Dovolenkové novinky 28.07.2022

Späť na zoznam 29. júla, 2022
2 min. čítania
Autor: admin

5 noviniek a správ zo sveta dovoleniek, o ktorých by ste mali vedieť a na záver článku sme pripravili rebríček top 10 rodinných hotelov tohto týždňa podľa Vašich hodnotení 🏆

Z Košíc na Kapverdy a do Senegalu

Na kapverdský ostrov Boa Vista a do exotického Senegalu poletíme 3. marca 2023 na osem dní prvýkrát aj z Košíc. Kapverdské ostrovy a Senegal sme vďaka veľkej obľube zaradili od októbra opäť do ponuky a teší nás, že odletom z Košíc vieme priniesť tento exotický zážitok bližšie ku Vám. O deň neskôr, 4. marca 2023, poletíme z Košíc na osem dní aj do fascinujúceho Ománu.

Nová epizóda podcastu Dovolenkovanie

Prečo si naša delegátka Viki zamilovala Jordánsko a je presvedčená, že by ste si túto tajomnú krajinu plnú úchvatných pamiatok mali navštíviť i Vy? Aj o tom sa rozprávame v novej epizóde podcastu Dovolenkovanie, kde sa hlásime priamo z Jordánska. Dozviete sa, ako vyzerá aktuálna dovolenková sezóna v Aqabe, na aké služby sa môžete tešiť a čo by ste si nemali nechať ujsť počas Vašich ôsmych dní v tejto krajine, ktorá ukrýva viacero fascinujúcich skvostov svetového dedičstva ako skalnaté mesto Petra či údolie Wadi Rum.

Obľúbené hotely Barut Hemera 5* a Arum Barut Collection 5* sú opäť v predaji

Obľúbené hotely Barut Hemera 5* a Arum Barut Collection 5* vo vyhľadávanom tureckom Side sme opätovne zaradili do ponuky. Tieto luxusné hotely sú známe svojimi vynikajúcimi all inclusive službami a krásnymi plážami, pri ktorých sa nachádzajú. S malebným prímorským mestečkom Side, ktoré okrem unikátnych historických pamiatok ponúka aj bohaté nákupné možnosti, ich spája pešia promenáda.

Grécko sa teší rekordnej obľube

Tento júl prilákal do Grécka rekordné počty turistov, obzvlášť na ostrovy Kréta, Korfu, Rodos, Mykonos a Santorini, ale aj na pevninu do Atén a Thessaloník. Bohatá antická história, nezameniteľná grécka atmosféra, nádherné pláže a jednoduchá dostupnosť sa tešia omnoho väčšej obľube, než tomu bolo v roku 2019, ktorý bol pre Grécko tiež rekordným. Očakáva sa, že v prvom augustovom týždni prekoná počet turistov jeden milión.

A toto je top 10 rodinných hotelov (s animačným tímom Klubu Leto) minulého týždňa podľa Vašich hodnotení:

99% Adalya Resort & SPA 5*

98% Trendy Lara 5*

97% Jiva Beach Resort 5*

97% Kalogria Beach Resort 4*

96% Apollo Beach 4*

95% Sentido Trendy Verbena Beach 5*

95% Knossos Royal Beach Resort 5*

95% Korumar Ephesus Beach Resort & SPA 5*

95% Roda Beach Resort & SPA 5*

94% Olympian Village 5*

8. októbra, 2022
3 min. čítania

Naša cesta na ostrov Boa Vista

Len niekoľko kilometrov od najzápadnejšieho cípu kontinentálnej Afriky, od exotického Senegalu, sa nachádza malé súostrovie, ktoré sa pýši jedinečným prírodným bohatstvom. Okrem iného sa o Kapverdských ostrovoch hovorí ako o mieste s jednými z najkrajších pláží na svete. My sme sa na jeden z týchto ostrovov, konkrétne ostrov Boa Vista, vybrali, aby sme sa presvedčili, či to tak skutočne je.
30. septembra, 2022
< 1 min. čítania

Kapverdy, Senegal a Omán od októbra z Bratislavy

Slovenskí dovolenkári budú mať možnosť letieť s cestovnou kanceláriou Hydrotour od októbra až do mája priamo z Bratislavy až do 3 exotických destinácií.
22. augusta, 2022
< 1 min. čítania

Potulky Menorkou s Luckou – podcast Dovolenkovanie

Zoženiete na Menorke jednoduchšie sangríu alebo gin? Aké všetky národy sa podpísali na dnešnej kultúre ostrova? Ktoré miesta si tu počas dovolenky určite nesmiete nechať ujsť?