Call centrum: +421 (2) 3263 0033

Pondelok-Piatok: 9:00-19:00
Sobota-Nedeľa: 9:00-18:00

RÝCHLY VÝBER A VÝPOČET CENY

NEPOVINNÉ KATEGÓRIE

Krajina

Termín od

Počet izieb

Izba č. 1

dospelých

detí

Vek detí

Izba č. 2

dospelých

detí

Vek detí

Izba č. 3

dospelých

detí

Vek detí

Zuzana Stehlíková, 30.06.2017 10:27

DOVOLENKOBLOG

Výnimočný grécky eden, ostrov Korfu

Rozprávkovokrásny smaragdový ostrov si získava srdcia turistov, ktorí si okrem kvalitných služieb v dovolenkových rezortoch radi vychutnávajú plnými dúškami nádhernú prírodu. Zamatovo zelené cyprusové stromy, striebristé olivové háje, slnkom zaliate pláže a nočný život v útulných uličkách vás presvedčia o tom, že Korfu je skutočným dovolenkovým rajom.

 

 

Prečo si ho toľkí zaľúbili?


Korfu si zamilovala aj rakúska princezná Alžbeta Wiltelsbach, nazývaná Sissi, ktorá tu nechala postaviť veľkolepú luxusnú vilu ako jej letné sídlo a k nej krásne záhrady so sochami, ktorým dominuje socha umierajúceho Achillesa, podľa ktorého je zámoček pomenovaný.

 

 

 

Najvyhľadávanejšia atrakcia na ostrove je bezpochyby hlavné mesto Kerkyra so Starou a Novou benátskou pevnosťou, ktoré po štyri stáročia slúžili ako obrana pred inváziou Turkov. Centrum starého mesta bolo zaradené na zoznam UNESCO, a to vďaka unikátnej architektúre v dláždených uličkách s arkádovými promenádami a najväčším námestím Balkánu, Spianada.

 


Miesto, ktoré si nenechá ujsť žiaden vášnivý cestovateľ, je stredisko Kanoni a slávny kláštor Vlaherna, akoby plávajúci v mori, spojený s pevninou uzučkým mólom. Tu vyťahujú fotoaparát všetci, ktorí si chcú zvečniť pohľad na maličký ostrovček Pontikonisi. Stredisko Kanoni sa nachádza len 4 km južne od hlavného mesta.

 

 

Takéto skvosty nikde inde nenájdete


Počuli ste už o kanále lásky? V samotnom severnom cípe ostrova nájdete dedinku Sidari a neďaleko nej unikátne pieskovcové útvary, ktoré tisícky rokov obmývalo dravé more a vytvorilo úchvatné skalné reliéfy, z ktorých najznámejší je Kanál lásky (Canal d´Amour). Hladké steny pieskovca zvažujúce sa do priezračného mora pôsobia naozaj magicky.

 

        


Ak patríte k tým, ktorí vyhľadávajú nádherné scenérie, fotogenické zátoky a dych vyrážajúce výhľady, potom by ste nemali vynechať plavbu k ostrovčekom Paxos a Antipaxos. Pohľad na azúrové more vám doslova pohladí dušu a vaše bruško zase vynikajúci obed v niektorej z taverien v prístave romantického mestečka Gaios.

Máte radi turistiku? Ak túžite vidieť ostrov „zhora“, mali by ste sa pozrieť na najvyšší vrch ostrova, Pantokrator s výhľadom na taliansku pevninu i Albánsko, ktoré môžete navštíviť počas dovolenky v rámci fakultatívnych výletov.

 

 

Všetko, čo si dokážete predstaviť, sa splní tu...


Ak túžite po privátnom miestečku, kde sa môžete maximálne uvoľniť a zároveň o vás bude postarané ako v rukavičkách, zavítajte do rezortov hotelovej siete GRECOTEL na jednom z najkrajších miest ostrova, Kommeno. V tieni píniových lesíkov a na zlatistých plážach môžete nerušene oddychovať a užívať si exkluzívne služby all inclusive. Priamym letom z Bratislavy sa pohodlne doveziete na medzinárodné letisko na Korfu a odiaľ do 12 km vzdialených rezortov Eva Palace, Corfu Imperial Thalasso alebo Daphnila Bay Thalasso.

 

Niečo pod zub? Radšej pravé grécke stolovanie


Grécka kuchyňa patrí k najzdravším na svete a okrem toho si ju obľúbite aj vďaka delikatesám, ktoré možno nie sú diétne, ale za to vynikajúce! Iónske ostrovy ponúkajú širokú paletu jedál z morských plodov a špeciality ako „bourdeto“, pikantný rybí guláš či mäsité pokrmy „sofrito“, pomaly varené teľacie mäsko s cesnakom a petržlenovou vňaťou, či jedlá z cestovín, napr. „pastitsada“. Ako dezert vyskúšajte zakynthoskú „friganiu“ s tvarohovým jogurtom či nugátové „mantolato“. Počas návštevy na Korfu musíte ochutnať tradičný likér „kumquat“ vyrábaný z citrusov pripomínajúcich malé pomaranče. Ako vravia Gréci: „Kali orexi“ a užite si nie len pravý grécky obed, ale aj celý pobyt v tomto dovolenkovom raji.
 


Newsletter

Mám záujem o zasielanie
aktuálnych ponúk na môj e-mail
E-mailová adresa:Prihlásenie