Call centrum: +421 (2) 3263 0033

Pondelok-Piatok: 9:00-19:00
Sobota: 9:00-13:00

RÝCHLY VÝBER A VÝPOČET CENY

NEPOVINNÉ KATEGÓRIE

Krajina

Termín od

Počet izieb

Izba č. 1

dospelých

detí

Vek detí

Izba č. 2

dospelých

detí

Vek detí

Izba č. 3

dospelých

detí

Vek detí

Matúš Milko, 10.04.2018 23:12

DOVOLENKOBLOG

Prečo sú Azorské Ostrovy výnimočné?

Azorské ostrovy sú botanickou záhradou Atlantiku. Miesto ako stvorené na dobrodružstvo, kde zalesnené pohoria prepletajú desiatky kilometrov turistických chodníčkov a kde pri fascinujúcich výhľadoch na nedotknutú prírodu zostanete bez slov. Na veľtrhu cestovného ruchu  v Berlíne sme sa porozprávali s Dioniziom, rodákom z Azorských ostrovov, ktorý sa po živote v zahraničí po dlhých rokoch vrátil späť, aby propagoval toto výnimočné miesto, ktoré láka návštevníkov po celom svete.

"Ahojte, moje meno je Dionizio a pochádzam z Azorských ostrovov. Narodil som sa a vyrastal som na týchto fascinujúcich ostrovoch v strede Atlantiku. Niekoľko rokov som tiež žil v zahraničí. Čo však robí tieto malé ostrovy jedinečnými je bezpečnosť, obyvatelia, prostredie, príroda, hory a oceán, zvieratá, veľryby a delfíny, bicyklovanie či kanoistika. Všetko to dobrodružstvo a aktívne využitý čas. Pre tieto dôvody som sa vrátil späť do svojho rodiska a pracujem tu. Dve špeciálne veci, ktoré rozhodne lákajú návštevníkov sú predovšetkým miestni obyvatelia a príroda."

"Azory sú nádherné a nachádza sa tu množstvo fascinujúcich miest. Sú tu však tri výnimočné miesta, ktoré by som Vám ja osobne rád odporučil navštíviť."

"Prvým z nich je Sete Cidades, na západnej časti najväčšieho ostrova, kde sa rozprestierajú dve úchvatné  dvojfarebné jazerá, jasno zelenej a modrej farby, ku ktorým sa viaže legenda, ktorú Vám ale teraz neprezradím ☺ "

Sete Cidades

 

 "V centrálnej časti hlavného ostrova, v prírodnej rezervácii na vrchole sopky, nájdete Lagoa do Fogo - Ohnivé jazero, kde môžete stráviť deň plný zážitkov v nádhernej prírode a zaplávať si v priezračnej osviežujúcej vode."

Lagoa do Fogo

 

"A tretím miestom je jednoznačne Nordeste, v severovýchodnej najdivočejšej časti ostrova. Jedinečná  nedotknutá príroda, stromy a rastliny, špeciálne druhy vtákov. Miesto, ktoré rozhodne nenájdete nikde inde na svete."

Nordeste

Celý program poznávacieho zájazdu na Azorské Ostrovy 09.06. - 16.06.2018 nájdete na https://www.hydrotour.sk/katalog-poznavacie-zajazdy-2018/azorske-ostrovy-poznavacka.html.

Tešíme sa na Vás :)Prihlásenie