá veštiareň, nachádzajú sa tu aj pozostatky Apolónovho chrámu, závodisko Hipodrom, divadlo či aténska pokladnica.

8. deň

Odlet charterovým letom do Bratislavy.

Zmena programu vyhradená. CK si vyhradzuje právo zrušiť zájazd v prípade, že minimálny počet účastníkov nedosiahne počet 20 osôb.

Kalogria Beach Hotel (Poznávačka) ***+

Obľúbený dovolenkový rezort s unikátnou pieskovou plážou s pozvoľným vstupom do mora sa nachádza v chránenej prírodnej oblasti pri píniovom lese Strofilie. Hotel má novozrekonštruované všetky izby a je ideálnym miestom pre skvelú rodinnú dovolenku. Medzinárodné letisko Araxos je vzdialené 10 km od h...

od 626 €
od 659 €

Pozri viac informácií
Zľava 5%

Lokalita: Grécko (Poznávačka) / Bájny Peloponéz
Strava: all inclusive
Doprava: Letecky z Bratislavy

Olympian Village (Poznávačka) *****

Luxusný hotelový komplex, zaradený do prestížnej hotelovej siete Aldemar, sa nachádza v oblasti Skafidia pri nádhernej širokej pieskovej pláži. Medzinárodné letisko v Araxose je vzdialené 50 km od hotela, mestečko Pyrgos 12 km a bájna Olympia približne 35 km.

od 958 €
od 1 008 €

Pozri viac informácií
Zľava 5%

Lokalita: Grécko (Poznávačka) / Bájny Peloponéz
Strava: all inclusive extra
Doprava: Letecky z Bratislavy


Newsletter

Mám záujem o zasielanie
aktuálnych ponúk na môj e-mail
E-mailová adresa:Prihlásenie