Sunprime Tamala Beach 4*

Pre dospelých

Novopostavený moderný hotel určený pre hostí od 16 rokov bol otvorený v októbri 2018. Nachádza sa priamo pri nádhernej pieskovej pláži.

Februárová zľava 25%, platí do 29. 2. 2020

All inclusive

Pri pláži

Wifi

wellness, spa

plážový servis

fitness centrum

piesočnatá pláž

Popis

hlavná reštaurácia • à la carte reštaurácia • bar • bezplatné Wi-Fi pripojenie • SPA centrum • vonkajší bazén • fitnescentrum • aerobik

Pláž

nádherná piesková pláž • pozvoľný vstup do mora • bezplatný plážový servis

Ubytovanie

2-lôžkové izby • kúpeľňa s WC a sušičom na vlasy • LCD TV • klimatizácia • bezplatné Wi-Fi pripojenie • telefón • minichladnička • trezor • balkón alebo terasa

Stravovanie

raňajky • polpenzia alebo all inclusive za príplatok

Naše hodnotenie

*****

Na stiahnutie

All Inclusive koncept

Základné informácie

Štátne zriadenie: republika
Rozloha: 11 300 km2
Hlavné mesto: Banjul
Počet obyvateľov: 1840454
Úradný jazyk: angličtina
Náboženstvo: islam
Časový posun:V Gambii je čas posunutý dozadu o 2 hodiny oproti Slovensku k LSEČ (-2) a o 1 hodinu dozadu oproti Slovensku k ZSEČ (-1)
Víza: Pri charterových letoch je bezvízový styk.
Cestovný doklad: Občania SR môžu vstupovať na územie krajiny s platným cestovným dokladom • všetci občania vrátane maloletých detí musia mať vlastný cestovný doklad • minimálna doba platnosti cestovného dokladu je 6 mesiacov po návrate.
Pobytová taxa: neplatí sa
Trieda ubytovacieho zariadenia: klasifikácia podľa krajiny Gambia
Očkovanie: nevyžaduje sa
Napätie: 220 V
Dôležité čísla: Polícia 17, požiarnici 18, pohotovosť 18
Veľvyslanectvo SR: Slovenská republika nemá v Gambii diplomatické zastúpenie. Príslušným úradom je veľvyslanectvo Slovenskej republiky v Nigérii.

Popis

Tropické pláže s nedotknutým bielym pieskom, svieže zelené prírodné rezervácie, všadeprítomná africká „originalita“, k tomu úprimná pohostinnosť a srdeční miestni obyvatelia - to je dnešná Gambia. Krajina tiež známa ako „Usmievajúce sa pobrežie Afriky“ je novinkou na mape medzinárodného cestovného ruchu.

Poloha

Gambia je rozlohou najmenšia africká krajina ležiaca na pobreží Atlantického oceánu, ktorá začína lákať zahraničných turistov nádhernými plážami s jemným bielym pieskom, kvalitnými hotelmi a úprimnou pohostinnosťou. Susedí len s jedným jediným štátom - Senegalom. Hlavným mestom Gambie je Banjul, ktorý sa vďaka strategickej polohe a prístavu rýchlo rozvíja.

Klíma

Tí, ktorí sa radi vyhrievajú na slniečku si vychutnajú tropické podnebie s priemernou celoročnou teplotou 29 °C Podnebie je tropické. Teplota je počas roka viacmenej rovnaká. Najvyššia denná teplota sa môže vyšplhať na 40ºC. V Gambii sa striedajú sa dve ročné obdobia - od novembra do júna je obdobie sucha, potom prichádza sezóna dažďov.

Príroda

V tomto malom africkom štáte nájdete nádherné piesočnaté pláže s palmami nakláňajúcimi sa k horúcemu bielemu piesku a panenskú prírodu, v ktorej žije vyše 500 druhov vtákov. V rezervácii voľne žijúcich zvierat je možné spozoravať žirafy, nosorožce, zebry, antilopy a iné africké zvieratá. Na úzkom páse západného afrického pobrežia prislúchajúcemu Gambii, preteká rovnomenná rieka, na ktorej môžete vidieť rybárov pri práci ale aj opice ci exotické vtáky.

História

Územie je dedičstvom britského a francúzskeho súperenia o ovládnutie obchodu v západnej Afrike. Európskych kolonistov sem lákalo najmä zlato, ebenové drevo, slonovina, či otroci, ktorých potom prevážali do Ameriky. Zatiaľ, čo v 18. storočí prevládal francúzsky vplyv, v 19. storočí získala územie Británia a Gambia sa stala britskou kolóniou. Krajina bez väčšieho nerastného bohatstva získala nezávislosť až v druhej polovici 20. storočia.

Kuchyňa

Jedným z dôvodov prečo sa dovolenkári opätovne vracajú do Gambie je rôznorodosť a kvalita ich kuchyne. Krajina je známa bohatou ponukou čerstvých morských jedál. Ak budete mať chuť vyskúšať tradičné gamijské jedlo, objednajte si Domoda - mäsko dusené v arašidovom pyré a podávané s bielou ryžou.

Výlet po rieke Gambia

Vychutnajte si relaxačnú plavbu na riečnej lodi po pokojne sa vinúcej rieke Gambia. Doprajte si osviežujúci kúpeľ v chladnej rieke, alebo sledujte ako žijú lesní obyvatelia - opice, či exotické vtáky na okraji rieky. Môžete vidieť rybárov pri práci, vyskúšať si to a s trochou šťastia sa Vám podarí uloviť rybu.

Banjul & Serekunda

Získajte nový pohľad na svet a nezabudnuteľné zážitky zo vzrušujúcej jazdy cez mestá Banjul a Serekunda. Okrem hlavných pamiatok navštívite aj tradičný trh, kde uvidíte ako vznikajú africké tkaniny. Nesmie chýbať ani zastávka pri posvätnom bazéne „Kachikally“, kde žije okolo 100 krokodílov.

Africká divočina Senegalu

Vydajte sa na cestu do Senegalu a prejdite rezerváciou voľne žijúcich zvierat africkej divočiny. Len za jeden deň je možné spozorovať žirafy, nosorožce, zebry, antilopy, byvoly, a množstvo iných zvierat a dopriať si najkrajšie spomienky na Afriku. Na tento výlet sa jednoducho nezabúda.

4x4 africké dobrodružstvo

Nasadnite do džípu a vydajte sa na dobrodružnú jazdu africkou krajinou! Objavte skutočnú Gambiu, užívajte si prírodu a spoznajte malé dedinky popri ceste. Dozviete sa zaujímavé informácie o vzdelávaní počas návštevy jednej z vidieckych škôl a vychutnáte si skutočnú chuť palmového vína - africkej džungľovej šťavy. Súčasťou výletu je návšteva typického trhu s rybami a chutné jedlo v jednej z miestnych reštaurácií s očarujúcim výhľadom a prírodnou scenériou.