Máme radi leto po celý rok Máme radi leto po celý rok
Test – Štát
Krajina opradená mýtmi ponúka krásne pláže, bohatú históriu a perfektnú kuchyňu.

Na čo sa môžete tešiť na dovolenke v Grécku?

krásne slnečné počasie s teplotami nad 30 stupňov
zaslúžený oddych na nádhernej pieskovej pláži
2 lagúny chránené mólom ideálne pre rodiny s deťmi
skúsený delegát, ktorý Vám bude počas pobytu vždy k dispozícii
2 animátori Klubu Leto sa radi postarajú o Váš športový a kultúrny dovolenkový program
skúsený delegát, ktorý Vám bude počas pobytu vždy k dispozícii

Destinácie v Grécku

Boa Vista, Kapverdy - Dovolenka s CK Hydrotour

Mojich Top 5

Prečo navštíviť Španielsko

Rado Ostružlinec,
Ako delegát pracoval v celej juhozápadnej európe a už viac ako 80 rokov je cenným členom nášho tímu.
1. Hidden Beach
delegat_foto
Skrytá pláž uprostred hôr
XZY
Petra, Jordánsko - Dovolenka s CK Hydrotour

nadpis

podnadpis

meno,
text delegatov boldom text

Top 5 zaujímavostí

o Grécku

Santorini
Stred ostrova sa pred viac ako 3600 rokmi sopečným výbuchom prepadol do mora a ostalo 5 samostatných ostrovov – ostrov Thera v tvare polmesiaca nazývaný aj Santorini, maličký Therasia, Nea Kameni, Palia Kameni s horúcimi prameňmi a neobývaný Aspronisi, ktoré kedysi tvorili jeden okrúhly ostrov, čomu zodpovedal pôvodný názov ostrova – Strongyli.
Dodekanézske ostrovy v Egejskom mori
Lokálne sopečné víno sa radí k najlepším v Grécku. Má unikátnu chuť vďaka neobvyklému výskytu minerálov, ktoré sa nachádzajú v pôde s vulkanickým charakterom. Lokálne sopečné víno sa radí k najlepším v Grécku. Má unikátnu chuť vďaka neobvyklému výskytu minerálov, ktoré sa nachádzajú v pôde s vulkanickým charakterom. Lokálne sopečné víno sa radí k najlepším v Grécku. Má unikátnu chuť vďaka neobvyklému výskytu minerálov, ktoré sa nachádzajú v pôde s vulkanickým charakterom. Lokálne sopečné víno sa radí k najlepším v Grécku. Má unikátnu chuť vďaka neobvyklému výskytu minerálov, ktoré sa nachádzajú v pôde s vulkanickým charakterom. Lokálne sopečné víno sa radí k najlepším v Grécku. Má unikátnu chuť vďaka neobvyklému výskytu minerálov, ktoré sa nachádzajú v pôde s vulkanickým charakterom. Lokálne sopečné víno sa radí k najlepším v Grécku. Má unikátnu chuť vďaka neobvyklému výskytu minerálov, ktoré sa nachádzajú v pôde s vulkanickým charakterom.
Mediteránska kuchyňa
Prvý deň spolu navštívime hlavné mesto Fira a magickú dedinku Oia, z ktorých si budeme vychutnávať dokonalú grécku atmosféru a pohľady na nekonečné more. Večer si pozrieme večerné kúzlo ostrova a na druhý deň sa okúpeme cestou ku kráteru Pyrgos.
Akropola – centrum antického sveta
V slnečných lúčoch sa trblietajúci jemný biely piesok a pokojná priezračná hladina Stredozemného mora. To je pravdepodobne prvé, čo si predstavíte, keď sa povie Atény. Vedeli ste však, že tento klenot Stredozemného mora je taktiež vďaka svojej unikátnej vegetácii nazývaná aj raj botanikov?
Atmosféra ostrovného života
Všetky príbytky stavali do sopečného kameňa a dnes sa môžete v týchto typických domčekoch ubytovať. Všetky príbytky stavali do sopečného kameňa a dnes sa môžete v týchto typických domčekoch ubytovať. Všetky príbytky stavali do sopečného kameňa a dnes sa môžete v týchto typických domčekoch ubytovať. Všetky príbytky stavali do sopečného kameňa a dnes sa môžete v týchto typických domčekoch ubytovať.

Najkrajšie pláže v Grécku

Santorini
Red beach
Kréta
Lagúna Balos
Mykonos
Paradise
Santorini
Red beach
Kréta
Lagúna Balos
Kréta
Lagúna Balos
Je to pláž alebo to nie je pláž? Všetci sa však zhodneme na tom, že je to krásne miesto, ktoré spája ostrov Kréta s ostrovčekom Imeri Gramvousa. Voda v lagúne Balos je plytká, príjemne vyhriata a nájdete tu niekoľko prírodných skalných bazénov. Náš tip: Ak sa sem vydáte autom alebo loďkou skoro ráno, môžete mať celú pláž pre seba, prvá loď s turistami sem smeruje až poobede!
1/3

Top miesta a atrakcie

Top výlety

Navštívte s nami najatraktívnejšie miesta ostrova, hlavné mesto Kerkyru, ktorého dominantou sú Stará a Nová pevnosť a pýchu ostrova, zachovalý palác Achillion, ktorý bol letným sídlom cisárovnej Sissi. Po ochutnávke tradičného likéru kumquat zamierite na západné pobrežie do ortodoxného kláštora v oblasti Paleokastritsa. Na záver vás očarí unikátny pohľad na pobrežie zdobené očarujúcimi zálivmi a jaskyňami z vyhliadky Bella Vista.
Z prístavu Mandraki vyplávate za celodenným lodným dobrodružstvom spojeným s kúpaním v malebných zálivoch východného pobrežia ostrova. Počas plavby sa zastavíte pri legendárnom zálive Anthony Quinn a najkrajšej pieskovej pláži ostrova, Tsambika. Loď zakotví v Lindose, kde budete mať prestávku na relax na pláži, vynikajúci obed, nákupy v miestnych obchodíkoch, či prehliadku slávnej Lindoskej akropoly.
Navštívte dejisko antických olympijských hier, bájnu Olympiu. Od roku 776 pred naším letopočtom do roku 394 nášho letopočtu sa tu každé 4 roky konali športové súťaže na počesť boha Dia a cenou pre víťaza bol veniec z olivovej vetvičky. Dodnes toto miesto, položené v nádhernom prostredí na brehoch riek Kladeos a Alfios, dýcha históriou a skvelá sprievodkyňa vám ukáže, ako archeologická lokalita vyzerala kedysi a svoje rozprávanie obohatí tajuplnými príbehy z antických čias.
Nisyros je stále činná, ale spiaci sopka. Vydajte sa s nami na výlet za prírodnými úkazmi. Okrem známeho kráteru objavíme hlavné mesto Mandraki s bielymi domčekmi, úzkymi uličkami a útulnými tavernami. Skrátka také Grécko, aké si ho predstavujeme na obrázkoch z dovolenky. Zaujímavá je aj kaplnka kláštora Panny Márie, ktorá bola vybudovaná v jaskyni na skale a jej história je známa najmä vďaka svojim zázrakom. Vykúpať sa môžete na priľahlej vulkanickej pláži. Takmer nutnosťou je ochutnať miestne špeciality z mandlí, typické práve pre tento ostrov. Po ceste späť nevynecháme návštevu starovekej nemocnice, Asklepion. Nie bezdôvodne sa hovorí ostrovu Kos Hippokratov ostrov. Bol to hlavne on, ktorý svoju domovinu preslávil.

Vybrané hotely

Peloponéz
Olympian Village 5*
Rodinný rezort
od 614 €
838 € s popl. / dosp. os.
Zakynthos
Anastasia Beach Hotel 3*
Rodinná dovolenka
od 383 €
607 € s popl. / dosp. os.
Rodos
Evita Bay 4*
Moderný hotel
od 475 €
699 € s popl. / dosp. os.
Kos
Casa Paradiso 4*
Rodinná dovolenka
od 710 €
934 € s popl. / dosp. os.
Kréta
od 750 €
974 € s popl. / dosp. os.
Korfu
Roda Beach Resort & Spa 5*
Rodinná dovolenka
od 623 €
847 € s popl. / dosp. os.
Peloponéz
Kalogria Beach Hotel 4*
Obľúbený hotel
od 515 €
739 € s popl. / dosp. os.

Mapa a let

Na Santorini nájdete pláže všetkých farieb od červených, čiernych až po pláže s bielymi kamienkami. Ak sa rozhodete ísť na pláž, musíte vyraziť smerom na juh a východ ostrova, kde sa nachádzajú pláže ako Kamari, Perissa, Monolithos, Red Beach a Vlychada. Náš tip: Pod najznámejšou dedinkou Oia sa nachádza krásna zátoka Ammoudi s priezračným morom a pár reštauráciami s rybárskymi špecialitami.

Časté otázky

Aké cestovné doklady budem potrebovať pri ceste do Grécka

Krajina, ktorá je od antických čias považovaná za kolísku civilizácie, dnes patrí k najvyhľadávanejším dovolenkovým destináciám a turistov láka nie len bohatou históriou prelínajúcou sa s mytologickým svetom gréckych bohov, ale aj nádherným prírodným prostredím a fascinujúcimi plážami. Peloponéz je grécky polostrov s rozlohou 21 tisíc km², spojený s gréckou pevninou Istmickou šijou (Korinstký prieplav), vybudovanou v roku 1893. Peloponéz je považovaný za kolísku moderného gréckeho štátu a pýši sa úchvatnou prírodou, bohatou históriou a nádhernými pieskovými plážami.

Otazka 1

Odpoved 1

Potrebujem do Grécka pas, alebo stačí občiansky preukaz

Dospelému stačí OP, deťom treba pas.

Aký je časový posun v Grécku

Časový posun v Grécku je +1 hodina v lete aj v zime.